ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΟΠΛΟΥ!

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 16 έως 21 (από 21 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #159767

    Καλημερα

    Αν και μη γνωστης, προσπαθησε να παρεις οπλο με το ιδιο μηκος κανης με αυτο που εχεις συνηθισει. Θα σε βολεψει πιο πολυ. Και αλλο βεβαια να ειναι θα το συνηθισεις, απλα θα παρει ισως πιο πολυ καιρο. Για καρτερια και γω συμφωνω, 71cm ειναι καλυτερα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    455
    gun7171 στις #159790

    ΠΑΡΤΗΝ 71 ΓΙΑ ΚΑΡΤΕΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΜΗΚΟΣ ΚΑΙ ΕΑΝ ΤΗ ΣΥΝΙΘΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΤΣΙΧΛΑΣ ΑΝΕΤΑ ΚΟΙΤΑΞΕ ΚΑΙ ΤΗΝ BREDA ALTAIR EINAI TI IDIO OPLO ALLA ME KALHTERH ΚΑΝΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗΤΕΡΗ ΝΤΟΥΦΕΚΙΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    nikos2102 στις #333115

    Καλημερα

    Αν και μη γνωστης, προσπαθησε να παρεις οπλο με το ιδιο μηκος κανης με αυτο που εχεις συνηθισει. Θα σε βολεψει πιο πολυ. Και αλλο βεβαια να ειναι θα το συνηθισεις, απλα θα παρει ισως πιο πολυ καιρο. Για καρτερια και γω συμφωνω, 71cm ειναι καλυτερα.

    Απλα μου λενε οτι η 66 εκ. καννη θα ειναι πιο ευκολη και για ολα τα κυνηγια.Θα ειναι και πιο ελαφρυ το τουφεκι.Και αρκει λενε για τις τουφεκιες που θα εχω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1590
    Nikos77 στις #333092

    Νικο, εχω την Η4 με 66αρα καννη, κοβει ανετα τα τσιχλοκοτσυφα μεχρι και τα 50 μετρα με τα αυθεντικα τσοκ, απλα εχω καλα φυσιγγια!

    Το δυσκολο ειναι να δεις που θα κυνηγας; Απο κατω απο τις ελιες θελεις 61, σε κλειστο καρτερι μεχρι τα 25~30 μετρα θελεις 66 και απο εκει και περα 71 ή 76 αναλογα με το ποσο μακρια θα τουφεκας…και σε ποσο υψος θα σου βγαινουνε τα πουλια…

    Φιλικα Νικος B)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    nikos2102 στις #333072

    Νικο, εχω την Η4 με 66αρα καννη, κοβει ανετα τα τσιχλοκοτσυφα μεχρι και τα 50 μετρα με τα αυθεντικα τσοκ, απλα εχω καλα φυσιγγια!

    Το δυσκολο ειναι να δεις που θα κυνηγας; Απο κατω απο τις ελιες θελεις 61, σε κλειστο καρτερι μεχρι τα 25~30 μετρα θελεις 66 και απο εκει και περα 71 ή 76 αναλογα με το ποσο μακρια θα τουφεκας…και σε ποσο υψος θα σου βγαινουνε τα πουλια…

    Φιλικα Νικος B)

    Οκ.Ευχαριστω παντως παιδια.Δε ξερω τι θα κανω.Μπορει να παρω 66.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    186
    ManGelasakis στις #160177

    πάρε με 71 cm… όσο μικρή και αν είναι η κάννη σου κατω από δέντρα και πυκνό δεν θα μπορέσεις εύκολα να κυνηγίσεις και πάντα θα χρειαστεί να παίξεις μακρινές βολές είτε σε καρτέρη είτε σε περπατητό… Αν και η απόσταση της τουφεκιάς δεν έχει να κάνει τόσο με το μήκος της κάννης παρόλα αυτά πιο πιθανόν είναι να μετανιώσεις αργότερα που πήρες με κοντή κάννη παρά με μία μέτρια όπως των 71 εκατοστων… Και με την 71 μπορείς να κυνηγίσεις και όλα τα θηράματα και κατα την γνώμη μου καλύτερα από την 66αρα… Πιστεύω ότι μια 71 βγάζει καλύτερες τουφεκιές από την 66αρα…

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 16 έως 21 (από 21 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων