ΑΡΒΥΛΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 481 έως 495 (από 655 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #447612

    παιδια καλησπερα ,τι αποψη εχετε για τα αρβυλα της sunbird?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    117
    ΚΟΛΟΒΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ στις #448069

    Εγώ είχα πάρει το HIMALAYA MEINDL και μέσα σε δύο χρόνια διαλύθηκε η σολα και τα πλήρωσα 200 ευρώ . Το ίδιο είχα πάθει με το πρώτο της μοντέλο το πολυδιαφημισμένο ΙSLAND αλλά εκείνα κράτησαν μια πενταετία . Αναγκάστηκα να δώσω άλλα 50 ευρώ στον τσαγκάρη για σόλες για να μην τα πετάξω και μάλιστα μου έδειξε αλλα 2 ζευγάρια με το ίδιο πρόβλημα. Πολύ καλό και δοκιμασμένο άρβυλο αλλα και πολύ πιο ελαφρύ από τα MEINDL είναι τα ισπανικά CHIROYKA μοντέλο POINTER. Τα πήραν φίλοι κυνηγοί και τα δουλεύουν στα κακοτράχαλα βουνά της Κρήτης και κοστίζουν 125 ευρώ. Τα επόμενα που θα πάρω θα είναι αυτά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #448209

    Καλο μεσημερι! Χθες παρελαβα τα meindl borneo 2 Mfs..τα φορεσα ηταν πολυ ανετα μεσα..αλλα ο χρονος θα δειξει..τα chiruka pointer τα ειδα φαινονται καλα και ελαφρια αλλα οχι τοσο ανθεκτικα οσο τα meindl.βεβαια αν δε τα δοκιμασεις οπτικα και μονο δεν μπορεις να καταλαβεις πολλα πραγματα.εγω τα ειδα τα pointer 120 ευρω στο Terra Mare..

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #448211

    Kαλοριζικα. Φαινονται σκυλια τα συγκεκριμενα Γιαννη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    193
    PAGANI στις #448228

    Θελω και εγω να καταθεσω την αποψη μου για αρβυλα κυνηγιου. Παλιοτερα επαιρνα AIGLE (ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ) . Το 2002 δοκιμασα καποια Ιταλικα τα GRISPORT. Δερματινα,αδιαβροχα, με πατο vibram. Αυτα κρατησαν εως το 2004 μετα απο αρκετα κυνηγια, αλλα τα φοραγα και σε δουλειες Το 2004 το καλοκαιρι βρηκα σε προσφορα τα ιδια με τιμη 30% κατω απο αυτα που ειχα. Αυτα μου κρατησαν για 6 μηνες και οταν πηγα στο μαγαζι που τα πηρα μου ειπε να απευθυνθω στην αντιπροσωπεια τους στα Γιαννενα. Μετα απο επικοινωνια μου μαζι τους που ειπαν οτι το συγκεκριμενο μοντελο το μαγαζι αυτο τα ειχε 4 χρονια και ως εκ τουτου τα λαστιχα του ειχαν ¨καει¨.
    Μου προσφεραν ενα ζευγαρι σε χαμηλη τιμη και ολα καλα…..Ξαναπηρα εκτοτε ιδια μαρκα παπουτσια, και παλι φετος τα ιδια πηρα σε τιμη 100 ευρω. Γενικα απο αυτη τη μαρκα ειμαι ευχαριστημενος με εξαιρεση την περιοδο του 2004. Αυτα τα γραφω επειδη αν ισχυει το οτι τα λαστιχα μετα απο καιρο ¨καιγονται¨ μηπως πρεπει να ειμαστε και υποψιασμενοι οταν βλεπουμε εκπτωσεις – προσφορες μεγαλες σε επωνυμα παπουτσια ?????
    Πρεπει τελικα να ψωνιζουμε απο μαγαζια που τους εχουμε εμπιστοσυνη (οσο αυτο ειναι εφικτο)…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    voas στις #449069

    καλημερα φίλε .
    τα αρβυλα ΑΚU που προτεινουν τα παιδια ειναι οντως πολυ καλα και ανθεκτικα . εχω αυτο http://www.car.gr/classifieds/snowsports/view/4338322/ .ριξε μια ματια και αν θες μιλαμε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    AleKout στις #450158

    Παιδιά γειά σας . Θέλω να αλλάξω σόλες σε κάτι Meindl . Εχει πάει κανείς σ’ αυτό το τσαγκαράδικο στο Περιστέρι να μου πεί τη γνώμη του ; Ή και για κάποιο άλλο μαγαζί ;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/01/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    Kostas Chatzi στις #453240

    Δείτε και τα Poggio, της Beretta!! Εντάξει 150 ευρώ δεν είναι και λίγα, αλλά μιλάμε για ποιότητα!!

    Άρβυλο Beretta Poggio

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #453247

    πιστευω πως σε αυτην την τιμη ,τα αρβυλα της meindl δεν πιανονται, ειναι πολυ καλα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    22
    GIORGOS στις #453386

    Παιδιά καλησπέρα, ψάνχω να βρώ άρβυλα για κυνήγι λαγού,έχετε να μου προτήνετε κάτι? θα βοηθούσε πολύ, αυτά που ζητάω εγώ στο παπούτσι είναι να είναι ζεστά και στεγνά τα πόδια μου όσο γίνετε στο βουνό και ειδικά όταν έχει υγρασία είναι βασανο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    419
    Twist στις #453389

    Γιώργο, κάθε άρβυλο που έχει gore tex δεν παίρνει νερό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DIM. στις #453391

    Παιδιά γειά σας . Θέλω να αλλάξω σόλες σε κάτι Meindl . Εχει πάει κανείς σ” αυτό το τσαγκαράδικο στο Περιστέρι να μου πεί τη γνώμη του ; Ή και για κάποιο άλλο μαγαζί ;

    Στο Περιστέρι πήγε ένας φίλος και με 40€ έγινε πολύ καλή δουλειά

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    AleKout στις #453482

    Στο Περιστέρι πήγε ένας φίλος και με 40€ έγινε πολύ καλή δουλειά<br>

    Ευχαριστώ φίλε . Μίλησα τηλεφωνικά με το παιδί στο μαγαζί . Μου έκανε πολύ θετική εντύπωση . Θα τα πάω σίγουρα από Μάρτη , γιατί τώρα τα κολλάω κάθε τόσο και προσπαθώ να βγάλω τη σαιζόν . Θα ενημερώσω για το αποτέλεσμα .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    22
    GIORGOS στις #454241

    Καλησπέρα στην παρέα, θέλω να αγοράσω άρβυλα για το κυνήγι λαγού, αγροιογούρονο και είμαι μεταξύ κάποιον μοντέλων τα MEINDL TAIGA – VAKUUM – HIMALAYA – ISLAND, έχει κάποιος απο εσάς αγοράσει κάποιο απο αυτά τα άρβυλα να μου πεί τα υπέρ και τα κατα?με ενδειαφέρει το άρβυλα να είναι ζεστό καταρχήν, αδιάβροχο ελαφρή και αντοχής όχι για ένα χρόνο, άν υπάρχει και κάποια άλλη πρόταση σε άρβυλα που να καλύπτει αυτές τις προδιαγραφές δεκτή καθε πρόταση ώστε να το δω……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    60
    vaggosss στις #454379

    Φιλε επειδη τα
    Meindl τα εψαξα καλα τ Himalaya είναι πολυ σκληρό κ δν νομίζω να σ βολεψει.Απο τ island εχω ακούσει καλες γνωμες μόνο που ειναι ακριβο και βαρυ.το vakuum το χρησιμοποιησαν καποιοι γνωστοι μου κ τους άρεσε αλλα έχει ημερομηνία λήξης δηλαδή από τη στιγμή που θα φτιαχτεί έχει 10 χρονια ζωης ασχετα τη χρηση του.Εγω με 200 ευρω πηρα τα Colorado και είμαι ευχαριστημένος και ειναι και από τ ελαφρυτερα της κατηγοριας του.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 481 έως 495 (από 655 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων