ΝΕΑ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ !!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,236 έως 2,250 (από 2,417 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #464024

    Δεν ξέρω το διάβασα και σας το βάζω
    Έτσι περνάμε νόμιμα τα διόδια χωρίς να πληρώσουμε!
    http://ksipnistere.blogspot.gr/2014/09/blog-post_6026.html


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #464154

    Στους δρόμους και πάλι το θρυλικό PONY – Να το στηρίξουμε, γιατί στηρίζοντας ελληνικά προϊόντα, στηρίζουμε την Ελλάδα
    http://infognomonpolitics.blogspot.gr/2014/09/pony.html

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #464161

    Στους δρόμους και πάλι το θρυλικό PONY – Να το στηρίξουμε, γιατί στηρίζοντας ελληνικά προϊόντα, στηρίζουμε την Ελλάδα<br>
    http://infognomonpolitics.blogspot.gr/2014/09/pony.html<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Μιχάλης

    </div>

    μιχάλη τέτοιου είδους κινήσεις της χρειάζεται η ελλαδα,μπάς και παραδειγματιστούν κάποιοι άλλοι
    και βάλουν μπροστά και αυτοί,για οτιδήποτε θα είναι αυτό αρκή να δώσουν στον κόσμο δουλειά
    για να ζεί με αξιοπρέπεια όπως αξίζει στον κάθε έλληνα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #464214

    Διάβασα οτι σήμερα 19/9 το υπουργείο ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ ΜΕΤΑΡΡΥΘΜΙΣΗΣ θα καταθέσει νομοσχέδιο το οποίο θα υποχρεώνει
    τις ΜΚΟ να αναρτούν στην ιστοσελίδα της ΔΙΑΥΓΕΙΑΣ τα απολογιστικά στοιχεία των δαπανών τους, καθώς και τις
    επιχορηγήσεις που έλαβαν στα πλαίσια της διαφάνειας και της καταπολέμησης της διαφθοράς.
    Οχι τίποτα άλλο,αλλά τώρα θα μάθουμε κι εμείς οι κοινοί θνητοί πόσο μας στοιχίζουν αυτές οι περίφημες
    ΜΕΛΕΤΕΣ για τα δικαιώματα του ΓΑΙΟΣΚΩΛΗΚΑ ας πούμε και δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να φαντασθούν ώστε να
    εισπράξουν τις παχυλές επιχορηγήσεις από το υστέρημα του ΕΛΛΗΝΑ φορολογούμενου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #464226

    λες; αφού πίσω από αυτές είναι κριμένο το σύστημα και τα λ@μόγι@…. κάπου λάκκο θα έχει!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #464228

    λες; αφού πίσω από αυτές είναι κριμένο το σύστημα και τα λ@μόγι@…. κάπου λάκκο θα έχει!<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Μιχάλης

    </div>

    Λογικά δεν θα έπρεπε να παίρνουν ούτε ένα ευρώ από κρατικά κονδύλια μιας και είναι ΜΗ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ.
    Να βάλουν χρήματα από την τσέπη τους ή να ψάξουν να βρούν ιδιότες και ιδιοτικές εταιρίες ΧΟΡΗΓΟΥΣ.
    Δεν μπορεί να μας λένε οτι πεινάνε τα παιδιά στα σχολεία και απο την άλλη να επιχορηγούν τις ΜΚΟ με
    εκατοντάδες εκατομύρια ευρώ οι οποίες παράγουν πολύ αέρα όπως έλεγε και μιά πρώην προθυπουργική ψυχή.
    Νομίζω οτι μπορούμε να τα καταφέρουνε μιά χαρά και χωρίς αυτές.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #464231

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>MICHEL123GR wrote:</div>
    λες; αφού πίσω από αυτές είναι κριμένο το σύστημα και τα λ@μόγι@…. κάπου λάκκο θα έχει!<br><br>
    <hr><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br>
    Μιχάλης

    </div>

    Λογικά δεν θα έπρεπε να παίρνουν ούτε ένα ευρώ από κρατικά κονδύλια μιας και είναι ΜΗ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ.<br>
    Να βάλουν χρήματα από την τσέπη τους ή να ψάξουν να βρούν ιδιότες και ιδιοτικές εταιρίες ΧΟΡΗΓΟΥΣ.<br>
    Δεν μπορεί να μας λένε οτι πεινάνε τα παιδιά στα σχολεία και απο την άλλη να επιχορηγούν τις ΜΚΟ με<br>
    εκατοντάδες εκατομύρια ευρώ οι οποίες παράγουν πολύ αέρα όπως έλεγε και μιά πρώην προθυπουργική ψυχή.<br>
    Νομίζω οτι μπορούμε να τα καταφέρουνε μιά χαρά και χωρίς αυτές.

    Συμφωνώ καλά τα λές, τώρα μου θύμισες και την ακατονόμαστη Μπρμπίλη που μας κυνηγούσε ως κυνηγούς και πριμοδοτούσε τις γνωστές ΜΚΟ, αυτή η σαν και αυτήν θα λογοδοτήσουν;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #464267

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>loucas wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>MICHEL123GR wrote:</div><br>
    λες; αφού πίσω από αυτές είναι κριμένο το σύστημα και τα λ@μόγι@…. κάπου λάκκο θα έχει!<br><br><br>
    <hr><br><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br><br>
    Μιχάλης

    </div>

    Λογικά δεν θα έπρεπε να παίρνουν ούτε ένα ευρώ από κρατικά κονδύλια μιας και είναι ΜΗ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ.<br><br>
    Να βάλουν χρήματα από την τσέπη τους ή να ψάξουν να βρούν ιδιότες και ιδιοτικές εταιρίες ΧΟΡΗΓΟΥΣ.<br><br>
    Δεν μπορεί να μας λένε οτι πεινάνε τα παιδιά στα σχολεία και απο την άλλη να επιχορηγούν τις ΜΚΟ με<br><br>

    εκατοντάδες εκατομύρια ευρώ οι οποίες παράγουν πολύ αέρα όπως έλεγε και μιά πρώην προθυπουργική ψυχή.<br><br>
    Νομίζω οτι μπορούμε να τα καταφέρουνε μιά χαρά και χωρίς αυτές.

    Συμφωνώ καλά τα λές, τώρα μου θύμισες και την ακατονόμαστη Μπρμπίλη που μας κυνηγούσε ως κυνηγούς και πριμοδοτούσε τις γνωστές ΜΚΟ, αυτή η σαν και

    αυτήν θα λογοδοτήσουν;<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Μιχάλης

    </div>

    Δεν νομίζω φίλε μου.Το αντίθετο μάλιστα.
    Από ότι γνωρίζεις μετά τα κατορθόματά της εδώ την έστειλαν εκπρόσωπο στην ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΝΩΣΗ,μετά στον Ο.Η.Ε και ποιός ξέρει που
    αλλού θα την βολέψουν.
    Δεν ξέρω αν το έχεις καταλάβει αλλά η ΟΙΚΟΛΟΓΙΑ,η ΠΕΡΙΒΑΝΤΟΛΟΓΙΑ,καθώς και άλλα τέτοια εσπεριδοειδή είναι μοντέρνες έννοιες
    και ΠΟΥΛΑΝΕ αυτή την εποχή.
    Πολλοί επιτήδειοι βιοπορίζονται από αυτά τα κυκλώματα,τα οποία διακινούν εκατομμύρια ευρώ από τα ταμεία της χώρας καθώς και
    της ΕΥΡ.ΕΝΩΣΗΣ συνήθως μέσα από ΜΚΟ περιβαντολογικού ντε και καλά ενδιαφέροντος.
    Υπομονή φίλε μου.
    Κάποτε όλα θα διορθωθούν,μόνο που δεν ξέρω αν θα είμαστε κι εμείς εκεί να τα δούμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #464383

    το ίδιο κύκλωμα είναι που εφευρίσκει τρόπους να νομοθετεί, να φοροδιαφεύγει, να κονομάει και να ξεπλένει το χρήμα
    οι ΜΚΟ είναι η βιτρίνα και από πίσω κρύβονται οργανωμένα συμφέροντα πολύ καλά

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #465026

    Ποιος ήταν ο οπαδός του Εθνικού, Κώστας Κατσούλης.
    http://news247.gr/eidiseis/koinonia/poios_htan_o_opados_toy_ethnikou_kwstas_katsoulhs_o_agwnas_toy_dipla_ston_temponera_kai_h_aristerh_toy_drash.3054896.html

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #465549

    Το διάβασα και με συγκλόνισε
    όταν θέλει ο άνθρωπος μπορεί πολλά ακόμα και άμα έχει πιάσει πάτο!
    http://news247.gr/eidiseis/weekend-edition/apo_tis_piatses_ths_omonoias_sto_l_a_gia_mia_nea_arxh.3062248.html

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #465572

    Δυστηχώς δρόμοι εθνικοί χιλιοπληρωμένοι απο εμας και να αναγκαζόμαστε (λόγω των πανάκριβων διοδίων) να κινούμαστε σε ακατάλληλους παραδρόμους με όλα τα προβλήματα και τους κινδύνους….ΠΡΟΣΟΧΗ τώρα με τα πρωτοβρόχια…
    http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=338515&catid=6

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #465936

    Νέος καυγάς για τους επιχειρηματίες στη Βουλή – Έδωσε ονόματα ο Καμμένος – Τι απάντησε ο Βενιζέλος
    http://voliotaki.blogspot.gr/2014/10/blog-post_212.html

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #466341

    Οι εξελίξεις συνεχίζονται με ευχάριστες εκλπήξεις στην Αμφίπολη, το CNN σε άρθρο του υποστηρίζει:
    CNN: Ελπίδα για την Ελλάδα η Αμφίπολη – Έτοιμη και για την επιστροφή των Γλυπτών
    http://www.pygmi.gr/uncategorized/cnn-%ce%b5%ce%bb%cf%80%ce%af%ce%b4%ce%b1-%ce%b3%ce%b9%ce%b1-%cf%84%ce%b7%ce%bd-%ce%b5%ce%bb%ce%bb%ce%ac%ce%b4%ce%b1-%ce%b7-%ce%b1%ce%bc%cf%86%ce%af%cf%80%ce%bf%ce%bb%ce%b7-%ce%ad%cf%84%ce%bf%ce%b9/

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,236 έως 2,250 (από 2,417 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων