Baikal Club

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 1,043 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Baikal

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #150148

    Μάγκνουμ 8άρια τότε.


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #150161

    Χρύσανθε σύμφωνα με τις σφραγίδες που μου έστειλες, το όπλο έχει περάσει από προκαταρκτική και τελική δοκιμή στην άκαπνη πυριτιδα στο IZEVSK και είναι δοκιμασμένο για καθημερινή χρήση στα 700bar και σε τράπεζα στα 900bar. Έχει αυτά τα H μέσα σε ρόμβο και σε ένα τραπεζοειδες. Ωστόσο την σφραγίδα με το βέλος προς τα πάνω δεν την βρήκα πουθενά. Αυτό πάντως μου φαίνεται πιο λογικό αφού σύμφωνα με τον κ.Κυπρηδιμο πριν το 1990 υπήρχαν οι τράπεζες της Tula και του Izevsk.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #150164

    Ναι αυτό είναι το βέλος, μόνο που εμένα δεν έχει αυτα τα Σ δεξιά -αριστερά. Επίσης δεν είναι ακριβώς μέσα σε στρογγυλό κύκλο όπως το δικό σου αλλά σαν μέσα σε μια ασπίδα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/04/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    232
    SU-30 στις #150272

    Και για οσους θελουν να εχουν τα BAIKAL πραγματικα μεσα στην καρδια τους τωρα και βηματοδοτες BAIKAL(οπλο και καρδια ενα πραγμα)

    http://img823.imageshack.us/img823/6222/0value36787290.jpg

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    393
    Thanasis Sinathas στις #150456

    Σημερα πηγα σε ενα κυνηγητικο μαγαζι για να κανω τις αγορες μου για το baikal ij 18 cal36

    Αγορασα τα εξης:

    1)10 τελευται φυσιγγια 3Α Μagnum No8 19gr 5 euro
    2)Ενα κουτι Club Magnum No7 19gr 9,30 euro
    3)Eνα κουτι Club Magnum No8 19gr 9,30 euro
    4)Eνα κουτι Nobel sport No6 11gr 8,60 euro
    5)2 Μονοβολα Club magnum kai 2 9βολα magnum barnaul Moνοβολα(3 euro) 9bola(2 euro)

    Συνολο:37,20

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/04/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1048
    _geo_ στις #150725

    καλημερα σε ολουσ τους baikalακηδες…
    γνωριζει κανεις αν ειναι δυνατον σε 36αρι μονοκανο να κουμπωσει κ αλλη καννη πχ 20αρα?ρωταω γιατι ξερω οτι η βαση του οπλου ειναι ιδια σε ολα τα διαμετρηματα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #150730

    τα πυρκαλ τα super ειναι καταπληκτικα φυσιγγια για ολα τα κυνηγια ,δεν πανε μονο με ζεστο καιρο γιατι ειναι 36gr .φασσα ,περδικα ,κυριαρινες δεν τα αλλαζω και με πολυ κρυο [παγετο] σε τσιχλοκοτσυφα καρτερι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    203
    anbar56 στις #150731

    Φίλε Γιώργο
    Αυτό που ζητάς, μπορεί να γίνει εφόσον τα 2 διαμετρήματα ¨κουμπώνουν¨ με το ίδιο σύστημα.
    Επειδή αυτές οι προσαρμογές γίνονται από οπλουργούς, αντιλαμβάνεσαι ότι θα έχουν και το
    ανάλογο -τσουχτερό- κόστος. Προσωπικά θα προτιμούσα να αγοράσω ένα καινούργιο
    μονόκαννο (150,00 €) παρά να τα δώσω σε κάποιον οπλουργό σε κόστος μετατροπής.
    Άσε που οι περισσότεροι έχουν καβαλήσει κάτι καλάμια ………………
    Φιλικά Άγγελος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    neos_toyfekaleyris στις #150732

    από αυτά που μου είχε πει ένας οπλοπώλης όταν τον ρώτησα το ίδιο πραγμα, δε γίνεται. Οι βάσεις είναι βέβαια οι ίδιες, αλλά η προσαρμογή της κάθε κάννης στη βάση είναι ξεχωρίστη κάθε φορά. Αν θυμάμαι καλά μου είχε πει ότι στην ίδια βάση δε μπορείς να βάλεις ούτε διαφορετικές κάννες του ίδιου διαμετρήματος. Δηλαδή η κάθε κάννη είναι αντιστοιχισμένη σε μια βάση και μονο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    Άδμητος στις #150736

    Άσε που οι περισσότεροι έχουν καβαλήσει κάτι καλάμια ………………
    Φιλικά Άγγελος
    [/quote]

    Φίλε Άγγελε έχουν καβαλήσει πολύ μεγάλο καλάμι και φταίμε και μεις για αυτό, που τους διαφημίζουμε και πληρώνουμε αδιαμαρτύρητα ότι μας ζητήσουν. Tα δύο τελευταία χρόνια έχω επισκεφτεί όλους σχεδόν τους οπλουργούς της Αθήνας φιρμάτους και μη, μπορώ να γράψω βιβλίο με τα ευτράπελα που μου έχουν πει και προτείνει γαι τα όπλα μου. Πως γίνεται στο ίδιο όπλο να το μετράνε και να βρίσκουν διαφορετικό τσοκ ή διαφορετικό αυλό ο ένας με τον άλλο; και μιλάμε υποτίθεται για τους καλύτερους, γαι ατους άλλους άσε καλύτερα. Να μη πω ονόματα γιατί θα γελάσει ο κάθε πικραμένος. Και όλοι είναι έτοιμοι για μετατροπές, για να κάνουν τα εργοστασιακά όπλα καλύτερα (!). Δεν ξέρει η Beretta η Browning κτλ ξέρουν αυτοί που αμφιβάλλω αν έχουν τελειώσει και το Δημοτικό σχολείο. Κανένας μας κανένας δεν με αντιμετώπισε σωστά ως πελάτη. Πάντως ένα είναι το σίγουρο ότι μας εκμεταλεύονται και κονομάνε γερά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    367
    alekasas στις #151466

    Ειμαι κατοχος τις καραμπινα Baikal MP-153 με τα πλαστικα μερη. Το οπλο γαζωνει. Απο ομορφια ακουω οτι λενε μερικοι οτι δεν τους αρεσει τοσο. Προσωπικη μου αποψη, για τα χρηματα του το οπλο ειναι κουκλι. Το μονο που μπορει να σε χαλασει ειναι το βαρος αλλα και αυτο το συνηθηζεις.

    ΒΑΙΚΑΛ ΚAI ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ! ΤΕΛΟΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    268
    basili76 στις #151471

    ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΑ ΒΑΙΚΑL 20ΣΑΡΙ ΣΟΥΠΕΡ ΠΟΖΕ.ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    38
    tsaknis στις #152901

    Στην δευτερη φωτογραφια το κατω οπλο ειναι το FINN CLASSIC (TIKKA-VALMET) που δεχεται και κανες ραβδωτες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/03/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    black_hawk στις #153066

    καλησπέρα παιδιά,

    την τετάρτη το εθνος κυνηγι διαφημίζει ότι η baikal παρουσιάζει νέο super poze. έχει κανείς κάποια πληροφορία?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/06/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    77
    NIKOSRITA στις #153883

    Έχω και εγώ ένα βαικάλ ιζ43 δισκάνδαλο του 2005 με εναλλασόμενα τσόκ και απλούς εξολκείς ρίχνει απίστευτες τουφεκιες με στόκας 30γρ το καλοκαίρι και τον χειμώνα με μαχ32 στόκας και tordo nsi για τσιχλες για πιο χοντρα σκαια αριστον 32γρ 4-9 (έχω φάει αλεπού στα 25μ με τσόκ 3*) και μαχ μετεο 34γρ στόκας 4-9, και διασποράς στόκας.
    εφαγα το κοντάκι το μάκρυνα και το έκανα ντεμι πιστολέ γιατι μου χτύπαγε το δάκτυλο και στρογγύλεψα τον υποφυλακτηρα λέπτυνα την πάπια και έφαγα το δοντάκι που έχει μπροστά και έτριψα τον υποφυλακτηρα και τον έκανα λευκό.
    επίσης εφαγα και λίγο τις σκανδάλες και τις έκανα πιό στρογγυλές και πλατιές γιατί μου έκοβαν τα δάκτυλα
    παραθέτω φωτογραφίες το όπλο έχει περαστει με τικ οιλ.
    τις εργασίες τις έκανα μόνος ανέξοδα και το αποτέλεσμα μου αρέσει.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 1,043 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων