ΑΡΒΥΛΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 571 έως 585 (από 655 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #470345

    Μεταξυ aigle χωρις σολα vibram, και lytos με σολα vibram, με γυαλιστερο δερμα και τα δυο, και παρομοια τιμη, τι θα προτιμουσατε?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    419
    Twist στις #470350

    Αν υποθέσουμε ότι μας ταιριάζουν στο πόδι και τα 2 – ανεξαρτήτως πως προσωπικά τα Aku είναι στο πόδι μου εξαιρετικά – θα προτιμούσα το φθηνότερο.

    Πιστεύω πως πλέον η Vibram δεν είναι μονόδρομος, έχουν εξελιχθεί από κάθε άποψη όλοι οι κατασκευαστές και τα υλικά τους, συνυπολογίζοντας και κάποια αστάθεια σε βρεγμένο, με κάτι χαμηλά πεζοπορίας Salomon που έχω, με σόλα Vibram και δεν είναι πια προϋπόθεση για μένα.

    Θανάσης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #470383

    τι γνωμη εχετε για το μποτακι aigle artemis?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    108
    THANASIS78 στις #470439

    τι γνωμη εχετε για το μποτακι aigle artemis?

    μακριά από μποτάκια AIGLE!!!μόνο οι γαλότσες αξίζουν που είναι κορυφή!αν θέλεις μποτάκι θα πας MEINDL,LOWA H AKU!θέλω φωτο με μπεκατσούλες!κανόνισε :bye: :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    70
    χρηστος στις #470514

    Ειχα παρει ενα ζευγαρι αρβυλα Aigle το 2005.Το συγκεκριμενο που αναφερω εμοιαζε πολυ με το αρτεμις.Φετος ξεκολησε η σολα μετα απο πολλααααα χιλιομετρα βουνο και πετρας.Εμεινα πολυ ευχαριστημενος απο αυτα αλλα τωρα που ψαχνω δεν με ικανοποιει κατι σε Αigle απο αυτα που βρισκω.Ετσι μαλλον θα παρω το ΑΚU Superalp NBK GPX αρβυλο αλλα με εντυπωσιασε στο ποδι και στην ποιοτητα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #470518

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>maniakos wrote:</div>
    τι γνωμη εχετε για το μποτακι aigle artemis?

    μακριά από μποτάκια AIGLE!!!μόνο οι γαλότσες αξίζουν που είναι κορυφή!αν θέλεις μποτάκι θα πας MEINDL,LOWA H AKU!θέλω φωτο με μπεκατσούλες!κανόνισε :bye: :bye:

    χάχά ρέ θάνάσή έχέίς πλάκά…. άλλά κάτί έκάνά γίά σένά πάλί… μπές κ δές στό σάίτ τής μπέκάτσάς.. 😉 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    50
    tasosz στις #470554

    Μου είχαν κάνει δώρο αυτές τις μπότες http://www.511tactical.com/atac-8-side-zip-boot.html
    και τις φοράω τώρα στο κυνήγι.
    Τις καθαρίζω πολύ καλά κάθε φορά αλλά μετά να τις περνάω με κάποιο υλικό ή όχι?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #470600

    Μεταξυ aigle χωρις σολα vibram, και lytos με σολα vibram, με γυαλιστερο δερμα και τα δυο, και παρομοια τιμη, τι θα προτιμουσατε?
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Αγιαννιτης παναγιωτης

    https://www.youtube.com/channel/UC5zZX-slyZI6EZ2xkylSeKA

    </div>

    εγώ θα προτιμούσα τα lytos,γιατι τα έχουνε 2-3 άτομα απο την παρεα και είναι πολύ
    ευχαριστημένοι εδώ και 2-3 χρόνια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #470613

    Ευχαριστω παιδια.
    Αυτο που με προβληματιζει ειναι πως να ξεχωρισω να ειναι νεο και οχι στο ραφι για καμια 4ετια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #470705

    Παναγιωτη και μανιακ μακρια απο τα aigle,,ειναι οτι πιο μαπα μποτακια φορεσα ποτε μου
    πηρα καποτε ενα και το εβγαλα οφ στην περδικα,αλλα ηταν μεσα στην εγγυηση και μου τα αλλαξαν,εγω δεν ηθελα το ιδιο αλλα ο φιλος που ειχε το μαγαζι μου λεει ηταν αστοχια υλικου[ξεκολισε η περιφεριακη καλυψη] παρε αλλο και αμα χαλαση θα σου δωσω εγω οτι αλλο θελεις,οκ τα πηρα και σε 3 μηνες του τα εδωσα στο χερι και πηρα ενα μειντλ,και δεν την εβαλε ξανα αυτη την μαρκα στο μαγαζι του,οχι να τα λεμε και αυτα γιατι τα λεφτα σημερα βγαινουν δυσκολα

    μας πιανουν που μας πιανουν τον ποπο οι εμποροι στην ελλαδα τουλαχιστον να αξιζουν και τα λεφτα τους,τα AKU ειναι τιμια και πολυ καλα για τα λεφτα τους
    τα eagle ειναι αετος αλλα χωρις φτερα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    612vsl στις #470709

    καλημερα στην παρεα και καλη εβδομαδα,πειτε κ μια γνωμη για τα gavia της berreta.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    123
    giannis2011 στις #473262

    Εδώ και μερικές μέρες παρέλαβα τα συγκεκριμένα μποτάκια από ελληνικό ηλεκτρονικό κατάστημα, στα 77 ευρώ:

    http://www.alpinasports.com/product/viper_mid/258

    Από τη μικρή δοκιμή και χρήση ως τώρα (δύο περπατητά για τσίχλες + λίγες βόλτες off road) έχουν στα συν το μικρό βάρος, άνετο πάτημα και αδιάβροχα (στη βροχή και στη δροσιά, δεν τα κολύμπησα!).

    Ελπίζω να βγουν γερά και να κρατήσουν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    70
    χρηστος στις #474821

    Καλησπερα σε ολους.Αποκτησα προσφατα ενα ζευγαρι AKU SUPERALP.Ειναι το ακριβοτερο αρβυλο της εταιριας και με την εκπωση μου πηγε 240 ευρω.Το αρβυλο εχει σολα VIBRAM FOURA καλο αρβυλο σε στεγανοτητα αλλα εχει πολυ μαλακη εξωτερικη σολα.Εμφανιζει μεγαλη φθορα για τα κυνηγια που εχει κανει και το χειροτερο τρυπιετε απο αγκαθια πολυ ευκολα,μιλαω παντα για τη σολα.Ξερει κανεις γιατι γινετε αυτο?Επισης εχουν φυγει και κομματακια σε κανα δυο σημεια.Μιλαμε οτι εχει κανει 5 κυνηγια ολο και ολα σε ευκολο εδαφος.ΔΕν εχει πατησει πετρα και βουνο κοφτερο.Ευχαριστω εκ τον προτερων.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    87
    zas στις #474830

    Καλησπερα.Χρηστο εγω φετος πηρα τα aku conero και την πρωτη φορα που τα εβαλα στην περδικα ηθελα να τα βγαλω και να τα πεταξω.Πολυ σκληρα παπουτσια λες και φοραγα σιδερενια και οχι δερματινα.Μετα απο πεντε εξοδους στην περδικα τα παπουτσια αρχισαν να μαλακονουν και να μην με κουραζουν.οσο αναφορα την σολα Vibram Foura EVA που εχουν τα δικα μου conero ειναι παρα πολυ σκληρη τοσο σκληρη που δειχνουν να μην εχουν πατηθει καθολου και δεν ειμαι και ελαφρυς.Γενικα τα AKU δειχνουν καλα και στιβαρα αρβυλα.Εσυ καλο θα ηταν να μιλησεις με το καταστημα μηπως τα αρβυλα ειναι κατασκευασμενα αρκετο καιρο πριν και ειναι σχετικα <καμενα>.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    70
    χρηστος στις #474895

    Φιλε zas ευχαριστω για την απαντηση.Και τα δικα μου στην αρχη ηταν σκληρα μετα απο 1-2 κυνηγια εστρωσαν και ειναι και 2.6 δερμα.Το αρβυλο ειναι πολυ καλο σε ολα τα αλλα,φοβερα ανετο και στεγανο.Το προβλημα ειναι η πολυ μαλακη εξωτερικη σολα.Δν ξερω ισως επειδη εχει και μεσαια αντικραδασμικη μεσοσολα που κανει το βαδισμα πολυ ανετο, του φοραει μαλακη εξωτερικη σολα.Η VIBRAM FOYRA EVO που εχεις εσυ μαλλον ειναι αλλος τυπος σολας Παντως οπως και να εχει το θεμα δεν ειναι δυνατον τοσο μαλακη σολα σε αρβυλο που προτεινετε για σκληρη ορειβατικη χρηση.Θα το παω πισω στο μαγαζι να δω αλλα δεν νομιζω να γινει κατι.Η καμμενη σολα που λες εχει αλλη συμπεριφορα .Χανει την ελαστικοτητα της και κανει μεγαλα σπασιματα και γλυστριματα.Το δικο μου ειναι βδελα στο εδαφος και στην πετρα.Αλλα ειπαμε, πολυ μαλακια, σε 2-3 χροννια θα εχει γινει flat.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 571 έως 585 (από 655 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων