WINCHESTER SX3

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 136 έως 150 (από 192 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Winchester

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #219347

    ΜAΚAΡΙ ΝΙΚΟΛA!
    Ο ΕΡΩΤAΣ ΜΟΥ ΗΤAΝ Η ΠΛAΣΤΙΚΙA…AΛΛA ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕBΓAΙΝΕ 3aρa ΣΤΗΝ ΕΛΛAΔA,AΛΛA 3,5aρa…ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΗΡA ΤΗΝ ΞΥΛΙΝΗ ΜΕΤA AΠΟ ΕΝAΝ ΜΗΝA ΗΡΘΕ Κ Η ΠΛAΣΤΙΚΙA…. :(
    ΔΟΞA ΤΟΝ ΘΕΟ ΟΜΩΣ Κ AΥΤΗ ΜAΜAΕΙ!!! ;)


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #219307

    Εγω εχω τη πλaστικιa την 3.5' δεν την εχω δοκιμaσει aκομa,εχουν γρaφτει κaλa λογιa γιa την aποδοση της,πιστευω με τετοιο κωνο με τετοιa λειaνση θa πaει κaλa :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    197
    airman στις #389215

    ΧΑΙΡΕΤΩ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ,ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ,ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΠΛΟ.

    ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΓΝΩΜΕΣ ΚΑΤΟΧΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΑΛΛΩΝ ΦΙΛΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ.

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    50
    tolis90 στις #456886

    γεια σας σκεφτομαι να το αγορασω απο νεα σεζον θα ηθελα την βοηθεια σας αν καποιος εχει αυτο το οπλο να μου πει αν αξιζει η αγορα του αυτη την στιγμη εχει γυρο στα 1000 ευρω !!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    24
    fountou στις #458061

    Γνωριζει κανεις αν η ξυλινη φτηνη εκδοση 990ε εχει διαφορα στην ανακρουση απο τη συνθετικη που εχει πελμα και αν ναι ειναι μεγαλη ? Επισης ποιες ειναι οι διαφορες τους και αν αξιζει η συνθετικη τα 200ε διαφορα ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #458115

    Γνωριζει κανεις αν η ξυλινη φτηνη εκδοση 990ε εχει διαφορα στην ανακρουση απο τη συνθετικη που εχει πελμα και αν ναι ειναι μεγαλη ? Επισης ποιες ειναι οι διαφορες τους και αν αξιζει η συνθετικη τα 200ε διαφορα ?

    Σιγουρα η συνθετικη εχει λιγοτερη ανακρουση λογο πελματος inflex .Επισης μπορεις να αλλαξεις πιο ευκολα τις διαστασεις του οπλου τοσο στο μηκος οσο και στο cast [δεξια-αριστερα] Οι διαφορες είναι στα συνθετικα μερη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    Δημητρης 97 στις #486579

    Χαιρετώ τους φίλους του forum έχω αποφασίσει να αγοράσω την sx3 για πρώτο μου όπλο καθώς φέτος βγάζω και την πρώτη μου αδεια και θα ήθελα τις συμβουλες σας σε 1 2 θέματα

    1 Να προτιμησω την ξύλινη ή την συνθετική εκδοχή;

    2.Να την πάρω με κάνη 66 ή 71 cm;;;

    ΥΓ. Τα κυνήγια που θα κάνω θα είναι κυρίως Λαγού και καμία φορά για καμία τσίχλα ή Περδικα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    KostasK στις #486588

    Χαιρετώ τους φίλους του forum έχω αποφασίσει να αγοράσω την sx3 για πρώτο μου όπλο καθώς φέτος βγάζω και την πρώτη μου αδεια και θα ήθελα τις συμβουλες σας σε 1 2 θέματα 1 Να προτιμησω την ξύλινη ή την συνθετική εκδοχή; 2.Να την πάρω με κάνη 66 ή 71 cm;;; ΥΓ. Τα κυνήγια που θα κάνω θα είναι κυρίως Λαγού και καμία φορά για καμία τσίχλα ή Περδικα

    Με βάση τα κυνήγια που κάνεις θα πρεπει να πας σε 71 εκατοστά και ξύλινο κοντάκι.

    Τα πλαστικά είναι για βάλτο. Η μακριά κάνη σου δίνει και μακρυτερη γραμμή σκόπευσης κάτι που βοηθά στις ντουφεκιές στο καρτέρι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    Δημητρης 97 στις #486591

    Ναι ισχύει ότι οι περισσότεροι για λαγό μου πρότειναν 71 cm μήκος κανης. Τώρα για το ξύλινη ή πλαστική οι απόψεις διίστανται οι μισοί μου λένε να αγοράσω την πλαστική γιατί μπορείς να προσαρμοσεις το κοντάκι στο μήκος που θες ενώ άλλοι όπως εσείς μου λένε ότι πρέπει να πάρω την ξύλινη. Εγώ να πω την αλήθεια προτιμώ την ξύλινη εξωτερικά μου αρέσει πιο πολύ!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #486594

    Εγω παλι γιατι νομιζα πως το ξυλινο κοντακι προσαρμοζεται πιο ευκολα στα μετρα του κυνηγου? :unsure: Αφου σου αρεσει πιο πολυ το ξυλινο κοντακι παρ την με αυτο και μη το σκεφτεσαι καν το συνθετικο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    Δημητρης 97 στις #486601

    Όχι απλά το θέμα είναι πως στο συγκεκριμένο όπλο το συνθετικό βγαίνει με φλατζες αλλαγής κλίσης και μήκους κοντάκιου αλλά όπως λετε κι εσείς άμα θες μπορείς να παρέμβει και στο ξυλινο… Γενικότερα ποια είναι ή άποψη σας για το όπλο αξίζει τα λεφτά του;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #486642

    έχω την blacκ shadow σε 66 πόντους και 3″

    κατά τη γνώμη μου τα αξίζει τα λεφτά της και με το παραπάνω

    δεν έχω δοκιμάσει την ξύλινη αλλά πιστεύω ότι λόγω κατασκευής με το συνθετικό κοντάκι θα έχει χαμηλότερη ανάκρουση σε σχέση με το ξύλινο

    η τουφεκιά είναι πολύ μαλακιά και λόγω των αερίων και λόγω του συνθετικού κοντακιού

    1,5 χρόνο την έχω, κανένα απολύτως πρόβλημα

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    Δημητρης 97 στις #487492

    Θα ήθελα να κάνω μια επιπλέον ερώτηση για το όπλο και αναφέρομαι πιο πολύ στους κατόχους της ξύλινης εκδοσης. Το ξύλο μπορεί να διαφέρει από όπλο σε όπλο γιατί από ότι βλέπω διαφορετικό ξύλο φαίνεται να έχει στην φωτογραφια η kalco και διαφορετικό έχουν αυτες που έχω δει στα κυνηγετικά μαγαζιά της περιοχής μου.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    256
    Μιχάλης Rem870 στις #487549

    Τα ξύλα στις φωτογραφίες μπορεί να έχουν αρκετές διαφορές από ότι στην πραγματικότητα. Έτσι κι αλλιώς είναι μέσου επιπέδου ξύλα (κάτι σαν Grade 1), ενώ τα ξύλα της φτηνής Winchester Black Shadow είναι ίδια με τις Browning Fusion/Maxus Standard, δηλαδή απλώς καλά και με σχετικά ”άγρια” υφή (θέλουν κάποτε λίγη δουλειά με ένα καλό λινέλαιο ίσως). Γενικά όμως δεν θα σε απογοητεύσουν, ιδίως αν θέλεις το όπλο για χρήση κι όχι για επίδειξη στον οπλοβαστό : ))

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    214
    Pashalis88 στις #487554

    Ανάμεσα στην Maxus και την SX3 πια θα επιλέγατε? και γιατί.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 136 έως 150 (από 192 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων