ΑΡΒΥΛΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 526 έως 540 (από 655 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    87
    zas στις #463467

    Εγω αυτα πηρα http://www.survival.gr/arvyla_aku_conero_nbk_gtx_8786-p-1379.html μονο που ειναι λιγο πιο βαρια απ οτι λεει το σαιτ.Τελικη τιμη και με την ακπτωση 20% που την κανει καθε μερα και οχι μονο τα σαββατοκυριακα οπως λεει στο σαιτ 170ευρω.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #463472

    Za Αυτά τα παπούτσια να ξέρεις οτι αντέχουν στο κρύο μέχρι -36 βαθμούς, μαζί βέβαια με την ισοθερμική κάλτσα της akou.
    και για αυτά που έγραψα οτι έχω εγώ αντέχουν μέχρι -12 βαθμούς.

    να ξέρετε οτι άμα έχετε την οικονομική δυνατότητα να προτιμάτε το δέρμα αντι το καστόρι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    87
    zas στις #463474

    Μανο δεν το ηξερα,ευχαριστω για την πληροφορια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    woodman73 στις #463514

    εγω παιδια, δεν ξερω εαν σας το ειπα(η το εγραψα στο τοπικ”τρυγονια” αλλα δεν νομιζω) την πρωτη μερα του κυνηγιου που ξεκινησα απο το σπιτι, εβαλα κατι lowa gore tex με cordura τα οποια τα ειχα για ”καλα” και δεν τα πολυφορουσα εδω και 5-6 χρονια…βαζοντας τα, μου ηρθε στο μυαλο, το αρθρο για τις σολες με ημερομηνια ληξης, και λεω: ”βρε λες?” αλλα τα εβαλα και εφυγα.στον κυνηγοτοπο λοιπον, πηρα και τις δυο σολες στο χερι!!! κριμα τα 160 ευρω που ειχα δωσει και ηταν σε εκπτωση….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    419
    Twist στις #463515

    Διονύση ελπίζω να μην τα πέταξες, υπάρχουν καταστήματα που σου περνούν νέες σόλες vibram. Από όσο είδα σε ένα ζευγάρι Meidl, με πολύ καλά αποτελέσματα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    woodman73 στις #463518

    ειμαι απο καβαλα….εχω βρει μια εταιρια( δεν θυμαμαι τωρα ποια ειναι, υπαρχει αναφορα νομιζω εδω στο φορουμ) στην αθηνα, που ειναι εξουσιοδοτημενη σε goretex/vibram. το θεμα ειναι εαν μου πουν καμια 50αρια ευρω,+καμια 15+15 τα μεταφορικα=80 ευρω πανω/κατω, θα ειναι σιγουρα στεγανα? με 100 ευρω, μπορω να βρω πιστευω καποια αλλα αδιαβροχα….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    60
    KOSTAS_E.P στις #463525

    Τόσο παει η αλλαγή Σολας 50€ είναι παντός πολύ καλά παπούτσια και νομίζω αξίζουν την επισκευή τους

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    AleKout στις #463566

    ειμαι απο καβαλα….εχω βρει μια εταιρια( δεν θυμαμαι τωρα ποια ειναι, υπαρχει αναφορα νομιζω εδω στο φορουμ) στην αθηνα, που ειναι εξουσιοδοτημενη σε goretex/vibram. το θεμα ειναι εαν μου πουν καμια 50αρια ευρω,+καμια 15+15 τα μεταφορικα=80 ευρω πανω/κατω, θα ειναι σιγουρα στεγανα? με 100 ευρω, μπορω να βρω πιστευω καποια αλλα αδιαβροχα….<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Διονυσης.

    </div>

    Φίλε επειδή έφτιαξα πρόσφατα κάτι μποτάκια να σου πώ τη γνώμη μου . Αφού το υπόλοιπο παπούτσι είναι καινούριο σε συμφέρει σίγουρα να τα φτιάξεις . Η σόλα μπαίνει στο παπούτσι όπως στο εργοστάσιο και είναι ίσως και καλύτερη από την αρχική . Τα δικά μου δεν τα έχω βέβαια τεστάρει στο χρόνο , αλλά η δουλειά μου φαίνεται πολύ καλή . Εγώ τα έφτιαξα εδώ
    http://www.tsagkaradikoexpress.gr/
    και μου στοίχισαν 60 € .
    Η τιμή αυτή είναι με το περιμετρικό προστατευτικό λάστιχο . Χωρίς αυτό είναι μικρότερη .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #464148

    Φιλε μου και σολα να αλλαξεις το κορτεξ σπαει στα 3 με 4 χρονια και μπαζουν νερο τα παπουτσια,οποτε η αλλαγη σολας τζαμπα λεφτα ειναι για μενα,αφου η στεγανωτητα θα παει περιπατο αργα η γρηγορα,καλητερα καινουρια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #464153

    Επίσης θέλει προσοχή άμα έχει αερόσολα, αυτή ξεραίνεται και είναι δύσκολο να κολληθούν σωστά

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    AleKout στις #464159

    Φιλε μου και σολα να αλλαξεις το κορτεξ σπαει στα 3 με 4 χρονια και μπαζουν νερο τα παπουτσια,οποτε η αλλαγη σολας τζαμπα λεφτα ειναι για μενα,αφου η στεγανωτητα θα παει περιπατο αργα η γρηγορα,καλητερα καινουρια<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    ‘Εχεις δίκιο σ’ αυτό γιατί και μένα μου έχει συμβεί παλιότερα σε άλλα παπούτσια , αλλά τα Meindl που έχω τώρα είναι εντάξει μετά από 5 χρόνια χρήσης . Μένω επαρχία και βγαίνω για μπεκάτσα σχεδόν μέρα παρα μέρα .
    Νομίζω όμως οτι ο φίλος πιο πάνω είπε οτι το παπούτσι , παρ ότι κάποιων χρόνων , είναι αδούλευτο .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #464170

    Φιλε AleKout τα Meindl σου φετος θα βαλουνε υγρασια,μακαρι οχι χα χα,απλα επιδη αυτη την μαρκα την δουλευω ανεκαθεν στο κυνηγι
    και μετα απο 4 ζευγη που τα ελιωσα μπορω να πω οτι αντεχουν το πολυ μεχρι 5 χρονια,αναλογα παντα την χρηση
    και αδουλευτο να ειναι το παπουτσι αμα χρειαστη σολα ειναι με το ενα ποδι στον ταφο,με 150 ευρω περνεις σημερα καλο παπουτσι
    οποτε για καλητερα θα επερνα καινουριο οπως και να εχει

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    karabek dimitrios στις #464280

    καλημερα παιδια φιλε louis εχεις δει καμια προσφορα για παπουτσια με 150ευρω για περδικα μπεκατσα?καλα κυνηγια σε ολους

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    123
    jim στις #464295

    τι παει να πει μποτάκια για περδικα-μπεκατσα? θα τη τουφεκίσεις τη πέρδικα ή θα τη κλωτσήσεις? πλακα κανω απλά δεν εχει νοημα ετσι οπως το διαβάζω.
    εγω βρηκα ενα μποτακι αυτες τις μέρες που εψαχνα κατι για συνεχομενο περπάτημα ημερών (αρχιζει η “σεζον” μου στην ορειβασια) στα 120 αυτες τις μέρες, ορειβατικό καθαρά, “καλοκαιρινό” (δηλαδη δεν παιρνει κραμπόν και δεν κανει για παγωμένο χιόνι αλλά τους κυνηγούς δεν τους νοιάζει αυτό) με gore-tex κτλπ… μαρκα the northface μαγαζί δεν λέω αλλα θα το βρεις σε περισσότερα απο ενα μαγαζιά. το περπάτησα λιγο και μου αρεσε πολύ. τον αλλο μηνα θα το αγοράσω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #464297

    Eγω αν και φανατικος μειντλακιας επιδη μου την σπασανε οι γερμανοι δεν ξαναπερνω μειντλ,,ετσι πηγα απο περυσι σε μια πιο φτηνη
    αλλα τιμια μαρκα,δοκιμαζω πλεον τα ΑKU και μεχρι τωρα καλα τα πανε,,οποτε θα σου πρωτινα να βαλης ενα 20αρικο ακομα και να παρης
    αυτα http://www.survival.gr/arvyla_aku_zenith_ii_gtx_6361-p-1128.html,,ασε που κριση εχουμε μπορει να σου κανει κανενα σκοντο ακομα,η να μην δωσεις μεταφορικα αμα εισαι μακρια,,τωρα αλλο το παπουτσι για περδικα,και αλλο για μπεκατσα
    στην μπεκατσα θελεις πιο ευκαμπτο και ελαφρι παπουτσι,και στην περδικα μεσαια η σκληρη σολα,και δερμα χοντρο 2,4χιλιοστα
    και καλητερα σε νουμπουκ δερμα,αντιστροφο δηλαδη,αλλα μπορεις με μερικα μοντελα να κανεις και τα δυο κυνηγια εξισου καλα
    αυτο που πρωτινω ειναι γερο παπουτσι,και ειναι και δοκιμασμενο σε δυσκολο τερεν απο παπουτσοφαγους

    αυτο που πρεπει να ξερετε και να προσεχετε παντα γιατι ειναι το πιο σημαντικο ειναι το εξης,,να βλεπετε αν τα παπουτσια ειναι καινουρια,και οχι να τα εχει το καταστημα 5 χρονια στο ραφι,,και μετα να το βγαζουνε προσφορα
    και να περνεις εσυ ενα καμενο παπουτσι,τα παπουτσια [ειδικα αυτα με τις αεροσολες] σε 5 χρονια στο ραφι παθαινουν κοκομπλοκο
    δηλαδη λιγουν ετσι απλα,,ποσοι απο εσας καποια στιγμη πηρανε ενα παρα πολυ καλα παπουτσι και τελικα μετα απο δυο χρονια μηνανε με την σολα στο χερι,και το κατω μερος του παπουτσιου ηταν σαν καινουριο,ειναι γιατι το παπουτσι ηταν στο ραφι πολλα χρονια
    αυτο να κοιτατε,γιατι αυτοι που τα πουλανε το ξερουν ,και οι προσφορες που βγαζουν ειναι σχεδον ολα παλαια
    πηγα σε ενα μαγαζι και βρηκα προσφορα ενα παπουτσι που το αγασπησα πολυ,το burma τις meindl,αλλα σιγα μην το επερνα
    γιατι μου λεει ο τυπος φοβερο παπουτσι,ξαδερφε εχω λιωση στην περδικα δυο ζευγαρια τετοια,,αλλα κλαιν μαιν του λεω μεγαλε
    καντα σουπα αυτα τωραγιατι αυτο το παπουτσι το εχει καταργηση η εταιρια εδω και τρια χρονια

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 526 έως 540 (από 655 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων