ΑΓΡΙΟΚΟΥΝΕΛΟ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΙ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 100 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/04/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    249
    STAVRAETOS στις #274108

    Στη Νήσο Πάτροκλο. Δεν ξέρω αν επιτρέπεται ακόμα, αλλά πριν χρόνια που είχα πάει είχε κάποια κουνελάκια στην πίσω μεριά του νησιού.

    ευχαριστω πολυ για την πληροφορια.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #274069

    ευχαριστω πολυ για την πληροφορια.

    Η νησος Πατροκλος απαγορευτηκε προσφατα το εγραψε και το περιοδικο Ε.Κ της εφημεριδας την προηγουμενη βδομαδα.
    Ασχετο αλλα μην περιμενεις να της κανεις τιποτα με 36αρι και σκαγια.Χρειαζεται 12αρι και χοντρα σκαγια και οχι απο μακρυα για να την βαλεις στο χερι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/05/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    433
    Giorgos.1 στις #184782

    πηρα κατι 27βολα για το δωδεκαρι και 5βολα για τη σαιγκα οταν και αν ξαναπεταχτει απο το ιδιο ρεμα θελω να πιστευω θα ναι και η τελευταια φορα !

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/04/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    249
    STAVRAETOS στις #184821

    κανένα Άλο μέρος όντος της αττικής περά από τη νήσο Πάτροκλος για τη απαγορεύεται

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    28/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1093
    Μπιριγκογκος στις #270226

    και απορω ρε γαμωτο φολες ριγμενες ειχε ακριβως εκει ,απο πισω εχει σπιτι με σκυλια, λαγαδες εχω δει σε εκεινο το ρεμα και γω την ντουφεκισα 2-3 εστω και με ψιλα τι διαολο δεν την πηρε κανα σκαγι να μολυνθει. αλεξισφαιρη ειναι η γα$#@ιολ??? εκτος αν προκειται για διαφορετικη αλλα εχω μια αισθηση οτι ειναι η ιδια

    Φιλε εισαι ανευθυνος και κατα τη γνωμη μου προσβολη στην οικογενεια των κυνηγων. Εαν δεν μπορεις να σεβασθεις το θηραμα που καταδιωκεις, ειτε ειναι λαγος, ειτε ειναι αλεπου, δεν εχεις καμια θεση στο βουνο :) Το καθηκον του συνεπους κυνηγου ειναι παντα να εξασφαλιζει τον ακαριαιο και ανωδυνο θανατο σε οτιδηποτε καταδιωκει, ας ειναι και επιβλαβες. Με αυτα που βγαινεις και λες σε ανοιχτο φορουμ εισαι στο ιδιο επιπεδο με τους γυφτους που βαζουν φολες. Ελπιζω να εχεις παρεα που τα ειδε τα κατορθωματα σου και σε εκανε περα.

    Δεν ντρεπομαστε λεω εγω? :angry: Και μετα λετε οτι δεν χρειαζονται εξετασεις και διακανονισμοι για το ποιος θα παρει οπλο και ποιος οχι…

    Μπιριγκογκος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/05/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    433
    Giorgos.1 στις #186552

    Δεν ξες τι σου γινεται και προφανως δεν εχεις τιποτα καλυτερο να κανεις στη ζωη σου απο το να το πεζεις εξυπνακιας σε ενα σαιτ και καλοθελητης του διαδικτυου.Δεν μπενω καν στο κοπο να απαντησω οι διαμαχες στο ιντερνετ ειναι πιο γελοιες και απο τα χαζο νταηλικια στα φαναρια; με τα αμαξια. Ελεος

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    28/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1093
    Μπιριγκογκος στις #270225

    Δεν ξες τι σου γινεται και προφανως δεν εχεις τιποτα καλυτερο να κανεις στη ζωη σου απο το να το πεζεις εξυπνακιας σε ενα σαιτ και καλοθελητης του διαδικτυου.Δεν μπενω καν στο κοπο να απαντησω οι διαμαχες στο ιντερνετ ειναι πιο γελοιες και απο τα χαζο νταηλικια στα φαναρια; με τα αμαξια. Ελεος

    Εγω δεν ξερω τι μου γινεται? Με ειδες να ριχνω σε αλεπου στα 40 μετρα με 9αρια με σκοπο να την τραυματισω για να μολυνθει και να πεθανει θανατο φρικτο? Αμ δεν στα εξηγησαν καλα παλουκαρι, δεν στα ειπαν καθολου καλα :) Και το αν θα μιλησει κανενας αλλος στο φορουμ ή οχι δεν ειναι θεμα εξυπναδας, ειναι θεμα κοινης λογικης και αξιοπρεπειας, πραγματα απο τα οποια δεν κατεχεις.

    αντε στο καλο και κοιτα να πουλησεις κανενα οπλο…ελεεινε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/05/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    433
    Giorgos.1 στις #186564

    νΑι αν ντουφεκισω επιβλαβες (καρακαξα αλεπου κουρουνα) θα τις ριξω οτι εχω μεσα γιατι τα επιβλαβη τυχαια σε αλλα κυνηγια κ περπατητα σου βγενουν εκτος αν πας για καρακαξες στη κουρνια και παλι μαζεματα τους ριχνεις απο φυσιγγια οτι βρης αυτο κανει το συνολο των κυνηγων εκτος αν απλα τσιγκουνευτεις το φυσιγγι και δεν ριξεις. ΑΝ ριξεις με οτι εχεις μεσα θα ριξεις στα επιβλαβη γιατι δεν θα προλαβεις να αλλαξεις φυσιγγι. Εσυ προφανως εισαι τοσο μεγαλος κυνηγος που αλλαζεις τα φυσιγγια σαν καουμποικη ταινια και εισαι και τοσο μαγκας να βριζεις ατομα τα οποια δεν ξερεις μεσω μιας χαζοθονης.Περαστικα

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    28/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1093
    Μπιριγκογκος στις #270193

    νΑι αν ντουφεκισω επιβλαβες (καρακαξα αλεπου κουρουνα) θα τις ριξω οτι εχω μεσα γιατι τα επιβλαβη τυχαια σε αλλα κυνηγια κ περπατητα σου βγενουν εκτος αν πας για καρακαξες στη κουρνια και παλι μαζεματα τους ριχνεις απο φυσιγγια οτι βρης αυτο κανει το συνολο των κυνηγων εκτος αν απλα τσιγκουνευτεις το φυσιγγι και δεν ριξεις. ΑΝ ριξεις με οτι εχεις μεσα θα ριξεις στα επιβλαβη γιατι δεν θα προλαβεις να αλλαξεις φυσιγγι. Εσυ προφανως εισαι τοσο μεγαλος κυνηγος που αλλαζεις τα φυσιγγια σαν καουμποικη ταινια και εισαι και τοσο μαγκας να βριζεις ατομα τα οποια δεν ξερεις μεσω μιας χαζοθονης.Περαστικα

    Οταν πας κυνηγι, ανιδεε, εχεις υποχρεωση στο θηραμα, στη φυση και τον συγκυνηγο σου. Η πρωτη σου υποχρεωση ειναι να εισαι προετοιμασμενος για το κυνηγι που θα κανεις. Δεν παει κανεις για γουρουνια με 8αρια, ουτε παει κανεις για τσιχλες με 9αρες. Εαν στην διαρκεια του κυνηγιου σου, σου τυχει κατι αλλο, οπως λες αλεπου οταν εισαι για τσιχλες, η προετοιμασια, εμπειρια και ικανοτητα σου με το οπλο ειναι οι παραγοντες που καθοριζουν αν θα σηκωσεις το οπλο ή οχι.

    Κατα δικη σου ομολογια, ησουν με .410 οπλο, στα 50 μετρα απο την αλεπου, με 9αρια φυσσιγγια. Και, κατα δικη σου ομολογια και παλι, οταν ειχες καλυτερες ευκαιριες, αστοχησες. Λοιπον, ποιες απο τις παραπανω προϋποθεσεις πληρεις??? :) Ουτε προετοιμασμενος ησουν, ουτε ενοιωσες καμια υποχρεωση προς το θηραμα, και απεδειξες οτι δεν εχεις και την ικανοτητα.

    Πουλα 'τα λοιπον τα ρημαδια και μην πεις πουθενα οτι εισαι 'κυνηγος', μας ντροπιαζεις ολους.

    Μπιριγκογκος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/05/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    433
    Giorgos.1 στις #186575

    Μεγαλε κατουρα και λιγο εισαι πολυ μεγαλος ξερολας και ολοι οι αλλοι "αχρηστοι" και προφανως δεν εχεις κατι καλυτερο να κανεις στη ζωη σου απο το να το πεζης ο καλοθελητης και ο μεγαλος κυνηγος στο ιντερνετ και να μας κανεις και το κριτη ποιος θα χει η οχι οπλο ΣΩΠΑ ΡΕ ΜΑΣΤΟΡΑ???.Το ιντερνετ εχει γεμισει απο "μεγαλους" δειγμα και αυτο των κομπλεξικων της εποχης μας.Δεν προκειται να συνεχισω αυτη τη συζητηση μπορεις να συνεχισεις να μιλας μονος σου και να ικανοποιεσαι γιατι ορεξη δεν εχω να μιλαω με εναν χωρις επωνυμο μεσω μια οθονης που ξερει τι ειναι ο αλλος λες και τον ξερει απο χθες .Αυτο το υφακι στην οικογνεεια σου η στα φιλαρακια η οπου σε ανεχονται τελος παντων να το πεζεις εξυπνακιας.Για μενα ληξαν το θεμα τσαμπα χαλαω και το θεμα για τα κουνελια για να σε απανταω μπορεις να συνεχιζεις να κανεις αυτο που ξες καλυτερα και να νιωθης καποιος……

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    28/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1093
    Μπιριγκογκος στις #270187

    Μεγαλε κατουρα και λιγο εισαι πολυ μεγαλος ξερολας και ολοι οι αλλοι "αχρηστοι" και προφανως δεν εχεις κατι καλυτερο να κανεις στη ζωη σου απο το να το πεζης ο καλοθελητης και ο μεγαλος κυνηγος στο ιντερνετ και να μας κανεις και το κριτη ποιος θα χει η οχι οπλο ΣΩΠΑ ΡΕ ΜΑΣΤΟΡΑ???.Το ιντερνετ εχει γεμισει απο "μεγαλους" δειγμα και αυτο των κομπλεξικων της εποχης μας.Δεν προκειται να συνεχισω αυτη τη συζητηση μπορεις να συνεχισεις να μιλας μονος σου και να ικανοποιεσαι γιατι ορεξη δεν εχω να μιλαω με εναν χωρις επωνυμο μεσω μια οθονης που ξερει τι ειναι ο αλλος λες και τον ξερει απο χθες .Αυτο το υφακι στην οικογνεεια σου η στα φιλαρακια η οπου σε ανεχονται τελος παντων να το πεζεις εξυπνακιας.Για μενα ληξαν το θεμα τσαμπα χαλαω και το θεμα για τα κουνελια για να σε απανταω μπορεις να συνεχιζεις να κανεις αυτο που ξες καλυτερα και να νιωθης καποιος……

    Δεν ειναι ολοι οι αλλοι 'αχρηστοι', μονο αυτοι σαν και σενα που βγαινουν στο φορουμ και δηλωνουν τις 'παληκαριες' τους, ντροπιαζοντας ολους τους υπολοιπους ευσυνειδητους και σωστα σκεπτομενους και εκπαιδευμενους κυνηγους. Ειπαμε, πουλα'τα. Και να ηξερα ποιος εισαι, παλι τα ιδια θα ακουγες :)

    Ουτε μαστορας, ουτε το 'παιζω' μεγαλος κυνηγος, ουτε και ειμαι. Αλλα αμα δεν σε ξεσκεπασουμε εσενα και το ειδος σου, θα κινδυνευουμε ολοι με την παρουσια σας αναμεσα μας….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #186696

    Ηρεμειστε ρε παιδια οκ ομολογο οτι και εγω εχω ριξει σε αλεπου με ψιλα σκαγια σε κυνηγι τσιχλας,φυσικα διεφυγε,αλλα η αληθεια ειναι οτι ολα τα ζωα πρεπει να θανατωνουνται αμεσα και οχι να τα τραυματιζουμε ειναι αληθεια οτι ειναι ανηθικο.Οτι ζωο και ναναι και οπως και να χαρακτιριζεται.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    248
    beretta1 στις #269936

    Ηρεμειστε ρε παιδια οκ ομολογο οτι και εγω εχω ριξει σε αλεπου με ψιλα σκαγια σε κυνηγι τσιχλας,φυσικα διεφυγε,αλλα η αληθεια ειναι οτι ολα τα ζωα πρεπει να θανατωνουνται αμεσα και οχι να τα τραυματιζουμε ειναι αληθεια οτι ειναι ανηθικο.Οτι ζωο και ναναι και οπως και να χαρακτιριζεται.

    Αυτη την Μέρκελ και τα αλλα καλοπαιδα της τρόϊκας μπορειται να μου πειτε με τι νούμερο πέφτουν?? :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #269866

    Αυτη την Μέρκελ και τα αλλα καλοπαιδα της τρόϊκας μπορειται να μου πειτε με τι νούμερο πέφτουν?? :angry:

    Γιατι ρωτας????Θα βγεις τιποτα για κυνηγι επιβλαβων?????? :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    Kostas στις #188428

    Καλησπέρα,

    Στα νησάκια απέναντι απο το Πόρτο Ράφτη υπάρχουν κουνέλια????
    Και αν ναι επιτρέπεται εκει το κυνήγι τους?

    Ευχαριστώ πολύ,

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 100 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων