ΜΑΧΑΙΡΙ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΟΥΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 30 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #329110

    Καλος και αγιος βρε Κωστα ……..αλλα πασχει ιδιαιτερα στην ξαφνικη επιθυμια να μαζεψεις χορτα.
    Δυο εχω σπασει!!!!! :D

    ε καλά, πάσχει λίγο από αντοχή :lol:

    πάντως αυτό της bahco το πορτοκαλί το έχω ματιάσει, την άλλη φορά που θα πάω στο σιδεράδικο για νοβοπανόβιδες θα το τσιμπήσω!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    181
    vilanova στις #329097

    ΠΑΡΤΟ ΚΑΙ ΜΗΝ ΛΙΠΑΣΕ Η BAHCO EINAI EΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΡΙΦΑΙΑ ΨΑΛΙΔΑ ΚΛΑΔΕΜΑΤΟΣ (PRADINA) KAI ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΕΜΑ ΧΡΗΜΑ 'Η ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ PERAZZI ΓΙΑ ΑΝΤΑΛΑΓΗ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ
    http://www.bladegallery.com/shopexd.asp?id=87373 ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΠΕΙ Ο ΚΟΛΗΤΟΣ ΣΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΜΑΧΑΙΡΙ ΓΙΑ ΧΟΡΤΑ? :D

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    28/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1093
    Μπιριγκογκος στις #329072

    ε καλά, πάσχει λίγο από αντοχή :D

    πάντως αυτό της bahco το πορτοκαλί το έχω ματιάσει, την άλλη φορά που θα πάω στο σιδεράδικο για νοβοπανόβιδες θα το τσιμπήσω!

    και πολυ καλα θα κανεις! ετσι που εχει και την πορτοκαλι λαβη ειναι δυσκολο να το χασεις, αμα το αφησεις στο χωμα εκει που κανεις αλλες δουλειες. Και ειπαμε, το μαχαιρι ειναι MORA, η Bahco το εχει απλως για διαφημιστικο :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #329063

    και πολυ καλα θα κανεις! ετσι που εχει και την πορτοκαλι λαβη ειναι δυσκολο να το χασεις, αμα το αφησεις στο χωμα εκει που κανεις αλλες δουλειες. Και ειπαμε, το μαχαιρι ειναι MORA, η Bahco το εχει απλως για διαφημιστικο :D

    ναι, το σχήμα του είναι ίδιο με το mora HighQ Allround Stainless! Μόλις το πάρω θα βάλω φωτό!

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    28/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1093
    Μπιριγκογκος στις #329060

    ναι, το σχήμα του είναι ίδιο με το mora HighQ Allround Stainless! Μόλις το πάρω θα βάλω φωτό!

    μου φαινεται οτι δεν το βγαζει πλεον, αλλα πριν απο λιγα χρονια αυτο το μαχαιρι το ξεραμε ως το Mora Clipper. Δεν θα το μετανοιωσεις! Και μια αλλη χρηση που εχω βρει για αυτο το μαχαιρι ειναι 'εκπαιδευτικο' για να μαθαινω τις γωνιες ακονισμου. Τι με Lansky, τι με Sharpmaker, τι με Ιαπωνικες νεροπετρες το εχω ταλαιπωρησει για να μαθω, ακομα κοβει καλυτερα απο την πρωτη μερα που το πηρα. Περιμενω φωτο!

    Μπιριγκογκος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    84
    tedo στις #161894

    τωρα τελευταια κουβαλαω μαζι μου και ενα σουγια που ειχε δωρο περυσι το ''κυνηγεσια και κυνοφιλια'',δεν ξερω αμα γδερνει αλλα για χορτα ειναι μια χαρα,το δοκιμασα σημερα,μια σακουλα μαζεψα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #163151

    νάτο:

    8 ευρώ το πήρα, κυκλοφορεί και φθηνότερα νομίζω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #163196

    thnx μπιριγκόγκος!! Σειρά έχει να το "ματώσω"

    Μα πως γίνεται τα φθηνά προϊόντα της Ευρώπης να πωλούνται φθηνότερα στην Ελλάδα ενώ τα ακριβά ακριβότερα;;;; Το λέω αυτό λαμβάνοντας υπόψιν τις ελληνικές τιμές για τα ακριβά μαχαίρια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #326189

    Φτηνο και κοφτερο!!! :rolleyes:
    Παντως οντως ειναι περιεργη η αναφορα του Μπιρι περι ακριβοτερης τιμης ,καθως δεν ειμαστε συνηθισμενοι γενικως εδω, και οχι μονο για τα μαχαιρια.
    Εκτος και αν ειναι απαλλαγμενο εδω απο καθε κρατικο φορο , και επιδοτουμενο , ωστε να μπορεσει ο καθε Ελλην πολιτης να κοψει ευκολα το σβερκο του ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    347
    woodman στις #163253

    ΠΑΙΔΙΑ, ΕΓΩ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΩ ΑΥΤΟ:
    ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ WENGER, EXEI ΛΑΜΑ ΜΗΚΟΥΣ 9,5 CM, ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΠΡΙΟΝΙ (ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ! ) ΜΗΚΟΥΣ ΕΠΙΣΗΣ 9,5 CM…
    ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    347
    woodman στις #163254

    ΠΑΙΔΙΑ, ΕΓΩ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΩ ΑΥΤΟ:
    ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ WENGER, EXEI ΛΑΜΑ ΜΗΚΟΥΣ 9,5 CM, ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΠΡΙΟΝΙ (ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ! ) ΜΗΚΟΥΣ ΕΠΙΣΗΣ 9,5 CM…
    ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ…[attachment=2362:img0137aw.th.jpg]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    347
    woodman στις #326153

    ΠΑΙΔΙΑ, ΕΓΩ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΩ ΑΥΤΟ:
    ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ WENGER, EXEI ΛΑΜΑ ΜΗΚΟΥΣ 9,5 CM, ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΠΡΙΟΝΙ (ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ! ) ΜΗΚΟΥΣ ΕΠΙΣΗΣ 9,5 CM…
    ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ…[attachment=2362:img0137aw.th.jpg]

    ΠΑΙΔΙΑ , ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕΓΕΝΘΥΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΦΩΤΟ? ΓΙΑ ΝΑ ΦΕΝΕΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ? ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ..ΣΜΙΚΡΗΝΣΗ ΜΕ ΤΟ IMAGESHACK…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #326092

    θα ανεβάσεις την φωτό στο imageshack ολόκληρη και μετά θα κάνεις επικόλληση εδώ το λινκ που λέει "thumbnail for forums" :rolleyes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    472
    apsel στις #163454

    εγώ έχω ένα opinel n8 και αυτό

    http://cgi.ebay.com/Buck-110-Folding-Hunte…19c1dd8eac#shId

    πολύ καλά και τα 2.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    192
    giorgos gm στις #315588

    νάτο:

    [url=”http://img510.imageshack.us/img510/9742/bahcoknive.jpg”][img]http://img510.imageshack.us/img510/9742/bahcoknive.th.jpg[/img][/url]

    8 ευρώ το πήρα, κυκλοφορεί και φθηνότερα νομίζω

    polu wraio maxairi to peira kai egw kata tyxh mia mera otan to eida mesa se ena magazi me hlektrika eidh …. to agorasa 8 euro kai otan to xreisimopoihsa
    emeina polu ikanopihmenos apo tis dynatothtes tou gia tis opoies eixa megalh amfibolia otan to agoraza . to xrhsimopoiw gia na gdernw ta katsikia kai ta probata
    pou sfazw kai mporw na pw oti polu kalutero apo orismena akriba xasapomaxera pou exw agwrasei kata kairous … Bebaia fobera maxairia einai kai ta xeiropoihta krhtika maxairia pou exoun lama apo sousta autokinhtou alla akriba……

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 30 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων