e-shop Κυνηγετικών Ειδών

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 209 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    181
    vilanova στις #185873

    ΠΑΙΔΙΑ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΦΕΡΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ CABELAS? ΤΕΛΕΥΤΑΙ ΠΑΡΑΓΚΕΛΙΑ ΠΟΥ ΕΦΕΡΑ ΗΤΑΝ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΕΝΑ 3ΠΛΟ ΚΟΛΑΡΟ ΕΚΠΕΔΕΥΣΗΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΤΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΗΣΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΧΤΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΠΑΡΑΓΚΕΙΛΩ ΓΙΑ 1 4ΠΛΟ ΚΟΛΑΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΣΤΕΛΝΑΝ ΚΟΛΑΡΟ ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΕΙΣ ΜΕ INTER.SUR.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #271739

    ΠΑΙΔΙΑ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΦΕΡΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ CABELAS? ΤΕΛΕΥΤΑΙ ΠΑΡΑΓΚΕΛΙΑ ΠΟΥ ΕΦΕΡΑ ΗΤΑΝ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΕΝΑ 3ΠΛΟ ΚΟΛΑΡΟ ΕΚΠΕΔΕΥΣΗΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΤΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΗΣΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΧΤΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΠΑΡΑΓΚΕΙΛΩ ΓΙΑ 1 4ΠΛΟ ΚΟΛΑΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΣΤΕΛΝΑΝ ΚΟΛΑΡΟ ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΕΙΣ ΜΕ INTER.SUR.

    Γενικότερα προς την ελλάδα έχουν αρχίσει και γίνονται καχύποπτοι το έχουν παρατηρήσει αρκετοί σε πολλά site κυρίως των ΗΠΑ.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #271721

    ΠΑΙΔΙΑ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΦΕΡΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ CABELAS? ΤΕΛΕΥΤΑΙ ΠΑΡΑΓΚΕΛΙΑ ΠΟΥ ΕΦΕΡΑ ΗΤΑΝ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΕΝΑ 3ΠΛΟ ΚΟΛΑΡΟ ΕΚΠΕΔΕΥΣΗΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΤΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΗΣΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΧΤΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΠΑΡΑΓΚΕΙΛΩ ΓΙΑ 1 4ΠΛΟ ΚΟΛΑΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΣΤΕΛΝΑΝ ΚΟΛΑΡΟ ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΕΙΣ ΜΕ INTER.SUR.

    Εγώ παρέλαβα χθες ένα δεματάκι με κάτι κάλτσες neoprene 1mm για καλύτερη εφαρμογή, ένα καπελάκι mossy oak duck blind, 1 φακό 4 led και μια τσάντα ώμου αδιάβροχη Avery για μεταφορά φυσιγγίων και ότι άλλο μικροπράγμα χρειαζόμαστε (τηλέφωνο,τσιγάρα, γάντια, κτλ κτλ). Ήταν η πιο γρήγορη παραλαβή που είχα ποτέ, σε 4 μέρες σπίτι μου, με inter. surf. πάντα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    304
    nsigr στις #271708

    Εγώ παρέλαβα χθες ένα δεματάκι με κάτι κάλτσες neoprene 1mm για καλύτερη εφαρμογή, ένα καπελάκι mossy oak duck blind, 1 φακό 4 led και μια τσάντα ώμου αδιάβροχη Avery για μεταφορά φυσιγγίων και ότι άλλο μικροπράγμα χρειαζόμαστε (τηλέφωνο,τσιγάρα, γάντια, κτλ κτλ). Ήταν η πιο γρήγορη παραλαβή που είχα ποτέ, σε 4 μέρες σπίτι μου, με inter. surf. πάντα.

    Τελωνείο είχες?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #271706

    Τελωνείο είχες?

    Αν δεν ξεπεράσεις τα 150$ και ζητήσεις να στο αποστείλουν με international surface δεν θα έχεις πρόβλημα τελωνείου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    304
    nsigr στις #271705

    Αν δεν ξεπεράσεις τα 150$ και ζητήσεις να στο αποστείλουν με international surface δεν θα έχεις πρόβλημα τελωνείου.

    150$ μαζί με τα μεταφορικά η χωρίς τα μεταφορικά?
    Κάπου το έχω ξαναδεί αυτό και νομίζω έλεγε αξία εμπορεύματος + μεταφορικά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    181
    vilanova στις #185928

    ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΦΕΡΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ CABELAS ΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΠΙΑΣΕΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΥΒΩΤΙΑ ΛΙΓΟ ΜΕΓΑΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΓΛΥΤΩΝΕΙΣ ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΕΙΣ ΜΕ ΡΟΥΧΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΑΡΑ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ 2% ΚΑΙ ΣΥΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ Ε-ΒΑΥ ΠΑΛΙ ΕΧΩ ΦΕΡΕΙ GPS ΓΙΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΜΕ 4 ΚΟΛΑΡΑ ΠΛΗΡΩΣΑ ΕΝΑ ΔΕΜΑ 90€ ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑΠΟΥ ΞΑΝΑΦΕΡΑ ΜΕ 1 ΚΟΛΑΡΟ ΠΛΗΡΩΣΑ 80€ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΑ ΚΕΦΙΑ ΤΩΝ ΥΠΑΛΗΛΩΝ ΚΑΙ ΑΝ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΡΕΣΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #271669

    150$ μαζί με τα μεταφορικά η χωρίς τα μεταφορικά?
    Κάπου το έχω ξαναδεί αυτό και νομίζω έλεγε αξία εμπορεύματος + μεταφορικά.

    150 συνολικά εγώ προτιμώ αποστολή σαν δώρο χωρίς αναγραφή τιμής και περίπου 130$ μαζί με τα μεταφορικά.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #271641

    Τελωνείο είχες?

    όχι φίλε μου αλλά ήταν λίγα τα λεφτά, περίπου 85$.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    304
    nsigr στις #185942

    Και μάλλον δέν ήταν και μεγάλο τον δέμα σου.
    Εγώ προ ημερών αγόρασα καλάμια ψαρέματος από το Cabelas και πλήρωσα τελωνείο 150ευρώ. Βέβαια το δέμα ήταν αρκετά μεγάλο.

    PS. Καπου διάβαζα (σε άλλο site) πως αν το δηλώσεις ώς δώρο ίσως την γλυτώσεις από το τελωνέιο.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #185945

    Η πιο ακριβή αγορά που έχω κάνει από Cabela ήταν 270$ και δεν είχα τελωνείο. Το μυστικό είναι το International Surface και το USPS (UNITED STATE POSTAL SERVICES) τα αντίστοιχα δικά μας ΕΛΤΑ. Μην επιλέξετε ποτέ άλλη αποστολή διότι θα την πατήσετε. Να ξέρετε ότι οι εταιρίες courier (UPS ΚΤΛ) διαθέτουν δικούς τους εκτελωνιστές και δεν αφήνουν να περάσει κουνούπι. Επίσημα το αδασμολόγητο όριο στην Ελλάδα είναι τα 22€, από εκεί και πάνω σε καλούνε στο τελωνείο. Γι'αυτό ΜΟΝΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΕ USPS KAI OXI ME UPS.

    Ένα επίσης πολύ καλό αμερικάνικο μαγαζί με πολύ χαμηλές τιμές σε κάποια προιόντα είναι το http://www.Txfowlers.com. Πολύ συνεργάσιμοι τύποι αλλά η διαδικασία είναι λίγο διαφορετική από τον Cabela. Αφού κάνεις την παραγγελία, δεν χρεώνουν την καρτα σου και επικοινωνούν αυτοί μετά μαζί σου μέσω e-mail ενημερώνοντάς σε για τα έξοδα και τον τρόπο αποστολής. Πάντα υπολογίζουν την πιο φθηνή αποστολή και σε ρωτάνε αν θες να προχωρήσουν στην χρέωση της κάρτας σου και στην αποστολή ή όχι. Πήρα πέρσι μπότες στήθους neoprene της Winchester με 85$, όταν μου ζητάγαν για κάτι μπότες της πλάκας εδώ Ελλάδα 100€.

    Ναι τα δέματα μου ήταν πάντα σχετικά μικρά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    304
    nsigr στις #185946

    Εγώ δυστιχώς είχα επιλέξει UPS… Έπαθα και έμαθα…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #271632

    Εγώ δυστιχώς είχα επιλέξει UPS… Έπαθα και έμαθα…

    Α ρε φίλε, το είχαμε γράψει αρκετοί εδώ μέσα και στο παρελθόν… :rolleyes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    304
    nsigr στις #185948

    Δυστιχώς δέν το είχα δεί…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    181
    vilanova στις #186045

    ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΛΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΒΡΙΣΚΩ ΣΤΟ Ε-ΒΑΥ.GR .ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΗ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΑΙ ΕΑΝ ΣΤΕΛΝΕΙ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ Ε.ΕΝΩΣΗΣ ΧΩΡΙΣ ΦΟΦΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟΥ. ΕΧΕΙ ΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ BASS-PRO ? ΣΤΕΛΝΕΙ ΜΕ USPS.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 209 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων