WINCHESTER SX3

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 192 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Winchester

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    126
    DIMHUNTER στις #153295

    εριξες και πολλη καλα εχθες συχαρητιρια ναβαλ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #153319

    Προσωπικά, αν και πολύ επηρεασμένος από τα σκοπευτικά όπλα, η ανοιχτή πιστολέ είναι κατά τη γνώμη μου η πιο βολική για το κυνήγι.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #333783

    σήμερα τηλεφώνησα στην KALCO(αντιπρόσωπος της winchester)και είχα τον εξής διάλογο(τον παραθέτω ακριβώς όπως έγινε):
    _καλημέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει διαθέσιμη άμεσα sx3 composite με κάνη 71 cm
    _μάλιστα κύριε υπάρχει
    _ευχαριστώ,να ρωτήσω επίσης ενδέχεται να φέρεται μαύρη πλαστική σε 3" ;;;;;
    _όχι κύριε γιατί δεν υπάρχει λόγος
    _έχω την εντύπωση ότι αν φέρνατε θα υπήρχε ενδιαφέρον και πολύ μάλιστα
    _πως το λέτε αυτό;;;
    _είμαι μέλος του e-artemis και……………..(με διακόπτει με πολύ έντονο ϋφος)
    _δεν μας ενδιαφέρει το artemis κύριε η beretta έβγαλε την Α400 που είναι 3'5" και κάνει εμπλοκές και είναι βαρύτερο της sx3 δεν μπορεί να πουλάει η Α400 και να μην πουλάει η sx3 και δεν υπάρχει διαφορά σε 3" και 3.5" (συνεχίζοντας το έντονο ύφος)
    _ξέρετε το artemis είναι ένα φόρουμ με μεγάλη επισκεψιμότητα και υπάρχουν πολλοί κυνηγοί ψαγμένοι διαβασμένοι και ενημερωμένοι σε όπλα,βλητική και στο κυνήγι και στα σκοπευτήρια………(με διακόπτει)
    _δεν υπάρχουν ψαγμένοι κυνηγοί έτσι είναι τα φόρουμ και ……….(τον διακόπτω)
    _ευχαριστώ πολύ γειά σας
    _γειά σας

    υ.σ.δεν ήθελα να συνεχίσω και ούτε να τον ρωτήσω γιατί στην Αμερική η τιμή είναι στα 2/3 της Ελλάδας ούτε τον ρώτησα(που πολύ το ήθελα)αν έχει πάει ποτέ κυνήγι στη ζωη του :lol:
    εσείς τι λέτε;;;
    είπα κάτι λάθος;;; :rolleyes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1545
    SpyrosBenelli στις #333781

    [size=3]
    δεν ήθελα να συνεχίσω και ούτε να τον ρωτήσω γιατί στην Αμερική η τιμή είναι στα 2/3 της Ελλάδας ούτε τον ρώτησα(που πολύ το ήθελα)αν έχει πάει ποτέ κυνήγι στη ζωη του :lol:
    εσείς τι λέτε;;;
    είπα κάτι λάθος;;; :rolleyes:[/size]

    Το μόνο λάθος που έκανες ήταν που δεν του τα πες.Πλάκα θα είχε

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #333779

    Το μόνο λάθος που έκανες ήταν που δεν του τα πες.Πλάκα θα είχε

    εκνευρίστηκα Σπύρο και αν είχα μια επιθυμία να πάρω αυτό το όπλο(που πολύ μου αρέσει)
    τώρα δεν το παίρνω με τίποτα γιατί τον φοβάμαι και στο after sale service

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    730
    Λευτέρης στις #333778

    [/quote]
    υ.σ.δεν ήθελα να συνεχίσω και ούτε να τον ρωτήσω γιατί στην Αμερική η τιμή είναι στα 2/3 της Ελλάδας ούτε τον ρώτησα(που πολύ το ήθελα)αν έχει πάει ποτέ κυνήγι στη ζωη του :lol:
    εσείς τι λέτε;;;
    είπα κάτι λάθος;;; :rolleyes:[/size]
    [/quote]

    Μερικοι εμποροι λενε
    -Πουλαω 20 χρονια οπλα, αυτο που σου λεω θα παρεις.(γιατι εισαι ασχετος και θυμα και κινητο χιλιαρικο)

    Η απαντηση

    Εγω ομως αγοραζω οπλα 20 χρονια! (και εχω ψαχτει σε σημειο που αυτα που ξερω να μην σε συμφερουν!)

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #333777

    υ.σ.δεν ήθελα να συνεχίσω και ούτε να τον ρωτήσω γιατί στην Αμερική η τιμή είναι στα 2/3 της Ελλάδας ούτε τον ρώτησα(που πολύ το ήθελα)αν έχει πάει ποτέ κυνήγι στη ζωη του :lol:
    εσείς τι λέτε;;;
    είπα κάτι λάθος;;; :rolleyes:[/size]

    Μερικοι εμποροι λενε
    -Πουλαω 20 χρονια οπλα, αυτο που σου λεω θα παρεις.(γιατι εισαι ασχετος και θυμα και κινητο χιλιαρικο)

    Η απαντηση

    Εγω ομως αγοραζω οπλα 20 χρονια! (και εχω ψαχτει σε σημειο που αυτα που ξερω να μην σε συμφερουν!)

    πολύ σωστός φίλε μου :lol:

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    28/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1093
    Μπιριγκογκος στις #333774

    υ.σ.δεν ήθελα να συνεχίσω και ούτε να τον ρωτήσω γιατί στην Αμερική η τιμή είναι στα 2/3 της Ελλάδας ούτε τον ρώτησα(που πολύ το ήθελα)αν έχει πάει ποτέ κυνήγι στη ζωη του :lol:
    εσείς τι λέτε;;;
    είπα κάτι λάθος;;; :rolleyes:[/size]

    Μερικοι εμποροι λενε
    -Πουλαω 20 χρονια οπλα, αυτο που σου λεω θα παρεις.(γιατι εισαι ασχετος και θυμα και κινητο χιλιαρικο)

    Η απαντηση

    Εγω ομως αγοραζω οπλα 20 χρονια! (και εχω ψαχτει σε σημειο που αυτα που ξερω να μην σε συμφερουν!)

    αψογος φιλε μου! Καλα, δεν εχουν καταλαβει οι 'επιχειρηματιες' αυτοι οτι υπαρχει υφεση και οτι ο πελατης εχει δικιο? Στην τελικη, αυτος εχασε! (ασε που, εδω που τα λεμε, μου φαινεται οτι μαλλον ο φιλος blanco κερδισε! Winchester αυτο τον καιρο δεν πιανουν μια….περασαν πια οι εποχες που κυριαρχουσε…). Και αμα δεν του αρεσει το e-artemis τοτε εχασε πολλαπλασια! οποιοδηποτε φορουμ ειμαι μελος στο εξωτερικο, οι επαγγελματιες το παρακολουθουν σαν τα γερακια για να βλεπουν που και πως κινειται η αγορα…Αθανατο ελληνικο δαιμονιο!

    φιλικα

    Μπιριγκογκος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/08/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    460
    BENELLI4EVER στις #333772

    [size=3]σήμερα τηλεφώνησα στην KALCO(αντιπρόσωπος της winchester)και είχα τον εξής διάλογο(τον παραθέτω ακριβώς όπως έγινε):
    _καλημέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει διαθέσιμη άμεσα sx3 composite με κάνη 71 cm
    _μάλιστα κύριε υπάρχει
    _ευχαριστώ,να ρωτήσω επίσης ενδέχεται να φέρεται μαύρη πλαστική σε 3" ;;;;;
    _όχι κύριε γιατί δεν υπάρχει λόγος
    _έχω την εντύπωση ότι αν φέρνατε θα υπήρχε ενδιαφέρον και πολύ μάλιστα
    _πως το λέτε αυτό;;;
    _είμαι μέλος του e-artemis και……………..(με διακόπτει με πολύ έντονο ϋφος)
    _δεν μας ενδιαφέρει το artemis κύριε η beretta έβγαλε την Α400 που είναι 3'5" και κάνει εμπλοκές και είναι βαρύτερο της sx3 δεν μπορεί να πουλάει η Α400 και να μην πουλάει η sx3 και δεν υπάρχει διαφορά σε 3" και 3.5" (συνεχίζοντας το έντονο ύφος)
    _ξέρετε το artemis είναι ένα φόρουμ με μεγάλη επισκεψιμότητα και υπάρχουν πολλοί κυνηγοί ψαγμένοι διαβασμένοι και ενημερωμένοι σε όπλα,βλητική και στο κυνήγι και στα σκοπευτήρια………(με διακόπτει)
    _δεν υπάρχουν ψαγμένοι κυνηγοί έτσι είναι τα φόρουμ και ……….(τον διακόπτω)
    _ευχαριστώ πολύ γειά σας
    _γειά σας

    υ.σ.δεν ήθελα να συνεχίσω και ούτε να τον ρωτήσω γιατί στην Αμερική η τιμή είναι στα 2/3 της Ελλάδας ούτε τον ρώτησα(που πολύ το ήθελα)αν έχει πάει ποτέ κυνήγι στη ζωη του :lol:
    εσείς τι λέτε;;;
    είπα κάτι λάθος;;; :rolleyes:[/size]

    Να σας πω και εγω την δικη μου περιπετεια.

    Πριν κανα 2μηνο ενοχλησα και τηλεφωνικα και με emails ολους τους ευρωπαιους αντιπροσωπους της Winchester για την SX3 3,5αρα θαλαμη 66 ποντους κανη και παραλαγης βαλτου λογω του οτι η ΚΑΛΚΟ δεν την εφερνε. Μερικοι την εφερναν αλλοι οχι. Στην ετησια συγκεντρωση που ειχαν οι επικεφαλης των αντιπροσωπειων τον Οκτωβρη το ανεφεραν ολοι και απο οτι εμαθα ο Ελληνας αντιπροσωπος "τσαντιστηκε" αντι κατα την ταπεινη μου γνωμη να προβληματιστει. Απο οτι βλεπω ομως και με την ανωτερω ιστορια του φιλου μας , μας βλεπουν απλα σαν πελατες-τεμαχια και μας θεωρουν αμορφωτους. Κριμα παντως γιατι η SX3 ειναι καλο οπλακι. (και μαλλον τον γεναρη θα μου ερθει απο Βελγιο).

    Φανης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    472
    apsel στις #333771

    Εγώ θα τους έκανα μία και μοναδική ερώτηση.
    -Κύριοι ,γνωρίζετε ότι ο Αμερικανός την αγοράζει 700 ευρω?

    :rolleyes: :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/09/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    650
    Reload στις #159567

    Έτσι είναι ρε Φάνη.

    Μόνο στα προϊόντα των όπλων έχεις παρατηρήσει τις επιχειρήσεις να λένε τα δικά τους και οι πελάτες το ίδιο?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    116
    valas στις #159714

    τον αύγουστο αγόρασα το συγκεκριμένο όπλο, είχα πολλά προβλήματα με εμπλοκές, η αντιπροσωπία μου άλλαξε κάνη όλα τα ελάτήρια του όπλου και τελικά βρήκαν το προβλημα (η κάνη αλλάχτικε μετά από δική μου απαίτηση χωρίς να εξετάσουν αν αυτό ήταν το πρόβλημα του όπλου, το ξαναπήγα πίσω )
    με λίγα λόγια μου φέρθηκαν άψογα, τώρα η τίμή ναι είναι πολύ ακριβή αλλά σκέψου πως η 887 στην αμερική έχει 400 δολάρια και εδώ έχει 900 ευρώ (remington)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #333452

    ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ Σ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΠΛΟ ΤΩΡΑ…Η ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ Ή ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ…
    ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΙ ΟΛΑΣ ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΞΑΔΕΡΦΑΚΙ ΜΟΥ Κ ΜΟΥ ΕΡΧΟΤΑΝ ΚΑΛΑ…
    ΕΨΑΞΑ ΠΑΝΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΙΜΗ Κ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΗΤΑΝ 1270 ΕΥΡΩ…ΕΝΩ ΤΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ 1500 Κ ΚΑΤΙ…. :lol: :rolleyes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    281
    Supernova στις #333431

    ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ Σ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΠΛΟ ΤΩΡΑ…Η ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ Ή ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ…
    ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΙ ΟΛΑΣ ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΞΑΔΕΡΦΑΚΙ ΜΟΥ Κ ΜΟΥ ΕΡΧΟΤΑΝ ΚΑΛΑ…
    ΕΨΑΞΑ ΠΑΝΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΙΜΗ Κ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΗΤΑΝ 1270 ΕΥΡΩ…ΕΝΩ ΤΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ 1500 Κ ΚΑΤΙ…. :lol: :rolleyes:

    για δικιμασε και την ΧLR COMPOSITE .. :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #327839

    ΕΡΧΕΤΕ,ΕΡΧΕΤΕ…ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΜΟΥ… :lol:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 192 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων