Baikal Club

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 991 έως 1,005 (από 1,043 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Baikal

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    Ανδρεας στις #476713

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Ανδρεας wrote:</div>

    <DIV class=d4p-bbt-quote-title>hunter222 wrote:</DIV>
    <P>Καλησπέρα σε όλους έχω εμπλοκή στην 153 την καθάρισα και ξανά και ξανά με το πρώτο μπαμ το κλείστρο κολλάει πίσω και μένει εκεί ακουμπάει στο εξάρτημα που είναι δίπλα στη σκανδάλη και πατώντας το φέρνει φυσιγγι από την αποθήκη κάτω από τη Θαλάμη εκεί στη γλώσσα δεν το ξαναέκανε ποτε μ φαίνεται δεν διορθώνεται </P>

    <P>έβγαλες το ελατηριο ρύθμισης αερίων…..?</P>

    ναι φιλε τα εβγαλα ολα τα καθαρισα αλλα το ελατηριο δεν μου φαινεται να εχει τη σκληραδα που ειχε δεν ξερω ετυχε να το αφισω με ανοικτο κλειστρο κανα 2-3 φορες αλλα βλεπω και κατι αλλο….στη σκανδαλη απο την αριστερη μερια της υπαρχει ενα μικρο ελατηριακι που παταει ο μοχλος-εξαρτημα που βοηθαει στο να τραβαμε φυσιγγια απο την αποθηκη στη γλωσσα (κατω απο το κλειστρο δηλαη σε εκεινο το χωρο) και ειδα οτι εκεινο το εξαρτημα ακουμπαει στο σιδερο που λειτουργει οταν πατας το κουμπι και το ενα εξαρτημα μπλοκαρει το αλλο και ετσι δεν αφινουν το κλειστρο να προχωρησει μπροστα μεθαυριο θα παραθεσω και φωτο …παιδια μεγαλο μ φαινεται το προβλημα δεν μ εχει ξανατυχει

    πρόσεχε μιλάω για το ελατηριο που είναι στην κανη και οχι αυτό που αναγαλλιάζει την αποθήκη φυσιγγίων
    Αν έχεις βγάλει το ελατηριο αερίων (κύλινδρο κανης) αυτό πρέπει να το βιδωσης με την κανη προσαρμοσμενη στην αποθήκη φυσιγγίων…6985022680


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    kostas στις #477006

    Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον..αποφασισα να το κρατησω το οπλο..ναι ειναι αυτο με τα περαστα κλειδια που ανεφερες και σε τελεια κατασταση..δεν παιζει καθολου..
    Ευχαριστω πολυ..καλη συνεχεια και καλα κυνηγεια!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/01/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    sls10 στις #477277

    γεια σε ολους θα ηθελα να ξερω ποσο κανει περιπου μια κανη 66ποντουσ για baikal mp 153 και αν δινετε μαζι με τα τσοκακια επισης ενα αξιοπιστο λινκ η τηλεφωνο ευχαριστω!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    29
    orlon στις #477281

    Για σιγουριά, μπορείς να επικοινωνήσεις με τον Κύργια (www.kirgias.gr), που τα εισάγει, αλλά και άλλους αξιόπιστους εμπόρους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    73
    billy76 στις #477987

    Καλησπέρα συσυναδελφοi και baikalade.
    Εχθές πηρα πρώτη φορα στο κυνηγι ενα ποζε που μου έκανε δώρο ο πεθερός μαζι με αλλα 2 οπλα λογω ηλικιας (84) ενω το εχω κανα χρόνο δεν το ειχα προσεξει καθολου.
    Νομιζα οτι ειναι το iz 27 αλλα τελικα ειναι ij 12 ussr made.
    Δεν το εχω ξαναδεί αυτο το οπλο.
    Είναι του 70 κατι ιδιο με το iz 27 αλλα πιο ποιοτικό σιγουρα και με αλλο στυλ παπιας.
    Εντυπωσιακό επισης ειναι το οτι το οπλο εχει ρίξει πανω απο 20000 φυσιγγια και ειναι ολοκαίνουριο και πολυ σφιχτο.
    Εχει κανενας εμπειρία με παρόμοιο οπλο η καθολου πληροφορίες?
    Και εσωτερικα παντως που το εκανα βιδες ειναισαν iz27!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    6
    Giorgos77 στις #480768





    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    Ανδρεας στις #480786

    Καλησπέρα συσυναδελφοi και baikalade.
    Εχθές πηρα πρώτη φορα στο κυνηγι ενα ποζε που μου έκανε δώρο ο πεθερός μαζι με αλλα 2 οπλα λογω ηλικιας (84) ενω το εχω κανα χρόνο δεν το ειχα προσεξει καθολου.
    Νομιζα οτι ειναι το iz 27 αλλα τελικα ειναι ij 12 ussr made.
    Δεν το εχω ξαναδεί αυτο το οπλο.
    Είναι του 70 κατι ιδιο με το iz 27 αλλα πιο ποιοτικό σιγουρα και με αλλο στυλ παπιας.
    Εντυπωσιακό επισης ειναι το οτι το οπλο εχει ρίξει πανω απο 20000 φυσιγγια και ειναι ολοκαίνουριο και πολυ σφιχτο.
    Εχει κανενας εμπειρία με παρόμοιο οπλο η καθολου πληροφορίες?
    Και εσωτερικα παντως που το εκανα βιδες ειναισαν iz27!

    εδω θα βρεις τα παντα για το οπλο σου

    συνοπτικα: κατασκευής 1965-70 ιδιο με το IJ27 είναι έκδοση εξαγωγής σε Αγγλία.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    73
    billy76 στις #480879

    Φιλε αντρεα σε ευαχριστω πολυ.
    Οι διαφορες που εχει το IJ 12 με το ij 27 εκτος απο τα πιο ομορφα ξυλινα μερη και πιο εργονομικη παπια-κοντακι εχει ολοκληρη ριγα συνδεσης καννων ,απο μπροστα μεχρι την βαση και οχι διακεκομενη πριν τη βαση που εχουν τα καινουρια ,και μασιφ ριγα μη εξαεριζομενη.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/06/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    Lampros στις #484827

    Παιδιά ξέρετε αν υπάρχουν φυσίγγια BAIKAL ??? Περιμένω απάντηση

    Ευχαριστώ

    Λάμπρος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    214
    Pashalis88 στις #484832

    Καλημερα φιλε ,δεν νομίζω να υπάρχουν φυσίγγια Baikal πληροφοριακά έχω δει ,έχουνε χρώμα μαύρο και είναι σε πλαστικό κάλυκα με χαμηλό πάφιλα και το λογότυπο baikal με άσπρα γράμματα τυπωμένο πάνω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    73
    billy76 στις #484845

    Φιλε Λαμπρο, παλια υπηρχαν φυσιγγια Baikal και τα εφερνε αν δε κανω λαθος ενας τοτε αντιπροσωπος της baikal στην Λευκα στον Πειραια.

    Τυχαινει να εχω 4-5 κουτια αλλα επειδη δεν τα εχω εδω αλλα στο νησι δεν μπορω να σου τα περιγραψω 100% (εχω να παω 4 χρονια). Το σιγουρο ειναι οπως ειπε και ο φιλος  Πασχαλης οτι ειναι μαυρα με ασπρα γραμματα Baikal αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι σε πλαστικο καλυκα .

    Νομιζω οτι ειναι με χαρτινο.Εχω χρονια να τα βγαλω και δεν θυμαμαι.Και εψαχνα και εγω πριν κατι εβδομαδες στο ιντερνετ να τα δω αλλα δεν βρηκα τιποτε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/06/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    Lampros στις #484863

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις που μου δώσατε.

    Μήπως ξέρετε ποια φυσίγγια πάνε καλύτερα στο Baikal για κυνήγι τσίχλας??

    Ευχαριστώ

    Λάμπρος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    50
    tasosz στις #484868

    υπήρχαν και σε γαλάζιο κάλυκα,πιο ελαφριά γομωση παρα πολύ καλά!!!!δυστυχως δεν τα φερνει κανενας πια :unsure:

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    456
    leatherman στις #484873

    Υπήρχαν. Μαύρο χρώμα κάλυκα με λευκό λογότυπο της Baikal ,ύψος πάφιλα στα 6 χιλιοστά και

    ήταν σκέτο “φαρμάκι” ειδικά το χειμώνα με χαμηλές θερμοκρασίες.

    Κάπου στο χωριό στο στόκ των φυσιγγίων βρίσκονται δύο -τρία από τη δεκαετία του 1980.

    Θυμάμαι και κάποια σε χρώμα περίπου μπέζ ,χάρτινος κάλυκας με μια φιγούρα χήνας

    απ’ έξω, ονομασία  Azot maid in URSS ,στο μέταλλο γύρω από το καψούλι αν θυμάμαι καλά,αυτά και αν ήταν”φαρμακερά”το χειμώνα.

     

    Leatherman.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/06/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    Giwrgos Xrysopoulos στις #484878

    παιδιά πρόκειται να αγοράσω την baikal mp 155.. αρχικά θα ήθελα την γνώμη σας σαν όπλο αλλά και σε τι να την πάρω, δηλαδή συνθετικό η ξύλινο. επίσης θα ήθελα να μου πείτε τι φυσίγγια χρησιμοποιήτε αλλά και να μου απαντήσετε αν το όπλο χρειάζεται στρώσιμο όπως άκουσα και σε πόσα φυσίγγια στρώνει.

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 991 έως 1,005 (από 1,043 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων