καποτε υπηρχε το αρτεμις

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 67 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1526
    ΒΙΚΤΩΡΟΣ στις #156328

    ΟΠΟΙΟΣ ΖΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΥΑΛΩΤΟΣ ΚΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΣΕ ΝΑΡΚΗ ΧΑΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΤΗ ΜΑΧΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    248
    beretta1 στις #156329

    Θα συμφωνήσω και εγώ με την σωστή χρηση της λέξης ΚΑΦΕΝΕΙΟ,επειδη και εγω παρακολουθω καιρο τωρα το φόρουμ θα μπορουσε να γινει διαφορετικη η χρηση του.Στο περι ανεμων και υδατων ας πουμε θα μπορουσαν να υπαρχουν λιγοτερα θεματα και να μην γινεται αυτο το μπαχαλο,δεν λεω να μην υπαρχουν θεματα για την πλακα μας αλλα θα μπορουσαν να ενσωματωθουν σε ενα αντε 2 και 1 για τα αθλητικά οποτε θα ημασταν καλυμενοι πιστευω.
    Πάντως για αυτους που τους ενδιαφερουν τα σοβαρα τόπικ νομιζω ότι δεν εχουν πολυεπηρεαστεί τα καθαρα κυνηγετικα θεματα.
    Απο κει και περα ο καθενας μας επιλεγει σε ποια παρεα του ΚΑΦΕΝΕΙΟΥ θα καθησει.
    Για σοβαρη ενημερωση σε θεματα όπλων φυσιγγιων και σκυλιών νομιζω ότι ο καθενας μας εχει την κρίση να επιλέξει απο ποιους θα ενημερωθει σωστα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Cynergy στις #156336

    όλοι μας αγαπάμε πολύ το κυνήγι[/u] και άσχετα με τις αντιπαραθέσεις μας κάποια πράγματα δεν τα μολύνουμε.

    Λευτέρη[/u] και καλό είναι να ασχοληθούμε όλοι ξανά με περισσότερη «ζέστη» με την αναζήτηση, ή ανάλογα την διάθεση, πληροφοριών ή γνώσεων.

    samael[/u] δυστυχώς κι εγώ παρατήρησα κάποτε ότι η επέμβαση της διαχείρισης ήταν απαραίτητη αλλά δεν έγινε και η πολύ παθητικότητα δεν κάνει καλό.

    κυνηγοί[/b]. Τι αυτοκίνητα και τι τρεξίματα !!!!! αστεία πράγματα…. δεν λένε τίποτα !!! Το να είστε όμως κυνηγοί είναι κάτι άλλο. Είναι κάτι πιο προσωπικό που σε «στιγματίζει».

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #156457

    Προσωπικα πιστευω οτι το σαιτ δεν πρεπει να γινει κλαμπ ολιγων και εκλεκτων εστω και αν αυτο θα εδινε ποιοτητα και κατι το περισσοτερο στην αξια του σαιτ.Η κοινωνια ειναι πολυ χειροτερη απο τα μελη του σαιτ νομιζω,και ετσι απλα θα πρεπει ο καθενας να δεχεται τον αλλο οπως ειναι και απλα να τον κανει παρεα η να τον κανει περα αν δεν του κανει.Παντως το να βρει καποιος μια πληροφορια η να πει κατι για να ξεσκασει εστω και αν αυτο δεν ειναι πολυ σημαντικο ειναι μεσα στο προγραμμα,αλλωστε τι να κανουμε και με την τηλεοραση που βαζει συνεχεια τα ιδια και τα ιδια ,απλως αλλαζουμε καναλι.Οσα περισσοτερα ειναι τα μελη του φορουμ τοσο πιο δυνατη ειναι η κοινωνια των κυνηγων και η συσποιρωση τους.
    Στην τελικη τιποτα δεν ειναι τελειο στον πλανητη γη, το σαιτ μας πειραξε τωρα ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    52
    Πάνος Σ. στις #156493

    Φίλε μου είστε μια κλειστή κοινωνία μέσα στο φόρουμ,σας διαβάζω όλους πάρα πολύ καιρό και παρατηρώ πως δεν αφείνετε νέο μέλος να μπει στην παρέα σας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #156501

    Φιλε Καρπενησιωτη, μην το κρινεις τοσο ευκολα αυτο. Μερικοι ξερουν καποιους χρονια καμποσα, και εχουνε βρεθει και απο κοντα. Πιστευω ομως οτι κανεις σωστος και νορμαλ κυνηγος ουτε περισσευει, ουτε ειναι αχρηστος. Ολοι εχουνε τις εμπειριες τους, και τις γνωσεις που ολοι χρειαζομαστε, παλιοι και νεοι.

    Οσο για το αν οι παλιοι βαριουνται να γραψουν και να απαντουν τα ιδια και τα ιδια, εχω να πω, οτι τα 10 πραγματα που ξερω, ευχαριστως τα λεω και να τα ξαναλεω σε οποιον ενδιαφερεται. Το ιδιο πιστευω συμβαινει και με τους περισσοτερους που μπαινουν εδω κυριως για να δωσουν οτι μπορουν, και δευτερευοντως για να παρουν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #156510

    To e-artemis ειναι οτι πιο ΓΝΗΣΙΟ υπαρχει αυτη την στιγμη στην "πιατσα"!!!!Εχει ρεαλιστικα δειγματα γραφης απ'ολο το κυνηγητικο φασμα!!!Απλα διαλεξτε τι σας "αρεσει" περισσοτερο και απολαυστε υπευθυνα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1852
    JIMISTOM στις #156518

    καλη νυχτα κ θοδωρε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #156524
    Και μετά από αυτή την σοβαρή ανταλλαγή απόψεων σώθηκε το site.
    Καληνύχτα Μαργαρίτα.
    http://www.youtube.com/watch?v=HHGdyMVUZ4c…feature=related%5B/url">
    [/size]
    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #156536

    Μεταξύ σοβαρών ανθρώπων δίδονται σοβαρές εξηγήσεις που καλύπτει το τυχόν λάθος με καλή διάθεση χωρίς αισχρολογία που υπάρχουν πολλά στην ελληνική γλώσσα και τα γνωρίζω άπταιστα διότι ήμουν 50 χρόνια στην οικοδομή . Αλλά ούτε και μπορούμε να μπαίνουμε στο φόρουμ και να γελούν οι άλλοι με της γκρίνιες του ενός και του άλλου συναδέλφου έλεος ποιά έλεος τέρμα και οι νέοι συνάδελφοι έχουν ψυχή να μπαίνουν μέσα στο φόρουμ , και νομίζω προσφέρουν με της ιδέες τους ας συμφιλιωθεί το Άρτεμις δεν ήμαστε έλληνες σε πόλεμο αγάπη να βασιλέψει στην καρδιά μας και εάν δεν είναι δυνατόν να προσπαθήσουμε μεγάλα παιδιά ήμαστε συνάδελφοι !

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #156539
    Σοφά λόγια, σοφών ανδρών.
    http://www.youtube.com/watch?v=Xhbxrwwfp48…feature=related%5B/url">
    [/size]
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #156543

    Φίλε μου είστε μια κλειστή κοινωνία μέσα στο φόρουμ,σας διαβάζω όλους πάρα πολύ καιρό και παρατηρώ πως δεν αφείνετε νέο μέλος να μπει στην παρέα σας.
    [/quo

    Φιλε μου Πανο δεν νομιζω να απευθυνεσαι σε μενα ,εγω προσωπικα δεν γνωριζω κανενα μελος του φορουμ απο κοντα και συχενομαι τις κλικες και τα τοιαυτα.
    Δεν εχω ανταλλαξει τηλ παρα μονο με ενα μελος χωρις αυτο να σημαινει οτι το αποφευγω.Μαλλον λαθος θα κανεις νομιζω…
    Φιλικα,

    Μιχαλης.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2153
    aldo στις #156547

    Υπάρχουν στο ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ δύο ενότητες με σκοπό τη χαλάρωση και τη γνωριμία των μελών.Η μία είναι το ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ και η άλλη ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΩΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ ΠΡΟΒΑΤΙΝΑΣ.

    Και οι δύο δεν έχουν θέσει ποτέ θέμα εισόδου στην παρέα παρ ότι κάποιοι παπαρολόγησαν στην αρχή για"κλίκες".

    Το να τίθεται θέμα "σοβαρότητας" σ εναν χώρο στον οποίο γνωρίζουμε καλά οτι δια ζώσης δεν υφίσταται,εννοώ στην κυνηγοπαρέα είμαστε σφιχτοκώληδες;δεν κάνουμε πλάκα; δεν πειράζει ο ένας τον άλλο;σε κάθε παρέα δεν υπάρχει και ένας ΜΥΘΟΣ που όλοι τον παίρνουν χαμπάρι αλλά δεν του τη λένε γιατί τον έχουν αποδεχτεί ως είναι;

    To μπερδεύουμε ίσως απο περιστατικά που εξέθεσαν κόσμο και εαυτούς φέροντας βαρύγδουπους τίτλους και αποκαλύψεις ή οι πολλές διπλοεγγραφές που αναστάτωσαν χαρούμενα κάποιους που είναι πειραχτήρια και δεν το άφησαν να πέσει κάτω.Ακόμα παρεξηγείται κάποιες φορές -και δικαίως κατα τη γνώμη μου- ο νεοεισελθόντας που στερούμενος κανόνων καλής συμπεριφοράς ,μπαίνοντας σ εναν χώρο που υπάρχουν και άλλοι αντί να συστηθεί γράφει οτι βάρεσε τάδε νούμερο πουλιών.

    Ο γραπτός λόγος είναι εύκολα παρεξηγήσιμος κυρίως οταν ο γράφων είναι απλά αναφορικός και όχι κατατοπιστικός και αναλυτικός επι των γραπτών του.

    Μια χαρά είναι το σαιτ και σοβαρό είναι γι αυτούς που θέλουν να μάθουν και χαλαρό είναι γι αυτούς που θα επιλέξουν να πούν και το αστείο τους.Και όποιος θέλει να μάθει κάτι υπάρχει πλήθος περιστατικών που μπορεί να πάρει πληροφορίες και γνώμες.

    Το γράψαμε αρκετοί στην αρχή του τόπικ.Οπου θέλεις μπαίνεις ,ότι θέλεις βλέπεις,όποτε θέλεις μιλάς.Τα παλιά μέλη που σταμάτησαν να γράφουν τα ρώτησε κανένας γιατί σταμάτησαν να γράφουν;;Μήπως δεν έχουν πλέον υπολογιστή;μήπως δεν ασχολούνται πια γιατί ο χρόνοςς τους περιορίστηκε;μήπως δεν έχουν κάτι να πούν;

    Nομίζω οτι αυτός που έχει να πεί κάτι θα το πεί ,αν τώρα θέτει θέμα επιπέδου …μάλλον εκείνος έχει πρόβλημα.Και να σας θυμίσω το περιστατικό της αναφοράς της αποστολής κειμένου στη διαβούλευση του Υμηττού του μέλους μας που χρησιμοποίησε την ΠΡΟΒΑΤΙΝΑ στο κείμενό του!Η διαβούλευση τελικά αποδείχτηκε ενα κακό αστείο που είχε ήδη προδικασμένο αποτέλεσμα.Ετσι καί έγινε.Ο Υμηττός χάθηκε και "εμάς" μας πείραξε οτι κάποιος "υποβάθμισε" τη διαδικασία.

    Ας είμαστε ειλικρινείς λοιπόν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #156550

    Καλα ειμαστε, ενα βεγγο θελουμε μονο στο συντονισμο…

    http://www.youtube.com/watch?v=onFJLW7qXRo…feature=related

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #156558

    Καλα είναι να έχεις δίκιο αγαπητέ Κώστα που πολύ αμφιβάλω.

    Ρώτα ο αγαπητός φίλος Πάνος

    Πως δεν αφεινετε νέο μέλος να μπει στην παρέα σας τι σημαίνει αυτό?

    Και δεν παρερμηνεύω τίποτα ελληνικά ξέρω !
    [/quote]

    Eχουμε βαλει το τσοπανοσκυλο εξω απο το μαντρι και δεν αφηνει κανενα να πλησιασει.
    Γιατι κ.Θοδωρα,εσυ δεν ηρθες στην τσιχλογιορτη και εφυγες πριν καλα-καλα γνωριστεις με τον κοσμο;
    Απαγορεψαμε την παρεα σου;
    Τα αλλα τα παλικαρια δεν κατεβηκαν απο την Λαμια για να μας γνωρισουν και να τους γνωρισουμε;
    Που απαγορεψαμε,τι απαγορεψαμε;
    Τωρα να παω να τον παρω και απο το "χερακι" κομματι δυσκολο.
    Εχουμε γνωριστει απο το πουθενα με πανω απο 30 ατομα.Ποιος αλλος το εχει κανει;
    Εγω δεν ξεκινησα με τον Φωτη να γνωρισουμε στο Κιλκις τον Μιχαλη και στις Σερρες τον Δανο;
    Μας πειραν απο το 'χερακι";
    Αντε μονο λογια ειμαστε.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 67 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων