ΑΡΒΥΛΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 391 έως 405 (από 655 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    8
    elite123 στις #397108

    Ποια ειναι η γνωμη σας για τα  AKU ZENITH και  MEINDL Jersey ?και ποια ειναι η τιμη στην οποια τα βρισκεται?

     

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #397153

    Ποια ειναι η γνωμη σας για τα AKU ZENITH και MEINDL Jersey ?και ποια ειναι η τιμη στην οποια τα βρισκεται?

    Tα AKU ZENITH  τα πηρε φιλος του φορουμ απο το μοναστηρακι απο 190 στα 150 ευρω,,ειναι πιο ανθεκτικο απο το μοντελο τις MEINDL που θελεις

    και ειναι περιπου στα ιδια λεφτα,εγω θα επερνα τα AKU

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #397161

    Eιχα παει μια βολτα στα Λιντλ και ειχε κατι αδιαβροχα αβρυλα 22 e,πηρα 3 ζευγαρια  αφου ετσι και αλλιως τσαμπα πραμα ειναι,μεχρι τωρα οι εντυπωσεις ειναι πολυ καλες, δεν μπαζει νερο καθολου,δεν ιδρωνει το ποδι ουτε εχω αισθανθει κρυο.Μενει τωρα να τα δοκιμασω σε πολυωρο περπατητο και σε βραχια..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    8
    elite123 στις #397399

    τελικα λεω να παρω τα beretta poggio γνωριζεται κατι για αυτα?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #397476

    http://www.myshoe.gr/default.aspx?gclid=CMbp-Lezn7QCFYdd3godsnYA8Q

     

    ριξτε και μια ματια εδω……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    GeorgePap στις #397686

    elite123 wrote:
    Ποια ειναι η γνωμη σας για τα AKU ZENITH και MEINDL Jersey ?και ποια ειναι η τιμη στην οποια τα βρισκεται?

    Tα AKU ZENITH τα πηρε φιλος του φορουμ απο το μοναστηρακι απο 190 στα 150 ευρω,,ειναι πιο ανθεκτικο απο το μοντελο τις MEINDL που θελεις και ειναι περιπου στα ιδια λεφτα,εγω θα επερνα τα AKU

    Εγώ τα πείρα φίλε… κυνηγάω λαγό σε πέτρα και με έχουνε εντυπωσιάσει..Όπως στα λέει ο louis είναι , είναι σκληροτράχηλο παπούτσι…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    mtbdim στις #399628

    Γεια χαρά σε όλους και χρόνια πολλά,το LIDL κατά καιρούς βάζει καλά πραγματάκια,έχω πάρει διάφορα, άλλα βγήκαν καλά και άλλα  πάλι όχι,όταν όμως σοβαρεύουν τα πράγματα εμπιστεύομαι ένα ζευγάρι BATES (ερήμου) για το καλοκαίρι και ένα ζευγάρι MEINDL VACUUM,για τις βροχερές και κρύες μέρες.Όταν το πόδι έφυγε λόγω σαθρότητας του εδάφους σε μία κατάβαση από τον ταύγετο εκτίμησα απεριόριστα τα MEINDL,κυριολεκτικά μου έσωσαν τον αστράγαλο,ασφαλώς η πεζοπορεία στο πετρώδες έδαφος του εν λόγω βουνού μετατράπηκε σε διασκέδαση με τα συγκεκριμένα παπούτσια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    785
    MPEKATSOFTEROS στις #399840

    καλησπερα συναδελφοι. ψαχνω να βρω ενα ζευγαρι αρβυλα για το κυνηγι αλλα και ενα ζευγαρι γαλοτσες της προκοπης. επι χρονια, αλλαζα καθε χρονο και απο ενα ζευγαρι αρβυλα grisport. εχω δοκιμασει σχεδον ολα τα μοντελα, αλλα ολα μα ολα με κραταγαν ενα χρονο. τα λιωνω κυριολεκτικα απο το περπατημα, μιας και βγαινω καθημερινα για κυνηγι. το ιδιο παθαινα και με τις γαλοτσες, μιας και καθε χρονο χρειαζομαι ενα ζευγαρι. μεχρι περυση χρησιμοποιουσα τις Le Chameau  αλλα και με αυτες προβληματα ειχα μιας και μου εσπαγε το λαστιχο σε ολες στην αριστερη γαλοτσα απο τη μεσα μερια εκει ακριβως που τσακιζει το ποδι στη βαση των δαχτυλων. αγορασα ενα αγορασα 2 αγορασα 3 ειπα δεν παει αλλο, λεω του καταστηματαρχη με συγχωρεις δεν εχουν εγγυηση? ναι μου λεει ενα χρονο. ε τοτε ρε μεγαλε γιατι με αφηνεις να αγοραζω ενα ζευγαρι καθε χρονο? στελνουμε πισω στην ΔΟΡΚΑΣ λοιπον ενα ζευγαρι μου το αλλαζει, στελνουμε δευτερο μου το αλλαζει. παμε να στειλου την τριτη χρονια τριτο, μου λενε, ρε μεγαλε, δε παει, αλλο, παρε κατι αλλο απο το μαγαζι ισης αξιας και θα το πληρωσουμε εμεις, εσυ εισαι παπουτσοφαγος…. ε αντε τωρα να βρω κατι αξιοπιστο. εχω καει και φοβαμαι να επενδυσω καπου αλλου φοβουμενος μη φαω φολα. καμια καλη προταση ρε παιδια?

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    68
    free στις #400716

    καλησπερα συναδελφοι. ψαχνω να βρω ενα ζευγαρι αρβυλα για το κυνηγι αλλα και ενα ζευγαρι γαλοτσες της προκοπης. επι χρονια, αλλαζα καθε χρονο και απο ενα ζευγαρι αρβυλα grisport. εχω δοκιμασει σχεδον ολα τα μοντελα, αλλα ολα μα ολα με κραταγαν ενα χρονο. τα λιωνω κυριολεκτικα απο το περπατημα, μιας και βγαινω καθημερινα για κυνηγι. το ιδιο παθαινα και με τις γαλοτσες, μιας και καθε χρονο χρειαζομαι ενα ζευγαρι. μεχρι περυση χρησιμοποιουσα τις Le Chameau αλλα και με αυτες προβληματα ειχα μιας και μου εσπαγε το λαστιχο σε ολες στην αριστερη γαλοτσα απο τη μεσα μερια εκει ακριβως που τσακιζει το ποδι στη βαση των δαχτυλων. αγορασα ενα αγορασα 2 αγορασα 3 ειπα δεν παει αλλο, λεω του καταστηματαρχη με συγχωρεις δεν εχουν εγγυηση? ναι μου λεει ενα χρονο. ε τοτε ρε μεγαλε γιατι με αφηνεις να αγοραζω ενα ζευγαρι καθε χρονο? στελνουμε πισω στην ΔΟΡΚΑΣ λοιπον ενα ζευγαρι μου το αλλαζει, στελνουμε δευτερο μου το αλλαζει. παμε να στειλου την τριτη χρονια τριτο, μου λενε, ρε μεγαλε, δε παει, αλλο, παρε κατι αλλο απο το μαγαζι ισης αξιας και θα το πληρωσουμε εμεις, εσυ εισαι παπουτσοφαγος…. ε αντε τωρα να βρω κατι αξιοπιστο. εχω καει και φοβαμαι να επενδυσω καπου αλλου φοβουμενος μη φαω φολα. καμια καλη προταση ρε παιδια?

    Φίλε “παπουτσοφάγε” χρόνια πολλά σε σενα και σε όλους τους υπόλοιπους

     

    Πες μας δυο τρια πράγματα για σένα. Ύψος, βάρος, τι νούμερο παπουτσι φοράς και σε τι εδάφη τα περπατάς τα παπούτσια που λες και θα τη βρούμε την άκρη.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #400723

    καλησπερα συναδελφοι. ψαχνω να βρω ενα ζευγαρι αρβυλα για το κυνηγι αλλα και ενα ζευγαρι γαλοτσες της προκοπης. επι χρονια, αλλαζα καθε χρονο και απο ενα ζευγαρι αρβυλα grisport. εχω δοκιμασει σχεδον ολα τα μοντελα, αλλα ολα μα ολα με κραταγαν ενα χρονο. τα λιωνω κυριολεκτικα απο το περπατημα……..

    Πάρε αυτά και καθάρισες….. :mrgreen:

    [/URL]

    .

    υγ Εχεις δοκιμάσει ποτέ τα Meindl? Οσοι τα έχουν πάρει  έχουν μείνει ικανοποιημένοι.

    Γαλότσες να παιρνεις πάντα τουλάχιστον ένα νούμερο μεγαλύτερες και να μην τις φοράς σε πετροβούνια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    785
    MPEKATSOFTEROS στις #400969

    MPEKATSOFTEROS wrote:
    καλησπερα συναδελφοι. ψαχνω να βρω ενα ζευγαρι αρβυλα για το κυνηγι αλλα και ενα ζευγαρι γαλοτσες της προκοπης. επι χρονια, αλλαζα καθε χρονο και απο ενα ζευγαρι αρβυλα grisport. εχω δοκιμασει σχεδον ολα τα μοντελα, αλλα ολα μα ολα με κραταγαν ενα χρονο. τα λιωνω κυριολεκτικα απο το περπατημα, μιας και βγαινω καθημερινα για κυνηγι. το ιδιο παθαινα και με τις γαλοτσες, μιας και καθε χρονο χρειαζομαι ενα ζευγαρι. μεχρι περυση χρησιμοποιουσα τις Le Chameau αλλα και με αυτες προβληματα ειχα μιας και μου εσπαγε το λαστιχο σε ολες στην αριστερη γαλοτσα απο τη μεσα μερια εκει ακριβως που τσακιζει το ποδι στη βαση των δαχτυλων. αγορασα ενα αγορασα 2 αγορασα 3 ειπα δεν παει αλλο, λεω του καταστηματαρχη με συγχωρεις δεν εχουν εγγυηση? ναι μου λεει ενα χρονο. ε τοτε ρε μεγαλε γιατι με αφηνεις να αγοραζω ενα ζευγαρι καθε χρονο? στελνουμε πισω στην ΔΟΡΚΑΣ λοιπον ενα ζευγαρι μου το αλλαζει, στελνουμε δευτερο μου το αλλαζει. παμε να στειλου την τριτη χρονια τριτο, μου λενε, ρε μεγαλε, δε παει, αλλο, παρε κατι αλλο απο το μαγαζι ισης αξιας και θα το πληρωσουμε εμεις, εσυ εισαι παπουτσοφαγος…. ε αντε τωρα να βρω κατι αξιοπιστο. εχω καει και φοβαμαι να επενδυσω καπου αλλου φοβουμενος μη φαω φολα. καμια καλη προταση ρε παιδια?

    Φίλε «παπουτσοφάγε» χρόνια πολλά σε σενα και σε όλους τους υπόλοιπους

     

    Πες μας δυο τρια πράγματα για σένα. Ύψος, βάρος, τι νούμερο παπουτσι φοράς και σε τι εδάφη τα περπατάς τα παπούτσια που λες και θα τη βρούμε την άκρη.

     

    Καλημερα και χρονια πολλα, υψος 1,78 βαρος 90 κιλα. οσον αφορα τα εδαφη, κυνηγαω περδικα εκει που εχει, δηλαδη στα βουνα και μπεκατσα στα λασπερα. εξυπακουεται βεβαια, πως για καθε κυνηγι χρειαζεται και διαφορετικος τυπος παπουτσιου, κατι το οποιο εφαρμοζεται. εννοειται πως δεν θα πας για παραδειγμα με τις γαλοτσες για περδικες. Ανθρωπος της επαρχιας ειμαι, καταλαβαινω 2 πραγματα. το προβλημα ειναι αλλου…..στις καθημερινες εξοδους. αλλα αυτο δε τους δινει ελαφρυντικο….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    785
    MPEKATSOFTEROS στις #400972

    MPEKATSOFTEROS wrote:
    καλησπερα συναδελφοι. ψαχνω να βρω ενα ζευγαρι αρβυλα για το κυνηγι αλλα και ενα ζευγαρι γαλοτσες της προκοπης. επι χρονια, αλλαζα καθε χρονο και απο ενα ζευγαρι αρβυλα grisport. εχω δοκιμασει σχεδον ολα τα μοντελα, αλλα ολα μα ολα με κραταγαν ενα χρονο. τα λιωνω κυριολεκτικα απο το περπατημα……..

    Πάρε αυτά και καθάρισες…..

    [/URL]

    .

    καλοοοοο

    ισως λιγο βαρια, αλλα μαλλον τα ιδανικοτερα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    68
    free στις #401008

    free wrote:

    MPEKATSOFTEROS wrote:
    καλησπερα συναδελφοι. ψαχνω να βρω ενα ζευγαρι αρβυλα για το κυνηγι αλλα και ενα ζευγαρι γαλοτσες της προκοπης. επι χρονια, αλλαζα καθε χρονο και απο ενα ζευγαρι αρβυλα grisport. εχω δοκιμασει σχεδον ολα τα μοντελα, αλλα ολα μα ολα με κραταγαν ενα χρονο. τα λιωνω κυριολεκτικα απο το περπατημα, μιας και βγαινω καθημερινα για κυνηγι. το ιδιο παθαινα και με τις γαλοτσες, μιας και καθε χρονο χρειαζομαι ενα ζευγαρι. μεχρι περυση χρησιμοποιουσα τις Le Chameau αλλα και με αυτες προβληματα ειχα μιας και μου εσπαγε το λαστιχο σε ολες στην αριστερη γαλοτσα απο τη μεσα μερια εκει ακριβως που τσακιζει το ποδι στη βαση των δαχτυλων. αγορασα ενα αγορασα 2 αγορασα 3 ειπα δεν παει αλλο, λεω του καταστηματαρχη με συγχωρεις δεν εχουν εγγυηση? ναι μου λεει ενα χρονο. ε τοτε ρε μεγαλε γιατι με αφηνεις να αγοραζω ενα ζευγαρι καθε χρονο? στελνουμε πισω στην ΔΟΡΚΑΣ λοιπον ενα ζευγαρι μου το αλλαζει, στελνουμε δευτερο μου το αλλαζει. παμε να στειλου την τριτη χρονια τριτο, μου λενε, ρε μεγαλε, δε παει, αλλο, παρε κατι αλλο απο το μαγαζι ισης αξιας και θα το πληρωσουμε εμεις, εσυ εισαι παπουτσοφαγος…. ε αντε τωρα να βρω κατι αξιοπιστο. εχω καει και φοβαμαι να επενδυσω καπου αλλου φοβουμενος μη φαω φολα. καμια καλη προταση ρε παιδια?

    Φίλε «παπουτσοφάγε» χρόνια πολλά σε σενα και σε όλους τους υπόλοιπους Πες μας δυο τρια πράγματα για σένα. Ύψος, βάρος, τι νούμερο παπουτσι φοράς και σε τι εδάφη τα περπατάς τα παπούτσια που λες και θα τη βρούμε την άκρη.

    Καλημερα και χρονια πολλα, υψος 1,78 βαρος 90 κιλα. οσον αφορα τα εδαφη, κυνηγαω περδικα εκει που εχει, δηλαδη στα βουνα και μπεκατσα στα λασπερα. εξυπακουεται βεβαια, πως για καθε κυνηγι χρειαζεται και διαφορετικος τυπος παπουτσιου, κατι το οποιο εφαρμοζεται. εννοειται πως δεν θα πας για παραδειγμα με τις γαλοτσες για περδικες. Ανθρωπος της επαρχιας ειμαι, καταλαβαινω 2 πραγματα. το προβλημα ειναι αλλου…..στις καθημερινες εξοδους. αλλα αυτο δε τους δινει ελαφρυντικο….

     

    Σε κανονικά επίπεδα κινείσαι δηλαδή.

    Από άρβυλα προτείνω AKU, LOWA, MEIDL, GAMO και από γαλότσες AIGLE .
    Δεν ξέρω και πόσα λεφτά διαθέτεις, αλλά προτίμησε άρβυλα με ταινία καουτσουκ γύρω γύρω και όχι μόνο μπροστά στα δάχτυλα ή πίσω στη φτέρνα.  Η ταινία αυτή αυξάνει πολύ το χρόνο ζωής του άρβυλου, καθώς το προστατεύει από τις πλαγιοκοπήσεις. Επίσης εγώ προτιμώ άρβυλα με μεσόσολα και όχι με αερόσολα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    56
    tzein στις #403880

    καλησπέρα παιδιά διάβασα και διάβασα αλλά ο καθένας έχει την άποψη του που είναι και δεκτή τελικά αποτέλεσμα δεν έβγαλα  μπορεί κάποιος να με βοηθήσει θέλω μποτάκια να αγοράσω είχα τα http://www.hobbi.gr/product_info.php?cPath=49_71_133&products_id=195 έμεινα πολύ ευχαριστημένος κυνήγησα 2.5 χρόνια αλλά μου χάλασαν πίσω στην φτέρνα (από πάνω στον τένοντα) θέλω καινούρια. Είμαι 1.70 βάρος εβδομήντα εννιά κιλά και κάνω πολλά μπεκατσοκυνηγια και λίγο πέρδικα θέλω αδιάβροχα να είναι οπωσδήποτε και αν γίνεται λίγο πιο ελαφριά από αυτά που είχα με τις πολλές ώρες σε κούραζαν. Τώρα για να μην αρχίσει ο καθένας να προτείνει διάφορα θα πρότεινα ένα poll για να δούμε ποια είναι τα καλύτερα για τους περισσότερους.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 391 έως 405 (από 655 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων