καποτε υπηρχε το αρτεμις

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 61 έως 67 (από 67 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    754
    ΚΑΚΟΣ ΛΥΚΟΣ στις #329205

    :D Μου αρεσει το στυλ σου !!!Παντως λαβε υπ'οψιν το πιο πανω υστερογαφο(το εγραψα οσο ποσταριζες), αν και δεν νομιζω να χρειαστει.

    Νασαι καλα

    Γειά σας μάγκες,καλη συνέχεια

    Υγ.Κανένα πρόβλημα "τομέα" όταν το καταλαβαίνω μου αρέσει bye bye!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #329200

    Σκέφτηκα να ανοίξω ένα καινούριο topic με τίτλο «Το μυστικό για να κάνετε ευτυχισμένο έναν αναγνώστη του e-artemis» αλλά επειδή αντιβαίνει στις αρχές μου γράφω εδώ αυτά που είχα σκοπό να γράψω.
    Για να κάνεις λοιπόν ευτυχισμένο έναν αναγνώστη του e- artemis πρέπει να:

    1) Μην ανοίγεις μαλακισμένα θέματα αφού υπάρχουν αρκετά παρόμοια π.χ. ΑΝΕΚΔΟΤΟ ….. , Πολλυ γελιο!… ή Τι κάνει ο τύπος?… , Δειτε το!!!.. ή Η Ιστορία της οικονομικής απάτης στην Ελλάδα.. , Δ.Ν.Τ.ΚΑΙ Η ΑΠΑΤΕΣ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ… ή ΕΛΛΑΔΑ ΚΛΟΠΗ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ!.. , Διόδια… και άλλα πολλά.
    2) Πριν γράψεις κάτι ψάξε λίγο μπορεί να σε έχει προλάβει κάποιος άλλος
    3) Μην απαντάς με +++ και διάφορα emoticons απλά γεμίζοντας τις σελίδες (είναι προτιμότερο να μην ποστάρεις καθόλου αν δεν ξέρεις τι να γράψεις γιατί δείχνει ότι είσαι άνθρωπος χωρίς σκέψη και άποψη)
    4) Δεν πρόκειται να πάρεις βραβείο από κανέναν εδώ μέσα αλλά ούτε και να σε γράψουν στο βιβλίο Γκίνες αν στείλεις τα περισσότερα ανούσια μηνύματα ή δημιουργήσεις τα περισσότερα θέματα.
    5) Οι διαμάχες πρέπει να λύνονται σε προσωπικό επίπεδο και όχι να μας μπλέκετε στους διαξιφισμούς σας και να μας βγάζετε τα μάτια με το μακρύ και το κοντό σας. Κανείς δεν πρέπει να χλευάζει, να κοροϊδεύει, να προσβάλλει και να ασκεί υποτιμητική κριτική σε άλλους. Ο σεβασμός απέναντι στον άλλο πρέπει να αποτελεί πρωτεύουσα αρχή. Δεν πρέπει να ξεχνάς ποτέ, ότι στο άλλο άκρο της σύνδεσης κάθεται ένας άνθρωπος και το κείμενο που συντάσσεις, δεν διαβάζεται από υπολογιστές αλλά και από νοήμονες ανθρώπους
    6) Μη γράφεις ποτέ κάτι καλυμμένος πίσω από την ανωνυμία του internet, το οποίο δε θα έλεγες ποτέ σε κάποιον που βρίσκεται μπροστά σου.
    7) Το να αισθάνεσαι ανώτερος μονάχα επειδή κάποιοι άλλοι είναι νεότεροι από εσένα αποτελεί δείγμα αλαζονείας – το ίδιο ισχύει και στην αντίστροφη περίπτωση. Όπως ένας 65χρονος μπορεί να λέει ανοησίες όλη την ώρα, έτσι και ένας 20χρονος μπορεί να κάνει τις πιο εύστοχες ερωτήσεις. Η ηλικία, ή η ιδιότητα του κάθε χρήστη δεν πρέπει να είναι ποτέ θέμα συζήτησης.
    8) Να αποφεύγεις σε κάθε περίπτωση τη σύνταξη κειμένων μόνο με κεφαλαία γράμματα, ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΧΑ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΣΗ, ΑΛΛΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΥΒΕΡΝΟΧΩΡΟ ΚΑΙ ΩΣ [b]ΚΡΑΥΓΗ[/b] και ΕΚΕΙΝΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΓΡΑΦΕΙ ΜΟΝΑΧΑ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ, ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΛΕΞΕΙΣ ΕΝΟΧΛΕΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΜΕΙΩΝΕΙ ΔΡΑΣΤΙΚΑ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΤΗΣ ΑΝΑΓΝΩΣΗΣ. Επςης τιαπογραφρικα λαάθςη δενν συγμνβάλλουν στιιν αιφκολη ανάγννοσγη τοςυ κιεμέναου. Για αυτό θα πρέπει οπωσδήποτε να ελέγξεις το κείμενο ακόμα μια φορά με την ησυχία σου και να διορθώσεις τα σοβαρότερα λάθη, προτού το αποστείλεις (άλλωστε δεν ζητάμε και φιλολογικά κείμενα).
    9) Ας διαγράψει επιτέλους κάποιος διαχειριστής αυτή την LadyROOT και όλα τα μαλακισμένα θέματα που ανοίγει.

    [u]ΥΓ[/u]
    Δεν επιδιώκω καμία αντιπαράθεση με κανέναν απλά κάνω μια προσωπική επισήμανση και μια ύστατη προσπάθεια να φτάσω επιτέλους τα 200 μηνύματα μετά από 7 χρόνια σε αυτό το Forum :lol:

    [font=”Comic Sans MS”]Μετα απο 7 χρονια φαγουρας (τσι κεφαλης σου :D ),Κωστη "εγραψες"!!!!
    Πολυ ωραιο!!!

    υσ.Μιας και αναφερθηκε,διοτι εγω το καταλαβα εκ των υστερων,το ποσταρισμα του diomilesis ηταν κατι το ευχαριστο μεσα στην περιοδο κυνηγετικης απραξιας που μας διακατεχει.Δεν νομιζω παντως να υπηρχε προθεση.[/font]

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #329197

    [b][font=”Comic Sans MS”][size=4]Μετα απο 7 χρονια φαγουρας (τσι κεφαλης σου :D ),Κωστη "εγραψες"!!!!
    Πολυ ωραιο!!!

    υσ.Μιας και αναφερθηκε,διοτι εγω το καταλαβα εκ των υστερων,το ποσταρισμα του diomilesis ηταν κατι το ευχαριστο μεσα στην περιοδο κυνηγετικης απραξιας που μας διακατεχει.Δεν νομιζω παντως να υπηρχε προθεση.[/size][/font][/b]

    [font=”Georgia”] Λίγα λόγια αλλά μεστά! [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #329192

    10) Ούτε πρόκειται να πάρει κάποιος κανένα βραβείο Γκίνες αν για 7 χρόνια δεν έχει φτάσει τα 200 μυνήματα.

    Κώστα, συμφωνώ με τα περισσότερα που γράφεις παραπάνω αλλά προσωπικά αρνούμαι να αντιμετοπίσω ένα κυνηγητικό forum σαν να είναι κάποιο επιστημονικά εξειδικευμένο ιατρικό forum με "ξύλινες" ανταλλαγές απόψεων σχετικά με επεμβάσεις μεταμόσχευσης εγκεφάλου και καρδιάς. [color=”#FF0000″](Ουδέποτε είπα ή υποστήριξα να γίνει ένα ξύλινο Forum αλλά να μπούν τα πράγματα σε μια σειρά και να μην χανόμαστε μέσα στις ατέλειωτες σελίδες της κάθε ενότητας. Βεβαίως και πρέπει να συνυπάρχουν τα σοβαρά με τα αστεία αλλά όχι σε 15 ίδια θέματα με διαφορετικό τίτλο) [/color]

    Ο τρόπος που προσωπικά δραστηριοποιούμαι στο forum αυτό είναι ακριβώς όπως αντιμετοπίζω εγώ το κυνήγι. Άλλες φορές απόλυτα σοβαρά σαν να είναι το πιο σημαντικό πράγμα στην ζωή μου και άλλες πάλι, σαχλαμαρίζοντας με την παρέα μου. [color=”#FF0000″](Αν διαβάσεις και τα 200 μυνήματά μου θα δείς ότι το 50% είναι σοβαρά και το 50% παπαριές) (εγώ τουλάχιστον έχω αυτογνωσία)[/color]

    Από την άλλη αυτήν την ιστορία του στυλ [i]"είμαι 50 χρόνια στο αρτεμις και έχω στείλει 10 μηνύματα"[/i] την ακούω αρκετά τελευταία και πραγματικά δεν την καταλαβαίνω, πρόσφατα μάλιστα μου την είπε και κάποιος οπλουργός λέγοντας μου ότι δεν γραφει γιατί έχουν μαζευτεί πολλοί ξερόλες. Εσύ λοιπόν που δεν είσαι ξερόλας και μπορείς να βοηθήσεις με τις γνώσεις σου, γιατί δεν το κάνεις; (το εσύ δεν απευθύνεται σε κάποιον συγκεκριμένα). [color=”#FF0000″](Επειδή οι γνώσεις μου περιορίζονται μόνο σε ένα ή μάλον δύο από τα θέματα του ΠΕΡΙ ΟΠΛΩΝ γράφω μόνο εκεί και όταν δεν με καλύπτουν ή ΔΕΝ με προλάβουν με την απάντησή τους κάποιοι άλλοι συνάδέλφοι. Θεωρώ περιτό να γράψω π.χ. στο ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ? όταν για το Καπανδρίτι που πήγα έγραψαν πριν από εμένα άλλοι 10. Δηλαδή τι να γράψω ρε φίλε [color=”#000000″][b]ήμουν κι εγώ εκεί?[/b][/color] έτσι για να ανεβαίνει ο αριθμός των μηνυμάτων μου, ή να βάζω σταυρούς σαν νεκροθαύτης σε οτιδήποτε καλό γράψει ο καθένας εδώ μέσα?)[/color]

    Θα μπορούσα λοιπόν να απαντήσω σε κάποιον που το λέει αυτό, ότι αντι να καυχιέται θα έπρεπε να προβληματιστεί λίγο για αυτό. Μήπως βαριέται να γράψει; Πολλές φορές θέματα έχουν γίνει αφορμή να μπω στο google και να ψάχνω ώρα για να μπορέσω να βοηθήσω κάποιον. [color=”#FF0000″](Αντίθετα εγώ όχι μόνο το ψάχνω αλλά προσπαθώ να έρθω και σε προσωπική επικοινωνία μαζί του για να του ξεδιαλύνω οποιαδήποτε απορρία έχει και τυχαίνει να γνωρίζω υπεύθυνα την απαντήσή της. Το να γράφω για κάποια τεχνικά θέματα ή να παραπέμπω κάποιον σε 162 σελίδες πριν και να τον αφήσω να βρεί την άκρη μόνος του το θεωρώ ανούσιο και ψυχρό όσον αφορά τις ανθρώπινες σχέσεις γιαυτό και προτιμώ την άμεση επικοινωνία και ας έχω χασούρα σε μηνύματα)[/color]

    Τέλος θα ήθελα να παρακαλέσω όσους κρίνουν την σημερινή κατάσταση του Artemis, να προσπαθήσουν να την καλυτερέψουν με έργα και να μην αναπολούν παλιές "μοναχικές" μέρες του forum. Ας μην ξεχνάμε ότι όλοι έχουμε την ίδια αγάπη για το κυνήγι και μόνο όταν είμαστε πολλοί μπορούμε να το προστατέψουμε. [color=”#FF0000″](Δεν αναπολώ καμία μοναχική κατάσταση αλλά αντίθετα επιθυμώ να φτάσουμε και να ξεπεράσουμε τον αριθμό των Ελλήνων Κυνηγών)[/color]

    Συναδελφικά, [color=”#FF0000″](Χρησιμοποίησε το "Φιλικά" είναι πιό ζεστό :D )[/color]

    Γιώργος [color=”#FFFFFF”] ……………………………………… [/color][color=”#FF0000″]Κώστας[/color]

    ΥΓ
    Αν θυμάμαι καλά σε κάποια συνάντηση που κανονήστικε από εδώ ανταλάσαμε πμ και τηλέφωνα για να μην πιάνουμε χώρο στο Forum αν αυτό λέει κάτι για το 200 που λέγαμε πριν!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #329189

    [b][font=”Comic Sans MS”][size=4]Μετα απο 7 χρονια φαγουρας (τσι κεφαλης σου :D ),Κωστη "εγραψες"!!!!
    Πολυ ωραιο!!!

    υσ.Μιας και αναφερθηκε,διοτι εγω το καταλαβα εκ των υστερων,το ποσταρισμα του diomilesis ηταν κατι το ευχαριστο μεσα στην περιοδο κυνηγετικης απραξιας που μας διακατεχει.Δεν νομιζω παντως να υπηρχε προθεση.[/size][/font][/b]

    Κώστα ο Διονύσης δυστιχώς ανήκει στις παράπλευρες απώλειες αλλά ευτυχώς διευθετήθυκε το θέμα όπως αναφέρω στο Νο 5) ……..και δεν θα δώσουμε τροφή στα κοράκια :lol:

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #329181

    Κώστα ο Διονύσης δυστιχώς ανήκει στις παράπλευρες απώλειες αλλά ευτυχώς διευθετήθυκε το θέμα όπως αναφέρω στο Νο 5) ……..και δεν θα δώσουμε τροφή στα κοράκια :D

    Οφείλω να σας συγχαρώ και τους δυο κ Κώστα !

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #329173

    [font=”Arial Narrow”]Eίναι ωραίο που και που να συζητιούνται κάποια τέτοια ζητήματα σαν αυτά που έθιξε ο Κώστας και είναι ακόμα ποιο ωραίο όταν η συζήτηση λήγει με ωραίο τρόπο.

    Ένα θέμα όμως που με βρίσκει αντίθετο είναι αυτό της ορθογραφίας.

    Πολλοί κάνουμε ορθογραφικά λάθη και ακόμα ποιο πολλοί αποφεύγουν να γράψουν γιατί ντρέπονται που δεν γνωρίζουν ορθογραφία.
    Το οτί δεν γνωρίζουν γραμματική μπορεί να οφείλεται και σε παράγοντες που οι ίδιοι δεν μπορούσαν να ελέγξουν όπως είναι η φτώχεια.
    Και μόνο που δεν έχουν τελειώσει (μάλλον) το σχολείο αλλά παρ' όλα αυτά καταφέρνουν να χειριστούν έναν υπολογιστή και να συμμετάσχουν σε μία δημόσια συζήτηση το θεωρώ επιτυχία και είναι δείγμα δυνατής θέλησης.

    Ας μην είμαστε αυστηροί λοιπόν με αυτό το θέμα :D .

    Ευχαριστώ[/size]
    [/font]

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 61 έως 67 (από 67 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων