Baikal Club

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,021 έως 1,035 (από 1,043 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Baikal

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    Dimitris Vasiliadis στις #493837

    Καλησπέρα πρόσφατα αγόρασα ένα Baikal mp43 μόνοσκάνδαλο magnum με τσοκακια και εξωλκεις!παρατήρησα κάποιες διάφορες που δεν έχω ξαναδεί σε Baikal!Δεν έχει αορτιρες κάτω από το σώμα δεν γράφει made in Russia Αλλά σκέτο Baikal!Αλλά γράφει πάνω στην κάνη χώρα προέλευσης και επίσης ζυγίζει 3.200 ξέρει κανείς να μου πει γιατί έχει αυτές της διαφορες ?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    Johny Barbagiorgis στις #493919

    Ξερει καποιος που μπορει να οφειλετε αυτη η εμπλοκη?

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    gkiaouris στις #493944

    το έχει ξανα κάνει;
    αν ναι με τα ιδια φυσιγγια;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    Johny Barbagiorgis στις #493950

    Πολλες φορες καθε 5 με 10 τουφεκιες και με αυτα τα φυσιγγια και αλλα διαφορετικες μαρκες, εχω ριξει απο 30 μεχρι 34γρ. το πιστονι το εχω φτασει τερμα για χαμηλες γομωσεις και παλι τα ιδια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    256
    Μιχάλης Rem870 στις #494385

    Φίλε Dimitris Vasiliadis πρέπει να πρόκειται απλώς για διαφορετική παρτίδα. Τα δίκαννα της Baikal δεν ”εξελίσσονται” πρακτικά σχεδόν καθόλου από παρτίδα σε παρτίδα π.χ. ΙΖ ή MP. Μην σε ανησυχεί κάτι. Όσο για εσένα φίλε Johny Barbagiorgis, σου έχουν νομίζω απαντηθεί και σε άλλο tread ότι μπορεί να έχει συμβεί με το συγκεκριμένο 155. Πίσω στον αντιπρόσωπο για επισκευή/αλλαγή εξωλκέα ή όπλου.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/02/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    Kyriakos Armodoros στις #503579

    παιδια γιατι δεν μπορω να δω φωτο φτιαγμενων baikal?

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    256
    Μιχάλης Rem870 στις #504094

    Τι εννοείς βρε φίλε; Μήπως δεν έχεις συνδεθεί, αλλά browsareis ως guest?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/12/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    Stathis στις #504256

    Καλήμερα παιδιά πριν λίγες ήμερες αγόρασα την mp 155 και πλέον μπήκα και εγώ στο κλαμπ της baikal θέλω να μου πείτε όποιος έχει πάρει αυτό το όπλο ποια φυσίγγια ταιριάζουν στα αυτό το όπλο για το κυνηγι της τσιχλας??  :scratch:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    louk baikal στις #510624

    Ξερει να μου πει καποιος τι νουμερο φυσιγγια και τι γομωσεις επιτρεπετε να ριξω με μονοκανο baikal?

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #510634

    Ξερει να μου πει καποιος τι νουμερο φυσιγγια και τι γομωσεις επιτρεπετε να ριξω με μονοκανο baikal?

    Δες τις σφραγίδες δοκιμής τυπωμένες στην στην αρχή της κάννης ή την βάση του όπλου που πολύ πιθανόν είναι σε Mp (MegaPaschall), και ισοδυναμούν με 10 bar=1 Mp. Συνήθως μέχρι 650 bar καθημερινή χρήση εαν η θαλάμη είναι απλή (70 χιλιοστά), και 900 bar εαν είναι magnum (76 mm). Στις σφραγίδες αυτές θα δεις και το μήκος θαλάμης.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/04/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    ampelas στις #513384

    Μηπωs γνωριζει καποιοs ενα super pose baikal model ij-12 κανη 71cm τσοκ 1-3 αυλοs κανηs ισωs 18,2.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/08/2018
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    στρατης 22 στις #514230

    ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

    ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ. ΕΜΑΘΑ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ (ΟΠΩΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ) ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΜΕ ΕΝΑ 16ΑΡΙ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΝΟ ΤΟΥ ΠΑΠΠΟΥ ΜΟΥ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΗΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ  ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝΤΡΑΣ (ΑΡΓΗΣΑ ΛΙΓΟ ΣΤΑ 22 :yahoo: ) ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΗ ΣΚΕΨΗ ΣΤΗΝ BAIKAL MP 153. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΔΙΑΘΕΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΠΛΑΣΙΟ ΠΟΣΟ ΓΙΑ ΜΙΑ BELLMONTE ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΟΠΛΟ ΑΞΙΖΕΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΟΥ ΕΥΡΩ. ΜΙΑ ΣΤΙΒΑΡΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΜΕ ΤΡΟΜΕΡΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΜΑΚΡΟΖΩΙΑ. ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΤΟ CLUB ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΒΡΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΨΑΧΝΑ, ΓΙ ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΩΣ ΤΑ “ΑΝΤΙΔΡΑ” ΤΟ ΟΠΛΟ ΚΥΡΙΩΣ ΜΕ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ, ΠΟΥ ΤΑ ΠΡΟΤΙΜΩ ΛΟΓΩ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΚΑΙ ΤΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ. ΜΕΤΑ ΤΟ ΥΠΟΤΥΠΩΔΕΣ ΣΤΡΩΣΙΜΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΑΛΛΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΓΟΜΩΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΡΥΘΜΙΣΗ; ΑΠΟ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΑ ΣΕ MAGNUM; ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΤΑ ΤΣΟΚ ΔΕΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΥΝ ΣΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΠΑΝΩ;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #514237

    Στρατη καλοριζηκος να εισαι στο φορουμ (αν μεινεις……. γιατι οι περισοτεροι μπαινουν για μια πληροφορια και μετα γινοντε καπνος……..σορυ αλλα ηθελα να το πω ) και καλα κυνηγια ………..!!!!!!

    Πραγματι το ντουφεκι που διαλέγεις ή διάλεξες είναι ένα πολύ στιβαρο και αξιοπιστο εργαλιο ……….!!!!!

    Εγω δεν θα το διαλεγα όμως ποτε γιατι μου φαινεται πολύ χοντοκομενο σε θεμα ομορφιας και επισεις δεν θα με βολευαι στα κυνηγια που κανω ……..κυριος ότι εχει σχεση με φερμα οποτε χρειαζομε ένα ντουφεκι ελαφρυ , λεπτοκατασκευασμενο και κοντοκανο …….!

    Τωρα αν κυνηγας γουρουνι ……λαγο ή παπια , φασσα  κτλ κυνηγια δηλαδή που δεν το εχεις συνεχεια στα χερια   (  καρτερισια κυνηγια ) και  δεν χριαζετε  να βρισκεσε συνεχος σε ενγρηγορση είναι καλο …….!

    Ότι αποφασισεις παντος να δεις να σου <<καθετε>> καλα πανω σου και από εκει και περα να παρακαλας να εχει και κυνηγια για να το χαρεις……! :good: :bye:

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #514240

    Στρατή καλώς όρισες στην παρέα μας  :heart:

    να ξέρεις το καλύτερο όπλο για σένα είναι αυτό που ταιριάζει στον σωματότυπό σου!  :good:

    αν σου ‘ρχεται “αλφάδι” ο ρώσσος πάρτον! αλλά δες πρώτα κι άλλες μήπως σου ‘ρχονται καλύτερα!  😉
    <p style=”text-align: left;”>κατά τ’ άλλα ισχύουν όσα σΕ είπε ο Βασίλ Ζαμπαλόφσκης εκτός από το “και καλά κυνήγια” φτου φτου φτου</p>
    Καλά μπρε Βασίλη ακόμα δεν έμαθες ότι δεν λέμε τέτοια πράματα ΠΟΤΕ;;;;;;  :negative:  :negative:  :negative:

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,021 έως 1,035 (από 1,043 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων