Baikal Club

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 781 έως 795 (από 1,043 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Baikal

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    146
    BAIKALAS στις #422264

    Καλησπέρα και σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και τα μηνύματα σας . Τηλεφώνησα σήμερα το πρωί στην αντιπροσωπεία και μου είπαν πως να ξεφεύγει κάνα χιλιοστό έχει να κάνει με το μηχάνημα που βάζει την ρίγα στο όπλο, και με διαβεβαίωσαν πως η σκοπευτική ικανότητα του όπλου δεν επηρεάζεται σε καμιά περίπτωση. Επικοινώνησα και με το μαγαζί απ” όπου πήρα το όπλο και τους είπα τι παίζει και θα το πάω να το δούνε τις επόμενες μέρες. Έτσι και αλλιώς είχα σκοπό να το πάω για να βάλω στόχαστρο οπτικής ίνας τριών σημείων… αλλά είναι το σπάσιμο να πάρεις καινούριο όπλο και να έχεις θέμα…. όπως και να έχει θα ενημερώσω για κάθε εξέλιξη…

    Φίλε μου εχω ακριβως το ιδιο οπλο και ισως το ιδιο <<πρόβλημα>>.Να ξέρεις πάντως πως  δεν εχει κανένα πρόβλημα το οπλο.Το εχω 1,5 χρόνο και ειναι μια χαρα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    29
    orlon στις #422293

    piperman wrote:
    Για αρχή http://w.pstatic.gr/bp/4611686018432263829/3yJsB.jpg Θα στρώσει σιγά σιγά,βάλε έναν άδειο κάλυκα μέσα και άστην κανα δυο μέρες. WFKS (World Federation of Kalikakia Shooting) http://www.wfks.gr

    sS.O.S Μη βάλεις αδειο κάλυκα γιατι θα σου κωλήσει και δεν θα βγαίνει.Το εχω πάθει με την δικιά μου(baikal mp 153).

    Το δοκίμασα ήδη και σ’ εμένα δούλεψε, πράγματι! Ωστόσο, χρειάστηκαν παραπάνω από μια-δυό μέρες. Και τώρα, όχι ότι μαλάκωσε τελείως, αλλά η αντίσταση έχει έρθει σε λογικά πλέον επίπεδα για καινούριο όπλο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    vasilis77 στις #422383

    BAIKALAS wrote:

    piperman wrote:
    Για αρχή http://w.pstatic.gr/bp/4611686018432263829/3yJsB.jpg Θα στρώσει σιγά σιγά,βάλε έναν άδειο κάλυκα μέσα και άστην κανα δυο μέρες. WFKS (World Federation of Kalikakia Shooting) http://www.wfks.gr

    sS.O.S Μη βάλεις αδειο κάλυκα γιατι θα σου κωλήσει και δεν θα βγαίνει.Το εχω πάθει με την δικιά μου(baikal mp 153).

    Το δοκίμασα ήδη και σ” εμένα δούλεψε, πράγματι! Ωστόσο, χρειάστηκαν παραπάνω από μια-δυό μέρες. Και τώρα, όχι ότι μαλάκωσε τελείως, αλλά η αντίσταση έχει έρθει σε λογικά πλέον επίπεδα για καινούριο όπλο.

     

    vasilis77 wrote:
    Καλησπέρα και σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και τα μηνύματα σας . Τηλεφώνησα σήμερα το πρωί στην αντιπροσωπεία και μου είπαν πως να ξεφεύγει κάνα χιλιοστό έχει να κάνει με το μηχάνημα που βάζει την ρίγα στο όπλο, και με διαβεβαίωσαν πως η σκοπευτική ικανότητα του όπλου δεν επηρεάζεται σε καμιά περίπτωση. Επικοινώνησα και με το μαγαζί απ” όπου πήρα το όπλο και τους είπα τι παίζει και θα το πάω να το δούνε τις επόμενες μέρες. Έτσι και αλλιώς είχα σκοπό να το πάω για να βάλω στόχαστρο οπτικής ίνας τριών σημείων… αλλά είναι το σπάσιμο να πάρεις καινούριο όπλο και να έχεις θέμα…. όπως και να έχει θα ενημερώσω για κάθε εξέλιξη…

    Φίλε μου εχω ακριβως το ιδιο οπλο και ισως το ιδιο <<πρόβλημα>>.Να ξέρεις πάντως πως δεν εχει κανένα πρόβλημα το οπλο.Το εχω 1,5 χρόνο και ειναι μια χαρα.

     

    καλησπέρα, ασχολήθηκα λίγο με το όπλο το σαββατοκύριακο και αφού το έλυσα και το έδεσα πάλι γύρισα την κάννη όσο δεξιά πήγαινε και έτσι τα 2 χιλιοστά περίπου στραβής σκοπευτικής ρίγας γίνανε ένα χιλιοστό… κάνας εμμονικός δεν είμαι απλά αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μην επηρεάζεται η σκοπευτική ικανότητα του όπλου στα μονόβολα… πάντως για την ιστορία σε άλλο μαγαζί που πήγα και είχε καινούριο mp 153 η σκοπευτική ρίγα ήταν αλφάδι!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    146
    BAIKALAS στις #422387

    orlon wrote:

    BAIKALAS wrote:

    piperman wrote:
    Για αρχή http://w.pstatic.gr/bp/4611686018432263829/3yJsB.jpg Θα στρώσει σιγά σιγά,βάλε έναν άδειο κάλυκα μέσα και άστην κανα δυο μέρες. WFKS (World Federation of Kalikakia Shooting) http://www.wfks.gr

    sS.O.S Μη βάλεις αδειο κάλυκα γιατι θα σου κωλήσει και δεν θα βγαίνει.Το εχω πάθει με την δικιά μου(baikal mp 153).

    Το δοκίμασα ήδη και σ” εμένα δούλεψε, πράγματι! Ωστόσο, χρειάστηκαν παραπάνω από μια-δυό μέρες. Και τώρα, όχι ότι μαλάκωσε τελείως, αλλά η αντίσταση έχει έρθει σε λογικά πλέον επίπεδα για καινούριο όπλο.

    BAIKALAS wrote:

    vasilis77 wrote:
    Καλησπέρα και σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και τα μηνύματα σας . Τηλεφώνησα σήμερα το πρωί στην αντιπροσωπεία και μου είπαν πως να ξεφεύγει κάνα χιλιοστό έχει να κάνει με το μηχάνημα που βάζει την ρίγα στο όπλο, και με διαβεβαίωσαν πως η σκοπευτική ικανότητα του όπλου δεν επηρεάζεται σε καμιά περίπτωση. Επικοινώνησα και με το μαγαζί απ” όπου πήρα το όπλο και τους είπα τι παίζει και θα το πάω να το δούνε τις επόμενες μέρες. Έτσι και αλλιώς είχα σκοπό να το πάω για να βάλω στόχαστρο οπτικής ίνας τριών σημείων… αλλά είναι το σπάσιμο να πάρεις καινούριο όπλο και να έχεις θέμα…. όπως και να έχει θα ενημερώσω για κάθε εξέλιξη…

    Φίλε μου εχω ακριβως το ιδιο οπλο και ισως το ιδιο <<πρόβλημα>>.Να ξέρεις πάντως πως δεν εχει κανένα πρόβλημα το οπλο.Το εχω 1,5 χρόνο και ειναι μια χαρα.

    καλησπέρα, ασχολήθηκα λίγο με το όπλο το σαββατοκύριακο και αφού το έλυσα και το έδεσα πάλι γύρισα την κάννη όσο δεξιά πήγαινε και έτσι τα 2 χιλιοστά περίπου στραβής σκοπευτικής ρίγας γίνανε ένα χιλιοστό… κάνας εμμονικός δεν είμαι απλά αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μην επηρεάζεται η σκοπευτική ικανότητα του όπλου στα μονόβολα… πάντως για την ιστορία σε άλλο μαγαζί που πήγα και είχε καινούριο mp 153 η σκοπευτική ρίγα ήταν αλφάδι!

    φ

    Φίλε μου και εμένα ετσι ειναι και δεν εχω κανένα πρόβλημα στην σκόπευση.Εσένα ποιος σου ειπε οτι εχει θέμα το οπλο με την σκόπευση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    22
    vaggelisbaikal-brow στις #422390

    το αριστερα δεξια ειναι θεμα κανης κ οχι ριγας εκει  που στοχευεις θα ριχνει ριξε με το οπλο πλαγια καθετασανα να εισαι ξαπλωμενος…δεν επηρεαζεται η στοχευση.Αλλα συμφωνω απολυτα οτι εινναι λαθος κ κατα την γνωμη μου ιδιαιτερα εκνευριστικο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    22
    vaggelisbaikal-brow στις #422391

    επεισα την γυναικα μου να παρουμε καινουργιο οπλακι κ να ερθει μαζι για περπατημακ διαιτα μονο ετσι θα αποφυγω τη- γκρινια της αγορας με βλεπω παντα για μπ153 αλλα με εχουν φαει κατι φιλοι οτι δεν χρειαζομαι το κανονι κα να δοκιμασω λεει την α300 στα ιδια μεγεθη 71cm αλλα οχι s.magnum σκετη κ η μια κ η αλλη ο αρχηγος ριχνει καμια φορα  με το 36αρι και με αφηνει χαλαρο τι λετε ακουω γνωμες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #422404

    καλησπέρα, ασχολήθηκα λίγο με το όπλο το σαββατοκύριακο και αφού το έλυσα και το έδεσα πάλι γύρισα την κάννη όσο δεξιά πήγαινε και έτσι τα 2 χιλιοστά περίπου στραβής σκοπευτικής ρίγας γίνανε ένα χιλιοστό… κάνας εμμονικός δεν είμαι απλά αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μην επηρεάζεται η σκοπευτική ικανότητα του όπλου στα μονόβολα… πάντως για την ιστορία σε άλλο μαγαζί που πήγα και είχε καινούριο mp 153 η σκοπευτική ρίγα ήταν αλφάδι!

    Φιλε ασ το οπλακι ησυχο,εμενα με πιανει ανατριχιλα μονο που το ακουω,να προσπαθησω να γυρισω τη καννη κατα αυτο το τροπο,αν η καννη ειναι βιδωτη επανω στη βαση,μπορει να τη ξεκολλησεις και να τη γυρισεις οσο παει,και να ξανακολληθει με κολλα.Αυτο που κανεις εσυ,απλα με της τουφεκιες θα παει εκει που θελει η καννη παλι,και ειναι ανωφελο τη στιγμη που το οπλο ριχνει ισια οπως λενε οι κατοχοι.Κανε χρηση της εγγυησεις,αν σε πειραζει τοσο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #422405

    επεισα την γυναικα μου να παρουμε καινουργιο οπλακι κ να ερθει μαζι για περπατημακ διαιτα μονο ετσι θα αποφυγω τη- γκρινια της αγορας με βλεπω παντα για μπ153 αλλα με εχουν φαει κατι φιλοι οτι δεν χρειαζομαι το κανονι κα να δοκιμασω λεει την α300 στα ιδια μεγεθη 71cm αλλα οχι s.magnum σκετη κ η μια κ η αλλη ο αρχηγος ριχνει καμια φορα με το 36αρι και με αφηνει χαλαρο τι λετε ακουω γνωμες

    Για περπατητο το ελαφρυ οπλο ειναι καλυτερο,ασ πουμε οτι το Μπαικαλ ειναι πιο αντοχης,και καλυτερη κατασκευει,αλλα πανω στη πραξει ενος περπατητου κυνηγιου,το Μπερεττα θα σε αποζημειωση.Αν διαθετει την εργονομια των πιο ακριβων μοντελων,αυτο δε το ξερω,τοτε θα εχει αυτο που εχουν και αυτες,κορυφαιο οπλο ΣΤΗ ΠΡΑΞΕΙ,χειρισμος<για μενα>-τουφεκια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    vasilis77 στις #422414

    vasilis77 wrote:
    καλησπέρα, ασχολήθηκα λίγο με το όπλο το σαββατοκύριακο και αφού το έλυσα και το έδεσα πάλι γύρισα την κάννη όσο δεξιά πήγαινε και έτσι τα 2 χιλιοστά περίπου στραβής σκοπευτικής ρίγας γίνανε ένα χιλιοστό… κάνας εμμονικός δεν είμαι απλά αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μην επηρεάζεται η σκοπευτική ικανότητα του όπλου στα μονόβολα… πάντως για την ιστορία σε άλλο μαγαζί που πήγα και είχε καινούριο mp 153 η σκοπευτική ρίγα ήταν αλφάδι!

    Φιλε ασ το οπλακι ησυχο,εμενα με πιανει ανατριχιλα μονο που το ακουω,να προσπαθησω να γυρισω τη καννη κατα αυτο το τροπο,αν η καννη ειναι βιδωτη επανω στη βαση,μπορει να τη ξεκολλησεις και να τη γυρισεις οσο παει,και να ξανακολληθει με κολλα.Αυτο που κανεις εσυ,απλα με της τουφεκιες θα παει εκει που θελει η καννη παλι,και ειναι ανωφελο τη στιγμη που το οπλο ριχνει ισια οπως λενε οι κατοχοι.Κανε χρηση της εγγυησεις,αν σε πειραζει τοσο.

    Το αποτελεσμα μετα τη δοκιμη Σαραντος

     

    Έχεις δίκιο και να σου πω την αλήθεια βαρέθηκα να ασχολούμαι με το ένα χιλιοστό στραβής σκοπευτικής ρίγας… θα το δω την επόμενη σεζόν στην πράξη! Πάντως μην νομίζεις ότι έβαλα δύναμη για να γυρίσω την κάννη… όπως κουμπώνει η κάννη και μπαίνει στον αυλό εκεί έχει ένα χιλιοστό κενό την γύρισα προς την πλευρά που ήθελα για να μειωθεί η διαφορά! Άλλωστε τα όπλα δεν θέλουν δύναμη, τεχνική θέλουν!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    theo στις #422439

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΟΛΙΣ ΕΓΙΝΑ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ club.ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ 153 MP ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΝΟ ΙΖΗ 43 ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΟΥ 2007.ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΟΠΛΟ ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΕΒΓΑΙΝΕ.ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΠΛΕΟΝ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    22
    vaggelisbaikal-brow στις #422449

    ευχαριστω φιλε για την απαντηση κ την γνωμη κ εγω τ α300 το καλοβλεπω 3.2 κιλα ουτε κλωτσημα οτε κομμενα χερια πιστονι απο α400 κλειστρο σκανδαλη απο αλ391(καλο οπλο)  γενικα απλο κ ανθεκτικο τεχνικα ετσι δειχνει κ οχι ακριβο.Αλλα αμα εχεις βαικαλ δθσκολα αλλαζεις λιγο η τιμη λιγο η αντοχη λιγο το ελαχιστο κλωτσημα μου αρεσουν μπροστοβαρα κ χοντρα τα οπλα…….αρα τελικα θεμα επωμισης ευχαριστω κ παλι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    22
    vaggelisbaikal-brow στις #422451

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΟΛΙΣ ΕΓΙΝΑ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ club.ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ 153 MP ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΝΟ ΙΖΗ 43 ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΟΥ 2007.ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΟΠΛΟ ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΕΒΓΑΙΝΕ.ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΠΛΕΟΝ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

     

     

     

    καπου πιο πριν στο φορουμ ενας κυριος εγραφε για τα πλαγιοκαννα βαικαλ χρονολογιες αλλα και χαρακτηριστικα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    22
    vaggelisbaikal-brow στις #422456

    Σε σουπερ ποζε MP27EM που εχει αυτοματους εξολκεις ,με καποια ρυθμηση μπορει να μετατραπουν σε απλους ; βασικα με ενδιαφερει το συγεκριμενο μοντελο, το οποιο ειναι δυσκανδαλο, με τσοκ και απλους εξολκεις το μονο που με χαλαει ειναι η μαυρη βαση, ενω το μοντελο με αυτοματους εχει λευκη για αυτο η ερωτηση, αν γνωρειζει καποιος φιλος και μπορει να μου απαντησει θα ειμουνα υποχρεος……….ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 337……….

     

     

    ναι γινεται μετατροπη αν θημαμαι καλα στριβεισ τισ βιδουλες με προσοχη καθετα απο εκει που ειναι μην σε παρω στο λαιμο μου ρωτα καλητερα εκει που θα το παρεισ πως ακριβως

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #422508

    ευχαριστω φιλε για την απαντηση κ την γνωμη κ εγω τ α300 το καλοβλεπω 3.2 κιλα ουτε κλωτσημα οτε κομμενα χερια πιστονι απο α400 κλειστρο σκανδαλη απο αλ391(καλο οπλο) γενικα απλο κ ανθεκτικο τεχνικα ετσι δειχνει κ οχι ακριβο.Αλλα αμα εχεις βαικαλ δθσκολα αλλαζεις λιγο η τιμη λιγο η αντοχη λιγο το ελαχιστο κλωτσημα μου αρεσουν μπροστοβαρα κ χοντρα τα οπλα…….αρα τελικα θεμα επωμισης ευχαριστω κ παλι

    Καλημερα φιλε Βαγγελη,εγω βαρυ οπλο θα το κουβαλουσα μονο αμα θα ηταν απιαστο στο χειρισμο,εχω ενα τετοιο οπλο τη Ρεμινγκτον 870,μπαμ και κατω.Ενα οπλο που θα φερω στα μετρα μου,θα κανω τη δουλεια μου μια χαρα,αλλα για να κουβαλαω βαρυ οπλο πρεπει να κανει το κατι παραπανω,αν λοιπων το Μπαικαλ για σενα ειναι αυτο ο.κ.,αλλιως παρε το Μπερεττα.Εγω αυτο θα εκανα,γιατι το βαρος ειναι ενα θεμα,ιδιαιτερα οταν ειναι οπλο γενικης χρησεις και οχι ειδικεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    22
    vaggelisbaikal-brow στις #422564

    πηγα και τα επωμισα σημερα θα μεινω στο βαικαλ ….πολλοι παραγωντες υπερ του αλλα δεν κρυβω οτι μου αρεσε το α300………….εκανα ομως ενα μεγαλο πολυ μεγαλο λαθος επωμισα ενα μεταχειρισμενο (ελαχιστα) remington 1100 competition kai  το ερωτευτικα αλλη φαση επωμισης ζυγισμα 76 cm καννη 5 τσοκακια βριλευ αλλα μονο 70 αρα θαλαμη τρελοσ ερωτας κ τιμη 1000 εουρα το οπλο μου εκατσε με την μια στον ωμο …………ευχαρηστω κ παλι φιλε μου

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 781 έως 795 (από 1,043 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων