καποτε υπηρχε το αρτεμις

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 67 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #156561

    Επειδή διακρίνω κάποιες επιφυλάξεις από κάποιους νέους στο FORUM κανένας από τους «Παλιούς» δεν μίλησε ποτέ για παλιά ή νέα μέλη ούτε για τον αριθμό των μελών σε αυτό το Forum και πάνω απ’ όλα δεν πιστεύω σε κλίκες εδώ μέσα γιατί δεν μπορεί να θεωρηθεί κλίκα μια παρέα η οποία κάνει χαβαλέ πάει παρέα στο σκοπευτήριο ή κυνηγάνε μαζί οργανώνοντας ακόμα και εξορμήσεις (Τσιχλογιορτή, κυνήγι Καρακάξας, ΣΣΚΠ και τόσα άλλα) χωρίς να αποτρέπει την είσοδο στην παρέα νέων ατόμων αλλά αντίθετα την επικροτεί.
    Όσοι με γνωρίζουν προσωπικά ξέρουν τις απόψεις μου και για το κυνήγι αλλά και για το πώς πρέπει να ανταλλάσσονται οι απόψεις. (Άλλωστε πολλές μεγάλες ιδέες προήλθαν από μια μαλακία που είπε κάποιος μια δεδομένη στιγμή).
    Αυτό που με ενόχλησε και πιθανόν δεν το καταλάβανε οι περισσότεροι είναι κάποιες παρατηρήσεις που μου έκανε ο γιός μου (θα μου πείτε δεν τα έβλεπες, αλλά εγώ έκανα ότι ο Leo, ο stratri1, ο androu και πολλοί άλλοι δηλαδή συμφιλιώθηκα με τη νέα τάξη πραγμάτων και έπαψε να με ενοχλεί το μπάχαλο και ακολούθησα τον δρόμο της επιλεκτικής ανάγνωσης) για τον τρόπο γραφής κάποιων (τσαμπουκάδων, νταβτζίδων και γενικότερα ατόμων με έλλειψη παιδείας κυνηγετικής περισσότερο όπως για παράδειγμα κάποιος νεοεισελθόντας που στερούμενος κανόνων καλής συμπεριφοράς, μπαίνοντας σ έναν χώρο που υπάρχουν και άλλοι αντί να συστηθεί γράφει ότι βάρεσε τάδε νούμερο πουλιών) από το συγκεκριμένο Forum. Δεν είναι ανάγκη να πω ποιοί είναι γιατί όλοι τους ξέρουμε και τους διαβάζουμε καθημερινά. Αλώστε δεν έχει σημασία γιατί χρησιμοποιούν ψευδώνυμο (όπως όλοι μας) οπότε μπορούν κάλλιστα να το αλλάξουν και να ξαναποστάρουν (βλέπε διπλοεγγραφή).
    Σέβομαι την άποψη του tsamis ότι αυτό το φόρουμ είναι ένα ανοιχτό καφενείο και αντικατοπτρίζει την κοινωνία μας και πρέπει να μπορούν όλοι να μπαίνουν και να κάτσουν σε όποιο τραπέζι θέλουν. Το δικό μου τραπέζι έχει πολλές κενές θέσεις αλλά αυτό που με χαλάει στο καφενείο μας είναι που δεν έχει ταμπέλα για το που βρίσκετε η τουαλέτα με αποτέλεσμα να χέζει ο κάθε ένας όπου βρεί. Αν και έχω ενστερνιστεί την φράση που έγραψε ο αξιότιμος φίλος Kalliston Hellas σε ένα κλειστό πλέον topic {Μακάριοι και θαυμαστοί όσοι δεν γυρνούν από τραπέζι σε τραπέζι αλλά έχουν το δικό τους και καλοδέχονται όποιον θέλει να καθίσει κοντά τους να τους ακούσει και να τους μιλήσει.} και επειδή γνωρίζω ότι από ένα γραπτό μπορεί κάποιος να παρεξηγηθεί το διευκρινίζω λέγοντας πως από τα 8 FORUM στην ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ το Περί ανέμων και υδάτων σε 26 σελίδες (780 topic) εκ των οποίων 12 ανενεργές (350 topic) υπάρχει κάποιος που άνοιξε τον τελευταίο χρόνο 26 topic σε 7 σελίδες.
    Στο ίδιο FORUM και στις τελευταίες 7 σελίδες υπάρχουν πεντέξι με ΑΝΕΚΔΟΤΟ, ΑΣΤΕΙΟ, ΓΕΛΙΟ και καμιά δεκαριά topic με ευχές όπως ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ, ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ, ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ (το ΚΑΛΑ ΣΤΕΦΑΝΑ το ξεχάσανε) και τόσα άλλα. Για να μην πάω στο ΠΕΡΙ ΟΠΛΩΝ με το ίδιο φαινόμενο για μάρκες και μοντέλα όπλων. Αυτό με ενοχλεί γιατί δυσκολεύομαι να βρώ το τραπέζι μου αγαπητοί φίλοι αλλά και να βρούν οι νέοι τις άδειες θέσεις του. Γι αυτό επιθυμώ να μπουν κανόνες και τάξη ώστε να ξέρουν όλοι μέχρι που φτάνουν τα όρια και όχι ένα κλειστό υποχόνδριο SITE για κάποιους λίγους και «εκλεκτούς».
    Αν εφαρμόζαμε τους κανόνες συμπεριφοράς, γλωσσά, τρόπος γραφής, θέματα που θα προτείνουν εκ των προτέρων οι διαχειριστές (έστω και με διαβούλευση αν θέλετε που είναι και της μόδας) θα εξακολουθούσε να είναι ελεύθερη η πρόσβαση και η γραφή αλλά δεν θα μπορούσαν κάποιοι να ξεφύγουν από κάποια προκαθορισμένα όρια τουλάχιστον στα αμιγώς κυνηγετικά θέματα. Θεωρώ σωστή την ύπαρξη του Περί ανέμων και υδάτων ώστε να μπορούμε να γράφουμε το μακρύ και το κοντό μας αλλά να περιοριστεί σε συγκεκριμένες ενότητες όπως Αυτοκίνητο, Αστεία, περίεργα και ότι άλλο μπορεί να σκεφτεί και να προτείνει κάποιος άλλος οι οποίες λόγω της ιδιαιτερότητάς τους να αποτελούν ξεχωριστά FORUM για να γίνεται η πλοήγηση πίο άνετα και να μπορεί να βρεί ο οποιοσδήποτε το θέμα που τον ενδιαφέρει π.χ το Τελη Κυκλοφοριας 2011 να βρίσκεται στην ενότητα αυτοκίνητο.

    Συγνώμη αν σας κούρασα αλλά οι προθέσεις μου είναι φιλικές και πάντα στην διάθεση όλων σας Κώστας


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    52
    Πάνος Σ. στις #156566

    Λιάκο επειδή γνωριστήκαμε προσωπικά δείχνω παιδάκι που φοβάται μήπως το δαγκώσουν? Οσο για τον φίλο είμαι πολύ μεγαλος σε ηλικία για να με πάρεις απ'το χέρι.Τώρα για το θεματάκι αυτο που έγγραψα ισχύει αλλιώς δεν θα απαντούσατε πάρα πολλοί.Βλέπω όποιο νεο μέλος γραφει σε 1 post η το αγνοείται η τα ειρωνικά σχόλεια πάνε και έρχονται.Θα ξεχάσω εγω όταν συστήθηκα ο πρώτος που απάντησε ήταν γεμάτος είρωνεία[καλά πας συνέχισε].

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    38
    dargo στις #156567

    Θελω να πω την αποψη μου για το θεμα αυτο σαν νεος στο forum και σαν νεος κυνηγος μιας και ουσιαστικα
    βγαζω αδεια εδω και τρια χρονια.
    Δεν εχω ιδιαιτερη συμετοχη στα θεματα και αυτο γινεται μονο για λογους απειριας.Θεωρω πως ειναι καλυτερα
    να μασας παρα να μιλας εαν δεν γνωριζεις κατι!!
    Για μενα το forum ειναι μια ανοιχτη εγκυκλοπαιδια που λεγεται e-artemis.Διαβαζω ακομα και σημερα παλια
    θεματα στις σελιδες του forum και καθε φορα βρισκω και κατι καινουργιο να μου δωσει ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΓΝΩΣΗ!!
    Αυτο για μενα ειναι ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!
    ¨Κλειστη" παρεα εδω μεσα εγω δεν εχω δει και να μην ξεχναμε πως το να μοιραστει καποιος τις γνωσεις του και
    τις εμπειριες του προϋποθέτει χρονο και αρκετη υπομονη εφοσον ο λογος ειναι και γραπτος.
    Ειναι γεγονος πως αρκετα απο τα 'σημερινα' θεματα δεν εχουν καμια σχεση με το κυνηγι αλλα ετσι ειναι σημερα
    ολα τα "ζωντανα "forum.Θεμα επιλογης.Οποτε και επιλεγεις τι θα διαβασεις και τι οχι.
    Οφειλω λοιπον ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στους δημιουργους του e-artemis και σε ολους εσας παλιους και νεους
    που μοιραζεστε μαζι μας τις εμπειριες και τις γνωσεις σας τοσο απλοχερα!
    Αυτα απο μενα και σας ευχαριστω για την φιλοξενια.
    Παντα φιλικα

    Μπαλωμενος Γιωργος

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #156619

    κ. Σταυρο
    Ναι όντως σου έστειλα ένα μήνυμα διότι έγραφες χωρίς λόγο και αιτία κουβέντες που δεν συνάδουν σε ένα σοβαρό άνδρα και σου έγραψα δια να μην γίνουμε νούμερα όπως κατόρθωσες αυτήν την φορά και πάλι και είπα μην με ενοχλείς αφού δεν σε ενοχλώ αυτό είναι απειλή , προειδοποιήσει ήταν μην με ενοχλείς . Έκανα το λάθος ίσως κ Σταύρο και απάντησα σε κάποιες παλαιότερες προκλήσεις σου που με αποκαλούσες<< ρε μάστορα >> και τα αλλά που γράφεις σήμερα ενώ εγώ σου ζήτησα την άδεια να σε αποκαλώ φίλο θεώρησα διακριτικά και όχι προς θεού απειλητικά θέλοντας να μην εμπλακούμε αρνητικά στο φόρουμ και σου έστειλα το μήνυμα .Θα συνεχίσω την ίδια τακτική και δεν θα απαντήσω στης νέες προκλήσεις σου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    200
    dgmagdal στις #156621

    Φίλε μου είστε μια κλειστή κοινωνία μέσα στο φόρουμ,σας διαβάζω όλους πάρα πολύ καιρό και παρατηρώ πως δεν αφείνετε νέο μέλος να μπει στην παρέα σας.

    Καλα είναι να έχεις δίκιο αγαπητέ Κώστα που πολύ αμφιβάλω.

    Ρώτα ο αγαπητός φίλος Πάνος

    Πως δεν αφεινετε νέο μέλος να μπει στην παρέα σας τι σημαίνει αυτό?

    Και δεν παρερμηνεύω τίποτα ελληνικά ξέρω ![/size]

    Παρερμηνευεις, παρερμηνευεις κυρ θοδωρε για ξανακοιταξε το.

    Ο φιλος αυτο το λεει γενικα, ειδαλλως φιλε Πανο γινε πιο συγκεκριμενος. Παντως αν θελεις να συμμετασχεις σε οποιδηποτε θεμα (Πανο) το μονο που εχεις να κανεις ειναι να γραψεις κατι η να παρευρεθεις σε καποια συναντηση απ αυτες που γινινται, πχ στο σκοπευτηριο (οταν καποιος λεει πχ οτι θα ειναι στο σκοπευτηριο αυριο το λεει ωστε ανκαποιος αλλος απο εδω παει να το ξερει και να αλληλοσυστηθουν, δεν νομιζω οτι υπαρχει θεμα αποκλεισμου για τον οποιοδηποτε). Και στο κατω κατω αν καποιος σου απαντησε σε ενα ποστ ειρωνικα δεν μπαινουμε ολοι στο ιδιο τσουβαλι. Και αν ηταν το φορουμ ελιτιστικο ή κλαμπ τον πρωτο που δεν θα καναμε παρεα θα ηταν τον black_pilum.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #156622

    Κυριοι αποκλεισμενος ειναι μονο οποιος θεωρει οτι ειναι ή αν δεν ειναι αξιος να κανει κατι γι αυτο.
    Μαλλον δεν εχουμε αισθηση του χωρου που βρισκομαστε και δεν ειναι η πρωτη φορα.
    Το θεμα αλλωστε ξεφυγε απο ενα γενικο αοριστο παραπονο του Χρηστου, μιας ισως φορτισμενης στιγμης, και πηρε αδικως συγκεκριμενη μορφη.

    Βαλτε ενα χερακι να κλεισει το ανοστο θεμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    SAMWIN στις #156628

    ΣΤΑΥΡΟ ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΑΠΟΚΑΛΩ ΦΙΛΟ ΘΕΣ ΔΕ ΘΕΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    528
    thomy στις #156632

    εγω παντως προκαλω οποιον θελει κ μπορει(εξαιρουντε οσοι βρισκονται επαρχια) να επιδιωξει μια συναντηση ειτε σε σκοπευτηριο.ειτε κυνηγι, ειτε οπουδηποτε αλλου θελει, κ τοτε θα δειτε εαν καποιους τους οποιους τους θεωρουν "κλειστη" παρεα ή "κλικα" ειναι ετσι κ εαν σε βαζουν στην παρεα τους. εγω τολμησα μια φορα κ πηγα σκοπευτηριο κ συναντησα καποιους κ μετα ξαναπηγα γιατι γουσταρα την παρεα που κανουν κ ας μας χωριζουν καποια χρονια. πηγα για κυνηγι μαζι τους κ οποτε ξαναμπορεσω θα ξαναπαω.τα παιδια ειναι ανοικτα σε ολους κ βοηθανε σε οτι θελησει ο οποιοσδηποτε,το ξερω,το ειδα,το εζησα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1852
    JIMISTOM στις #156659

    ποιο ευκολα γινετε φιλος ο αρης παρα ο σταυρος χιχιχι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #329252

    Σκέφτηκα να ανοίξω ένα καινούριο topic με τίτλο «Το μυστικό για να κάνετε ευτυχισμένο έναν αναγνώστη του e-artemis» αλλά επειδή αντιβαίνει στις αρχές μου γράφω εδώ αυτά που είχα σκοπό να γράψω.
    Για να κάνεις λοιπόν ευτυχισμένο έναν αναγνώστη του e- artemis πρέπει να:

    1) Μην ανοίγεις μαλακισμένα θέματα αφού υπάρχουν αρκετά παρόμοια π.χ. ΑΝΕΚΔΟΤΟ ….. , Πολλυ γελιο!… ή Τι κάνει ο τύπος?… , Δειτε το!!!.. ή Η Ιστορία της οικονομικής απάτης στην Ελλάδα.. , Δ.Ν.Τ.ΚΑΙ Η ΑΠΑΤΕΣ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ… ή ΕΛΛΑΔΑ ΚΛΟΠΗ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ!.. , Διόδια… και άλλα πολλά.
    2) Πριν γράψεις κάτι ψάξε λίγο μπορεί να σε έχει προλάβει κάποιος άλλος
    3) Μην απαντάς με +++ και διάφορα emoticons απλά γεμίζοντας τις σελίδες (είναι προτιμότερο να μην ποστάρεις καθόλου αν δεν ξέρεις τι να γράψεις γιατί δείχνει ότι είσαι άνθρωπος χωρίς σκέψη και άποψη)
    4) Δεν πρόκειται να πάρεις βραβείο από κανέναν εδώ μέσα αλλά ούτε και να σε γράψουν στο βιβλίο Γκίνες αν στείλεις τα περισσότερα ανούσια μηνύματα ή δημιουργήσεις τα περισσότερα θέματα.
    5) Οι διαμάχες πρέπει να λύνονται σε προσωπικό επίπεδο και όχι να μας μπλέκετε στους διαξιφισμούς σας και να μας βγάζετε τα μάτια με το μακρύ και το κοντό σας. Κανείς δεν πρέπει να χλευάζει, να κοροϊδεύει, να προσβάλλει και να ασκεί υποτιμητική κριτική σε άλλους. Ο σεβασμός απέναντι στον άλλο πρέπει να αποτελεί πρωτεύουσα αρχή. Δεν πρέπει να ξεχνάς ποτέ, ότι στο άλλο άκρο της σύνδεσης κάθεται ένας άνθρωπος και το κείμενο που συντάσσεις, δεν διαβάζεται από υπολογιστές αλλά και από νοήμονες ανθρώπους
    6) Μη γράφεις ποτέ κάτι καλυμμένος πίσω από την ανωνυμία του internet, το οποίο δε θα έλεγες ποτέ σε κάποιον που βρίσκεται μπροστά σου.
    7) Το να αισθάνεσαι ανώτερος μονάχα επειδή κάποιοι άλλοι είναι νεότεροι από εσένα αποτελεί δείγμα αλαζονείας – το ίδιο ισχύει και στην αντίστροφη περίπτωση. Όπως ένας 65χρονος μπορεί να λέει ανοησίες όλη την ώρα, έτσι και ένας 20χρονος μπορεί να κάνει τις πιο εύστοχες ερωτήσεις. Η ηλικία, ή η ιδιότητα του κάθε χρήστη δεν πρέπει να είναι ποτέ θέμα συζήτησης.
    8) Να αποφεύγεις σε κάθε περίπτωση τη σύνταξη κειμένων μόνο με κεφαλαία γράμματα, ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΧΑ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΣΗ, ΑΛΛΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΥΒΕΡΝΟΧΩΡΟ ΚΑΙ ΩΣ ΚΡΑΥΓΗ και ΕΚΕΙΝΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΓΡΑΦΕΙ ΜΟΝΑΧΑ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ, ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΛΕΞΕΙΣ ΕΝΟΧΛΕΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΜΕΙΩΝΕΙ ΔΡΑΣΤΙΚΑ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΤΗΣ ΑΝΑΓΝΩΣΗΣ. Επςης τιαπογραφρικα λαάθςη δενν συγμνβάλλουν στιιν αιφκολη ανάγννοσγη τοςυ κιεμέναου. Για αυτό θα πρέπει οπωσδήποτε να ελέγξεις το κείμενο ακόμα μια φορά με την ησυχία σου και να διορθώσεις τα σοβαρότερα λάθη, προτού το αποστείλεις (άλλωστε δεν ζητάμε και φιλολογικά κείμενα).
    9) Ας διαγράψει επιτέλους κάποιος διαχειριστής αυτή την LadyROOT και όλα τα μαλακισμένα θέματα που ανοίγει.

    ΥΓ
    Δεν επιδιώκω καμία αντιπαράθεση με κανέναν απλά κάνω μια προσωπική επισήμανση και μια ύστατη προσπάθεια να φτάσω επιτέλους τα 200 μηνύματα μετά από 7 χρόνια σε αυτό το Forum :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #329249

    Το έβαλες στο σωστό θέμα Κώστα και, νομίζω, καλά τα είπες.
    Αλλά αυτά που γράφεις έπρεπε με άλλο τρόπο να τα έχει αποκτήσει ο καθένας μας από το σπίτι του και τη ζωή του.

    Να μην σου γράψω δηλαδή +100000 :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1545
    SpyrosBenelli στις #329245

    Σκέφτηκα να ανοίξω ένα καινούριο topic με τίτλο «Το μυστικό για να κάνετε ευτυχισμένο έναν αναγνώστη του e-artemis» αλλά επειδή αντιβαίνει στις αρχές μου γράφω εδώ αυτά που είχα σκοπό να γράψω.
    Για να κάνεις λοιπόν ευτυχισμένο έναν αναγνώστη του e- artemis πρέπει να:

    1) Μην ανοίγεις μαλακισμένα θέματα αφού υπάρχουν αρκετά παρόμοια π.χ. ΑΝΕΚΔΟΤΟ ….. , Πολλυ γελιο!… ή Τι κάνει ο τύπος?… , Δειτε το!!!.. ή Η Ιστορία της οικονομικής απάτης στην Ελλάδα.. , Δ.Ν.Τ.ΚΑΙ Η ΑΠΑΤΕΣ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ… ή ΕΛΛΑΔΑ ΚΛΟΠΗ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ!.. , Διόδια… και άλλα πολλά.
    2) Πριν γράψεις κάτι ψάξε λίγο μπορεί να σε έχει προλάβει κάποιος άλλος
    3) Μην απαντάς με +++ και διάφορα emoticons απλά γεμίζοντας τις σελίδες (είναι προτιμότερο να μην ποστάρεις καθόλου αν δεν ξέρεις τι να γράψεις γιατί δείχνει ότι είσαι άνθρωπος χωρίς σκέψη και άποψη)
    4) Δεν πρόκειται να πάρεις βραβείο από κανέναν εδώ μέσα αλλά ούτε και να σε γράψουν στο βιβλίο Γκίνες αν στείλεις τα περισσότερα ανούσια μηνύματα ή δημιουργήσεις τα περισσότερα θέματα.
    5) Οι διαμάχες πρέπει να λύνονται σε προσωπικό επίπεδο και όχι να μας μπλέκετε στους διαξιφισμούς σας και να μας βγάζετε τα μάτια με το μακρύ και το κοντό σας. Κανείς δεν πρέπει να χλευάζει, να κοροϊδεύει, να προσβάλλει και να ασκεί υποτιμητική κριτική σε άλλους. Ο σεβασμός απέναντι στον άλλο πρέπει να αποτελεί πρωτεύουσα αρχή. Δεν πρέπει να ξεχνάς ποτέ, ότι στο άλλο άκρο της σύνδεσης κάθεται ένας άνθρωπος και το κείμενο που συντάσσεις, δεν διαβάζεται από υπολογιστές αλλά και από νοήμονες ανθρώπους
    6) Μη γράφεις ποτέ κάτι καλυμμένος πίσω από την ανωνυμία του internet, το οποίο δε θα έλεγες ποτέ σε κάποιον που βρίσκεται μπροστά σου.
    7) Το να αισθάνεσαι ανώτερος μονάχα επειδή κάποιοι άλλοι είναι νεότεροι από εσένα αποτελεί δείγμα αλαζονείας – το ίδιο ισχύει και στην αντίστροφη περίπτωση. Όπως ένας 65χρονος μπορεί να λέει ανοησίες όλη την ώρα, έτσι και ένας 20χρονος μπορεί να κάνει τις πιο εύστοχες ερωτήσεις. Η ηλικία, ή η ιδιότητα του κάθε χρήστη δεν πρέπει να είναι ποτέ θέμα συζήτησης.
    8) Να αποφεύγεις σε κάθε περίπτωση τη σύνταξη κειμένων μόνο με κεφαλαία γράμματα, ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΧΑ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΣΗ, ΑΛΛΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΥΒΕΡΝΟΧΩΡΟ ΚΑΙ ΩΣ [b]ΚΡΑΥΓΗ[/b] και ΕΚΕΙΝΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΓΡΑΦΕΙ ΜΟΝΑΧΑ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ, ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΛΕΞΕΙΣ ΕΝΟΧΛΕΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΜΕΙΩΝΕΙ ΔΡΑΣΤΙΚΑ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΤΗΣ ΑΝΑΓΝΩΣΗΣ. Επςης τιαπογραφρικα λαάθςη δενν συγμνβάλλουν στιιν αιφκολη ανάγννοσγη τοςυ κιεμέναου. Για αυτό θα πρέπει οπωσδήποτε να ελέγξεις το κείμενο ακόμα μια φορά με την ησυχία σου και να διορθώσεις τα σοβαρότερα λάθη, προτού το αποστείλεις (άλλωστε δεν ζητάμε και φιλολογικά κείμενα).
    9) Ας διαγράψει επιτέλους κάποιος διαχειριστής αυτή την LadyROOT και όλα τα μαλακισμένα θέματα που ανοίγει.

    [u]ΥΓ[/u]
    Δεν επιδιώκω καμία αντιπαράθεση με κανέναν απλά κάνω μια προσωπική επισήμανση και μια ύστατη προσπάθεια να φτάσω επιτέλους τα 200 μηνύματα μετά από 7 χρόνια σε αυτό το Forum :D

    Καλά τα λες αλλά δεν πρόκειτε να αλλάξουν τρόπο διαδικτυακής συμπεριφοράς με τίποτα.
    Όσο για την Ladyroot σε όσα section έχω πρόσβαση έσβησα τα μηνύματα και έκανα disable posting ability.

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #329242

    Σκέφτηκα να ανοίξω ένα καινούριο topic με τίτλο «Το μυστικό για να κάνετε ευτυχισμένο έναν αναγνώστη του e-artemis» αλλά επειδή αντιβαίνει στις αρχές μου γράφω εδώ αυτά που είχα σκοπό να γράψω.
    Για να κάνεις λοιπόν ευτυχισμένο έναν αναγνώστη του e- artemis πρέπει να:

    1) Μην ανοίγεις μαλακισμένα θέματα αφού υπάρχουν αρκετά παρόμοια π.χ. ΑΝΕΚΔΟΤΟ ….. , Πολλυ γελιο!… ή Τι κάνει ο τύπος?… , Δειτε το!!!.. ή Η Ιστορία της οικονομικής απάτης στην Ελλάδα.. , Δ.Ν.Τ.ΚΑΙ Η ΑΠΑΤΕΣ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ… ή ΕΛΛΑΔΑ ΚΛΟΠΗ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ!.. , Διόδια… και άλλα πολλά.
    2) Πριν γράψεις κάτι ψάξε λίγο μπορεί να σε έχει προλάβει κάποιος άλλος
    3) Μην απαντάς με +++ και διάφορα emoticons απλά γεμίζοντας τις σελίδες (είναι προτιμότερο να μην ποστάρεις καθόλου αν δεν ξέρεις τι να γράψεις γιατί δείχνει ότι είσαι άνθρωπος χωρίς σκέψη και άποψη)
    4) Δεν πρόκειται να πάρεις βραβείο από κανέναν εδώ μέσα αλλά ούτε και να σε γράψουν στο βιβλίο Γκίνες αν στείλεις τα περισσότερα ανούσια μηνύματα ή δημιουργήσεις τα περισσότερα θέματα.
    5) Οι διαμάχες πρέπει να λύνονται σε προσωπικό επίπεδο και όχι να μας μπλέκετε στους διαξιφισμούς σας και να μας βγάζετε τα μάτια με το μακρύ και το κοντό σας. Κανείς δεν πρέπει να χλευάζει, να κοροϊδεύει, να προσβάλλει και να ασκεί υποτιμητική κριτική σε άλλους. Ο σεβασμός απέναντι στον άλλο πρέπει να αποτελεί πρωτεύουσα αρχή. Δεν πρέπει να ξεχνάς ποτέ, ότι στο άλλο άκρο της σύνδεσης κάθεται ένας άνθρωπος και το κείμενο που συντάσσεις, δεν διαβάζεται από υπολογιστές αλλά και από νοήμονες ανθρώπους
    6) Μη γράφεις ποτέ κάτι καλυμμένος πίσω από την ανωνυμία του internet, το οποίο δε θα έλεγες ποτέ σε κάποιον που βρίσκεται μπροστά σου.
    7) Το να αισθάνεσαι ανώτερος μονάχα επειδή κάποιοι άλλοι είναι νεότεροι από εσένα αποτελεί δείγμα αλαζονείας – το ίδιο ισχύει και στην αντίστροφη περίπτωση. Όπως ένας 65χρονος μπορεί να λέει ανοησίες όλη την ώρα, έτσι και ένας 20χρονος μπορεί να κάνει τις πιο εύστοχες ερωτήσεις. Η ηλικία, ή η ιδιότητα του κάθε χρήστη δεν πρέπει να είναι ποτέ θέμα συζήτησης.
    8) Να αποφεύγεις σε κάθε περίπτωση τη σύνταξη κειμένων μόνο με κεφαλαία γράμματα, ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΧΑ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΣΗ, ΑΛΛΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΥΒΕΡΝΟΧΩΡΟ ΚΑΙ ΩΣ [b]ΚΡΑΥΓΗ[/b] και ΕΚΕΙΝΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΓΡΑΦΕΙ ΜΟΝΑΧΑ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ, ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΛΕΞΕΙΣ ΕΝΟΧΛΕΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΜΕΙΩΝΕΙ ΔΡΑΣΤΙΚΑ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΤΗΣ ΑΝΑΓΝΩΣΗΣ. Επςης τιαπογραφρικα λαάθςη δενν συγμνβάλλουν στιιν αιφκολη ανάγννοσγη τοςυ κιεμέναου. Για αυτό θα πρέπει οπωσδήποτε να ελέγξεις το κείμενο ακόμα μια φορά με την ησυχία σου και να διορθώσεις τα σοβαρότερα λάθη, προτού το αποστείλεις (άλλωστε δεν ζητάμε και φιλολογικά κείμενα).
    9) Ας διαγράψει επιτέλους κάποιος διαχειριστής αυτή την LadyROOT και όλα τα μαλακισμένα θέματα που ανοίγει.

    [u]ΥΓ[/u]
    Δεν επιδιώκω καμία αντιπαράθεση με κανέναν απλά κάνω μια προσωπική επισήμανση και μια ύστατη προσπάθεια να φτάσω επιτέλους τα 200 μηνύματα μετά από 7 χρόνια σε αυτό το Forum :D

    Οτι πιο σωστο εχει γραφει εδω και καιρο.
    (Και ας εχω 3000 μηνυματα).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    482
    kostassp στις #161809

    Μπράβο φίλε Κώστα , όσα γράφεις καλό είναι να τα διαβάσουν όλοι εδώ στο forum και να αποτελέσουν κανόνες για την σωστή συμπεριφορά του
    καθενός απέναντι στους συναδέλφους του και απέναντι στο ίδιο το site του artemis καθώς και κανόνες για να αποφύγουν όποια λάθη υπάρχει περίπτωση να
    υποπέσουν με τα γραφόμενα τους.

    Μπράβο και πάλι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #329233

    Θα ηθελα να πω την προσωπικη μου αποψη , κρινοντας τα λεγομενα σου φυσικα καλοπροαιτερα, σε επιπεδο ανταλλαγης αποψεων, χωρις να γνωριζω τον λογο που σε προετρεψε να γραψεις τα παραπανω

    Σκέφτηκα να ανοίξω ένα καινούριο topic με τίτλο «Το μυστικό για να κάνετε ευτυχισμένο έναν αναγνώστη του e-artemis».[color=”#FF0000″] Αυτο ειναι προσωπικη σου αποψη , καθως δεν ειναι πιστευω αυτοσκοπος των μελων να κανουν ευτυχισμενους υποχρεωτικα ολους τους αναγνωστες, καθως ο καθενας βρισκεται εδω για πολυ διαφορετικους λογους , τους οποιους εγω τουλαχιστον σεβομαι.[/color] αλλά επειδή αντιβαίνει στις αρχές μου γράφω εδώ αυτά που είχα σκοπό να γράψω. [color=”#FF0000″]Σωστο μεν αλλα η αρχη σου σε κανει να εμφανιζεις ενα πολυ σοβαρο και ενδιαφερον θεμα σε ενα τοπικ με ΑΚΟΜΨΟ(κατα την αποψη μου )τιτλο, με αποτελεσμα να μην διαβαστει οσο θα επρεπε.[/color]Για να κάνεις λοιπόν ευτυχισμένο έναν αναγνώστη του e- artemis πρέπει να:

    1) Μην ανοίγεις μαλακισμένα θέματα αφού υπάρχουν αρκετά παρόμοια π.χ. ΑΝΕΚΔΟΤΟ ….. , Πολλυ γελιο!… ή Τι κάνει ο τύπος?… , Δειτε το!!!.. ή Η Ιστορία της οικονομικής απάτης στην Ελλάδα.. , Δ.Ν.Τ.ΚΑΙ Η ΑΠΑΤΕΣ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ… ή ΕΛΛΑΔΑ ΚΛΟΠΗ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ!.. , Διόδια… και άλλα πολλά.[color=”#FF0000″]Δεν νομιζω οτι οσα αναφερεις θα ηταν σωστο να συμπεριληφθουν στα ανεκδοτα, για ευνοητους λογους[/color]2) Πριν γράψεις κάτι ψάξε λίγο μπορεί να σε έχει προλάβει κάποιος άλλος
    3) Μην απαντάς με +++ και διάφορα emoticons απλά γεμίζοντας τις σελίδες (είναι προτιμότερο να μην ποστάρεις καθόλου αν δεν ξέρεις τι να γράψεις γιατί δείχνει ότι είσαι άνθρωπος χωρίς σκέψη και άποψη) [color=”#FF0000″]Σωστος !!!Θα το χαρακτηριζα καπως σπαστικο.[/color]
    4) Δεν πρόκειται να πάρεις βραβείο από κανέναν εδώ μέσα αλλά ούτε και να σε γράψουν στο βιβλίο Γκίνες αν στείλεις τα περισσότερα ανούσια μηνύματα ή δημιουργήσεις τα περισσότερα θέματα. [color=”#FF0000″]Αυτο οντως πρεπει να μην το ξεχναμε .[/color]
    5) Οι διαμάχες πρέπει να λύνονται σε προσωπικό επίπεδο και όχι να μας μπλέκετε στους διαξιφισμούς σας και να μας βγάζετε τα μάτια με το μακρύ και το κοντό σας. [color=”#FF0000″]Δυστυχως ορισμενοι δεν δεχονται τα π.μ καθως θελουν να λυσουν τα προβληματα κοινη θεα……λαθος μεν ομως απο την αλλη δεν ειναι παραλογο μια διαφωνια να λαβει χωρα κοινη θεα, χωρις ο καβγας να ειναι αυτοσκοπος, και συμετασχουν φυσικα οσοι θελουν ΜΟΝΟ κατα βουληση και οχι απο υποχρεωση.[/color]. Κανείς δεν πρέπει να χλευάζει, να κοροϊδεύει, να προσβάλλει και να ασκεί υποτιμητική κριτική σε άλλους. Ο σεβασμός απέναντι στον άλλο πρέπει να αποτελεί πρωτεύουσα αρχή. Δεν πρέπει να ξεχνάς ποτέ, ότι στο άλλο άκρο της σύνδεσης κάθεται ένας άνθρωπος και το κείμενο που συντάσσεις, δεν διαβάζεται από υπολογιστές αλλά και από νοήμονες ανθρώπους. [color=”#FF0000″]Ε!!!καλα ολοι το προσπαθουμε οσο ολοι ειμαστε το αυτο νοημονες……. :lol: .[/color]6) Μη γράφεις ποτέ κάτι καλυμμένος πίσω από την ανωνυμία του internet, το οποίο δε θα έλεγες ποτέ σε κάποιον που βρίσκεται μπροστά σου .[color=”#FF0000″]Πολυ σωστο φιλε και πρεπει να τηρειται απο τον καθε ανωνυμο ,που ομως εχει καθε δικαιωμα να ειναι!!!![/color]7) Το να αισθάνεσαι ανώτερος μονάχα επειδή κάποιοι άλλοι είναι νεότεροι από εσένα αποτελεί δείγμα αλαζονείας – το ίδιο ισχύει και στην αντίστροφη περίπτωση. Όπως ένας 65χρονος μπορεί να λέει ανοησίες όλη την ώρα, έτσι και ένας 20χρονος μπορεί να κάνει τις πιο εύστοχες ερωτήσεις. Η ηλικία, ή η ιδιότητα του κάθε χρήστη δεν πρέπει να είναι ποτέ θέμα συζήτησης. [color=”#FF0000″]Σωστος !!!! Ποσοι αμυαλοι υπερηλικες δεν υπαρχουν ,απενατυ σε σοβαρους νεοτερους;;;;;αλλα τι να γινει;;;; Δεν μπορεις να ζητας απο τους αλλους να καταλαβουν οτι αδυνατουν.[/color]
    8) Να αποφεύγεις σε κάθε περίπτωση τη σύνταξη κειμένων μόνο με κεφαλαία γράμματα, ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΧΑ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΣΗ, ΑΛΛΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΥΒΕΡΝΟΧΩΡΟ ΚΑΙ ΩΣ [b]ΚΡΑΥΓΗ[/b] και ΕΚΕΙΝΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΓΡΑΦΕΙ ΜΟΝΑΧΑ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ, ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΛΕΞΕΙΣ ΕΝΟΧΛΕΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΜΕΙΩΝΕΙ ΔΡΑΣΤΙΚΑ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΤΗΣ ΑΝΑΓΝΩΣΗΣ. Επςης τιαπογραφρικα λαάθςη δενν συγμνβάλλουν στιιν αιφκολη ανάγννοσγη τοςυ κιεμέναου. Για αυτό θα πρέπει οπωσδήποτε να ελέγξεις το κείμενο ακόμα μια φορά με την ησυχία σου και να διορθώσεις τα σοβαρότερα λάθη, προτού το αποστείλεις (άλλωστε δεν ζητάμε και φιλολογικά κείμενα). [color=”#FF0000″]Δεν μπορεις να ζητας απο τον ανορθογραφο ,να γινει ορθογραφος ,γιατι αυτο υπονοεις με τα <τυπογραφικα ανορθογραφα> προφανως. Τωρα για τα κεφαλαια και τα Αγγλοεληνικα υπαρχει μια ανοχη και και κατανοηση, καθως εχει ξανασυζητηθει το θεμα.[/color]9) Ας διαγράψει επιτέλους κάποιος διαχειριστής αυτή την LadyROOT και όλα τα μαλακισμένα θέματα που ανοίγει.

    [u]ΥΓ[/u]
    Δεν επιδιώκω καμία αντιπαράθεση με κανέναν απλά κάνω μια προσωπική επισήμανση και μια ύστατη προσπάθεια να φτάσω επιτέλους τα 200 μηνύματα μετά από 7 χρόνια σε αυτό το Forum :D Μην δινεις σημασια στον αριθμο των μυνηματων σου, ουτε στων αλλων . [color=”#FF0000″]Αλλωστε μπορει να απειχες καποιο χρονικο διαστημα…..δεν ειναι κακο!!!!! Καμια αντιπαραθεση φιλε σε επιπεδο παρεξηγησης…..εδω ο καθενα γραφει την αποψη του και αλιμονο αν πιστευε οτι ειναι δυνατον να ειναι αποψη και πιστευω ολων των μελων κυνηγων ή μη. Ισως δεν συνειδητοποιεις το ΑΝΑΠΟΦΕΥΚΤΟ χαος και την διαφορετικοτητα ,σε πολλα επιπεδα.[/color]

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 67 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων