Τσοκ για Franchi 612.

Επισκόπηση 9 δημοσιεύσεων - 16 έως 24 (από 24 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Franchi

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    78
    todos1220 στις #86315

    Καλημερα,μηπως ξερει κανεις καποιο link για εξωτερικα τσοκ?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    659
    elvas στις #86316

    todos 1220,

    Για ποιό όπλο;

    Λευτέρης.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #86321

    Παιδιά Γεία Σας

    Έχω στην κατοχή μου την beretta stonecoat με όπτιμα chock, μήπως μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιο έσω-έξω chock για το συγκεκριμένο μοντέλο σε σύσφιξη 1 ή 2 άστρα. Τα εργοστασιακά δεν τα έχω σε πολύ υπόληψη, αγόρασα ένα έσω έξω για συμβατική κάνη beretta και στον πίνακα διαπίστωσα πως η κατανομή του ήταν χειρότερη σε σχέση με το απλό εσωτερικό στα δύο άστρα, το έσω έξω ήταν full…..

    Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας για το chock της Trulgo με τις ρυθμιζόμενες συσφίξεις…

    Με εκτίμηση

    Zed

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    78
    todos1220 στις #86389

    Καλημερα.elvas για beneli-franchi εξωτερικα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    659
    elvas στις #345315

    todos1220,

    Τα τσοκ που βιδώνουν εξωτερικά της κάνης (όχι τα σύγχρονα έσω-έξω) είναι λίγο δύσκολο να τα βρείς διότι κάνες με εξωτερικά σπειρώματα δεν κατασκευάζονται πλέον (απ’ όσο γνωρίζω τουλάχιστον).

    Θά σου πρότεινα να ψάξεις στα καταστήματα εάν υπάρχει κάποιο παλιό στοκ, καθώς και στις αντιπροσωπείες.

    Το παρακάτω είναι ένα ενδιαφέρον link για τις ομοιότητες και τις διαφορές των εργοστασιακών τσοκ.

    http://www.trulockchokes.com/interchange.htm

    Λευτέρης.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    613
    69,85 στις #86423


    [indent]

    Καλημερα,μηπως ξερει κανεις καποιο link για εξωτερικα τσοκ?

    Κάνε μιά ερώτηση στόν οπλουργείο Ηφαιστος πού κατασκεύαζει εξωτερικά επιμήκη τσόκ !

    http://www.hephestus.gr/index.htm Χρήστος.

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    613
    69,85 στις #86425


    [indent]

    Έχω στην κατοχή μου την beretta stonecoat με όπτιμα chock, μήπως μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιο έσω-έξω chock για το συγκεκριμένο μοντέλο σε σύσφιξη 1 ή 2 άστρα. Τα εργοστασιακά δεν τα έχω σε πολύ υπόληψη………………

    Γνώμη μου νά εξαντλήσεις σέ δοκιμές τά εργοστασιακά τσόκ μέ τά φυσίγγια πού χρησημοποιείς στό κυνήγι κ μήν βιαστείς νά πάς στά after-market ! Σέ ένα μου όπλο αφού έκανα βόλτα σέ δυό κατασκευαστές έσω-έξω τσόκ γύρισα στά μανίσια πού σέ ορισμένες συσφίξεις δέν ανταποκρίνονται τά δέκατα μέ τό ποσοστό συγκέντρωσης ( π.χ τό ****  μέ 2,4/10 δίνει 40% μέ τά περισσότερα φυσίγγια πού τό έχω δοκιμάσει στά 35μ.) μά υπάρχει τό επόμενο γιά νά ανεβάσει τό ποσοστό χωρίς νά ελαφρώσει η τσέπη !   Χρήστος.

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    95
    Sabo στις #97170

     Πριν λίγο διάστημα, αγόρασα ένα ΤΟΖ 120 VS, συνοδεύεται από τέσσερα τσοκάκια, τα δύο είναι 00 και 1, 3.

    Θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει να αγοράσω τσοκ άλλης μάρκας για το όπλο μου, προσωπικά έχω μηδενική γνώμη για τα τσοκ που κυκλοφορούν. Ευχαριστώ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    255
    pontioskkk στις #108019

    Γεια σας αγορασα το sp Franchi Falconet Titanioun και εχει καννες 66cm επειδη μπορει να κυνηγισω φασσες ή παπιες ειπα να αγορασω και δυο εσω-εξω τσοκ των 5cm. Το προβλημα ειναι οτι τα τσοκ δεν χορανε και τα δυο δηλαδη βιδωνω το πρωτο τσοκ και βαζω το δευτερο αλλα δεν μπαινει γιατι ακουμπαει πανω στο τσοκ που εβαλα πριν (σαφως αυτα τα τσοκ δεν ηταν της franchi). Ο οπλοπωλης μου ειπε πως πρεπει να τα τριψει με γυαλοχαρτο για να χωρεσουν. Φυσικα εγω δεν τα πηρα… μηπως μπορει καποιος να μου προτεινει τετοια τσοκ? Yπαρχουν στην αγορα εσω-εξω τσοκ της franchi?

Επισκόπηση 9 δημοσιεύσεων - 16 έως 24 (από 24 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων