Πιο φυσίγγι θα επιλέγατε για Πέρδικα?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 149 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    393
    Thanasis Sinathas στις #171518

    ΑyΤΟ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΣΕ ΣΤO KYNHΓΙ ΤΗΣ ΠΕΡΔΙΚΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΣΟΚ….ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΤΣΟΚ ΚΑΙ ΤΙ ΦΥΣΙΓΓΙ ΘΑ ΒΑΖΑΤΕ ΣΤΗΝ ΠΕΡΔΙΚΑ ΚΥΝΗΓΩ ΜΕ ΜΙΑ BERETTA ES 100 VITORIA 61cm………

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
    ΦΙΛΙΚΑ
    ΘΑΝΟΣ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1301
    ximikos00 στις #305481

    ΑyΤΟ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΣΕ ΣΤO KYNHΓΙ ΤΗΣ ΠΕΡΔΙΚΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΣΟΚ….ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΤΣΟΚ ΚΑΙ ΤΙ ΦΥΣΙΓΓΙ ΘΑ ΒΑΖΑΤΕ ΣΤΗΝ ΠΕΡΔΙΚΑ ΚΥΝΗΓΩ ΜΕ ΜΙΑ BERETTA ES 100 VITORIA 61cm………

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
    ΦΙΛΙΚΑ
    ΘΑΝΟΣ

    Αναλογα με το μέρος τα τσοκ παίζουν απο 5 μέχρι 3 αστρα….
    Αν κυνηγας σε σφιχτά μερη παιξε αναμεσα σε 4 με 5….

    Οταν βγαινεις στα αλπικά μπορεις να δουλευεις μονο 3 αστρα…

    Βεβαια ολα ειναι σχετικα….και εχουν να κανουν και με το φυσσιγγι που δουλευεις….

    Μιας κ εχουμε το ιδιο οπλο….
    Νο1 φυσσιγγι για μενα η ειδικη σειρα της NSI…. 37gr και λιγο βαρυ για την εναρξη αλλα με την 1η ψυχρα δεν εχεις θεμα….αλλωστε εκει ψηλα κανει κρυο….
    Απο εκει και περα το remington express long range ειναι πολυ καλο (35,5 gr) μν πας σε κατι πιο βαρυ γιατί ειναι υπερβολη….

    Καλο ειναι το φυσσιγγι στην πέρδικα να το εχεις δοκιμασει απο πριν σε πινακα…..
    και λογω του ότι οι συναντήσεις είναι λιγες να διαλέξεις κατι πολυ ποιοτικό….

    Δεν απορίπτω την χρηση διασποράς αλλά μιλαω παντοτε για παρα πολυ κλειστα μέρη όπου εχουν πεσει πουλια και οι τουφεκιες ειναι στα 5-6 μετρα…Μονο εκει…..
    Σε καμμια περιπτωση μν χρησιμοποιεις διασπορας στα γυμνα για να μν τραυματιζεις αδικως πέρδικες…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #305477

    ΑyΤΟ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΣΕ ΣΤO KYNHΓΙ ΤΗΣ ΠΕΡΔΙΚΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΣΟΚ….ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΤΣΟΚ ΚΑΙ ΤΙ ΦΥΣΙΓΓΙ ΘΑ ΒΑΖΑΤΕ ΣΤΗΝ ΠΕΡΔΙΚΑ ΚΥΝΗΓΩ ΜΕ ΜΙΑ BERETTA ES 100 VITORIA 61cm………

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
    ΦΙΛΙΚΑ
    ΘΑΝΟΣ

    4(****) τσοκ και 33 με 34 γρ. σκαγια Νο 7 .Με το συνδιασμο αυτο εχω παρει αρκετα πουλια .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    393
    Thanasis Sinathas στις #171520

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝΑ ΓΙΑ 1ο ΦΥΣΙΓΓΙ NSI SUPER FELT No7 KAI 2o ΚΑΙ 3ο ΤΑ LAMBRO BITURBO No6 ……..ΜΕ ****ΑΣΤΡΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #305231

    [size=3][color=”#000080″]ΤΑ ΜΟΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΡΙΞΕΙ ΤΗΣ ΡΕΜΙΝΓΚΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΠΡΕΣ ΛΟΝΓΚ ΡΕΪΝΤΖ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΗΝ ΜΑΞΟΥΣ(ΠΕΡΥΣΙ ΚΑΝΑΜΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΓΑΖΑΜΕ ΜΕ ΓΟΡΙΛΕΣ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ) ΜΕ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΕΥΡΩΠΗ (ΑΑΑΑΧΧ ΕΥΡΩΩΩΠΗΗ ΕΕΣΥΥΥ ΜΑΣ ΧΑΑΑΛΑΣΕΣΣ:P ) ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ , ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΤΑ ΤΕΣΤΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΑ .[/color][/size]

    ???? δλδ ????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    116
    giorgos32 στις #171564

    biturbo 6,,,me karampina,,3α με δικανο,,παιδια οχι διασπορα στις περδικες,,ειναι αμαρτια,,,καλη μερα σας,,,ειμαι νεος εδω,,καλως σας βρηκα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #305199

    Φιλε εγω αμα ειχα το οπλο σου θα εβαζα,τσοκ 4 αστρα,παντου και παντα,τωρα με τα φυσιγγια στην περδικα ειναι λιγο πολυ σχετικα τα πραγματα
    για μενα το σκαγι της περδικας για να καλυψη ολες τις αποστασεις ειναι το Ν..7..οπου και να την κολιση μεχρι τα 40 μετρα την φερνει τουμπα ανετα
    και στην εναρξη που δεχοντε τα πουλια τα 8αρια κανουν θαυματα,6αρι στην περδικα μονο το τελευταιο φυσιγγι,και αυτο μονο στην καραμπινα
    για φυσιγγια τα biturbo δουλευουν πολυ καλα,[ειδικα το χειμωνα]και ειναι κλασικο φυσιγγι σε πολυ καλους και αξιους περδικαδες που ξερω
    εγω ριχνω τα coturnice εδω και 2 χρονια και ειναι πολυ καλα,και αυτο το εχω τις πιο πολλες φορες για δευτερο[εχω δικανο] και απο φετος
    θα βαλω bp 32 γραμαρια τα κλασικ,και στις 2 κανες,γιατι τα ειδα στην φασσα τη κηδια φυσιγγια ειναι,και βλεπω να θα δουλευουν πολυ καλα και στην περδικα
    γενικα το τελευταιο πραγμα που με απασχολησε ποτε στην περδικα ειναι το φυσιγγι,ευκολη τουφεκια η περδικα αμα τις παρεις τον αερα την κατεβαζεις
    με ενα φυσιγγι 32 γραμαριακια πολυ ανετα,το θεμα ειναι να βρεις τα πουλια,και αμα σημαδευεις σωστα παντα πεφτουν,αλλα με το χτυποκαρδη που κανεις
    μεχρι να πας στην φερμα,πολλες φορες βγαινει λαθος η επομιση μας και για αυτο ριχνουμε καμια φορα στον γαμο του καραγκιοζη
    και λεμε μετα, ρε πως την εχασα αυτη την περδικα,τα κωλοφυσιγκα φταινε :P..και να θυμασε φιλε μου οτι το μεγαλο υψομετρο δεν θελει βαρια φυσιγγια
    ενα φυσιγγι μεχρι 34 γραμαρια εισαι υπερ καλυμενος

    Συμφωνω απολυτως στα ανω γραφομενα .. για μενα περδικα εχει τα 4 αστρα σαν βαση στο τσοκαρισμα ( σε ποζε που παντα κανω ολα τα κυνηγια 4-3 αστρα ) μαλληνη η μεσοταπα βαρος το πολυ 33γρμ,,, ιδανικο για μενα ενα καλα ισοροπιμενο 32αρι . αυτο που εχω να πω,,ειναι πως και στην ορεινη περδικα μα και στην νησιοτικη τα βαρη αυτα φτανουν και περισεβουν, …. Να σκευτειτε οτι κυνηγω με 20αρι πλεον την περδικα και τα 28γρμ παλι φτανουν …
    αρκει να εχουμε ενα φυσιγγιο καλα ισορροπημενο ,,, μια ελενχομεκη εποωμιση… και <<<αρκετο>>> αυτοελενχο στο τρομαγμα της θορυβοδους και εκρηκτικης εξοδου προς πτηση αυτου του θεαμτικοτατου θηραματος
    φιλικα mark cal20

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #305080

    Kαλημερα σας ριχνεις κανεις απο εσας τα lambro biturbo στην περδικα επισης θα ηθελα να μου προτινετε σε 36gr φυσιγγια ευχαριστω………..

    αυτό http://lambro.gr/lambro/?page_id=304 φέτος το ρίχναμε 2 άτομα στην παρέα σε διάφορους καιρούς δεν μας απογοήτευσε ποτέ. Είναι πιο μαλακό από το μπιτουρμπο που ενοείτε ότι είναι καλό φυσίγγι αλλά το θεωρώ υπερβολή για πέρδικα (700-800 μπαρ )

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #305027

    αυτό [url=”http://lambro.gr/lambro/?page_id=304″]http://lambro.gr/lambro/?page_id=304[/url] φέτος το ρίχναμε 2 άτομα στην παρέα σε διάφορους καιρούς δεν μας απογοήτευσε ποτέ. Είναι πιο μαλακό από το [color=”#FF0000″]μπιτουρμπο[/color] που ενοείτε ότι είναι καλό φυσίγγι αλλά το θεωρώ υπερβολή για πέρδικα (700-800 μπαρ )

    Το μπιτούρμπο τι είναι;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #305024

    Το μπιτούρμπο τι είναι;

    Biturbo 36 ήθελα να πω απλά το έγραψα ελληνιστί :P αυτό http://lambro.gr/lambro/?page_id=270

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    cyrosd στις #171636

    Με 3* και φυσίγγια Artemis και Ideal της Πυρκάλ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    393
    Thanasis Sinathas στις #171661

    ΣΗΜΕΡΑ ΜΙΛΟΥΣΑ ΜΕ ΚΑΤΙ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΤΑ BERETTA EXTREME LONG RANGE 36gr Νο7 ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟ 10 ΜΕΤΡΑ ΜΕΧΡΙ 40 ΜΕΤΡΑ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝΕΠΗΡΕΑΣΤΟ ΣΤΙΣ ΚΑΙΡΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ……….τι λετε? ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2580
    thanos1981k στις #304898

    oscar A36 , GRAND 36 34&36gr πυραινης Νο 6-7

    jk6 bofors θεωδωριδης Νο 6-7 34gr με μαλλινη ταπα τα jk6
    τσοκ ** η*** :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #304881

    Biturbo 36 ήθελα να πω απλά το έγραψα ελληνιστί :P αυτό [url=”http://lambro.gr/lambro/?page_id=270″]http://lambro.gr/lambro/?page_id=270[/url]

    Οκ, απλά θεώρησα ότι είναι όχι τύπος 1 συγκεκριμένης μάρκας αλλά ευρύτερος τύπος φυσιγγίου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1301
    ximikos00 στις #304848

    ΣΗΜΕΡΑ ΜΙΛΟΥΣΑ ΜΕ ΚΑΤΙ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΤΑ BERETTA EXTREME LONG RANGE 36gr Νο7 ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟ 10 ΜΕΤΡΑ ΜΕΧΡΙ 40 ΜΕΤΡΑ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝΕΠΗΡΕΑΣΤΟ ΣΤΙΣ ΚΑΙΡΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ……….τι λετε? ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ

    [font=”Comic Sans MS”]Εμενα μου αρεσε πολυ σε φασσα και παπί οπότε του χρόνου θα του δώσω μια ευκαρια και στην πέρδικα….
    Σαν 2ο ή 3ο παντα….

    Το 1ο είναι πάντα το NSI…[/font]

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 149 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων