ΑΡΒΥΛΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 496 έως 510 (από 655 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    141
    παναγιωτης στις #454405

    Φιλε επειδη τα<br>
    Meindl τα εψαξα καλα τ Himalaya είναι πολυ σκληρό κ δν νομίζω να σ βολεψει.Απο τ island εχω ακούσει καλες γνωμες μόνο που ειναι ακριβο και βαρυ.το vakuum το χρησιμοποιησαν καποιοι γνωστοι μου κ τους άρεσε αλλα έχει ημερομηνία λήξης δηλαδή από τη στιγμή που θα φτιαχτεί έχει 10 χρονια ζωης ασχετα τη χρηση του.Εγω με 200 ευρω πηρα τα Colorado και είμαι ευχαριστημένος και ειναι και από τ ελαφρυτερα της κατηγοριας του.

    Φιλε Βαγγελη μηπως γνωρίζεις πιο μερος στα vakuum χαλαει μετα τα 10 χρονια και πως μπορούμε να μαθουμε την ημερομηνια κατασκευης?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    60
    vaggosss στις #454411

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>vaggosss wrote:</div>
    Φιλε επειδη τα<br><br>
    Meindl τα εψαξα καλα τ Himalaya είναι πολυ σκληρό κ δν νομίζω να σ βολεψει.Απο τ island εχω ακούσει καλες γνωμες μόνο που ειναι ακριβο και βαρυ.το vakuum το χρησιμοποιησαν καποιοι γνωστοι μου κ τους άρεσε αλλα έχει ημερομηνία λήξης δηλαδή από τη στιγμή που θα φτιαχτεί έχει 10 χρονια ζωης ασχετα τη χρηση του.Εγω με 200 ευρω πηρα τα Colorado και είμαι ευχαριστημένος και ειναι και από τ ελαφρυτερα της κατηγοριας του.

    Φιλε Βαγγελη μηπως γνωρίζεις πιο μερος στα vakuum χαλαει μετα τα 10 χρονια και πως μπορούμε να μαθουμε την ημερομηνια κατασκευης?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    60
    vaggosss στις #454414

    Χαλαει ο αφρός της σολας και ξεκολανε.ΠιστεύΩ το μονο που μπορεις να κανεις ειναι Ν πας σε μαγαζί που έχει κατανάλωση και τα ανανεώνει συνεχώς

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    141
    παναγιωτης στις #454461

    Χαλαει ο αφρός της σολας και ξεκολανε.ΠιστεύΩ το μονο που μπορεις να κανεις ειναι Ν πας σε μαγαζί που έχει κατανάλωση και τα ανανεώνει συνεχώς

    Από τα Meindl μονο τα vakuum εχουν αφρο στη σολα η και αλλα?Παντως και 5 χρονια να κρατησουν σε πετρα ,πουρναρι και λασπες ευχαριστημένος θα είμαι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    250
    jimis στις #454478

    Καλησπέρα στην παρέα, θέλω να αγοράσω άρβυλα για το κυνήγι λαγού, αγροιογούρονο και είμαι μεταξύ κάποιον μοντέλων τα MEINDL TAIGA – VAKUUM – HIMALAYA – ISLAND, έχει κάποιος απο εσάς αγοράσει κάποιο απο αυτά τα άρβυλα να μου πεί τα υπέρ και τα κατα?με ενδειαφέρει το άρβυλα να είναι ζεστό καταρχήν, αδιάβροχο ελαφρή και αντοχής όχι για ένα χρόνο, άν υπάρχει και κάποια άλλη πρόταση σε άρβυλα που να καλύπτει αυτές τις προδιαγραφές δεκτή καθε πρόταση ώστε να το δω……

    Φίλε μου φόρεσα φέτος για τρίτη συνεχόμενη χρονιά στο λαγοκυνήγι, αλλά και σε αρκετά εκπαιδευτικά έως τώρα, τα colorado. Είμαι σε όλα ευχαριστημένος, εκτός του ότι γλιστράνε με βροχή στα βράχια. Αν μου χαλάσουν, μάλλον τα ίδια θα ξαναπάρω. Λόγω του βάρους τους και της σκληρότητας της σόλας, το θεωρώ ιδανικό για λαγό και γουρούνι. Πριν από τα colorado είχα τα jersey. Έχω την εντύπωση ότι δεν γλιστρούσαν στα βράχια. Αν κάποιος γνωρίζει, ας μας πει.
    Για τα island, δεν έχω προσωπική άποψη, αλλά είναι αποδεκτό σχεδόν από όλους, ότι είναι κορυφαίο. Θέλω να το δοκιμάσω. Θεωρώ όμως πως θα είναι κουραστικό για το συγκεκριμένο κυνήγι.
    Για νερό, δεν το συζητάω. Δεν παίρνει σταγόνα. Ακόμα και όταν την Κυριακή τα φόραγα βρεγμένα και σε βροχερό ή υγρό περιβάλλον, τα πόδια μου παρέμειναν στεγνά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    22
    GIORGOS στις #454506

    Παιδιά ευχαριστώ για τισ συμβουλές σας, σήμερα πήγα και δοκίμασα τα παπούτσια που προαναφέραμε και αυτά που μου αρέσαν τελικά είναι τα colorando και από οτι βλέπω μάλλον αυτά θα προτιμήσω και εγώ, απο οτι μου είπαν 190 ευρω κοστίζουν και τωρα με τις εκπτώσεις ποιο κάτω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    60
    vaggosss στις #454538

    Και τα δικα μου τα colorado γλιστραν πολυ σε πετρες με βροχη αλλα αυτο ειναι χαρακτηριστικο της σκληρης σολας που εχουν.Ολα τα αρβυλα αυτης της κατηγοριας τετοιες σκληρες σολες εχουν οποτε δεν παιζει ρολο το αρβυλο αλλα η vibram σολα που εχουν.Φιλε παρε τα colorado με κλειστα ματια και αν κανεις και λιγο παζαρια τωρα με τις εκπτωσεις θα το βρεις και ποιο φθηνα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    20
    mark στις #455757

    πως σας φαινονται αυτα
    http://www.fieldandtrek.com/karrimor-ksb-braemar-event-mens-walking-shoes-182411

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/02/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    74
    Georant στις #456995

    Καλησπέρα σε όλους είμαι νέο μέλος!!! Θα ήθελα την βοηθεια σας για αγορά αρβυλου για μπεκάτσα και πέρδικα,ευχαριστώ εκδότη των προτέρων
    Όχι menidl εχω κακή εμπειρία απο την σολα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/02/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    74
    Georant στις #457187

    Η γνώμη σας για τα chiruga urogallo? τι βάρος έχουν;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    136
    slatsTHOMAS στις #457545

    πως σας φαινονται αυτα

    http://www.fieldandtrek.com/karrimor-ksb-braemar-event-mens-walking-shoes-182411

    την event την μεμβράνη την έχω μπανίσει και εγώ εδώ και αρκετά χρόνια, αλλά ποτέ δεν την δοκίμασα από φόβο.

    Υπάρχει κάποιος ο οποίος να έχει δοκιμάσει την συγκεκριμένη μεμβράνη; Αντέχει στη χρήση ή αρχίσει και βάζει νερά;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    87
    zas στις #458529

    καλημερα,εχει κανεις αποψη για αυτα τα αρβυλα ? http://www.survival.gr/arvyla_aku_alpen_gtx_88111-p-523.html

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    87
    zas στις #458530

    και για αυτα http://www.survival.gr/arvyla_aku_winter_slope_max_gtx_897-p-224.html

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    419
    Twist στις #458536

    Αυτά που έχεις στο 2ο post τα έχω και χρησιμοποιώ σε όλα τα κυνήγια από το 2002!!! Δεν έχουν πάθει τίποτα μετά από πολλά χιλιόμετρα περπατήματος, αρκεί να τα συντηρείς καθαρίζοντάς τα και περνώντας την κατάλληλη αλοιφή.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    54
    Spigeon στις #458538

    Αν θυμάμαι καλά αυτά που λές είναι για πιο κρύο περιβαλλον (χιόνια). Εμένα μου είχε προτείνει τα zenith τα οποία και πήρα. Τα θεωρώ και αυτά λίγο ζεστά για περπάτημα όταν ο καιρός είναι καλός, καρτέρι ειναι οκ, είναι πιο ελαφριά και με εχουν αφήσει ικανοποιημένο. Η περιφερειακή ενίσχυση κάνει καλή δουλεια. Δεν είναι τοσο πορτοκαλί όσο φαίνεται. και τώρα μετά απο χρήση για καφέ σκούρο το λές. Δυόμιση χρόνια τα έχω είναι σαν καινούργια και βγαίνω κάθε ΣΚ και Σαββάτο και Κυριακή

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 496 έως 510 (από 655 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων