FABARM XLR 5

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 106 έως 120 (από 133 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Fabarm

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    730
    Λευτέρης στις #331344

    Λοιπον φιλαρακια μου επιδης εγω εβαλα φωτια στην κουβεντα επαναλαμβανω οτι δεν αμφισβιτω τις σκωπευτικες σας ικανοτητες αλλα ο φιλος Νικος υποστιριζει οτι στα 60-70 μετρα με κυλινδρο με απλα τσιχλοφυσιγγα βαζει στην τσιχλα 3-4 σκαγια.Αυτο εγω το αμφισβητω.Καπιοι απο εσας λενε οτι γινεται καπιοι οχι.ΕΑΝ θελεται να μας το διξεται και σε εμας τους απιστους.Ομως τα μετρα να ειναι πραγματικα και οχι οπως ξεγιελιομαστε μερικες φορες.Γιατι μερικοι μετρανε βηματα απο το καρτερι μεχρι εκει που επεσε το πουλι και νομιζουν οτι τουφεκισανε σε αυτο το σημειο.(ετσι εχω παρει φασσα στα 300 βηματα και εγω.)

    Α! Φιλε μου, εγω απαντησα στον c grip και σε οτι αφορα μακρυνες βολες στα πλαισια ενος σκοπευτηριου. Τηλεμετρο στα ματια δεν εχω ουτε κρινω σκοπιμη μια κυνηγετικη βολη στα 70 μετρα με αμφιβολα αποτελεσματα! :rolleyes:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1590
    Nikos77 στις #331330

    Θα παρακαλεσω θερμα, να μην παραφραζωνται τα λογια μου, πραγματικα εχω βαρεθει να το βλεπω να γινεται!

    Λοιπον φιλαρακια μου επιδης εγω εβαλα φωτια στην κουβεντα επαναλαμβανω οτι δεν αμφισβιτω τις σκωπευτικες σας ικανοτητες αλλα ο φιλος Νικος υποστιριζει οτι στα 60-70 μετρα με κυλινδρο με απλα τσιχλοφυσιγγα βαζει στην τσιχλα 3-4 σκαγια.Αυτο εγω το αμφισβητω.Καπιοι απο εσας λενε οτι γινεται καπιοι οχι.ΕΑΝ θελεται να μας το διξεται και σε εμας τους απιστους.Ομως τα μετρα να ειναι πραγματικα και οχι οπως ξεγιελιομαστε μερικες φορες.Γιατι μερικοι μετρανε βηματα απο το καρτερι μεχρι εκει που επεσε το πουλι και νομιζουν οτι τουφεκισανε σε αυτο το σημειο.(ετσι εχω παρει φασσα στα 300 βηματα και εγω.)

    Παρακαλω πολυ να μου υποδειξεις που ειπα οτι βαζω 3 ή 4 σκαγια σε μια τσιχλα στα 50, στα 60 ή στα 70 μετρα με κυλινδρο, ευχαριστω!

    [center][b][size=3][color=”#483D8B”]ΣΤΑ 70 ΜΕΤΡΑ ΜΕ ΚΥΛΙΝΔΡΟ ΖΗΤΗΜΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΒΑΛΕΙ 3 ΣΚΑΓΙΑ ΣΕ ΣΕΝΑ!!!!!!!!![/color][/size][/b][/center]

    Γιαννη, ειχα ξαναγραψει τις προαλλες, σε αλλο τοπικ ΜΗΔΕΝΑ ΠΡΟ ΤΟΥ ΤΕΛΟΥΣ ΜΑΚΑΡΙΖΕ και απλα επαληθευτικα, οποτε αφου εγινε ηδη μια φορα, θεωρω οτι μπορει να γινει και περισσοτερες απο μια :rolleyes:

    Παιδια, μια και μονο διευκρινηση: αλλο ειναι οτι ριχνω μια τσιχλα με 1 ή περισσοτερα σκαγια στα 50 ή 60 ή 70 ή 80 ή 100 μετρα και εντελως διαφορετικο πραγμα, να λεω οτι της βαζω τουλαχιστον 3 ή 4 σκαγια με κυλινδρο, το πραγμα εχει μια ουσιαστηκη διαφορα, ετσι δεν ειναι;

    Αλλωστε, για να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους, εγω στο H4 εχω μονο 3 τσοκ 4*, 3* & 1*, εκ των οποιον στα μπασιματα τουφεκουσα με Spark & 3* ή 1* και GT & φελλοπατεντα με 1*…τα υπολοιπα περιττα.

    Οσο για τις τουφεκιες με την Recta, εκει ειχα πει επανειλλημενος οτι τουφεκουσα με φυσιγγια που ηταν στημενα για διατρηση και οχι για κατανομη, με οτι αυτο συνεπαγεται, νομιζω οτι ημουν αρκετα σαφης.

    Φιλικα Νικος :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    524
    maximo στις #331326

    Νικο βλεπω παντως οτι μετα απο πολυ καιρω το "φωνη βοωντι εν τω ερημω" επαληθευεται!
    Καλιο αργα παρα ποτε εε?? :rolleyes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    cuca76 στις #331254

    ΣΤΡΩΝΕΙ ΤΟ ΤΟΥΦΕΚΑΚΙ ΜΟΥ ΤΡΕΛΕΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΣΕ ΧΑΡΤΟΝΙ ΚΑΙ ΘΥΡΑΜΑΤΑ ΕΝΩ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΖΕΤ XLR 5 KYRIOI KAI TO MONO OPLO POY H TOYFEKIA TOY ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΣΤΡΑ ΕΙΝΑΙ Η4
    ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΝΑ ΤΣΙΓΑΡΟ? ΩΧ ΟΦ ΤΟΠΙΚ
    ΜΗΠΩΣ ΟΜΩΣ GENTLEMEN ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΦΥΓΕΙ ΟΥΤΟΣ Η ΑΛΛΩς ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΘΑΡΑ ΒΛΗΤΙΚΗΣ?ΚΑΝΤΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ :D :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1590
    Nikos77 στις #331252

    Κατ' αρχην καλησπερα, ας δουμε λοιπον αν ειμαι σωστος στις διατυπωσεις μου και κατα ποσο :D

    Εγραψα λοιπον:

    Τωρα, να σε ρωτησω κατι απλο, για πες μου λοιπον γιατι ολο το χειμωνα κυνηγουσε ο πατερας μου με κυλινδρο και τουφεκουσε μεχρι τα 50~60 μετρα και εγω μονο με κυλινδρο (-1/10) και 4* (2,5/10) και τουφεκουσα με μισοταπες μεχρι και τα 40~50 μετρα με αρκετες επιτυχιες;

    Νομιζω, οτι σε απλα Ελληνικα, μεταφραζεται σε: τουφεκουσαν 2 διαφορετικοι κυνηγοι με κυλινδρο μεχρι και τα 50 ή τα 60 μετρα, δηλαδη τουφεκουσαν απο το στομιο της καννης, εως και τα 50 ή και τα 60 μετρα.

    Συνεπαγεται οτι: η πιο μακρυνη τουφεκια του καθε μεμονομενου κυνηγου, ηταν στα 50 ή στα 60 μετρα, χωρις να αποκλειει τις πιο κοντινες τουφεκιες και χωρις να λεει πουθενα οτι σωνει και καλα ολες οι τουφεκιες εγιναν στα 50 ή στα 60 μετρα.

    Αν σου φαινεται παραξενο, πολυ απλα, κανενας απο τους 2, δεν σακατευε τα τσιχλοκοτσυφα, ναι μεν πεφτανε ολα ξερα οταν τα πετυχαιναμε και δουλευαν σωστα τα φυσιγγια, αλλα δεν ειχαν ποτε πανω τους πανω απο 3-4 σκαγια, εκ των οποιων σχεδον παντα διαμπερη…

    Επισης, νομιζω και παλι οτι σε απλα Ελληνικα, μεταφραζεται σε: απο τη στιγμη που 2 κυνηγοι, τουφεκανε με κυλινδρο ή 4*, δηλαδη με ανοιχτα τσοκ, η τουφεκια λογικα θα ανοιξει οσο το δυνατων περισσοτερο, αρα δεν νωειται σε καμια περιπτωση οτι στις μακρυνες τουφεκιες τα πουλια θα εχουν πολλα σκαγια πανω τους, οπως επισης και οτι στις μεσες ή κοντινες τουφεκιες τα πουλια δεν θα μπορουσαν να εχουν παραπανω απο 3 ή απο 4 σκαγια το καθενα.

    Σημειωση 1: αλλα δεν ειχαν ποτε πανω τους πανω απο 3-4 σκαγια, εκ των οποιων σχεδον παντα διαμπερη…

    Αρα: Για να εχουν τα πουλια διαμπερη τραυματα, πρεπει τα φυσιγγια να εχουν, αν οχι τελεια, τουλαχιστον παρα πολυ καλη διατρηση.

    Σημειωση 2: ειχα που ελεγα μηνες ολοκληρους οτι εμενα με ενδιαφερει μονο η διατρηση των φυσιγγιων που γεμιζω και οχι η κατανομη.

    Αποτελεσμα: με 1 και μοναδικο σκαγιο, μπορω να ριξω ξερο ενα πουλι σε αποσταση Χ, διοτι τα φυσιγγια μου, ειναι φυσιγγια διατρησης και οχι κατανομης, οπως και εχω κανει αρκετες φορες μεχρι τωρα, αλλωστε οποιος ψαξει να διαβασει παλαιοτερα ποστ, θα δει που ειχα πει οτι με 31gr/N.9 ειχα ριξει ξερο ενα κοτσυφο στα 45 μετρα.

    Και για να τελειωνουμε με το κεφαλαιο διατρηση: ο αναμφισβητητα μεγαλυτερος βλητικος ολων των εποχων στην Ιταλια, Antonio Granelli, ειχε γραψει πολλα χρονια πριν σε ενα απο τα βιβλια του, οτι: αρκει 1 σκαγιο Ν.9 ωστε να καταβαλει ακαριαια μια τσιχλα σε αποσταση 50 μετρων.

    – Συγνωμη που γραφω με bold και red, αλλα θεωρησα σωστο να τονισω, τα κατα την γνωμη μου σημαντικα πραγματα. –

    Φιλικα Νικος :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    281
    Supernova στις #331250

    Κάπου ειπώθηκε νωρίτερα στο φόρουμ ότι τα όπλα είναι καλύτερα από τους χρήστες τους. Δεν θα μπορούσα παρά να συμφωνήσω απόλυτα. Τα όπλα μας σκοτώνουν πολύ μακρύτερα από τις αποστάσεις που εμείς μπορούμε να τα εκμεταλευτούμε. Υπάρχει βέβαια και η άποψη της μακρινής – αντιαθλητικής τουφεκιάς, που έχει περισσότερες πιθανότητες να τραυματίσει το θήραμα παρά να το θανατώσει. Αν εξετάσεις και τις δύο παραμέτρους, κυριολεκτικά δεν βγάζεις άκρη. Ο καθοριστικός παράγοντας τελικά είναι ο κυνηγός και η κρίση του, η ηθική του, οι ικανότητές του, η εμπειρία του.

    Κάπου στο web υπάρχει ένα βίντεο με τον George Digweed (17 φορές παγκόσμιος πρωταθλητής sporting), που χτυπάει επανηλλειμένως ένα δισκάκι από τρελές αποστάσεις και κάθε φορά απομακρύνεται και κατά 5 μέτρα από τη μηχανή. Όταν φτάνει στα 110 μέτρα, λέει το εξής καταπληκτικό: "Έχει κανείς μήπως 6άρια"; Ο ά
    Όπως βλέπετε, αν μπορεί ένα ταπεινό φυσίγγι 33 γραμμαρίων να βάλει 40 σκάγια σε μία γλάστρα σ' αυτά τα μέτρα, τα μισά να απομένουν σε 20 ακόμα μέτρα, είναι υπερ-αρκετά να καταβάλλουν ένα μικρομεσαίο θήραμα, αν η τουφεκιά είναι φυσικά εύστοχη.

    +1000

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1590
    Nikos77 στις #331217

    ΣΤΡΩΝΕΙ ΤΟ ΤΟΥΦΕΚΑΚΙ ΜΟΥ ΤΡΕΛΕΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΣΕ ΧΑΡΤΟΝΙ ΚΑΙ ΘΥΡΑΜΑΤΑ ΕΝΩ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΖΕΤ XLR 5 KYRIOI KAI TO MONO OPLO POY H TOYFEKIA TOY ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΣΤΡΑ ΕΙΝΑΙ Η4
    ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΝΑ ΤΣΙΓΑΡΟ? ΩΧ ΟΦ ΤΟΠΙΚ
    ΜΗΠΩΣ ΟΜΩΣ GENTLEMEN ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΦΥΓΕΙ ΟΥΤΟΣ Η ΑΛΛΩς ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΘΑΡΑ ΒΛΗΤΙΚΗΣ?ΚΑΝΤΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ :) :D

    Ελα κουκλε, για γραψε λιγο αναλυτικα τι δοκιμες κανατε, στα ποσα μετρα, τι κυκλους…κτλ…αλλα γραψτα αναλυτικα… :)

    Εγγυρες πληρωφοριες, θελουν την TITAN του ΛΕΩΝ να μεταμορφωθηκε σε παρα πολυ κακιστατο μπαμ μπουμ…πισω και σας φαγαμε μπερετομπενελοσαυρους :D :D

    Τελος, μιας που ειμαστε στην κουβεντα, ας διαχωρισουμε καποιες διαφορετικες φιλοσοφιες…

    – Καποια ατομα ψαχνουν πρωτα την καλη κατανομη και μετα ισως κοιταζουν την διατρηση
    – Καποια αλλα, τα ζυγιζουν κατα 50-50%…
    – Προσωπικα ενδιαφερομαι πρωτα για την διατρηση…και μετα αν μεινει περιθοριο…για την κατανομη…

    Ειναι γεγονος αλλωστε, οτι οι Λεωνιδας και Ψυλλακης, ενδιαφερωνται για πολυ στενες και μακρυνες τουφεκιες, διοτι οπως ειναι γνωστο, ειναι και πολυ καλοι σκοπευτες, προσωπικα ναι μεν θα ηθελα να επιτυχω και εγω κατι τετοιο, αλλα και παλι, αδυνατω να πετυχω το θηραμα με στενες τουφεκιες, οποτε και εριξα ολο τα βαρος στην διατρηση, οποτε λεω αντε και να το παρουν κανα δυο σκαγια να πεσει κατω… :D :D :) B)

    Φιλικα Νικος :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #331215

    Ελα κουκλε, για γραψε λιγο αναλυτικα τι δοκιμες κανατε, στα ποσα μετρα, τι κυκλους…κτλ…αλλα γραψτα αναλυτικα… :)

    Εγγυρες πληροφωριες, θελουν το TITAN του ΛΕΩΝ να μεταμορφωθηκε σε πολυ κακο μπαμ μπουμ πισω και σας εφαγα μπερετομπενελοσαυρους :D :D

    Τελος, μιας που ειμαστε στην κουβεντα, ας διαχωρισουμε καποιες διαφορετικες φιλοσοφιες…

    – Καποια ατομα ψαχνουν πρωτα την καλη κατανομη και μετα ισως κοιταζουν την διατρηση
    – Καποια αλλα, τα ζυγιζουν κατα 50-50%…
    – Προσωπικα ενδιαφερομαι πρωτα για την διατρηση…και μετα αν μεινει περιθοριο…για την κατανομη…

    Ειναι γεγονος αλλωστε, οτι οι Λεωνιδας και Ψυλλακης, ενδιαφερωνται για πολυ στενες και μακρυνες τουφεκιες, διοτι οπως ειναι γνωστο, ειναι και πολυ καλοι σκοπευτες, προσωπικα ναι μεν θα ηθελα να επιτυχω και εγω κατι τετοιο, αλλα και παλι, αδυνατω να πετυχω το θηραμα με στενες τουφεκιες, οποτε και εριξα ολο τα βαρος στην διατρηση, οποτε λεω αντε και να το παρουν κανα δυο σκαγια να πεσει κατω… :D B) :D :)

    Φιλικα Νικος :D

    Νίκο, χωρίς να θέλω να σε κακοκαρδίσω, διάτρηση χωρίς κατανομή είναι άχρηστη. Το να σπρώχνει κάποιος ένα 9άρι σε ταχύτητες μεγαλύτερες απ' ότι θα του πρόσφεραν μια αξιοπρεπή κατανομή, είναι άχρηστο. Αφού μπορείς να πάρεις άνετα πολύ μεγαλύτερη διάτρηση, χρησιμοποιώντας ένα (ή και μισό) νούμερο σκάγι πιο χοντρό, εκτοξεύοντάς το σε νορμάλ ταχύτητες, που θα σου δώσουν και υπέροχες κατανομές. Οι υψηλές ταχύτητες είναι ευπρόσδεκτες μόνο με πραγματικά σκληρά σκάγια, τα οποία θα προστατεύσουν την κατανομή από την κατρακύλα λόγω παραμορφώσεων.

    Πάντα η υποκειμενική μου γνώμη. :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #331214

    ΚΡΥΒΕ ΛΟΓΙΑ ΝΙΚΟ.ΑΣΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑ. :D :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1590
    Nikos77 στις #331212

    Νίκο, χωρίς να θέλω να σε κακοκαρδίσω, διάτρηση χωρίς κατανομή είναι άχρηστη. Το να σπρώχνει κάποιος ένα 9άρι σε ταχύτητες μεγαλύτερες απ' ότι θα του πρόσφεραν μια αξιοπρεπή κατανομή, είναι άχρηστο. Αφού μπορείς να πάρεις άνετα πολύ μεγαλύτερη διάτρηση, χρησιμοποιώντας ένα (ή και μισό) νούμερο σκάγι πιο χοντρό, εκτοξεύοντάς το σε νορμάλ ταχύτητες, που θα σου δώσουν και υπέροχες κατανομές. Οι υψηλές ταχύτητες είναι ευπρόσδεκτες μόνο με πραγματικά σκληρά σκάγια, τα οποία θα προστατεύσουν την κατανομή από την κατρακύλα λόγω παραμορφώσεων.

    Πάντα η υποκειμενική μου γνώμη. :)

    Δασκαλε ειχες δεν ειχες, τελικα…παλι με αναγκασες να συμφωνησω μαζι σου…αλλωστε τι Δασκαλος θα ησουν… :)

    Λοιπον, η καλη προς τελεια διατρηση, δεν δινεται παντα απο τις πολυ υψηλες ταχυτητες V0 (στομιου) ή V1 (2,5 μετρα), αλλα και απο τις παραμενουσες ταχυτητες V10-V20-V30…κτλ… Επισης, δεν ειναι τυχαιο οτι η κωνικοτητα της ατρακτου, επηρεαζει τις παραμενουσες ταχυτητες…

    Για ψαξτο λιγο Δασκαλε…και μετα περνα απο τα ταπεινα μας μερη, να μου παραδωσεις τα πιο θερμα σου συνχαρητηρια… Ευχαριστω! :D B) :D :)

    ΚΡΥΒΕ ΛΟΓΙΑ ΝΙΚΟ.ΑΣΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑ. :D :D

    ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ; ΕΒΓΑΛΕ Η ΤΙΤΑΝ ΠΙΟ ΣΤΕΝΗ ΤΟΥΦΕΚΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΟΥΡΚΟΤΕΝΕΚΕ; ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ; ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΔΙΑΤΡΗΣΗ; ΞΥΔΙ ΚΑΙ ΠΙΠΕΡΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ!

    Φιλικα Νικος :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #331210

    Δασκαλε ειχες δεν ειχες, τελικα…παλι με αναγκασες να συμφωνησω μαζι σου…αλλωστε τι Δασκαλος θα ησουν… :)

    Λοιπον, η καλη προς τελεια διατρηση, δεν δινεται παντα απο τις πολυ υψηλες ταχυτητες V0 (στομιου) ή V1 (2,5 μετρα), αλλα και απο τις παραμενουσες ταχυτητες V10-V20-V30…κτλ… Επισης, δεν ειναι τυχαιο οτι η κωνικοτητα της ατρακτου, επηρεαζει τις παραμενουσες ταχυτητες…

    Για ψαξτο λιγο Δασκαλε…και μετα περνα απο τα ταπεινα μας μερη, να μου παραδωσεις τα πιο θερμα σου συνχαρητηρια… Ευχαριστω! :D :) :D :D

    [b]ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ; ΕΒΓΑΛΕ Η ΤΙΤΑΝ ΠΙΟ ΣΤΕΝΗ ΤΟΥΦΕΚΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΟΥΡΚΟΤΕΝΕΚΕ; ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ; ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΔΙΑΤΡΗΣΗ; ΞΥΔΙ ΚΑΙ ΠΙΠΕΡΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ![/b]

    Φιλικα Νικος :)

    Όποιος βιάζεται σκοντάφτει. Κάτσε να εγκριθεί η εγχείρηση από τον θεράποντα ιατρό, κάτσε να βγει το όπλο από το χειρουργείο, κάτσε να γίνουν και οι απαραίτητες μετεγχειρητικές εξετάσεις και μετά βλέπουμε. :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1590
    Nikos77 στις #331208

    Όποιος βιάζεται σκοντάφτει. Κάτσε να εγκριθεί η εγχείρηση από τον θεράποντα ιατρό, κάτσε να βγει το όπλο από το χειρουργείο, κάτσε να γίνουν και οι απαραίτητες μετεγχειρητικές εξετάσεις και μετά βλέπουμε. :D

    ΩΠΑ! Μας επιασε ο πανικος και προσπαθουμε να αναπροσανατολισουμε την κοινη γνωμη; Φοβομαστε μηπως χασει το φερετζε μπαμ μπουμ…οταν ακουμε απο τα αντιπαλα καθαροαιμα ιταλικα στρατοπαιδα…οτι τα τιτανενια οπλα τουφεκανε με 2* περι τα 15 εκατοστομετρα του κυκλου πιο στενα στην ιδια αποσταση απο τα δικα μας με 1*…; :D :) :)

    ΩΠΑ! Μας επιασε τετοιος πανικος που με εχει παρει 20 τηλεφωνα ο αλλος με τον αμερικανικο τενεκε μηπως και τον περασει η Titan; :D :D

    Φιλικα Νικος :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    cuca76 στις #160808

    Σημερα με κορδελα στα 35μετρα με 1* 65 διαμετρο επεισης σε χαρτονι 40χ70 ξανα με τα ιδια χαρακτηριστικα το πουλι δεν εφευγε εστω και τσιχλα…
    με κορδελα στα 20 μετρα με 4* τελεια κατανομη στο στοχο (δεν ειδα κυκλο) αυτα το απογευμα το πρωι κυνηγι με φαγανε τα κουνουπια αλλα με 2* εριχνα σε σιταριθρες καθοτι τσιχλες γιοκ πολλυ ψιλομενα πουλια λογο απνιας επεσαν ξερα μαλιστα απο τα 5 το ενα ειχε φαι μονο ενα σκαγι αλλα διαμπερες οποτε επεσε να σημειωσω οτι τα φυσιγγια ηταν μαχ32 ενω στις δοκιμες lambro ventetta 1,5eyro φτηνοτερα τιμη γνωριμιας nο 8

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    cuca76 στις #160809

    Να συμπληρωσω οτι και η Η4 ειχε τρομερες κατανομες ομως με το σεμινολ μαμουσε και εδερνε σε κατανομες και κατι αλλο ειναι τελικα τα πραγματικα μετρα (κορδελα) καμοια σχεση με τα βηματα μας παιδια ειναι πολυ μακρυα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    340
    JOHNNY36 στις #331184

    Θα παρακαλεσω θερμα, να μην παραφραζωνται τα λογια μου, πραγματικα εχω βαρεθει να το βλεπω να γινεται!

    Παρακαλω πολυ να μου υποδειξεις που ειπα [u]οτι βαζω 3 ή 4 σκαγια σε μια τσιχλα στα 50, στα 60 ή στα 70 μετρα με κυλινδρο[/u], ευχαριστω!

    [color=”#FF0000″]Γιαννη, ειχα ξαναγραψει τις προαλλες, σε αλλο τοπικ ΜΗΔΕΝΑ ΠΡΟ ΤΟΥ ΤΕΛΟΥΣ ΜΑΚΑΡΙΖΕ και απλα επαληθευτικα, οποτε αφου εγινε ηδη μια φορα, θεωρω οτι μπορει να γινει και περισσοτερες απο μια :D[/color]

    Παιδια, μια και μονο διευκρινηση: αλλο ειναι οτι ριχνω μια τσιχλα με 1 ή περισσοτερα σκαγια στα 50 ή 60 ή 70 ή 80 ή 100 μετρα και εντελως διαφορετικο πραγμα, να λεω οτι της βαζω τουλαχιστον 3 ή 4 σκαγια με κυλινδρο, το πραγμα εχει μια ουσιαστηκη διαφορα, ετσι δεν ειναι;

    Αλλωστε, για να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους, εγω στο H4 εχω μονο 3 τσοκ 4*, 3* & 1*, εκ των οποιον στα μπασιματα τουφεκουσα με Spark & 3* ή 1* και GT & φελλοπατεντα με 1*…τα υπολοιπα περιττα.

    Οσο για τις τουφεκιες με την Recta, εκει ειχα πει επανειλλημενος οτι [u]τουφεκουσα με φυσιγγια που ηταν στημενα για διατρηση και οχι για κατανομη[/u], με οτι αυτο συνεπαγεται, νομιζω οτι ημουν αρκετα σαφης.

    Φιλικα Νικος :D

    ΔΕΝ ΣΕ "ΠΙΑΝΩ" ΚΑΘΟΛΟΥ ΦΙΛΕ ΝΙΚΟ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΦΥΙΑ ΜΟΥ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΒΑΘΜΟ ΣΕ ΠΙΑΝΟΥΝ , ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΛΗΡΩΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ , ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΝΟΗΤΟΥΣ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΛΟΛ ΝΑ ΕΙΜΑΙ , ΧΟΥ ΝΟΟΥΖ , ΓΙΑ ΠΕΣ ΛΟΙΠΟΝ , ΣΤΑ 70 ΜΕΤΡΑ ΜΕ ΚΥΛΙΝΔΡΟ ΛΕΣ ΟΤΙ ΒΑΖΕΙΣ ΤΡΙΑ ΣΚΑΓΙΑ ΣΕ ΤΣΙΧΛΑ? ΔΗΛ ΣΕ ΣΤΟΧΟ ΜΕΓΕΘΟΥΣ ΤΣΙΧΛΑΣ? ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΟΚΛΕΙΩ ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΑΠΟΚΛΕΙΩ ΚΑΙ ΤΑ ΤΥΧΕΡΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 106 έως 120 (από 133 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων