Baikal Club

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 1,036 έως 1,043 (από 1,043 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Baikal

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #514244

    Mαριε και λοιποι συναδελφοι,εγω μεχρι πριν 3 χρονια αγνοουσα οτι το “καλα κυνηγια”το θεωρουν πολλοι καταρα!Οταν μου ελεγε κανενας “καλο κυνηγι”,απαντουσα “ευχαριστω!”.Μεταξυ μας ουτε τωρα πιστευω οτι θα εξαρτηθει η επιτυχια μου ειτε η αποτυχια μου στη θηρα απο το τι θα πει ο αλλος…Η Περιφερειακη μου εκδοθηκε και μενει να παω να την παραλαβω. 11 μερες υπομονη… :bye:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/08/2018
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    στρατης 22 στις #514245

    Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΑΚΡΕΤΑ ΠΡΙΝ ΚΑΤΑΛΗΞΩ Σ’ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΠΛΟ, ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΘΑΝΕ ΜΕ ΤΗΝ Α302 ΚΑΙ ΤΗΝ Α5. ΤΟ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΕΝΤΕΣ ΣΑΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ. ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΕΚΔΟΣΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΣΟΒΑΡΗ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΞΥΛΟΥ ΓΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΤΙΜΗ. ΤΟ ΦΙΝΙΡΙΣΜΑ ΜΕ ΔΕ ΧΑΛΑΕΙ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΦΤΙΣΕΙ ΠΟΛΥ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΩ ΣΕ ΟΠΛΟΥΡΓΟ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΕΙ CERAKOTE. ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΓΙΑ ΛΑΓΟΥΣ (ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΟΡΤΕ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΑΝΝΟ ΣΕ ΛΙΓΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΣΥΝ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΒΟΛΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ. ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΚΑΙ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ Μ’ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΠΛΟ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΛΙΓΟ ΑΠ’ ΟΛΑ, ΜΟΝΟΒΟΛΑ-ΔΡΑΜΙΑ-ΒΟΛΙΑ-ΣΚΑΓΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΝΟΗΣΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΤΑ ΜΕΣΑΙΑ ΤΣΟΚΑΡΙΣΜΑΤΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ “ΕΛΕΓΞΟΥΝ” ΤΑ ΔΡΑΜΙΑ;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #514254

    Φίλε Στρατή όλα τα σκέφτηκες εκτός από το σπουδαιότερο:

    Τα μέτρα του όπλου

    αν το όπλο λόγω ρυθμίσεων κοντακίου ρίχνει αλλού τα σκαγιά από εκεί που νομίζεις, ούτε το 3ο φυσίγγι, ούτε το κερακοτ, ούτε τα καλά φυσίγγια θα σε σώσουν

    http://www.oplognosia.com/ergonomia/ergonomia1.php

    Πως μετραμε οτι το οπλο ειναι στα μετρα μας?

    καλή ανάγνωση :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/08/2018
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    στρατης 22 στις #514267

    ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΆ ΤΟ ΆΡΘΡΟ ΜΕ ΣΥΓΚΛΌΝΙΣΕ. ΔΕΝ ΉΞΕΡΑ ΌΤΙ ΚΡΎΒΕΤΑΙ ΤΌΣΗ “ΕΠΙΣΤΉΜΗ” ΣΤΟ ΚΟΜΜΆΤΙ ΑΥΤΌ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΠΩ ΌΤΙ ΤΟ ΚΑΤΆΛΑΒΑ ΚΑΛΆ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΉΣΩ ΆΝ ΕΊΝΑΙ ΣΤΑ ΜΈΤΡΑ ΜΟΥ Η ΚΑΡΑΜΠΊΝΑ. ΔΕΝ ΝΟΜΊΖΩ ΌΤΙ ΈΧΩ ΠΡΌΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΩΜΙΣΗ ΚΑΙ ΤΗ ΣΚΟΠΕΥΣΗ ΑΛΛΆ ΈΝΑ ΌΠΛΟ ΜΕ ΦΛΑΝΤΖΕΣ ΑΛΛΑΓΉΣ ΚΛΊΣΗΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΎΣΕ ΝΑ ΘΕΩΡΗΘΕΊ ΣΑΝ ΚΑΛΎΤΕΡΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΧΡΗΣΤΙΚΌ;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/08/2018
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    στρατης 22 στις #514268

    ΒΑΣΙΚΆ ΑΥΤΌ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΩ ΕΊΝΑΙ ΝΑ ΦΈΡΩ ΤΟ ΌΠΛΟ ΣΤΑ ΜΈΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΌΧΙ ΤΑ ΜΈΤΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΌΠΛΟ, ΠΡΆΓΜΑ ΛΟΓΙΚΌ. ΑΛΛΆ ΠΏΣ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΠΩ ΌΤΙ ΈΧΩ ΤΟ ΚΑΤΆΛΛΗΛΟ ΌΠΛΟ ΓΙΑ ΜΈΝΑ; ΚΑΙ ΤΙ ΚΆΝΩ ΆΝ ΣΕ 10 ΧΡΌΝΙΑ ΑΛΛΆΞΕΙ ΚΑΙ Ο ΣΩΜΑΤ ΌΤΥΠΟΣ ΜΟΥ;   :scratch:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #514271

    υπάρχει κοντά σου σκοπευτηριο πήλινου στοχου;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/08/2018
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    στρατης 22 στις #514273

    ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΧΙ, ΘΑ ΗΤΑΝΕ ΕΝΑΣ ΩΡΑΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΕΞΑΣΚΗΣΗ. ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΥΤΟ;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #514511

    απλά, θα πήγαινες μια βόλτα από εκεί και θα ρώταγες τους έμπειρους σκοπευτές….

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 1,036 έως 1,043 (από 1,043 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων