ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,516 έως 1,530 (από 1,704 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Διατροφή

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #216012

    σε μεγάλα καταστήματα κατεψυγμένων βρίσκεις ευκαιριες , έχω βρει εδώ στο νησί με 5-6 ευρο  πολύ καλά κρέατα , πχ κοτόπουλο Βελγίου με 6 ευρο το κιλό   φάγαμε και στο σπίτι και ήταν μια χαρά , είχα βρει και κιμά με 4 (από αυτό δεν φαγαμε)

     

    πάρε και ένα σακί ρύζι  και ένα βρώμη από τα λιντλ   ρίξε και 2  αυγά μέσα  λίγο ελαιόλαδο λίγα κομματια λαχανικά και είσαι έτοιμος κράτα αναλογίες  όπως οι ακριβές τροφές του εμπορίου

     

    σαρδέλες χθεσινές βρίσκεις με 2-3 ευρώ το κιλό   τώρα που είναι η εποχή τους.

    το κόστος δεν είναι και τρομερό να ταΐζεις μαγειρευτο , πιο πολύ ο χρόνος είναι το πρόβλημα.

     

    Προσωπικά βάζω και λίγο  ξηρή τροφή μέσα , γιατί την κανονική τροφή την χωνευουν πολύ γρήγορα  3-4 ώρες

    και αν πχ ταΐσεις 6 το απόγευμα μέχρι το πρωί που θα πας κυνήγι λογικά πεινανε πολύ τα σκυλιά.

     

    ξέρω ότι δεν συμφωνούν όλοι στην στο ανάμικτο αλλά εμπειρικα έχω παρατηρήσει την μεγαλύτερη αντοχή στα σκυλιά έτσι.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #216054

    kapsoxeris είχα δώσει παλιά αυτή την τροφή στους σκύλους μου,την είχα πάρει 45 ευρώ τα 25 κιλά εκτροφική συσκευασία  μου είπε!Την έτρωγαν με όρεξη,σχετικά λίγη τροφή, οι σκύλοι κυνηγούσαν μία χαρά δεν έδειχναν να έχουν κάποιες διαταραχές στομαχικές ή το οτιδήποτε. Εγώ έμεινα ικανοποιημένος!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    667
    zador στις #216075

    STHN BARBAKIO AGORA TA PLATARIA KOTOPOULOU TA POULANE  40 LEPTA TO KILO

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #334246

    επειδη ειμαι της αποψης οτι τα καλα πρεπει να λεγονται θελω να πω οτι  εψαχνα να βρω μια τροφη ποιοτικη και σε νορμαλ τιμη.

    διαβασα λοιπον ενα ποστ του κ. Νικολακοπουλου  οτι η πρωτη του επιλογη στο μελλον θα ειναι η athletic dog που εισαγει ο μαριος παπαθανασοπουλος.

    την παραγγειλα λοιπον, και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

    ο μαριος μου την εστειλε σε λιγες ωρες.

    η εικονα της τροφης,  η υφη της, και η μυρωδια της δειχνουν οτι πραγματι προκειται για ποιοτικη τροφη, και το κυριοτερο ειναι οτι πρωτη φορα εβαλα τροφη στο σκυλι και την εφαγε αμεσως. καθως απο μικρο ειναι μιζερο.

    τα 20 κ.  ενεργειας τα πηρα 43 ε+ 2 ε μεταφορικα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    127
    ipokratis στις #334328

    την ιδια περνω και εγω 8 μηνες τωρα,πολυ καλη και ο μαριος πρωτος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    272
    LAGOKILLER στις #380847

    Καλησπερα παιδια σημερα πηρα να δοκιμασω την Τροφη FITNESS TRIALLER την εχει δουλεψει κανενας ? Αν ναι γνωμες? Και σε τι τιμη την βρισκεται , Ευχαριστω

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    testament στις #381545

    Παιδια εχω ενα σεττερακι 5 μηνων και το ταιζω ACANA puppy ,ενας γνωστος μου ειπε για μια Pronature οτι ειναι ενα σκαλοπατι παραπανω απο την Acana και μιας

    η διαφορα στην τιμη ειναι 3 ευρο(65 acana)68 η αλλη τι να κανω να παρω τη Pronature?

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #381625

    Pronature

    Συνάδελφε δεν μας αναφέρεις ποια Pronature σου πρότειναν. Την Original ή την Holistic. Για την πρώτη δεν νομίζω πως υπάρχει σύγκριση, για την δεύτερη περιέχει 47% κρέας πουλερικών και λίγο ψαριού με 27% πρωτεΐνες και 17% λιπαρά ενώ η ACANA 60% κρέας πουλερικών και ψαριού με 33% πρωτεΐνες και 19% λιπαρά. Η σύγκριση είναι εύκολη. Αν είσαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής από την ACANA (που είναι και φτηνότερη) δεν βλέπω τον λόγο για να ψάχνεσαι. Αν έθετες το ζήτημα σε οικονομική βάση με 25Ε φθηνότερα θα σου πρότεινα την ATLETIC DOG (AL CAVALLO ή AL PESCE  με άλογο ή με ψάρια) που είναι μεν super primium τροφές αλλά δεν περιέχουν τόσο κρέας όσο οι προηγούμενες. Περιέχουν 40% ψάρια με 32% πρωτεΐνες και 20% λιπαρά. 43Ε και αποστολή στο σπίτι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    testament στις #381850

    testament wrote:
    Pronature

    Συνάδελφε δεν μας αναφέρεις ποια Pronature σου πρότειναν. Την Original ή την Holistic. Για την πρώτη δεν νομίζω πως υπάρχει σύγκριση, για την δεύτερη περιέχει 47% κρέας πουλερικών και λίγο ψαριού με 27% πρωτεΐνες και 17% λιπαρά ενώ η ACANA 60% κρέας πουλερικών και ψαριού με 33% πρωτεΐνες και 19% λιπαρά. Η σύγκριση είναι εύκολη. Αν είσαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής από την ACANA (που είναι και φτηνότερη) δεν βλέπω τον λόγο για να ψάχνεσαι. Αν έθετες το ζήτημα σε οικονομική βάση με 25Ε φθηνότερα θα σου πρότεινα την ATLETIC DOG (AL CAVALLO ή AL PESCE με άλογο ή με ψάρια) που είναι μεν super primium τροφές αλλά δεν περιέχουν τόσο κρέας όσο οι προηγούμενες. Περιέχουν 40% ψάρια με 32% πρωτεΐνες και 20% λιπαρά. 43Ε και αποστολή στο σπίτι.

    KALLISTON HELLAS
    Και δια το πιστόν
    Γιάννης Νικολακόπουλος

    Κυριε Γιαννη οπως παντα ουσιαστικος και κατανοητος,

    για την Holistic μου ειπε.

    Θα μεινω στην Acana τελικα μιας και δεν υπαρχει λογος να την αλλαξω μια χαρα τροφη ειναι.

    Οσο για το οικονομικο ειμαι της αποψης,ποιοτητα παρα ποσοτητα.

    Φιλικα Νικος.

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/04/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    249
    STAVRAETOS στις #383226

    KAΛHΣΠΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡOΦΗ proct-dog της visan..   ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ

     

     

     

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #383257

    proct-dog της visan

    Δεν την έχω ακούσει ποτέ, μπορείς όμως να δεις το τι και πόσο περιέχει στο: http://visan.es/index.php?option=com_catalogovisan&task=producto&idProducto=53&lang=en

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1164
    tzanampeths στις #386182

    Καλησπέρα,

     

    Έχει κάποιος άποψη για την ξηρά τροφή του Νιτσιάκου;

    ΕΦΤ εκ των προτέρων

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #386690

    Εδώ και 10 μέρες δίνω την athletic (puppy) και μπορώ να πω πως είμαι αρκετά ευχαριστημένος…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #386714

    Καλησπέρα, Έχει κάποιος άποψη για την ξηρά τροφή του Νιτσιάκου; ΕΦΤ εκ των προτέρων

    Εχει 2 ειδη…η 25 αρα ειναι παρα πολυ καλη την ταιζω εδω και 2 χρονια σχεδον σε σκυλια που κανουν 3-4 κυνηγια την εβδομαδα και με πολλες ωρες….λιγα κοπρανα και χωρις μυρωδιες.Μπορω να πω οτι ειναι και αρκετα σταθερη ωσον αφορα τα συστατικα της.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1164
    tzanampeths στις #386724

    @theodoris theo Η 25αρα που λες πως τη ζητάς; Ακόμη καλύτερα μπορείς να βαλεις φωτο το τσουβάλι αν είναι εύκολο;

    ΕΦΤ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,516 έως 1,530 (από 1,704 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων