ΖΕΥΓΑΡΩΜΑΤΑ ΣΚΥΛΙΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 139 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    65
    ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ 5 στις #313645

    ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ 5 σου εχω στειλει προσωπικο μύνημα

    ΟΚ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    101
    ΔΙΑΣ-ΗΡΑ στις #173492

    Αρσενικός λευκόμαυρος Αγγλικός Σέττερ (NOMAR), 3 1/2 ετών,από Ιταλία διατίθεται για επιβήτορας. Πατέρας 100% Francini's, Francini's Sultano Χ αδερφή Francini's Jeff (Diego-Dem-Sail-Luca-Ras-Sally). Μητέρα κόρη του πρωταθλητή Ευρώπης Lerry (Arno-Crismani Atos) με θηλυκιά Francini's (Orion-Sultano-Diego-Dem-Meggy).Ο σκύλος είναι εξαίρετος μορφολογικά (CAC-BOB "ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΦΥΛΗΣ" ,Κομοτηνή 12-06-2011). Φωτογραφίες υπάρχουν στο άλμπουμ μου "Δελφίνια της Στεριάς". Τηλ. 6977660357, Γιώργος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #234347

    καλησπερα στα κοπελια…

    μολης ειδα και η κοπελαμου ματοσε :wub: :wub: :D😀 :P :P

    και λεμαι με ενα φιλαρακι να κανουμαι μια γενα οχι για να αρχισουμαι να πουλαμαι κουταβια απλα επιδη ειναι και τα δυο πολυ καλλα σκυλια να κρατησουμαι τα αιματα στα χεριαμας και να συνεχεισουμαι με αυτα. :P
    η μονημου ενσταση ειναι οτι η σκυλα ειναι 6 χρονων και δεν εχει ξαναγενησει.
    περιση ειχα κανει κατη προσπαθειες αλλα δεν προλαβα τις μερες :)
    ρωτησα τον κτηνηατρομου και μου ειπε απο θεμα ηληκιας οτι προβλημα δεν ειπαρχει..
    πειρα χαποια για τα παρασητα και θα τις κανω και το επαναλιπτηκο εμβολια…

    την γνωμησας οσο αφορα την ηλικια γιατη σε καμια περιπτωση δεν θελω να παθει κατη η σκυλα.
    ευχαριστω πολυ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    john1954 στις #234343

    καλησπερα στα κοπελια…

    μολης ειδα και η κοπελαμου ματοσε :wub: :wub: :D😀 :P :P

    και λεμαι με ενα φιλαρακι να κανουμαι μια γενα οχι για να αρχισουμαι να πουλαμαι κουταβια απλα επιδη ειναι και τα δυο πολυ καλλα σκυλια να κρατησουμαι τα αιματα στα χεριαμας και να συνεχεισουμαι με αυτα. :P
    η μονημου ενσταση ειναι οτι η σκυλα ειναι 6 χρονων και δεν εχει ξαναγενησει.
    περιση ειχα κανει κατη προσπαθειες αλλα δεν προλαβα τις μερες :)
    ρωτησα τον κτηνηατρομου και μου ειπε απο θεμα ηληκιας οτι προβλημα δεν ειπαρχει..
    πειρα χαποια για τα παρασητα και θα τις κανω και το επαναλιπτηκο εμβολια…

    την γνωμησας οσο αφορα την ηλικια γιατη σε καμια περιπτωση δεν θελω να παθει κατη η σκυλα.
    ευχαριστω πολυ.

    Η σκύλα πάθαινε ανεμογκάστρι;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #234335

    Η σκύλα πάθαινε ανεμογκάστρι;

    δηλαδη;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #234332

    καλησπερα στα κοπελια…

    μολης ειδα και η κοπελαμου ματοσε :wub: :wub: :D😀 :P :P

    και λεμαι με ενα φιλαρακι να κανουμαι μια γενα οχι για να αρχισουμαι να πουλαμαι κουταβια απλα επιδη ειναι και τα δυο πολυ καλλα σκυλια να κρατησουμαι τα αιματα στα χεριαμας και να συνεχεισουμαι με αυτα. :P
    η μονημου ενσταση ειναι οτι η σκυλα ειναι 6 χρονων και δεν εχει ξαναγενησει.
    περιση ειχα κανει κατη προσπαθειες αλλα δεν προλαβα τις μερες :)
    ρωτησα τον κτηνηατρομου και μου ειπε απο θεμα ηληκιας οτι προβλημα δεν ειπαρχει..
    πειρα χαποια για τα παρασητα και θα τις κανω και το επαναλιπτηκο εμβολια…

    την γνωμησας οσο αφορα την ηλικια γιατη σε καμια περιπτωση δεν θελω να παθει κατη η σκυλα.
    ευχαριστω πολυ.

    Herbi αν η σκύλα δεν είχε ορμονικά προβλήματα, πρόβλημα δεν θα έχεις. Όμως θα πρέπει να την φροντίσεις λίγο παραπάνω και εννοείτε η διατροφή της να είναι κάτι πολύ καλό και στο λέω αυτό γιατί είναι 1 λόγος παραπάνω η ηλικία της.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #234327

    Herbi αν η σκύλα δεν είχε ορμονικά προβλήματα, πρόβλημα δεν θα έχεις. Όμως θα πρέπει να την φροντίσεις λίγο παραπάνω και εννοείτε η διατροφή της να είναι κάτι πολύ καλό και στο λέω αυτό γιατί είναι 1 λόγος παραπάνω η ηλικία της.

    οχι προβληματα πωτε
    θα το επιχηρησουμαι και θα κανω οτι ειναι καλητερο γιαφτην.
    ευχαριστω τα παιδια και θα δουμαι τη θα γηνει σε λιγες μερες :wub: :D

    ωριστε και μοα φοτο της κοπελας :) :wub:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    500
    dimitris70 στις #201069

    Αποπαρασιτωση θα της κανεις,να την βγαζεις να κινητε απλος το τελευταιο διαστημα θα την σταματησεις,και ολα θα πανε μια χαρα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    john1954 στις #234325

    δηλαδη;

    Αν πάθαινε ανεμογκάστρι θα το'χες καταλάβει οπότε δεν τίθεται τέτοιο θέμα. Πέραν αυτού την πρώτη εβδομάδα δεν θα πρέπει να βγει καθόλου έξω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #234300

    καλησπερα στα κοπελια…

    μολης ειδα και η κοπελαμου ματοσε :wub: :wub: :D😀 :P :P

    και λεμαι με ενα φιλαρακι να κανουμαι μια γενα οχι για να αρχισουμαι να πουλαμαι κουταβια απλα επιδη ειναι και τα δυο πολυ καλλα σκυλια να κρατησουμαι τα αιματα στα χεριαμας και να συνεχεισουμαι με αυτα. :P
    η μονημου ενσταση ειναι οτι η σκυλα ειναι 6 χρονων και δεν εχει ξαναγενησει.
    περιση ειχα κανει κατη προσπαθειες αλλα δεν προλαβα τις μερες :)
    ρωτησα τον κτηνηατρομου και μου ειπε απο θεμα ηληκιας οτι προβλημα δεν ειπαρχει..
    πειρα χαποια για τα παρασητα και θα τις κανω και το επαναλιπτηκο εμβολια…

    την γνωμησας οσο αφορα την ηλικια γιατη σε καμια περιπτωση δεν θελω να παθει κατη η σκυλα.
    ευχαριστω πολυ.

    [font=”Comic Sans MS”]O Κτηνίατρος σου σε συμβούλευσε σωστά, δεν υπάρχει ουσιαστικό πρόβλημα, ίσως όμως συναντήσεις μικροπροβλήματα στο κατά πόσο θα δεχτεί εύκολα το αρσενικό, οι νεότερες σκύλες ενδίδουν ευκολότερα, αν συναντήσεις πρόβλημα τα ξαναλέμε. Δες και αυτό το άρθρο: http://www.e-artemis.gr/articles/dogs/2004/644/[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #234278

    σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σε λιγες μερες θα εχουμαι νεοτερα. :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #232091

    καλησπερα στα κοπελια..

    εσιος τελειοσε και το δευτερο κολημα και ολλα βενουν καλος.
    τωρα το μονο που εχουμαι να κανουμαι ειναι να περιμενω υπομονετικα 62 μερες περιπου οσπου να γενισει το σκηλη. B) :blink:
    οριστε και κατι φοτο.

    το ζευγαρομα

    ο αρσενικος

    και η κοπελαραμου..

    τωρα καποιες ερωτησεις..
    τις βολτες της ξεχναμαι οκ;
    αυτη την στηγμη η σκηλα τρωει ξηρα τροφη συντυρησης απο ποια στηγμη πρεπει να αρχησω την κουταβισια;

    και κατα διαστηματα θα ρωταω και αλλα πραγματα διοτη ειναι η πρωτημου γενα και εχω πολυ ανχος.
    ευχαριστω πολυ :lol: :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    952
    Chrisstk στις #232050

    τωρα καποιες ερωτησεις..
    τις βολτες της ξεχναμαι οκ;
    αυτη την στηγμη η σκηλα τρωει ξηρα τροφη συντυρησης απο ποια στηγμη πρεπει να αρχησω την κουταβισια;

    και κατα διαστηματα θα ρωταω και αλλα πραγματα διοτη ειναι η πρωτημου γενα και εχω πολυ ανχος.
    ευχαριστω πολυ :blink: :lol:

    [size=4][font=”Comic Sans MS”]…Δες και αυτό το άρθρο: [url=”http://www.e-artemis.gr/articles/dogs/2004/644/”]http://www.e-artemis.gr/articles/dogs/2004/644/[/url][/font][/size]

    Βαριέσαι ωρέ Αντρέα να το διαβάσεις ολόκληρο? B)

    Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά φίλε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #231991

    Βαριέσαι ωρέ Αντρέα να το διαβάσεις ολόκληρο? B)

    Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά φίλε.

    ασε το εχω διαβασει ολο και το ανχος που μου εχει δημηουργησει δεν λεγεται. :lol:

    αλλα απο την αλλη ολοι μου λενε οτι ειναι μια φησηκη εξεληξη οπου ολα θα παναι καλλα.. :blink:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    952
    Chrisstk στις #231989

    ασε το εχω διαβασει ολο και το ανχος που μου εχει δημηουργησει δεν λεγεται. :lol:

    αλλα απο την αλλη ολοι μου λενε οτι ειναι μια φησηκη εξεληξη οπου ολα θα παναι καλλα.. :blink:

    Νομίζω όλοι καταλαβαίνουν την αγωνία και είναι λογικό.

    Αυτά αναφέρει στο άρθρο για τη διατροφή:

    "Μέχρι τις 35 ημέρες μία καλή ξηρή ισορροπημένη τροφή με ποιοτικές πρωτεΐνες και λίπη είναι αρκετή, σταδιακά αυξάνουμε την ποσότητα χωρίζοντάς την σε 2 και αργότερα 3 ημερήσια γεύματα. Από την 40η ημ. σταδιακά αλλάζουμε την τροφή υψηλής ενέργειας με κουταβοτροφή που θα την συνεχίσουμε μέχρι τον αποθηλασμό, καλό είναι να την μουσκεύουμε. Με τέτοιες ποιοτικές τροφές δεν είναι απαραίτητη η προσθήκη βιταμινών ή ιχνοστοιχείων εκτός αν προταθεί από τον γιατρό. Οι φτωχές τροφές ασχέτως αν καταναλώνονται υπερβολικά από την σκύλα ( το κάνει για να βρει τα στοιχεία που της λείπουν) μπορούν να της προκαλέσουν βλάβες στην υγεία της αφαιρώντας π.χ ασβέστιο από τα οστά της ή προκαλώντας της αναιμία, τα δε έμβρυα είναι δυνατόν να πεθάνουν όλα ή μερικά από αυτά."

    ΠΟΙΟΣ θα την ξεγεννήσει?
    Ποιος θα κάνει την "μαία"? B)

    Σοβαρά τώρα, σκέφτεστε για κτηνίατρο ή εσείς μόνοι σας?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 139 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων