ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 826 έως 840 (από 1,704 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Διατροφή

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    626
    dimoik στις #293253

    Γνωριζει καποιος για την τροφη Belcando?

    http://www.belcando.de/index.html

    Απ οσο γνωριζω η Belcando αλλαξε το τελευταιο διαστημα την φιλοσοφια της…Πλεον δεν ειναι μια τροφη της "σειρας",αλλα βγαζει μονο ολιστικες τροφες…Ειναι λιγο τσιμπημενη η τιμη της(53-56ε)αλλα ειναι ανταγωνιστικη σε σχεση με αλλες ολιστικες τροφες…Την δοκιμαζω εδω και κανα μηνα και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος σε ολους τους τομεις…
    Τα σκυλια την τρωνε σαν τρελά,τα κοπρανα ειναι φυσιολογικα,το στομα τους δεν μυριζει ασχημα και γενικοτερα εχω μια πολυ καλη εικονα,απ την εν λογω τροφη…Στην συνιστω ανεπιφυλακτα και εαν κανεις και παζαρι με τον εμπορο ισως την παρεις κανα ταλιρο φθηνοτερα…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    500
    dimitris70 στις #176826

    Εχτες την ειδα σε ενα μαγαζι που εχει γενικα ζωα πουλια και μου ελεγε για αυτη την τροφη ,με τιμη 49 ευρω τα 15 κιλα για puppy

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    500
    dimitris70 στις #176827

    Εχτες την ειδα σε ενα μαγαζι που εχει γενικα ζωα πουλια και μου ελεγε για αυτη την τροφη ,με τιμη 49 ευρω τα 15 κιλα για puppy,αλλα νομιζω ολες τις belcano παιζουν σε αυτη την τιμη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    626
    dimoik στις #293248

    Εχτες την ειδα σε ενα μαγαζι που εχει γενικα ζωα πουλια και μου ελεγε για αυτη την τροφη ,με τιμη 49 ευρω τα 15 κιλα για puppy

    Πολυ καλη τιμη αρκει να ειναι ολιστικη και οχι απ την παλια φουρνια…Εγω παιρνω αρνι ρυζι…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #293225

    Γνωριζει καποιος για την τροφη Belcando?

    [url=”http://www.belcando.de/index.html”]http://www.belcando.de/index.html[/url]

    Είναι καλή τροφή και σε καλή τιμή.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    66
    prince027 στις #176897

    σε περιοδο εκτος κυνηγιου ειναι κακο για τα σκυλια να ταιζονται με τροφη οπως ειναι η οrijen????εγω προσωπικα αυτη τη τροφη δινω,σε μια κουβεντα με τον κτηνιατρο μου,ειπει οτι επειδη τα σκυλια τωρα δεν κυνηγανε να τους δινω μια πιο χαλαρη τροφη γιατι η orijen φτανει τα ορια της ντοπας….ισχυει κατι τετοιο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #293087

    σε περιοδο εκτος κυνηγιου ειναι κακο για τα σκυλια να ταιζονται με τροφη οπως ειναι η οrijen????εγω προσωπικα αυτη τη τροφη δινω,σε μια κουβεντα με τον κτηνιατρο μου,ειπει οτι επειδη τα σκυλια τωρα δεν κυνηγανε να τους δινω μια πιο χαλαρη τροφη γιατι η orijen φτανει τα ορια της ντοπας….ισχυει κατι τετοιο

    [font=”Comic Sans MS”]Όχι, αν ήταν κτηνίατρος μου θα έψαχνα να βρω άλλον.[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    410
    FUDAS στις #293084

    σε περιοδο εκτος κυνηγιου ειναι κακο για τα σκυλια να ταιζονται με τροφη οπως ειναι η οrijen????εγω προσωπικα αυτη τη τροφη δινω,σε μια κουβεντα με τον κτηνιατρο μου,ειπει οτι επειδη τα σκυλια τωρα δεν κυνηγανε να τους δινω μια πιο χαλαρη τροφη γιατι η orijen φτανει τα ορια της ντοπας….ισχυει κατι τετοιο

    Τι σημαίνει πιο χαλαρή τροφή;;Να έχει περισσότερο λίπος η υδατάνθρακες η να μην την αφομοιώνει ο σκύλος και να γεμίζει απλά το στομάχι του;Αυτη την εποχή και λόγω ζέστης(το χειμώνα τα θηλαστικά για να διατηρήσουν σταθερή τη θερμοκρασία του σώματος τους καίνε πολλές θερμίδες) αλλά και περιορισμένης δραστηριότητας ο σκύλος διατηρεί το βάρος του με λιγότερη τροφή π.χ. από 250γρμ. 150γρμ.Λίγη μη ποιοτική τροφή σημαίνει ότι παρ'όλο που ο σκύλος διατηρεί το βάρος του μπορεί να του λείψει ασβέστιο σίδηρος φωσφόρος κλπ.Σκέψου δύο αθλητές που πρέπει να τρώνε λίγο για να χάσουν κιλά κι ο ένας τρώει ψάρι στη σχάρα, χόρτα,λαχανικά,φιλέτο κοτόπουλο κι ο άλλος πατατάκια,τηγανίτες,λουκουμάδες και να δείς ποιός θα έχει πρόβλημα μετά τη δίαιτα κι ας έχουν τα ίδια κιλά βάρος στο τέλος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #293072

    σε περιοδο εκτος κυνηγιου ειναι κακο για τα σκυλια να ταιζονται με τροφη οπως ειναι η οrijen????εγω προσωπικα αυτη τη τροφη δινω,σε μια κουβεντα με τον κτηνιατρο μου,ειπει οτι επειδη τα σκυλια τωρα δεν κυνηγανε να τους δινω μια πιο χαλαρη τροφη γιατι η orijen φτανει τα ορια της ντοπας….ισχυει κατι τετοιο

    Γενικά οι κτηνίατροι προωθούν άλλες τροφές για εμπορικούς λόγους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #176928

    Το παρα-κτηνιατρικό είναι πολύ δυνατό κύκλωμα και πιο αποκράλυπτο από των γιατρών. Οι φαρμακευτικές και οι έμποροι τροφών κάνουνε πάρτυ στα κτηνιατρεία. Οπότε όπως είπε και ο Kalliston είτε ο κτηνίατρός σου θέλει να σου σπρώξει κάποια δική του τροφή είτε δεν ξέρει και λέει αρλούμπες. Ας ελπίσουμε πως είναι το πρώτο.

    Φιλικά
    Κώστας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    500
    dimitris70 στις #176936

    Το ποιο πιθανον να μην ξερει..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    66
    prince027 στις #176972

    σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας….θα συνεχισω την ιδια διατροφη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    237
    opterarxos στις #179142

    Χθεσ παρέλαβα τον σκυλάκο μου από τον εκπαιδευτή(ο θεος να τον κάνει)
    και είναι αρκετά σδυνατισμένος !!!!!
    Να τον δίνω την ποσότητα που θα έτρωγε αν ήταν φυσιολογικός ή να του την αυξήσω;;;
    Δεν ξέρω αν είναι σωστό να του δώσω τιποτα συμπληρώματα ή βιταμίνες για να φτάσει στα
    επίπεδα που ήταν πριν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    492
    sam13 στις #287643

    Χθεσ παρέλαβα τον σκυλάκο μου από τον εκπαιδευτή(ο θεος να τον κάνει)
    και είναι αρκετά σδυνατισμένος !!!!!
    Να τον δίνω την ποσότητα που θα έτρωγε αν ήταν φυσιολογικός ή να του την αυξήσω;;;
    Δεν ξέρω αν είναι σωστό να του δώσω τιποτα συμπληρώματα ή βιταμίνες για να φτάσει στα
    επίπεδα που ήταν πριν.

    τι συμπτωση κι εγω οταν τον ειχα παραλαβει απο τον εκπαιδευτη ειχε μεινει μισος.
    μαλλον κακης ποιοτητας τροφη και λιγη ποσοτητα. να του αυξησεις σταδιακα την τροφη που ετρωγε παλια.
    οι βιταμινες παντως κακο δεν κανουν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1256
    steel στις #179225

    Τα σκυλιά όταν αλλάζουν περιβάλλον περιέρχονται σε κατάσταση "stress" με αποτέλεσμα να αδυνατίζουν , όταν εκπαιδεύονται είναι stresogόνα περίοδο, και τα 2 μαζί !!!!!!!!!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 826 έως 840 (από 1,704 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων