ΑΓΡΙΟΚΟΥΝΕΛΟ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΙ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 100 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #325402

    Εσενα δεν σου δινω τιποτα ,γιατι ολο τιμωρια με βαζεις :D


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #325362

    Φρεσκιες παιδια ,μολις πριν δυο ωρες επεστρεψα απο απογευματινο.

    [url=”http://img202.imageshack.us/i/pc230170.jpg/”][img]http://img202.imageshack.us/img202/6976/pc230170.jpg[/img][/url]

    Uploaded with [url=”http://imageshack.us”%5DImageShack.us%5B/url%5D

    [url=”http://img822.imageshack.us/i/pc230166.jpg/”][img]http://img822.imageshack.us/img822/4118/pc230166.jpg[/img][/url]

    Uploaded with [url=”http://imageshack.us”%5DImageShack.us%5B/url%5D

    Αυτες τις μερες δεν εχει τιποτ'αλλο της προκοπης , και εχω σαπισει στο στιφαδο.
    Μηπως κανεις συναδελφος διατιθενται για ανταλλαγες προιοντων;;;;; :D

    τα ανταλασω και τα 2 κουνελια της φοτο με την πεθεραμου.. :wub: :wub: :wub:
    περα απο την πλακα μπραβοσας και παντα τετια..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    667
    zador στις #168655

    EMINAN 9 MERES MEXRI THN LIKSI TIS SEZON LEO NA PAO SE KANA NISAKI GIA KOYNELIA
    EXO ENTOPISI KAPOIA KSERONISIA ME KOUNELAKIA EDO KONTA XAXXAXA

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #313898

    EMINAN 9 MERES MEXRI THN LIKSI TIS SEZON LEO NA PAO SE KANA NISAKI GIA KOYNELIA
    EXO ENTOPISI KAPOIA KSERONISIA ME KOUNELAKIA EDO KONTA XAXXAXA

    τυχερακιδες.. ;)
    καλες βολτες..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    ΜΟΙΚΑΝ στις #313078

    ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/08/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    104
    HUNTERPAP στις #275188

    Διήμερο κυνήγι στην Αίγινα απολογισμός 1 κουνέλι.Ενώ δείχνει οτι εχει αρκετά είναι τόσο τρομαγμένα που δεν τα βλέπεις ποτέ.Νύχτα βγαίνουν για βοσκή νύχτα μπαίνουν στις φωλιές.Ντόπιοι μου είπαν οτι εχει πια πολλές αλεπούδες και τα έχουν σακατέψει.Τι να πει κανείς. :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    GeorgePap στις #274883

    Διήμερο κυνήγι στην Αίγινα απολογισμός 1 κουνέλι.Ενώ δείχνει οτι εχει αρκετά είναι τόσο τρομαγμένα που δεν τα βλέπεις ποτέ.Νύχτα βγαίνουν για βοσκή νύχτα μπαίνουν στις φωλιές.Ντόπιοι μου είπαν οτι εχει πια πολλές αλεπούδες και τα έχουν σακατέψει.Τι να πει κανείς. :D

    Ας είναι καλά τα άσχετα μ@λ@κισμένα που τις αμολύσανε… Θα πρέπει να οργανωθούν οι ίδιοι οι κυνηγοί του νησιού να τις εξαφανίσουν..μόνο έτσι θα έχει κουνέλια και πέρδικες…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/08/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    104
    HUNTERPAP στις #274549

    Ας είναι καλά τα άσχετα μ@λ@κισμένα που τις αμολύσανε… Θα πρέπει να οργανωθούν οι ίδιοι οι κυνηγοί του νησιού να τις εξαφανίσουν..μόνο έτσι θα έχει κουνέλια και πέρδικες…

    Πέρσι είχα καθαρίσει δύο.Αλλά τι να σου κάνω?Πάω μία-δύο φορές το χρόνο στο νησί για κυνήγι.Αν έμενα εκεί μόνιμα……..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/05/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    433
    Giorgos.1 στις #184604

    τις εκανες καρτερι φιλε σουρουπο η ξεσηκωθηκανε απο τα σκυλια γιατι οι αρπαγες και τα επιβλαβη (αλεπου καρακαξες κουρουνες κλπ) ειναι τα πιο πονηρα δεν δινουν ευκολα ευκαιρια για ντουφεκια.Περσι περπατητο κοτσυφια ντουφεκισα 2-3 φορες μια αλεπου δεν ξερω αν ηταν η ιδια σε 2 ρεματα διπλανα τις ειδα μου βγενανε μερα μεσημερι μεσα στα βατα και τα πυκνα.Και την γλιτωσανε γιατι ηταν στα 40 + μετρα στα πυκνα κ ειχα μεσα 10αρια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #274547

    Ελα μωρε τις καημενες τις αλεπουδιτσες,βαλτε τους κανενα γλυκο να φανε να πανε κατω τα καουνελακια,σιροπιαστο να ειναι μονο… :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/08/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    104
    HUNTERPAP στις #274544

    τις εκανες καρτερι φιλε σουρουπο η ξεσηκωθηκανε απο τα σκυλια γιατι οι αρπαγες και τα επιβλαβη (αλεπου καρακαξες κουρουνες κλπ) ειναι τα πιο πονηρα δεν δινουν ευκολα ευκαιρια για ντουφεκια.Περσι περπατητο κοτσυφια ντουφεκισα 2-3 φορες μια αλεπου δεν ξερω αν ηταν η ιδια σε 2 ρεματα διπλανα τις ειδα μου βγενανε μερα μεσημερι μεσα στα βατα και τα πυκνα.Και την γλιτωσανε γιατι ηταν στα 40 + μετρα στα πυκνα κ ειχα μεσα 10αρια

    Ούτε σκυλιά ούτε σούρουπο.Μου βγήκαν το πρωί από ένα θάμνο και οι δύο καθώς ανέβαινα το βουνό.Ευτυχώς είχα κάτι πεντάρια condor μέσα και τις ανατίναξα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/04/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    249
    STAVRAETOS στις #184736

    ξερή κανένας συνάδελφος να μου πη κανένα μέρος εδώ κοντά στην αττική να Πάο για κανένα κουνελάκι ευχάριστο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #274152

    ξερή κανένας συνάδελφος να μου πη κανένα μέρος εδώ κοντά στην αττική να Πάο για κανένα κουνελάκι ευχάριστο

    Στη Νήσο Πάτροκλο. Δεν ξέρω αν επιτρέπεται ακόμα, αλλά πριν χρόνια που είχα πάει είχε κάποια κουνελάκια στην πίσω μεριά του νησιού.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/05/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    433
    Giorgos.1 στις #274140

    Ούτε σκυλιά ούτε σούρουπο.Μου βγήκαν το πρωί από ένα θάμνο και οι δύο καθώς ανέβαινα το βουνό.Ευτυχώς είχα κάτι πεντάρια condor μέσα και τις ανατίναξα.

    Και πανω που ανεφερα την αλεπου παω σημερα μπας κ επιασε κανα τσιχλοκοτσυφο ( δεν ειχε τιπτοα ακομα) στο ιδιο ρεμα που την ειχα δει 3 φορες περσυ ριχνω καμια πετρα για κανα κοτσυφι ακουω ενα σουρισμο μεσ τα πυκνα λεω ιδεα μου θα ειναι εκει που παω να φυγω την βλεπω στην απεναντι μερια στο ρεμα να πηγαινει σιγα σιγα και κλεφτα.Ειχα μαζι μου το 36αρι (Saiga) και μεσα 9αρια 18 γραμμαρια λεω να αλλαξω να βαλω μονοβολο (εχω δυο μαζι μου παντα προχειρα) αλλα λεω θα ακουσει τα κλειστρα και θα χωθει στα πυκνα βιαστικα και της εριξα μια 3αρα απο τα 40+ μετρα λεω μπας κ την παρει σε κανα ματι και ψοφησει.Μαλλον της καναν αερα ειχε κ πυκνουρες πολλες.Και χωθηκα μες τα πυκνα στο ρεμα εγινα ψιλο σκατα κιολας απο τα αγκαθια πηγα εκει που την ντουφεκισα ειδα 3 ΦΟΛΕΣ εκει γυρω , λιγα μετρα παρακατω πουπουλα απο κοτοπουλο. Κανα 70 μετρα απο το ρεμα ειδα πολλα πουπουλα απο πεδινη περδικα.Αλλα περα απο την ζημια που κανει σε θηραματα και αυτο ειναι γνωστο πια ειναι κ προσωπικο το ζητημα πια. Περσυ οποτε την εβλεπα ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ την μια φορα τερμα αστοχος την αλλη με βγηκαν σκαρτα τα φυσιγγια (κατι λαμπρο καναν αφλογιστιες) και σημερα επαθα λαστιχο στο γυρισμο !!!!!! Παω να παρω 27βολα για το τοζ και πενταβολα winchester για την σαιγκα οποτε περναω απο κεινο το σημειο παντα θα βγαζω τα τσιχλοσκαγια και θα βαζω τα χοντρα ….μια του κλεφτη δυο του κλεφτη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/05/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    433
    Giorgos.1 στις #184748

    και απορω ρε γαμωτο φολες ριγμενες ειχε ακριβως εκει ,απο πισω εχει σπιτι με σκυλια, λαγαδες εχω δει σε εκεινο το ρεμα και γω την ντουφεκισα 2-3 εστω και με ψιλα τι διαολο δεν την πηρε κανα σκαγι να μολυνθει. αλεξισφαιρη ειναι η γα$#@ιολ??? εκτος αν προκειται για διαφορετικη αλλα εχω μια αισθηση οτι ειναι η ιδια

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 100 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων