ΕΠΙΜΥΚΗΜΕΝΟΙ ΚΩΝΟΙ ΣΥΝΑΡΜΟΓΗΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 170 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    726
    apopsis στις #453055

    http://www.e-artemis.gr/forumz/topic/19/page/5/#post-452393

    τι λέτε; πως κρίνετε την επέμβαση στο όπλο του φίλου «Άποψις»;<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Φιλικά Μάριος – Prowler ®

    </div>

    Καλά τώρα, Εδώ μιλάμε με ονόματα όπως Μπενέλι, Μπερέτα, άντε και κάποια λίγα…
    -Ποιοί θα κρίνουν βρέ αγαπητέ μου; Οι Μπενελάδες ή οι Μπερετάδες; οι φανατικοί της μάρκας;
    -Έχεις δεί ποτέ το “δόγμα” να παίρνει συζήτηση;
    -Έχεις δεί ποτέ κάποιον “Μπενελά” να μιλάει για βελτίωση κάννης;
    Οι “ιερές αγελάδες” ρυθμίζουν τα πάντα μόνο με το όνομα. Όνομα που δίνει απαράδεκτες τουφεκιές σε συνηθισμένες αποστάσεις.
    Το να μήν αγγίξει τίποτα κανένας ανεβάζει την αξία μεταπώλησης. Αυτό τα λέει όλα!!!!!
    Το όπλο εμπορικό προϊόν σε όλα τα στάδια…., και τελικά όπλο δέν έχουμε για να κυνηγάμε σαν άνθρωποι.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #453064

    -Ποιοί θα κρίνουν βρέ αγαπητέ μου; Οι Μπενελάδες ή οι Μπερετάδες; οι φανατικοί της μάρκας;
    -Έχεις δεί ποτέ το «δόγμα» να παίρνει συζήτηση;

    Τα είπες όλα….από την στιγμή που δεν κατανοούν τα αυτονόητα δεν μπορεί να υπάρξει ούτε ένα σημείο συγκλύσεις. από την άλλη δε θα έλεγα εις υγεία τον κορόιδων που συνεχίζουν ακάθεκτοι το ημιμαθές έργο ορισμένων καλά δουλευμένων ξενιστών.. απλά τους ρίχνουν το δόλωμα και άλλο τόσο απλα αυτή το καταπίνουν αμάσητη… θα σου πει αφού το διάβασα από τον Μεγάλο στο περιοδικό έτσι θα είναι … τι να λέμε τώρα…

    Το να μήν αγγίξει τίποτα κανένας ανεβάζει την αξία μεταπώλησης. Αυτό τα λέει όλα!!!!!

    Εν μέρει έχεις ένα δίκιο αλλά από την άλλη θα σου έλεγα ότι όλο αυτό έχει να κάνει γιατί έχει αφεθεί να εννοηθεί ότι τέτοιου είδους επεμβάσεις επιφέρουν θαυματουργές αλλαγές αλλα έλα μου ντε που έχουν επιφέρει τις τραυματικοτερες τον εμπειριών στους κατόχους τους … ξέρεις ποσά όπλα έχουν καταστεί άχρηστα .. ξέρεις ποσα αξιόλογα όπλα έχουν μπει στο ράφι για πούλημα και με το που ακούν για κώνους …στρίβουν δια του αρραβωνος .. ξέρεις ποσά άτομα την έχουν πατήσει και δεν σκέπτονται ούτε καν να ανοίξουν το στόμα τους και να πουν ότι την πάτησαν ανεπανόρθωτα … ξέρεις .. ξέρεις πόσοι το πήγανε το αγκίστρι στον πάτο με αυτά που διάβαζαν και αυτά που τους παραμύθιαζαν με το ότι σκοτώνουν μακρύτερα… αν τελικά το επιθυμητό είναι να σπάει ο δίσκος στα 70 μετρά ,και να σκοτώνεται το πουλί στα 65+.. τότε πάω πάσο ..μάλλον κοιμάμαι τον ύπνο του δικαίου και καλά θα κάνω να ξυπνήσω γιατί έχω μείνει πισω.. από την άλλη θα έλεγα ότι εντελώς άλλο πράγμα είναι κάνοντας κώνους να βελτιώσεις το σύνολο τις οποιαδήποτε τουφεκιάς .. μαζεύοντας τα περιφερικά σκάγια και αλλα πολλά και άλλο πράγμα είναι να ρίχνει το όποιο φυσίγγι.. και να το κάνεις να μοιάζει σαν No Limits γιατί από το πολύ ξύσε ξύσε το τι ρίχνεις με ένα Άστρο τι με κύλινδρο είναι ένα και το αυτό .. τέλος θα ήθελα να πω ότι δεν είμαι κατά τον κώνων .. είμαι κατά όλων αυτόν που με ελαφρότητα και απερισκεψία παίρνουν κόσμο στο λαιμό τους .. για δόλο δεν έχω να πω τίποτε παρα μόνο για βλακεία και εφήμερη απερισκεψία μιας καλοστημένης μόδας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #453071

    Εν μέρει έχεις ένα δίκιο αλλά από την άλλη θα σου έλεγα ότι όλο αυτό έχει να κάνει γιατί έχει αφεθεί να εννοηθεί ότι τέτοιου είδους επεμβάσεις επιφέρουν θαυματουργές αλλαγές αλλα έλα μου ντε που έχουν επιφέρει τις τραυματικοτερες τον εμπειριών στους κατόχους τους … ξέρεις ποσά όπλα έχουν καταστεί άχρηστα .. ξέρεις ποσα αξιόλογα όπλα έχουν μπει στο ράφι για πούλημα και με το που ακούν για κώνους …στρίβουν δια του αρραβωνος .. ξέρεις ποσά άτομα την έχουν πατήσει και δεν σκέπτονται ούτε καν να ανοίξουν το στόμα τους και να πουν ότι την πάτησαν ανεπανόρθωτα … ξέρεις .. ξέρεις πόσοι το πήγανε το αγκίστρι στον πάτο με αυτά που διάβαζαν και αυτά που τους παραμύθιαζαν με το ότι σκοτώνουν μακρύτερα… αν τελικά το επιθυμητό είναι να σπάει ο δίσκος στα 70 μετρά ,και να σκοτώνεται το πουλί στα 65+.. τότε πάω πάσο ..μάλλον κοιμάμαι τον ύπνο του δικαίου και καλά θα κάνω να ξυπνήσω γιατί έχω μείνει πισω.. από την άλλη θα έλεγα ότι εντελώς άλλο πράγμα είναι κάνοντας κώνους να βελτιώσεις το σύνολο τις οποιαδήποτε τουφεκιάς .. μαζεύοντας τα περιφερικά σκάγια και αλλα πολλά και άλλο πράγμα είναι να ρίχνει το όποιο φυσίγγι.. και να το κάνεις να μοιάζει σαν No Limits γιατί από το πολύ ξύσε ξύσε το τι ρίχνεις με ένα Άστρο τι με κύλινδρο είναι ένα και το αυτό .. τέλος θα ήθελα να πω ότι δεν είμαι κατά τον κώνων .. είμαι κατά όλων αυτόν που με ελαφρότητα και απερισκεψία παίρνουν κόσμο στο λαιμό τους .. για δόλο δεν έχω να πω τίποτε παρα μόνο για βλακεία και εφήμερη απερισκεψία μιας καλοστημένης μόδας.

    Ο Γιωργος εχει απολυτο δικιο και για μια ακομη φορα η γραφη του ειναι πολυ ευστοχη!!!!Τωρα θα ηθελα να βαλω και την παραμετρο που λεγεται ταχυτητα και τι εννοω πολλα ντουφεκια που εχουν γινει κωνοι σε μηκος περα του επιτρεπτου θελουν πολυ μεγαλητερη προσκοπευση για να καταβαλουν τον στοχο!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #453077

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Prowler ® wrote:</div>
    http://www.e-artemis.gr/forumz/topic/19/page/5/#post-452393

    τι λέτε; πως κρίνετε την επέμβαση στο όπλο του φίλου «Άποψις»;<br>

    <hr><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br>
    Φιλικά Μάριος – Prowler ®

    </div>

    Καλά τώρα, Εδώ μιλάμε με ονόματα όπως Μπενέλι, Μπερέτα, άντε και κάποια λίγα…<br>
    -Ποιοί θα κρίνουν βρέ αγαπητέ μου; Οι Μπενελάδες ή οι Μπερετάδες; οι φανατικοί της μάρκας;<br>
    -Έχεις δεί ποτέ το «δόγμα» να παίρνει συζήτηση;<br>
    -Έχεις δεί ποτέ κάποιον «Μπενελά» να μιλάει για βελτίωση κάννης;<br>
    Οι «ιερές αγελάδες» ρυθμίζουν τα πάντα μόνο με το όνομα. Όνομα που δίνει απαράδεκτες τουφεκιές σε συνηθισμένες αποστάσεις.<br>
    Το να μήν αγγίξει τίποτα κανένας ανεβάζει την αξία μεταπώλησης. Αυτό τα λέει όλα!!!!!<br>
    Το όπλο εμπορικό προϊόν σε όλα τα στάδια…., και τελικά όπλο δέν έχουμε για να κυνηγάμε σαν άνθρωποι.

    εχω γραψει εγω φιλε Χρηστο πριν από δυο χρονια περιπου για επιμυκυνση και γυαλισμα κωνου σε τρια οπλα Benelli , ειχα ανεβασει και φωτο κατανομων υποδειγματικών που εχουν πια αυτά τα οπλα , η μια κανη κυνυγα αυτές τις μερες στον Εβρο και σημερα πριν από λιγο εμαθα οτι κανει και ζημια , δεν καταλαβαινω το πρόβλημα που είναι και ποιος το εχει

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #453078

    Ο κωνος συναρμογης ειναι ενα πολυ ευαισθητο σημειο γιατι καταπονειτε παρα πολυ,και ειναι επομενο ενας υποψηφιος αγοραστης να φοβαται μια τετοια αγορα,μιας καννης που εχει υποστει μια τετοια βελτιωση.Ειναι αλλο η εργοστασιακη που διαθετη το σωστο παχος και αλλο η βελτιωμενη που της εχει αφαιρεθει μεταλλο σε αυτο το ευαισθητο σημειο.Τωρα αμα αξιζει το ρισκο,αμα γινει σωστα,και ο κατοχος ριχνει απο 5αρι και ψιλοτερα,θα εισπραξει πιο σταθερες συγκεντρωσεις,και πιο σφυχτο κεντρο,και μια αυξημενη συγκεντρωση.Και εγω ειμαι αντιθετος στο κολλημμα που εχουν πολυ συναδελφοι σε μαρκες,καννενα οπλο μεσα απο το κουτι δεν διαθετει τα παντα.Τουλαχιστον οπλα σειρας,παντα εχουν κατι που σε χαλαει,ποιοτητα,κοντακι,η μετρια τσοκ,κλπ.,ο φανατικος βεβαια βλεπει μονο τα θετικα,και πανω σε αυτα χτιζει τα επιχειρηματα του.Η αληθεια ειναι οτι τα παντα μπορουν να βελτιωθουν,πανω σε ενα οπλο ωστε να ικανοποιεισει της απαιτησεις του κατοχου,με την προυποθεση να διαθετη καποιο ποιοτικο επιπεδο κατασκευεις ωστε να αξιζει το κοπο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    34
    TOLISR1 στις #453094

    ποιο οπλο βρε Δημητρη ειναι επανω?? .. .δεν εχεις μαθει ακομη οτι αν ΔΕΝ ειναι αχρωμιωτο και Αμερικανικο … ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ για παπια κ κρυο 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    726
    apopsis στις #453129

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>apopsis wrote:</div>
    -Ποιοί θα κρίνουν βρέ αγαπητέ μου; Οι Μπενελάδες ή οι Μπερετάδες; οι φανατικοί της μάρκας;<br>
    -Έχεις δεί ποτέ το «δόγμα» να παίρνει συζήτηση;

    Τα είπες όλα….από την στιγμή που δεν κατανοούν τα αυτονόητα δεν μπορεί να υπάρξει ούτε ένα σημείο συγκλύσεις. από την άλλη δε θα έλεγα εις υγεία τον κορόιδων που συνεχίζουν ακάθεκτοι το ημιμαθές έργο ορισμένων καλά δουλευμένων ξενιστών.. απλά τους ρίχνουν το δόλωμα και άλλο τόσο απλα αυτή το καταπίνουν αμάσητη… θα σου πει αφού το διάβασα από τον Μεγάλο στο περιοδικό έτσι θα είναι … τι να λέμε τώρα…

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>apopsis wrote:</div>
    Το να μήν αγγίξει τίποτα κανένας ανεβάζει την αξία μεταπώλησης. Αυτό τα λέει όλα!!!!!

    Εν μέρει έχεις ένα δίκιο αλλά από την άλλη θα σου έλεγα ότι όλο αυτό έχει να κάνει γιατί έχει αφεθεί να εννοηθεί ότι τέτοιου είδους επεμβάσεις επιφέρουν θαυματουργές αλλαγές αλλα έλα μου ντε που έχουν επιφέρει τις τραυματικοτερες τον εμπειριών στους κατόχους τους … ξέρεις ποσά όπλα έχουν καταστεί άχρηστα .. ξέρεις ποσα αξιόλογα όπλα έχουν μπει στο ράφι για πούλημα και με το που ακούν για κώνους …στρίβουν δια του αρραβωνος .. ξέρεις ποσά άτομα την έχουν πατήσει και δεν σκέπτονται ούτε καν να ανοίξουν το στόμα τους και να πουν ότι την πάτησαν ανεπανόρθωτα … ξέρεις .. ξέρεις πόσοι το πήγανε το αγκίστρι στον πάτο με αυτά που διάβαζαν και αυτά που τους παραμύθιαζαν με το ότι σκοτώνουν μακρύτερα… αν τελικά το επιθυμητό είναι να σπάει ο δίσκος στα 70 μετρά ,και να σκοτώνεται το πουλί στα 65+.. τότε πάω πάσο ..μάλλον κοιμάμαι τον ύπνο του δικαίου και καλά θα κάνω να ξυπνήσω γιατί έχω μείνει πισω.. από την άλλη θα έλεγα ότι εντελώς άλλο πράγμα είναι κάνοντας κώνους να βελτιώσεις το σύνολο τις οποιαδήποτε τουφεκιάς .. μαζεύοντας τα περιφερικά σκάγια και αλλα πολλά και άλλο πράγμα είναι να ρίχνει το όποιο φυσίγγι.. και να το κάνεις να μοιάζει σαν No Limits γιατί από το πολύ ξύσε ξύσε το τι ρίχνεις με ένα Άστρο τι με κύλινδρο είναι ένα και το αυτό .. τέλος θα ήθελα να πω ότι δεν είμαι κατά τον κώνων .. είμαι κατά όλων αυτόν που με ελαφρότητα και απερισκεψία παίρνουν κόσμο στο λαιμό τους .. για δόλο δεν έχω να πω τίποτε παρα μόνο για βλακεία και εφήμερη απερισκεψία μιας καλοστημένης μόδας.<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Η σοφία είναι γνώση και, η σωστή της χρήση…δύναμη!

    </div>

    Καλά τοποθετημένα όλα.
    Δέν είναι τι γίνεται, αλλά ποιός το κάνει, γιατί το κάνει, και φυσικά το ρίσκο για λάθη είναι προσωπικό.
    Φυσικά μιλάμε για αφαίρεση μετάλλου. Το σημείο αυτό είναι το “αμόνι” των πιέσεων. Εκεί τα σκάγια δέχονται το πρώτο σφυροκόπημα.
    Εν πάσει περιπτώσει για βελτίωση της τουφεκιάς μιλάμε και βελτίωση της κατάστασης των σκαγιών, τώρα άν αυτό συνεπάγεται την αύξηση του δραστικού βεληνεκούς κατα Χ μέτρα μπορεί να διαπιστωθεί απο τον χρήστη.
    Εννοείται ότι δέν απευθύνομαι σε ανεύθυνα άτομα, αλλά σε άτομα που ξέρουν τι κάνουν και πού βρίσκονται.
    Μιλάω καθαρά για την περίπτωση που εν τέλει αφήνουμε την κάννη να “αναπνεύσει”.
    Με την ευκαιρία, θα πώ πόσο ευχάριστο είναι να έχεις ρίξει 20 φυσίγγια και ο κώνος και η κάννη να είναι καθαρά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    726
    apopsis στις #453130

    Ο κωνος συναρμογης ειναι ενα πολυ ευαισθητο σημειο γιατι καταπονειτε παρα πολυ,και ειναι επομενο ενας υποψηφιος αγοραστης να φοβαται μια τετοια αγορα,μιας καννης που εχει υποστει μια τετοια βελτιωση.Ειναι αλλο η εργοστασιακη που διαθετη το σωστο παχος και αλλο η βελτιωμενη που της εχει αφαιρεθει μεταλλο σε αυτο το ευαισθητο σημειο.Τωρα αμα αξιζει το ρισκο,αμα γινει σωστα,και ο κατοχος ριχνει απο 5αρι και ψιλοτερα,θα εισπραξει πιο σταθερες συγκεντρωσεις,και πιο σφυχτο κεντρο,και μια αυξημενη συγκεντρωση.Και εγω ειμαι αντιθετος στο κολλημμα που εχουν πολυ συναδελφοι σε μαρκες,καννενα οπλο μεσα απο το κουτι δεν διαθετει τα παντα.Τουλαχιστον οπλα σειρας,παντα εχουν κατι που σε χαλαει,ποιοτητα,κοντακι,η μετρια τσοκ,κλπ.,ο φανατικος βεβαια βλεπει μονο τα θετικα,και πανω σε αυτα χτιζει τα επιχειρηματα του.Η αληθεια ειναι οτι τα παντα μπορουν να βελτιωθουν,πανω σε ενα οπλο ωστε να ικανοποιεισει της απαιτησεις του κατοχου,με την προυποθεση να διαθετη καποιο ποιοτικο επιπεδο κατασκευεις ωστε να αξιζει το κοπο.<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Το αποτελεσμα μετα τη δοκιμη Σαραντος

    </div>

    Θα βάλω φωτογραφία του κώνου που διαμόρφωσα μόλις έχω καλές συνθήκες φωτισμού.
    Στην πραγματικότητα νομίζω ότι και μιά απλή εξομάλυνση φέρνει καλά αποτελέσματα απο μόνη της.
    Όταν λέω εξομάλυνση εννοώ το “στρογκύλεμα” των γωνιών , αμβλείες γωνίες μέν, γεωμετρικές γωνίες δέ, που άφησαν τα εργαλεία κοπής στο εργοστάσιο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    726
    apopsis στις #453131

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>apopsis wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>Prowler ® wrote:</div><br>
    http://www.e-artemis.gr/forumz/topic/19/page/5/#post-452393

    τι λέτε; πως κρίνετε την επέμβαση στο όπλο του φίλου «Άποψις»;<br>

    <hr><br><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br><br>
    Φιλικά Μάριος – Prowler ®

    </div>

    Καλά τώρα, Εδώ μιλάμε με ονόματα όπως Μπενέλι, Μπερέτα, άντε και κάποια λίγα…<br><br>
    -Ποιοί θα κρίνουν βρέ αγαπητέ μου; Οι Μπενελάδες ή οι Μπερετάδες; οι φανατικοί της μάρκας;<br><br>
    -Έχεις δεί ποτέ το «δόγμα» να παίρνει συζήτηση;<br><br>
    -Έχεις δεί ποτέ κάποιον «Μπενελά» να μιλάει για βελτίωση κάννης;<br><br>
    Οι «ιερές αγελάδες» ρυθμίζουν τα πάντα μόνο με το όνομα. Όνομα που δίνει απαράδεκτες τουφεκιές σε συνηθισμένες αποστάσεις.<br><br>
    Το να μήν αγγίξει τίποτα κανένας ανεβάζει την αξία μεταπώλησης. Αυτό τα λέει όλα!!!!!<br><br>
    Το όπλο εμπορικό προϊόν σε όλα τα στάδια…., και τελικά όπλο δέν έχουμε για να κυνηγάμε σαν άνθρωποι.

    εχω γραψει εγω φιλε Χρηστο πριν από δυο χρονια περιπου για επιμυκυνση και γυαλισμα κωνου σε τρια οπλα Benelli , ειχα ανεβασει και φωτο κατανομων υποδειγματικών που εχουν πια αυτά τα οπλα , η μια κανη κυνυγα αυτές τις μερες στον Εβρο και σημερα πριν από λιγο εμαθα οτι κανει και ζημια , δεν καταλαβαινω το πρόβλημα που είναι και ποιος το εχει

    Σε πιάνω Δημήτρη..
    Το πρόβλημα καταλήγει να είναι μάλλον σκοπευτικό.
    Επωμίζομαι το πρόβλημα 100%.
    Σαν καρτεριτζής που ζητάω καλές τουφεκιές σε αποστάσεις τάδε… εγώ έκανα το χατίρι στον εαυτό μου να τις έχω.
    Πρίν τρία χρόνια είναι πολλά. Βάλε καμμία τώρα να τη δούμε.
    Εγώ έβαλα, ξαναέβαλα, και ξαναέβαλα μέχρι να με πουν και ψωνάρα στο τέλος.
    Τα ξαναβάζω για τη σύγκριση. Το ίδιο φυσίγγι , στα 30μ πρίν ,και μετά τη βελτίωση στα 32 με ντεμί.
    Ε… δέν το καταλαβαίνει κανένας!!!!
    Τελικά όλα είναι στις σφαίρες του προσωπικού!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #453141

    Όταν λέω εξομάλυνση εννοώ το «στρογκύλεμα» των γωνιών , αμβλείες γωνίες μέν, γεωμετρικές γωνίες δέ, που άφησαν τα εργαλεία κοπής στο εργοστάσιο.

    Αυτο το εχω κανει και εγω στο δικο μου το 870,δε μπορω να πω οτι ειδα και τιποτα αξιο λογου,την ιδια λειανση εχουν αλωστε και η Οπτιμα και η ΣΧ3 σε αυτο το σημειο.Βεβαια δεν εχω ριξει ποτε ψιλοτερα απο 6αρια στο πινακα για να δω τη γινεται,παντως η οπτιμα με το εργοστασιακο μακρυ κωνο σφυγγει τα κεντρα της απο το 5αρι και περισσοτερο και σε 6αρι σε σχεσει με ολα τα κοντοκωννα που εχω,ανεξαρτητου σε τη κατασταση ειναι ο κωννος ο κοντος απο πλευρας λειανσεις.

    Ε… δέν το καταλαβαίνει κανένας!!!!

    Οταν ρωτηθηκα τη βγαζει η οπτιμα η φουλ απαντησα 50-55% με 5αρι,και 53-58% με 6αρι πραγματικα ζυγισμενα στα 45 μετρα,και συμβατικες γομωσεις,και σκαγια ημισκληρα,με αψογη συχνοτητα συγκεντρωσεις.Αυτο ειναι κατι το οποιο το καταλαβαινει οποιοσδηποτε,και μπορει να κανει της δοκιμες του και να βγαλει τα συμπερασματα του.Δεν εχω δει ποτε την αποδοση καμμιας βελτιωμενεις, ουτε αλλες καννες που εχουν συζητηθει σε αριθμους, και αυτο ειναι το κακο,και κατι ακομα,η καννη και ιδιαιτερα το τσοκ φαινεται μετα τα 35 μετρα.Δεν εχω δει φουλ τσοκ να μη αποδιδει στα 35 και κατω,μετα τα 35 πολλα.Την αποδοση να τη δινεται πρωτα σε αριθμους πανω απ ολα,ωστε ο καθε ενδιαφερομενος να μπορει να κανει τη δοκιμη του, κατι που οπως θα εχεις διαπιστωση αποφευγεται γενικα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #453153

    ποιο οπλο βρε Δημητρη ειναι επανω?? .. .δεν εχεις μαθει ακομη οτι αν ΔΕΝ ειναι αχρωμιωτο και Αμερικανικο … ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ για παπια κ κρυο :-)

    αφου ξερεις όμως φιλε πολύ καλα ότι στην πιστα είναι παντα αλλιως , και δυστυχως οι ειδικοι παντα την πατανε και μετα κλαινε με μαυρο δακρυ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #453154

    Χρηστο την παροιμια που λεει , στου κουφου την πορτα οσο θελει βροντα , την εχεις ακουσει ? οι πιο πολλοι τρομαζουν με την πολύ συγκεντρωτικη ντουφεκια , ανοιχτα τσοκ λενε και ψιλα σκαγια , βλεπουν φουλ και τρεμουν , τι φωτο να βαλω και τι να λεει ? τα εχουμε γραψει 1000 φορες , το ποταμι φιλε αλλαζει ροτα ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #453165

    ποιο οπλο βρε Δημητρη ειναι επανω?? .. .δεν εχεις μαθει ακομη οτι αν ΔΕΝ ειναι αχρωμιωτο και Αμερικανικο … ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ για παπια κ κρυο :-)

    Αχρωμειωτο-αμερικανικο-αλλα απαγορευονται η δοκιμες συμφωνα με τους ειδικους,αν και ειχαν εντοπισει το τι παιζεται με τα Αμερικανικα,θεωρισαν καλο να βαλουν και την απιστευτη βλητικη αποδοση.Η Αμερικανικη καραμπινα ωντος σκοτωνει πολυ ωραια,και με ανεση,αλλα την ωφειλη στο κοντακι της που ταιριζει στο ποιο πολυ κοσμο δεν εχει την αναπιδησει στομιου που παρατειρηται π.χ στις παλιες Μπενελλι που εχω εγω.Ετσι συγχωρει πολλα λαθη οταν εισαι βουτιγμενος στο βουρκο.Αμα λοιπων δανειστεις καποια καραμπινα και κανεις της ιδιες επωμισεις που κανεις με μια Ρεμινγκτον,η τουφεκια θα περασει ενα μετρο πανω απο το θηραμα,και εφ οσων εχεις θεμα με το να κανεις εστω και της πιο στοιχειωδης δοκιμες,ειναι επομενο να πεις το οπλο φταιει,εγω ποτε, αρα δε σκοτωνει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #453321

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>apopsis wrote:</div>
    -Ποιοί θα κρίνουν βρέ αγαπητέ μου; Οι Μπενελάδες ή οι Μπερετάδες; οι φανατικοί της μάρκας;<br>
    -Έχεις δεί ποτέ το «δόγμα» να παίρνει συζήτηση;

    Τα είπες όλα….από την στιγμή που δεν κατανοούν τα αυτονόητα δεν μπορεί να υπάρξει ούτε ένα σημείο συγκλύσεις. από την άλλη δε θα έλεγα εις υγεία τον κορόιδων που συνεχίζουν ακάθεκτοι το ημιμαθές έργο ορισμένων καλά δουλευμένων ξενιστών.. απλά τους ρίχνουν το δόλωμα και άλλο τόσο απλα αυτή το καταπίνουν αμάσητη… θα σου πει αφού το διάβασα από τον Μεγάλο στο περιοδικό έτσι θα είναι … τι να λέμε τώρα…

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>apopsis wrote:</div>
    Το να μήν αγγίξει τίποτα κανένας ανεβάζει την αξία μεταπώλησης. Αυτό τα λέει όλα!!!!!

    Εν μέρει έχεις ένα δίκιο αλλά από την άλλη θα σου έλεγα ότι όλο αυτό έχει να κάνει γιατί έχει αφεθεί να εννοηθεί ότι τέτοιου είδους επεμβάσεις επιφέρουν θαυματουργές αλλαγές αλλα έλα μου ντε που έχουν επιφέρει τις τραυματικοτερες τον εμπειριών στους κατόχους τους … ξέρεις ποσά όπλα έχουν καταστεί άχρηστα .. ξέρεις ποσα αξιόλογα όπλα έχουν μπει στο ράφι για πούλημα και με το που ακούν για κώνους …στρίβουν δια του αρραβωνος .. ξέρεις ποσά άτομα την έχουν πατήσει και δεν σκέπτονται ούτε καν να ανοίξουν το στόμα τους και να πουν ότι την πάτησαν ανεπανόρθωτα … ξέρεις .. ξέρεις πόσοι το πήγανε το αγκίστρι στον πάτο με αυτά που διάβαζαν και αυτά που τους παραμύθιαζαν με το ότι σκοτώνουν μακρύτερα… αν τελικά το επιθυμητό είναι να σπάει ο δίσκος στα 70 μετρά ,και να σκοτώνεται το πουλί στα 65+.. τότε πάω πάσο ..μάλλον κοιμάμαι τον ύπνο του δικαίου και καλά θα κάνω να ξυπνήσω γιατί έχω μείνει πισω.. από την άλλη θα έλεγα ότι εντελώς άλλο πράγμα είναι κάνοντας κώνους να βελτιώσεις το σύνολο τις οποιαδήποτε τουφεκιάς .. μαζεύοντας τα περιφερικά σκάγια και αλλα πολλά και άλλο πράγμα είναι να ρίχνει το όποιο φυσίγγι.. και να το κάνεις να μοιάζει σαν No Limits γιατί από το πολύ ξύσε ξύσε το τι ρίχνεις με ένα Άστρο τι με κύλινδρο είναι ένα και το αυτό .. τέλος θα ήθελα να πω ότι δεν είμαι κατά τον κώνων .. είμαι κατά όλων αυτόν που με ελαφρότητα και απερισκεψία παίρνουν κόσμο στο λαιμό τους .. για δόλο δεν έχω να πω τίποτε παρα μόνο για βλακεία και εφήμερη απερισκεψία μιας καλοστημένης μόδας.<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Η σοφία είναι γνώση και, η σωστή της χρήση…δύναμη!

    </div>

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    726
    apopsis στις #453513

    Με κάπως σκληρό φωτισμό.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 170 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων