ΨΑΡΟΤΟΥΦΕΚΟ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 1,248 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    824
    Θάνοςlaw στις #44510

    Νεοπτόλεμε ……egw eimoun kriti perisi to pasxa kia emena ston kouremeno styo lasithi……….mesa se mia eudomada psarema ta kalitera psaria pou evgala itan…..mia stira 3 kila apo ta 18,,,mia piga 2,100 kila apo ta 20…kai kati sagous pou vrita se ena sikoma ……..ida kai mia sinagrida kai fisika epidi ixan spasei ta klouvia se kati yxthiokaliergies…….pola ma pola lavrakia mexri kilo….diladi an vgaleis ta lavrakia pou den metrane ………xali mavro kai stin kriti…..kai milao gia N.lasithiou


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    521
    asyn στις #44665

    Αγαπητοί φίλοι, γενικώς οι καιροί είναι δύσκολοι για ψαροντουφεκάδες και όχι μόνο στην Κρήτη. Σου έρχεται να πουλήσεις τον εξοπλισμό και να το ρίξεις στον υποβρύχιο τουρισμό με φιάλες. Δεν ξέρω τι ακριβώς φταίει, πάντως όλοι λένε οτι ανα την ελληνική επικράτεια οι δυναμίτες πέφτουν βροχή, όλοι όσοι έχουν ένα βαρκάκι ή ακόμα και κανό (!!!) ρίχνουν και το διχτάκι τους (μην σας γελάει η κατάληξη -άκι γιατί αυτό το παράνομο διχτάκι μπορεί να φτάνει εκατοντάδες μέτρα μήκος, το νυχτερινό ψαροντούφεκο έχει γίνει θεσμός….και ποιός είπε οτι δεν ψαροντουφεκάνε το Μάιο;;; Με όλα τα ανωτέρω συν το ότι όλοι έχουν γίνει ψαράδες που χτυπάνε ακόμα και τα αγέννητα, τι να περιμέναμε;;;

    Ψαρεύω με ψαροντούφεκο εδώ και 11-12 χρόνια, κάθε χρόνο όλο και λιγότερο από τον προηγούμενο λόγω της απογοητευτικής κατάστασης. 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    824
    Θάνοςlaw στις #46301

    xmmmmmm …………vlepw to thema edw exei atonisi kai malista poli

    loipon etsi gia na ginete kouventa egw lew na paw tin kyriaki sto porto rafti i edw girw gia kamia voutia ……ama thelei kaneis na erthei gia parea as stilei ena idiotiko minima ……etsi ligo gia alagi apo to kinigi.

    ———filika Thanos——

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    970
    Shaolin στις #46356

    ιιΚΑΛΗΜΕΡΑ

    ΕΓΩ ΕΠΕΣΑ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ 10 ΧΤΑΠΟΔΙΑ 3 ΜΠΑΡΜΠΟΥΝΙΑ.

    ΓΙΑΝΝΗΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    824
    Θάνοςlaw στις #49062

    meta apo poli kerw epistrefw drimiteros ……….

    piga kai voutiksa meta apo ena mina se ena kontinw komati edw sto sarwniko …kai eniwsa xalia ollo kinigi kinigi eixa xasei tin forma mou ..kai oxi mono astoxousa apo apostasi anapnwis alla den mporousa na kanw kai mia katadisi tis prokopis …….gia na min ta poli lew loipon psakse psakse katw apo mia megali plaka kathwtan ena mithikos rofos gia ta dedomena tis perioxis kai me kitouse gematos apatheia ….kai fisika kai egw twn gemisa verges me poli simpatheia ….o pofakos itan 3,200 kila.

    …..filika thanos

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #49159

    Χαρα στο κουραγιο σου φιλε Θανο..Δεκεμβριο μηνα και πας ψαροντουφεκο???Μπραβο τι αλλο να πω…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    824
    Θάνοςlaw στις #49310

    justinian………..kai pou na deis twra pou parigeila ximerini kenourgia stoli…

    tha ksesalosw ..na fantasteis kanwnizw na paw tin paraskeyi 10/12/2004

    gia lavrakia

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #49324

    Τι να πω???Μπραβο κουραγιο..Εγω που και που παω κανενα ψαρεμα με την βαρκα αλλα ως εκει..Ψαροντουφεκο το καλοκαιρακι..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    824
    Θάνοςlaw στις #338770

    Μετά από πολύ καιρό …Ήρθε το πλήρωμα του χρόνου αυτή η ενότητα να αποχτήσει ξανά τους οπαδούς της .

    Έπειτα από έναν καλό κυνηγετικά χειμώνα ήρθε η ώρα να ακονίσω και πάλι τοις βέργες μου και να ξεθάψω στολές και μάσκες μου………άλλωστε έχω να βουτήξω από  τον Δεκέμβριο…..

    ………..λοιπόν άντε και καλές ΨΑ%^$%#$%&^&* …….(ουφ συγκρατήθηκα)

     

    ΥΓ. ε ..δεν κάνει τέτοια ευχή …ειδικά στο ψάρεμα πάει γρουσουζιά

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #52366

    ψυχραιμία παιδιά, έχει πολύ κρύο πάντως για αργοσαρωνικό που πήγε πρόσφατα ένας φίλος μυ ενέφερε ότι υπήρχαν πολλοί σαργοί σε μέγεθος παντόφλας και όχι βαθιά, αυτός πήρε 3 πάνω από κιλό ο καθένας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    892
    QWER στις #52376

    ΣΕ ΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟΥΣ ΠΗΡΑ ΑΝ ΘΕΣ ΛΕΣ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΠΑΝΤΩΣ ΧΤΑΠΟΔΙΑ ΦΕΤΟΣ ΛΙΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΥΠΟΜΟΝΗ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΜΕΤΑ (ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗ ΓΙΑ ΧΤΑΠΟΔΙΑ)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #52379

    χταπόδια πολλά έχουν να φανούν χρόνια τα τελευταία 3 χρόνια απο όσο θυμάμαι δεν έχω βγάλει πάνω από 5 κάθε χρόνο.

    τους σαργούς τους βρήκαν πρός λεγραινά μεριά αλλά που ακριβώς δεν ξέρω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    892
    QWER στις #52397

    ΠΕΡΣΥ ΕΒΓΑΛΑ ΑΡΚΕΤΑ.ΣΤΗΝ ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΒΕΡΝΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΤΡΥΠΑ ΤΟΥ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΚΑΙ ΥΠΗΡΧΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ(ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΗ ΠΛΛΕΥΡΑ) ΚΑΙ ΑΙΓΙΝΑ. ΦΕΤΟΣ ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΠΟΤΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #52488

    Kαλοκαιρινες διακοπες σε νησι.. Μονο ετσι θα βγαλετε τα αποθημενα σας !! Οι σαργοι φυσικα αφθονουν εδω οσο για τα χταποδια ας μιλησει καποιος αλλος..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    146
    ΣΑΜ3 στις #52507

     Καλημερα φιλε justinian-lesvow island  απο Συρο θα ηθελα το  τηλεφωνο του δασαρχειου εκει  η  αν ξερεις το τηλεφωνο του θηροφιλακα  του  γεωργιου Παντελη να επικοινωνισω μαζι του? εαν  μπορεις να με εξυπηρετησεις  ευχαριστω  στειλε  μου private message thanks george.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 1,248 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων