Baikal Club

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 826 έως 840 (από 1,043 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Baikal

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    148
    Kyrmitsos στις #426143

    Μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος πόσο περίπου κοστίζει μία πάπια (μόνο το ξύλο) Baikal lj 27 δισκάνδαλο χωρίς αυτόματους εξωλκείς με *** και * τσοκ;

    Χρήστος
    Κομοτηνή

    Χρήστο

    όπως βλέπω με αφορμή την ερώτησή σου  πολλά γράφτηκαν αλλά κανείς δεν  σου απάντησε- εκτός και αν σου απάντησαν και δεν το είδα – .

    Λοιπόν φίλε εγώ πήρα μια πάπια για το ΙΖ27Μ μου- ίδιο με το δικό σου – πριν 2 χρόνια χωρίς τα σίδερα μέσα ( εννοώ μόνο το ξύλο χωρίς τον μηχανισμό),  110€. Με μηχανισμό μαζί δεν έμαθα αλλά σε ερώτησή μου στο κατάστημα χανογέλασαν και μου είπαν μεταξύ σοβαρού και αστείου παραπάνω από το μισό όπλο!!!

    Για την ιστορία σου λέω οτι έβαλα τον μηχανισμό από την παλιά πάπια μέσα και μέχρι να κουμπώσει η νέα πάπια στις κάννες τα είδα όλα !!!!!

    Μιά κούμπωνε στις κάννες αλλά δεν κούμπωνε στις κάννες μαζί με το όπλο, μια δεν κούμπωνε καθόλουστο όπλο, μια  ο μοχλός δεν κατέβαινε καθόλου, μία κατέβαινε  δυσκολα με το χέρι … άστα να πάνε …

    Τελικά πειραματιζόμενος με τις τρείς βίδες που έχει (βίδωνα την μία, χαλάρωνα την άλλη  τα κατάφερα). Σε ερώτησή μου στον Χατζηνάκο, μου εκμυστηρεύτηκε οτι η εφαρμογή της πάπιας  είναι από τα πιό δύσκολα πράγματα…

    Αυτά για να ξέρεις τι σε περιμένει. Ελπίζω να βοήθησα…

    Μήτσος


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #426148

    Oλες η εφαρμογες που δεν εχεις οπτικη επαφη ειναι δυσκολες,σπανια θα καθαρισεις ευκολα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #426155

    Chris-Kaz wrote:
    Μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος πόσο περίπου κοστίζει μία πάπια (μόνο το ξύλο) Baikal lj 27 δισκάνδαλο χωρίς αυτόματους εξωλκείς με *** και * τσοκ; Χρήστος
    Κομοτηνή

    Χρήστο όπως βλέπω με αφορμή την ερώτησή σου πολλά γράφτηκαν αλλά κανείς δεν σου απάντησε- εκτός και αν σου απάντησαν και δεν το είδα – . Λοιπόν φίλε εγώ πήρα μια πάπια για το ΙΖ27Μ μου- ίδιο με το δικό σου – πριν 2 χρόνια χωρίς τα σίδερα μέσα ( εννοώ μόνο το ξύλο χωρίς τον μηχανισμό), 110€. Με μηχανισμό μαζί δεν έμαθα αλλά σε ερώτησή μου στο κατάστημα χανογέλασαν και μου είπαν μεταξύ σοβαρού και αστείου παραπάνω από το μισό όπλο!!! Για την ιστορία σου λέω οτι έβαλα τον μηχανισμό από την παλιά πάπια μέσα και μέχρι να κουμπώσει η νέα πάπια στις κάννες τα είδα όλα !!!!! Μιά κούμπωνε στις κάννες αλλά δεν κούμπωνε στις κάννες μαζί με το όπλο, μια δεν κούμπωνε καθόλουστο όπλο, μια ο μοχλός δεν κατέβαινε καθόλου, μία κατέβαινε δυσκολα με το χέρι … άστα να πάνε … Τελικά πειραματιζόμενος με τις τρείς βίδες που έχει (βίδωνα την μία, χαλάρωνα την άλλη τα κατάφερα). Σε ερώτησή μου στον Χατζηνάκο, μου εκμυστηρεύτηκε οτι η εφαρμογή της πάπιας είναι από τα πιό δύσκολα πράγματα… Αυτά για να ξέρεις τι σε περιμένει. Ελπίζω να βοήθησα… Μήτσος

    Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Αν πάρω καινούρια πάπια (μόνο ξύλο) και βρω τα δύσκολα θα περιμένω τη βοήθειά σας. Πάντως για την εφαρμογή της κάτι μου είπε και ο Βάγγος (vagos-benelli1).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #426229

    Στην παρακάτω φωτό μέσα στο μαύρο πλαίσιο είναι το κομμάτι που μου έσπασε και το έχω χάσει.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    183
    gcreator στις #426304

    Πολύ ωραία! Εκεί είχε ανοίξει και το δικό μου baikal izh 27m!!! Και το κόλλησα με μπόλικη κόλλα στιγμής (κυανοακριλική) και έβαλα και από μέσα παντού στο ράγισμα . Και εδώ και ενάμιση χρόνο δενξεκόλλησε αλλά και ούτε φαίνεται καθολου μα καθόλου …. γιατί μετα τα ανακαίνησα τα ξύλα (τριψιμο-νεροχρωμα-truoil)

    Προτείνω να κάνεις το ίδιο αν το έχεις το κομμάτι που έσπασε. απλά βάλε κόλλα και μετά βάλε 2 ξυλα πάνω-κάτω στην πάπια και πιάστα με σφικτήρα για να κολλήσουν καλά.(απλά μην το παρακάνεις με το σφίξιμο και σπάσει αλλού…).

    Y.Γ. : Eχω την εντύπωση ότι αυτό το σημείο της πάπιας είναι το πιο ευπαθές σημείο στα baikal 27…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #426305

    Πολύ ωραία! Εκεί είχε ανοίξει και το δικό μου baikal izh 27m!!! Και το κόλλησα με μπόλικη κόλλα στιγμής (κυανοακριλική) και έβαλα και από μέσα παντού στο ράγισμα . Και εδώ και ενάμιση χρόνο δενξεκόλλησε αλλά και ούτε φαίνεται καθολου μα καθόλου …. γιατί μετα τα ανακαίνησα τα ξύλα (τριψιμο-νεροχρωμα-truoil) Προτείνω να κάνεις το ίδιο αν το έχεις το κομμάτι που έσπασε. απλά βάλε κόλλα και μετά βάλε 2 ξυλα πάνω-κάτω στην πάπια και πιάστα με σφικτήρα για να κολλήσουν καλά.(απλά μην το παρακάνεις με το σφίξιμο και σπάσει αλλού…). Y.Γ. : Eχω την εντύπωση ότι αυτό το σημείο της πάπιας είναι το πιο ευπαθές σημείο στα baikal 27…

    Το είχα κολλήσει (μάλλον όχι καλά) με εποξική 2 συστατικών και ξεκόλλησε. Το κομμάτι το έχασα στο βουνό αφού το είχα χύμα μέσα στη θήκη και μάλλον βγάζοντας το όπλο, έπεσε χωρίς να το καταλάβω… εκτός αν το έχω βάλει σε κάποιο μέρος που θα “θυμόμουν”.   🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    270
    piperman στις #426547

    Aγόρασα πέρσι μία για το πλάγιο,καρυδιά,50€ ή κάτι λιγότερο από τον Παπαδάκη.

    Έβγαλα – έβαλα τα μέταλλα και τέλος,δε χρειάστηκε να κάνω κάτι άλλο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    87
    zas στις #426638

    Χαιρετω τους φιλους στο forum…Χτες απεκτησα το πρωτο μου                                  BAIKAL MP27EM1C MAGNUM 3 ΤΣΟΚ NICKEL .Επομενως δικαιουμαι να μπω κι εγω στο club?

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #426640

    Χαιρετω τους φιλους στο forum…Χτες απεκτησα το πρωτο μου BAIKAL MP27EM1C MAGNUM 3 ΤΣΟΚ NICKEL .Επομενως δικαιουμαι να μπω κι εγω στο club?

    Καλοριζικο φιλε και καλως ηρθες!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #426658

    Χαιρετω τους φιλους στο forum…Χτες απεκτησα το πρωτο μου BAIKAL MP27EM1C MAGNUM 3 ΤΣΟΚ NICKEL .Επομενως δικαιουμαι να μπω κι εγω στο club?

    Καλορίζικο και καλά κυνήγια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    87
    zas στις #426659

    Σας ευχαριστω. Καλα κυνηγια σε ολους μας !

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    144
    Γιάννος-12gauge στις #426665

    Καλορίζικο και ΘΑ το χαρείς, θέλω να πιστεύω!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #426968

    Σημερα χαιδευα το μονοκαννο μπαικαλ 18 το σπορτινγ που εχω το οποιο εχει πολυ ωραια ξυλα οχι τα συνηθισμενα της μπαικαλ και εχει και διακοσμιτικο πιατο του σπορτινγκ στην βαση χαραγμενο.Εχει τρυπες απο μαμα στην κανη και αυτοματο εξολκεα που γινεται και απλος.

    Δεν ξερω αλλα ολο και τελευταια αναζητω λυσεις ποιοτητας παρα ποσοτητας πυρος και καταφευγω σε 36αρια μονοκαννα και δικαννα.Το οπλακι αυτο ειναι με 4 τσοκακια εσωτερικα απο την μανα του και κανει για ολα τα κυνηγια με 72 νομιζω ποντους καννη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #426987

    Μιχάλη από ανάκρουση πως είναι; Το δικό μου το κλασσικό είναι ανυπόφορο…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #426990

    Χαιρετω τους φιλους στο forum…Χτες απεκτησα το πρωτο μου BAIKAL MP27EM1C MAGNUM 3 ΤΣΟΚ NICKEL .Επομενως δικαιουμαι να μπω κι εγω στο club?

    καλορίζικο και καλοτούφεκο συνάδελφε 🙂

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 826 έως 840 (από 1,043 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων