Οπλοπωλείο Αλεξανδρακης Γιώργος, Πλ.Κλαυθμώνος

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 16 έως 19 (από 19 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    730
    Λευτέρης στις #330666

    Μόλις υπάρξουν νεότερα στοιχεία θα σας ενημερώσω σίγουρα.

    Ευελπιστώ σύντομα!

    Τελικα τι εγινε με αυτο το θεμα? Κανενα νεοτερο?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    papakopa στις #449858

    Ενημερωτικά θα ήθελα να πω πως το όπλο ακόμα αναζητείται! Άκρη δεν έχει βρεθεί, δυστυχώς!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/01/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    33
    Antonis στις #474982

    Καλημέρα και καλός σας βρήκα.

    Εύχομαι να έχει βρεθεί άκρη.
    Μέσα από εδώ ανακάλυψα ότι κι εγώ έχω παρόμοιο πρόβλημα.
    Στη δική μου περίπτωση πούλησα σε συνάδελφο το όπλο το 2000 και ανταλλάξαμε υπεύθυνες δηλώσεις αγοράς και πώλησης και έδωσα το δελτίο κατοχής με εξουσιοδότηση για να κάνει ο αγοραστής τη μεταβίβαση. Μετά από 6 μήνες έφυγα με μετάθεση εκτός Αθηνών και μετά από 2 χρόνια και ο συνάδελφος μου. Περίπου το 2009 επικοινώνησε μαζί μου γιατί δεν είχε κάνει τη μεταβίβαση και κάτι του ζητούσατε από εμένα. Του είπα ότι θες πεσ’ μου να σου το στείλω και μου είπε ότι θα το δει και θα με ενημερώσει. Περιμένοντας μετά από 3 μήνες μαθαίνω ότι Πέθανε και μένω άναυδος. Έχω να ασχοληθώ με το κυνήγι από το 1995 και ήμουν εκτός των εξελίξεων. Τι με συμβουλεύετε να κάνω?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    papakopa στις #475184

    Αγαπητέ Αντώνη,

    επειδή είναι αρκετά μεγάλη η ιστορία αν θέλεις στέιλε μου με προσ.μήνυμα το τηλ. σου να σε πάρω να μιλήσουμε.

    Εν ολίγοις, αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να κάνεις στο Τμήμα Ασφάλειας της κατοικίας σου υπεύθυνη δήλωση με ακριβώς αυτά τα στοιχεία που έγραψες και στο μήνυμα.

    Πρέπει να το κάνεις πριν εμφανιστεί το όπλο σε κάποιον άλλον ιδιοκτήτη. Σε αυτήν την περίπτωση θα σου γίνει αυτεπάγγελτα μήνυση από την Αστυνομία (και καλά ξεμπερδέματα!)

    Φιλικά,
    Παναγιώτης

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 16 έως 19 (από 19 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων