Baikal Club

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 976 έως 990 (από 1,043 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Baikal

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #469245

    τα τσοκακια για μπαικαλ εσω εξω που εχει ο κιργιας μπενουν σε δυκανο πλαγιο με εναλασομενα τσοκ ,και εαν μπενουν πρεπει και τα δυο να ειναι εσω εξω ,η γηνετε το ενα να ειναι εσωτερικο και το αλλο εσω εξω ,μηπως τα σκαγια απο την κανη με εσωτερικα βρησκουν στο τσοκ εσω εξω που θα εχει η αλλη κανη . Βεβεα θα ειναι ασχημο το δυκανο με την μια κανη πιο μακρια αλλα πρακτηκα θαειναι χρησημω θα εχω δυο κανες μια για κοντα και μια για πολυ μακρια


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    52
    giorgos80 στις #469566

    τα gemini εσω-εξω του κυργια ειναι για τις καραμπινες δεν κανουν για πλαγιο ουτε για ποζε.τα πηρα για το ποζε μου και δεν χωρανε για το λογο οτι το εξωτερικο μερος ειναι αρκετα χοντρο και οταν βιδωσεις το 1 τσοκακι το 2ο δεν χωραει να μπει.εγω τα πηγα σε τορναδορο και μου τα εφτιαξε.μιλαμε για 2/10 του χιλιοστου το καθενα .δεν ξερω αν ειναι ασφαλες να ριχνεις με ενα εσω-εξω και ενα μονο εσω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #469571

    Το όπλο μου παίρνει έσω τσόκ και βάζω καμιά φορά ,ένα 5ποντο έσω έξω πότε πάνω πότε κάτω κάννη δεν έχω δεί πρόβλημα! Σε μακρύτερο δεν ξέρω τι μπορεί να παιξει η τουφεκιά της άλλης κάννης!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #469688

    ευχαρηστω :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    kostas στις #476440

    kalhspera se olous tha ithela na kanw mia erwthsh sxetika me ena oplo pou apekthsa prosfatato baikal (izh-54).apo osa exw diavasei mexri stigmhs sto internet prokeitai gia ena sylektiko oplo kai me megalh axia gia osous to gnwrizoun..Tha parakalousa opoios mporei kai xerei na mou pei peripou poso kostologeitai ayto to oplo kai an axizei na to krathsw giati mou to zhtan me antalagma karampina gnwsths etaireias. Eyxaristw poly!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    Ανδρεας στις #476513

    kalhspera se olous tha ithela na kanw mia erwthsh sxetika me ena oplo pou apekthsa prosfatato baikal (izh-54).apo osa exw diavasei mexri stigmhs sto internet prokeitai gia ena sylektiko oplo kai me megalh axia gia osous to gnwrizoun..Tha parakalousa opoios mporei kai xerei na mou pei peripou poso kostologeitai ayto to oplo kai an axizei na to krathsw giati mou to zhtan me antalagma karampina gnwsths etaireias. Eyxaristw poly!!!

    Αν μπορείς γράφε ΕΛΛΗΝΙΚΑ
    πρόσφατα ειχε πέσει στα χέρια μου ένα από φίλο και το έκανα lifting δες
    http://miliesiliasnews.blogspot.gr/p/blog-page_25.html.
    είναι στην ίδια κατηγορία με το Toz 54 (το οποίο εβγαινε με κοκόρια και ολόκληρες φωτιές).
    δεν είχε πάρει την σφραγίδα Κ σε κύκλο , κοίταξε στις κανες,φαίνεται η σφραγίδα στο κάτω μέρος της βάσης δίπλα από τις πιέσεις αν το έχει είσαι τυχερός ,και ανεβαίνει και η άξια του.
    Είναι προκάτοχος ΙΖ58 και του σημερινού ΙΖ43 η διάφορα του είναι στο μηχανισμό εχει μηχανισμό Anson & Deeley τύπου boxlock και στο ότι έχει +1 περαστό κλειδί που το κάνει ποιο ασφαλές . Βγάζει πολύ σφιχτές τουφεκιές (τσοκ 1-3).650mpa (900 πιέσεις καθημερινής χρήσης,προτείνονται φυσίγγια μέχρι 33γρ )ζυγίζει 3,3-3,5 κιλά.
    αυλός 18.2 αν θυμαμαι καλά. έχει περάσει δόκιμες άκαπνης και μαύρης πυρίτιδας.
    κατά την προσωπική μου άποψη : το IZH-54 κατασκευαστηκε στη δεκαετία του ’60. Είναι ένα εντελώς διαφορετικό όπλο από τις τρέχουσες εκδόσεις πλαγιοκανων Βαϊκal. Οσοι γνωρίζουν τα ρωσικά όπλα θα σας πουν ότι το IZH-54 είναι το καλύτερο όπλο που εβγαλε ποτέ το εργοστάσιο της baikal.

    Στο παραταυτα :
    -η άξια του συλλεκτική και μοναδική ποιότητα ,
    -καλές τουφεκιές
    -κυκλοφόρησαν πολύ λίγα όπλα στην ελληνική αγορά
    το κυριότερο είναι ότι είναι μοναδικά ζυγισμένο.
    -Made in USSR (υπόκειται σε νομοθεσία αυστηρών προδιαγραφών…..αν δεν γνωριζεις στειλε πμ )

    (μπορεί να πιάσει και 800 ευρο , σε άριστη κατάσταση).εξαρτάται από την κατάστασή του
    Εγώ πάντως δεν θα το πούλαγα για καμια επώνυμη καραμπίνα
    συντηρισετο και κράτησε το.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    64
    hunter222 στις #476514

    Καλησπέρα σε όλους έχω εμπλοκή στην 153 την καθάρισα και ξανά και ξανά με το πρώτο μπαμ το κλείστρο κολλάει πίσω και μένει εκεί ακουμπάει στο εξάρτημα που είναι δίπλα στη σκανδάλη και πατώντας το φέρνει φυσιγγι από την αποθήκη κάτω από τη Θαλάμη εκεί στη γλώσσα δεν το ξαναέκανε ποτε μ φαίνεται δεν διορθώνεται

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    Ανδρεας στις #476516

    Καλησπέρα σε όλους έχω εμπλοκή στην 153 την καθάρισα και ξανά και ξανά με το πρώτο μπαμ το κλείστρο κολλάει πίσω και μένει εκεί ακουμπάει στο εξάρτημα που είναι δίπλα στη σκανδάλη και πατώντας το φέρνει φυσιγγι από την αποθήκη κάτω από τη Θαλάμη εκεί στη γλώσσα δεν το ξαναέκανε ποτε μ φαίνεται δεν διορθώνεται

    έβγαλες το ελατηριο ρύθμισης αερίων…..?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    73
    billy76 στις #476527

    Οι τιμές που αναφέρονται για το izh54 ειναι τιμες ελλαδας παντα γιατί στην Βουλγαρία που ταξιδευω συχνα τα οπλα αυτα ειναι παρα πολλα και παντου και το πιο ακριβό που βρηκα ειχε 143 ευρω σε αρκετα καλη εως αριστη κατάσταση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    73
    billy76 στις #476528

    Και μια ερώτηση εαν γνωριζετε,η mp153 ειναι περασμενα λινελαιο τα ξυλα της?
    Εχω μια και θέλω να την περασω λινελαιο αλλα δεν μπορώ να ξεχωρίσω λινελαιο και βερνικ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    Ανδρεας στις #476562

    Οι τιμές που αναφέρονται για το izh54 ειναι τιμες ελλαδας παντα γιατί στην Βουλγαρία που ταξιδευω συχνα τα οπλα αυτα ειναι παρα πολλα και παντου και το πιο ακριβό που βρηκα ειχε 143 ευρω σε αρκετα καλη εως αριστη κατάσταση.

    θα σου δώσω 400 να μου φέρεις ενα …..ειλικρινά μιλάω !

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    73
    billy76 στις #476572

    Φιλε ανδρεα με 100 ευρω πας και ερχεσαι Βουλγαρία.
    Για μενα αξιζει να πας για να βρεις οπλο η οπλα.
    Με 5-6 κατοστάρικα φερνεις 3-4 οπλα άνετα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5749
    Prowler ® στις #476595

    Και ΠΩΣ τα φέρνεις; :unsure:
    Ξέρετε την διαδικασία; είναι ΣΧΕΔΟΝ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ιδιώτης να φέρει όπλο στην Ελλάδα!!! 😥
    εκτός αν…….. 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    73
    billy76 στις #476605

    Όρεξη θέλει φιλε prowler.
    Είμαστε χωρα της Ε.Ε και υπάρχουν κοινες νομοθεσιες για ολα τα κρατη μελη της Ε.Ε και για τα κρατη που είναι υπο ενταξη.
    Απλα πρέπει να έχεις εκτυπωμενη την νομοθεσία για τους τυχον δημοσιους υπαλληλους που θα σου πουν ορι δεν γίνεται.
    Απο την Γερμανία για Παραδειγμα σου στελνουν αυτοι τα έντυπα που χρειάζονται κσι στα συμπληρωνουν εδω
    Το λεγομενο Ewb που λενε.
    Απλα ειναι και άλλα συμφέροντα στην μεση που το παρουσιαζουν αδύνατο.
    Τα καταστήματα για παράδειγμα που σου πουλανε 600-800 ευρω ενα izh 54 η 1500 για ενα auto 5 το οποιο στην Γερμανία για παράδειγμα το βρισκεις το Fn απο 400 ευρω και 700 μεσο ορο.
    Και να θυμασαι οτι το δημοσιο μας θελει θράσος οχι θάρρος για να βγαλεις ακρη.
    Για ενα project για παράδειγμα που ειχα παρει στο διυλιστήριο του burgas στη Βουλγαρία το Ικα εδω μου ζηταγε τρελά πραγματα για να δουλεψω εκεί με τους υπαλλήλους μου.
    Οταν λοιπόν τους πηγα την νομοθεσία ξέρεις τι με ρώτησαν?
    Που το βρήκες αυτο?
    Η απάντηση που τους εδωσα ηταν οφι το βρηκα στο site τους και ηταν η αλήθεια.
    Περιττό να σου πω οτι εμειναν μαλ..κες :wacko:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    64
    hunter222 στις #476696

    <DIV class=d4p-bbt-quote-title>hunter222 wrote:</DIV>
    <P>Καλησπέρα σε όλους έχω εμπλοκή στην 153 την καθάρισα και ξανά και ξανά με το πρώτο μπαμ το κλείστρο κολλάει πίσω και μένει εκεί ακουμπάει στο εξάρτημα που είναι δίπλα στη σκανδάλη και πατώντας το φέρνει φυσιγγι από την αποθήκη κάτω από τη Θαλάμη εκεί στη γλώσσα δεν το ξαναέκανε ποτε μ φαίνεται δεν διορθώνεται </P>

    <P>έβγαλες το ελατηριο ρύθμισης αερίων…..?</P>

    ναι φιλε τα εβγαλα ολα τα καθαρισα αλλα το ελατηριο δεν μου φαινεται να εχει τη σκληραδα που ειχε δεν ξερω ετυχε να το αφισω με ανοικτο κλειστρο κανα 2-3 φορες αλλα βλεπω και κατι αλλο….στη σκανδαλη απο την αριστερη μερια της υπαρχει ενα μικρο ελατηριακι που παταει ο μοχλος-εξαρτημα που βοηθαει στο να τραβαμε φυσιγγια απο την αποθηκη στη γλωσσα (κατω απο το κλειστρο δηλαη σε εκεινο το χωρο) και ειδα οτι εκεινο το εξαρτημα ακουμπαει στο σιδερο που λειτουργει οταν πατας το κουμπι και το ενα εξαρτημα μπλοκαρει το αλλο και ετσι δεν αφινουν το κλειστρο να προχωρησει μπροστα μεθαυριο θα παραθεσω και φωτο …παιδια μεγαλο μ φαινεται το προβλημα δεν μ εχει ξανατυχει

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 976 έως 990 (από 1,043 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων