ΤΟ Α ΚΑΙ ΤΟ Ω ΤΩΝ ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΕΩΝ CIP

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 1,816 έως 1,820 (από 1,820 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Iδιογόμωση

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1007
    reload79 στις #251390

    Γεμισα μια συγκεκριμενη συνταγη με F2 32 και παρολο που ειχα την εντυπωση πως ειναι πιο ταχυκαυστη και πιο γρηγορη απο την ΜΒ 32 ,τελικα ειναι 15 -20 μ/δ πιο αργη ,στην ακριβως ιδια συνταγη ,σκεφτηκα πως μπορει να ειναι η προοδευτικοτητα του συγκεκριμενου lot , καποιος αλλος συναδερφος εχει εκτος απο γνωσεις καλης πιτας , να μου πει καποιες εντυπωσεις η παρατηρησεις πανω σε αυτο ?

    το σιγουρο ειναι ενα δημητρη οτι τα υλικα που αγοραζουμε χυμα ειναι αλλα νταλον απο πλευρας προοδευτικοτητας. το ιδιο ειχαμε συζητησει και με την m92s οπου εσυ γεμιζοντας με 2.10χ40 ειχες αρχικες ταχυτητες 390m/s ενω εγω με το δικο λοτ ειχα αρχικη περιπου στα 410 m/s αυτην ειναι και η σωστη αρχικη για την συγκεκριμενη δοσολογια.με υλικα που εχω αγορασει απο τον κενταυρο πριν 1.5 χρονο οι δυο πυριτιδες βγαζουν περιπου +- 5 με7 m/s
    οι ιταλοι εχουν δοκιμασει πολλες φορες τις δυο πυριτιδες σε κανονακι δοκιμων και το συμπερασμα που εχουν βγαλει ειναι πως προκειται ακριβως για την ιδια πυριτιδα αλλα με αλλο χρωμα
    αυτοι ομως χρησιμοποιουν συσκευασμενες οπου εκει αναγραφεται το λοτ της καθε μιας ενω εμεις………………….. :blink:
    τον χρονογραφο σου τον εχεις τσεκαρει καθολου εαν δειχνει σωστα???

    Υ.Γ
    ΑΣΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΠΑΛΙΟΝΤΟΥΦΕΚΟ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΤΑΧΥΤΗΤΕς ΦΙΛΕ ΠΕΤΑΞΕ ΤΟ ;) ;) :P :)


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #194375

    Κωστα και εγω αυτο υποψιαστηκα με τα lot πυριτιδας ,αλλα και οι συνθυκες αποθηκευσης παιζουν μεγαλο ρολο στην αποδοση της καθε πυριτιδας ,και κατι αλλο ,ειναι και ο τροπος μετρησης ,απο 4 αστερια σε full εχουμε μια διαφορα της ταξης των 7-10 μ /δ ,και κατι τελευταιο , αυτο το παλιοντουφεκο που λες εβγαλε προχθες 487 μ/δ με 28 γρ και ΜΒ 32

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1007
    reload79 στις #251175

    Κωστα και εγω αυτο υποψιαστηκα με τα lot πυριτιδας ,αλλα και οι συνθυκες αποθηκευσης παιζουν μεγαλο ρολο στην αποδοση της καθε πυριτιδας ,και κατι αλλο ,ειναι και ο τροπος μετρησης ,απο 4 αστερια σε full εχουμε μια διαφορα της ταξης των 7-10 μ /δ ,και κατι τελευταιο , αυτο το παλιοντουφεκο που λες εβγαλε προχθες 487 μ/δ με 28 γρ και ΜΒ 32

    χχχμμμμμμμ……………μ αρεσει το νουμερακι!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    533
    giannis36 στις #250995

    χχχμμμμμμμ……………μ αρεσει το νουμερακι!!!

    εεεε το φησηνγκακη εβγαλε το νουνερο οχη το τουφεκακι :blink: ;) να το πουμε αυτο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    133
    giokas στις #203469

    Φιλε nikosssss εδω ειμαστε ,πηγαινε στη πρωτη σελιδα και ξεκινα……..

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 1,816 έως 1,820 (από 1,820 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων