Πιο φυσίγγι θα επιλέγατε για Πέρδικα?

Επισκόπηση 14 δημοσιεύσεων - 136 έως 149 (από 149 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    393
    Thanasis Sinathas στις #289800

    Παιδια περδικες να εχει και το φυσιγγι ειναι το τελευταιο πραγμα για μενα στην περδικα
    πρωτα ειναι ο σκυλος,μετα τα πνευμονια σου, και μετα ολα τα αλλα

    thanos3333…..για μακρυνες βολες σου εχω το καταληλο οπλο φιλε,,οπου και να σου φυγουν τις κοβει :angry:

    louis ωραιο αλλα πρεπει να αρχισω βαρακια απο τωρα και σε 20 χρονια αν εχω τα μπρατσα να το κουβαλησω πανω στους χαλιαδες για 1 ωρα θα μαι οκ!! χα χα χα χα


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2580
    thanos1981k στις #289799

    Παιδια περδικες να εχει και το φυσιγγι ειναι το τελευταιο πραγμα για μενα στην περδικα
    πρωτα ειναι ο σκυλος,μετα τα πνευμονια σου, και μετα ολα τα αλλα

    thanos3333…..για μακρυνες βολες σου εχω το καταληλο οπλο φιλε,,οπου και να σου φυγουν τις κοβει :lol:

    αυτο δεν το κοβω για περδικεσ πιο πολη για φασσες -γουρουνια εκει θα εχει καλητερα αποτελεσματα :angry: :angry:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #289798

    Δημήτρη θέλω ένα συγκεντρωτικό από 35 γραμμάρια και πάνω γιατί θέλω να το βάλω από την έναρξη ως και το τέλος διότι ο καιρός εδώ είναι περίεργος..το Δεκέμβριο κυνηγάμε με -3 -4 και χαμηλότερες θερμοκρασίες :angry: :angry:

    τσάπα μολύβι δεν χρειάζεται 36 γρ άσε που μετά την πρώτη βολή χάνεις χρόνο μέχρι να ξαναμυρωσεις λόγο μεγάλης ανάκρουσης

    τα γραμμάρια δεν σου προσφέρουν σταθερότητα στον καιρό ούτε βεληνεκές , είτε πάρεις ένα 7αρι σκάγι είτε 1000 ιδία απόσταση θα τα στύλεις όση δύναμη και να βάλεις , δεν έχει το βάρος για να αποκτήσει μεγαλύτερη ταχύτητα.

    Σταθερότητα στον καιρό θα σου προσφέρει μια καλή πυρίτιδα είτε γεμίσεις με 28 γραμμάρια είτε με 40 , δοκίμασε διάφορες πυρίτιδες (διβασικες για σταθερότητα σε υγρασία) στα 33-34 γραμμάρια 7αρι για πρώτο και δεύτερο και αν θες τρίτο βάλε 36 αλλά 6αρι για να έχουν ουσία τα παραπάνω γραμμάρια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #289788

    Δημήτρη θέλω ένα συγκεντρωτικό από 35 γραμμάρια και πάνω γιατί θέλω να το βάλω από την έναρξη ως και το τέλος διότι ο καιρός εδώ είναι περίεργος..το Δεκέμβριο κυνηγάμε με -3 -4 και χαμηλότερες θερμοκρασίες :angry: :angry:

    θα σου προτεινω κατι πολυ special ,ΜΥΤHOS 36 GR ,6 ν , νικελ σκαγια,μπαρουτι F2 36

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    393
    Thanasis Sinathas στις #289724

    θα σου προτεινω κατι πολυ special ,ΜΥΤHOS 36 GR ,6 ν , νικελ σκαγια,μπαρουτι F2 36

    Αυτά ρίχνει ο κουμπάρος μου στις φάσσες θα τα δοκιμάσω τα έχω στα νου μου!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    393
    Thanasis Sinathas στις #178461

    Μία ερώτηση θέλω να κάνω τα beretta extreme long range γράφει στην ιστοσελίδα της beretta αυτές της πληροφορίες για αυτό το φυσίγγι…

    δηλαδή εκεί που λέει προορίζονται για ακραία καιρικά φαινόμενα δεν έχουν την ίδια απόδοση με κανονικό καιρό?????

    ΦΥΣΙΓΓΙΑ BERETTA EXTREME LONG RANGE 36 gr Νο 3, 4, 5, 6, 7

    Τα ΦΥΣΙΓΓΙΑ BERETTA EXTREME LONG RANGE 36 gr με κλειστό συγκεντρωτήρα, πατέντα της BERETTA, προορίζονται για ακραίες καιρικές συνθήκες (δριμύ ψύχος, χιόνι, εξαιρετικά υγρός και ψυχρός καιρός). Έχουν υψηλή πυκνότητα πυρίτιδας, που αμβλύνει στο ελάχιστο την αστάθεια από τις διακυμάνσεις της υγρασίας.

    Τύπος κάλυκα: BERETTA, διαμέτρημα: cal 12, μήκος: 70 mm, ύψος μετάλλου: 20 mm, χρώμα: σκούρο πράσινο με μπορντώ εκτύπωση (λουλούδι), καψύλιο: 616 FIOCCHI, τύπος πυρίτιδας: PSB2 SPECIAL ESP, βύσμα: GUALANDI, είδος σκαγιών: ημίσκληρα, βάρος γόμωσης σκαγιών: 36 gr, νούμερα που διατίθενται: 3, 4, 5, 6, 7, κλείσιμο φυσιγγίου: αστεροειδές, πιέσεις: 680 bars, ταχύτητα: 400 m/sec, συσκευασία ατομικού κουτιού: 25 φυσίγγια, συσκευασία χαρτοκιβωτίου: 500 φυσίγγια (20 ατομικά κουτιά), χώρα κατασκευής: Ιταλία. Προτεινόμενα θηράματα: λαγός, παπιά, φάσσα (γενικά «χοντρά» θηράματα), πέρδικα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    393
    Thanasis Sinathas στις #289723

    τσάπα μολύβι δεν χρειάζεται 36 γρ άσε που μετά την πρώτη βολή χάνεις χρόνο μέχρι να ξαναμυρωσεις λόγο μεγάλης ανάκρουσης

    τα γραμμάρια δεν σου προσφέρουν σταθερότητα στον καιρό ούτε βεληνεκές , είτε πάρεις ένα 7αρι σκάγι είτε 1000 ιδία απόσταση θα τα στύλεις όση δύναμη και να βάλεις , δεν έχει το βάρος για να αποκτήσει μεγαλύτερη ταχύτητα.

    Σταθερότητα στον καιρό θα σου προσφέρει μια καλή πυρίτιδα είτε γεμίσεις με 28 γραμμάρια είτε με 40 , δοκίμασε διάφορες πυρίτιδες (διβασικες για σταθερότητα σε υγρασία) στα 33-34 γραμμάρια 7αρι για πρώτο και δεύτερο και αν θες τρίτο βάλε 36 αλλά 6αρι για να έχουν ουσία τα παραπάνω γραμμάρια.

    Φίλε Νίκο 1ο 2ο φυσίγγι βάζω πάντα το ΝSI SUPER FELT No7 για 3ο μιλάω!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #289722

    Μία ερώτηση θέλω να κάνω τα beretta extreme long range γράφει στην ιστοσελίδα της beretta αυτές της πληροφορίες για αυτό το φυσίγγι…

    δηλαδή εκεί που λέει προορίζονται για ακραία καιρικά φαινόμενα δεν έχουν την ίδια απόδοση με κανονικό καιρό?????

    ΦΥΣΙΓΓΙΑ BERETTA EXTREME LONG RANGE 36 gr Νο 3, 4, 5, 6, 7

    Τα ΦΥΣΙΓΓΙΑ BERETTA EXTREME LONG RANGE 36 gr με κλειστό συγκεντρωτήρα, πατέντα της BERETTA, προορίζονται για ακραίες καιρικές συνθήκες (δριμύ ψύχος, χιόνι, εξαιρετικά υγρός και ψυχρός καιρός). Έχουν υψηλή πυκνότητα πυρίτιδας, που αμβλύνει στο ελάχιστο την αστάθεια από τις διακυμάνσεις της υγρασίας.

    Τύπος κάλυκα: BERETTA, διαμέτρημα: cal 12, μήκος: 70 mm, ύψος μετάλλου: 20 mm, χρώμα: σκούρο πράσινο με μπορντώ εκτύπωση (λουλούδι), καψύλιο: 616 FIOCCHI, τύπος πυρίτιδας: PSB2 SPECIAL ESP, βύσμα: GUALANDI, είδος σκαγιών: ημίσκληρα, βάρος γόμωσης σκαγιών: 36 gr, νούμερα που διατίθενται: 3, 4, 5, 6, 7, κλείσιμο φυσιγγίου: αστεροειδές, πιέσεις: 680 bars, ταχύτητα: 400 m/sec, συσκευασία ατομικού κουτιού: 25 φυσίγγια, συσκευασία χαρτοκιβωτίου: 500 φυσίγγια (20 ατομικά κουτιά), χώρα κατασκευής: Ιταλία. Προτεινόμενα θηράματα: λαγός, παπιά, φάσσα (γενικά «χοντρά» θηράματα), πέρδικα.

    Τα είχα ρίξει με πολύ γλυκό καιρό στα παπιά (μέσα Σεπτέμβρη) και θέριζαν. Πολύ συγκεντρωτικά, φονικότατα και άνετα στον ώμο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1545
    SpyrosBenelli στις #289721

    Τα είχα ρίξει με πολύ γλυκό καιρό στα παπιά (μέσα Σεπτέμβρη) και θέριζαν. Πολύ συγκεντρωτικά, φονικότατα και άνετα στον ώμο.

    Καλά παίζει να έχουν αλλάξει από τότε γιατί έχεις να πετύχεις παπιά καμιά 10ετία :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    393
    Thanasis Sinathas στις #289720

    Τα είχα ρίξει με πολύ γλυκό καιρό στα παπιά (μέσα Σεπτέμβρη) και θέριζαν. Πολύ συγκεντρωτικά, φονικότατα και άνετα στον ώμο.

    Eυχαριστώ φίλε leo!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    393
    Thanasis Sinathas στις #178773

    ΠΑΙΔΙΑ ΒΡΙΚΑ ΤΥΧΑΙΑ ΕΝΑ ΤΣΟΚΑΚΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΠΡΙΝ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ BRILEY BER/BEN DIFUSSION KAI ΑΠΑΝΩ ΕΧΕΙ ΤΟ ΓΡΑΜΜΑ D ΞΕΡΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΤΣΟΚ ΕΙΝΑΙ?????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #288764

    ΠΑΙΔΙΑ ΒΡΙΚΑ ΤΥΧΑΙΑ ΕΝΑ ΤΣΟΚΑΚΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΠΡΙΝ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ BRILEY BER/BEN DIFUSSION KAI ΑΠΑΝΩ ΕΧΕΙ ΤΟ ΓΡΑΜΜΑ D ΞΕΡΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΤΣΟΚ ΕΙΝΑΙ?????

    διασπορας απο οτι καταλαβα φιλε θανο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #288763

    ΠΑΙΔΙΑ ΒΡΙΚΑ ΤΥΧΑΙΑ ΕΝΑ ΤΣΟΚΑΚΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΠΡΙΝ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ BRILEY BER/BEN DIFUSSION KAI ΑΠΑΝΩ ΕΧΕΙ ΤΟ ΓΡΑΜΜΑ D ΞΕΡΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΤΣΟΚ ΕΙΝΑΙ?????

    Θεωρητικά, τσοκ διασποράς. Πρακτικά, βελτιωμένος κύλινδρος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    520
    mixgik στις #288721

    Θεωρητικά, τσοκ διασποράς. Πρακτικά, βελτιωμένος κύλινδρος.

    Καλημέρα.
    Σε benelli με 61 cm κάνη που το είχα δοκιμάσει ήταν πολύ ''ανοιχτότερο'' απο τα 5*.
    Ίσως βέβαια να διαφέρει από όπλο σε όπλο . :lol:

Επισκόπηση 14 δημοσιεύσεων - 136 έως 149 (από 149 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων