Φυσιγγια Rottweil ??

Επισκόπηση 12 δημοσιεύσεων - 16 έως 27 (από 27 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    412
    KA-BAR στις #43145

    Γιά τά Weidmansheil,είχα διαβάσει σέ κάποιο περιοδικό πού τά τεστάρανε,ότι έδεινε μέση τιμή πίεσης υπερβολικά χαμηλή (κοντά στά 450 μπάρ),καί ότι πιθανών τό χειμώνα μέ τίς πολύ χαμηλές θερμοκρασίες νά αποδειχτούν ανεπαρκή


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #336580

    Τα Ελληνικά Rottweil γεμίζονται πλέον με Ισπανικές πυρίτιδες. Δεν λέω αν είναι καλά ή κακά απλά δεν θα έδινα 6,3 Ευρώ για ένα κουτί φυσίγγια που γεμίζονται με μια φτηνή πυρίτιδα. Θεωρώ την σχέση κόστους-λιανικής τιμής, απαράδεκτη. Όμως ελεύθερη αγορά έχουμε, ο καθένας πουλά όσο αυτός κρίνει.

    Έχω καμιά 50 αρια φυσίγγια από τα πρώτα που παρήγαγε η Δορκάς στην Ελλάδα (αρχές της δεκαετίας του ’80). Καταπληκτικά μετά από 20 χρόνια δεν έχουν κανένα πρόβλημα και βγάζουν απίθανες τουφεκιές.
    <SCRIPT language=javascript>postamble();

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #336582


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από kostask στίς 30 Ιούλιος 2004


    Εχω καμιά 50 αρια φυσίγγια από τα πρώτα που παρήγαγε η Δορκάς στην Ελλάδα (αρχές της δεκαετίας του ’80). Καταπληκτικά μετά από 20 χρόνια δεν έχουν κανένα πρόβλημα και βγάζουν απίθανες τουφεκιές.


    [/indent]Αυτά φαίνεται είχε ρίξει και ο πατέρας μου γιαυτό δεν τα αλλάζει με τίποτα. Βέβαια τα τελευταία 5 χρόνια κυνηγάει πολύ λίγο έως καθόλου, οπότε δεν έχει καταλάβει την διαφορά

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #43211

    Περυσι σε μια τουφεκια στις πρωτες μπεκατσες με ζεστη …νομιζω πως καταλαβα διαφορα απο τα παλια neo -velox …. και αλλοι μου εχουν πει οτι αλλαξε το φυσιγγι. Και το καψυλι απο οτι εχω δει σε 2 διαφορετικες παρτιδες. Τα κουτια γραφουν πουθενα ημερομηνια κατασκευής????

    Αρχίζω και σκέφτομαι και εγω την κυνηγετική χρήση των Nobel Sporting.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    749
    old-timer στις #43223


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Νεοπτόλεμος στίς 02 Aυγουστος 2004


    Περυσι σε μια τουφεκια στις πρωτες μπεκατσες με ζεστη …νομιζω πως καταλαβα διαφορα απο τα παλια neo -velox …. και αλλοι μου εχουν πει οτι αλλαξε το φυσιγγι. Και το καψυλι απο οτι εχω δει σε 2 διαφορετικες παρτιδες. Τα κουτια γραφουν πουθενα ημερομηνια κατασκευής????

    Αρχίζω και σκέφτομαι και εγω την κυνηγετική χρήση των Nobel Sporting.

    Νεοπτολεμε,

    παντως δεν ειναι κακα. σκεψου και του Στοκα που κι αυτα ειναι πολυ καλα εστω και αν δεν ειναι Nike οπως παληα.

    φετος, μολις μπορεσω θα δοκιμασω τις καινουργιες παρτιδες των νεων Λαμπρο ειδικα αυτο το μαλακο 32γρ για δικανα που στην συσκευασια εχει διαφημηση των Bettinsoli (ανεπιτρεπτο!!!)

    Nobel sporting 28gr σε 8 1/2 ριχναμε στη Μαλακασα. ο leo με το spreader καπνιζε πιατα απο τα 10 εως και 35 περιπου μετρα. εγω τα χρησιμοποιω χρονια σε 8 1/2 και 7 1/2  με καταπληκτικα αποτελεσματα στο κυνηγι.

    Αλκης


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    501
    coolis στις #43224

    ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΣΕ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΖΚ6 ΤΟΥ ΘΕΟΔΟΡΙΔΗ, ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΑ Rottweil ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΤΣΙ, ΠΑΝΤΑ, ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕΤΑ ΖΚ6 ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑ 1 € ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ ΤΟ ΚΥΝΥΓΕΣΙΑ ΚΥΝΟΦΙΛΙΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΑΡΘΡΟ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ 3 ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΖΚ6 ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΩΝ ΟΣΟΙ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ. 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    72
    remwin2 στις #43227

    ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ COOLI.ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΚΟ ΚΑΙ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ C7 CLASSIC,C7 EXTRA KAI ARISTON ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΖΚ6.
    <SCRIPT language=javascript>postamble();

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    501
    coolis στις #43228

    ΓΙΑ ΔΙΑΒΑΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΗΤΑΝ ΣΕ ΑΛΛΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΛΕΕΙ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΕΟΔΩΡΙΔΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΩΣ ΘΑ ΔΩ ΠΙΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΗΤΑΝ ΣΤΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΞΑΝΑΕΠΑΝΕΛΘΩ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #79549

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.ΒΡΗΚΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΤΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ROTTWEIL 32 ΓΡ ΜΕ ΜΑΛΛΙΝΗ ΤΑΠΑ. ΤΑ ΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    259
    12345678 στις #79561

    ΦΙΛΕ BIRDY,ΕΓΩ ΤΑ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑΝΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ BENELLI ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΕΙΜΑΙ ΘΙΑΣΩΤΗΣ ΤΩΝ ΕΛΑΦΡΩΝ ΓΟΜΩΣΕΩΝ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΠΕΡΥΣΙ ΑΡΚΕΤΑ. ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΕΡΙΣΣΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΚΙ ΕΦΕΤΟΣ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ 9ΑΡΙΑ.ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΕΣ ΠΙΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ.ΑΠΟ ΚΑΤΑΝΟΜΕΣ ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΟ ΜΕΝ BAIKAL ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΝΟ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΕΣ, ΣΤΟ S/P BERNANDRELLI ΚΑΙ ΣΤΗΝ BENELLI ΛΙΓΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ.ΜΙΛΑΜΕ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΣΟΚΑΡΙΣΜΑ (***) Η (****) ΣΤΟ Σ/Π. ΠΟΣΟ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΦΕΤΟΣ? ΜΠΑΜΠΗΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #79601

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΕ ΜΠΑΜΠΗ. ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΚΡΙΒΑ. ΕΧΟΥΝ 7,20 ΑΛΛΑ ΑΠ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΤΟ ΣΚ ΚΟΒΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/02/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    296
    J.BROWNING στις #79615

    ΤΟ ΡΟΤΒΑΙΛ ΠΛΑΣ(ΕΛΛΗΝΙΚΟ)ΕΙΝΑΙ 35 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ.ΤΟ ΚΛΑΣΙΚ ΕΙΝΑΙ 34 ΓΕΜΙΖΕΤΑΙ ΜΕ PSB 1 ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΟΜΩΣΗ ΜΕ ΤΟ ΑΑΑ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΠΥΡΙΤΙΔΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΨΟΥΛΙ.ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΟ ΦΥΣΕΚΙ.

    ΤΟ WAIDMANSHEIL ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ 690 ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΚΛΗΡΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΥΝΗΓΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΟΡΙΖΕΤΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.36 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΕ 7ΑΡΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΣΤΗΝ ΠΕΡΔΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΧΕΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΨΕΙ ΠΟΤΕ.

    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ VELOX ΓΕΜΙΖΕΤΑΙ ΠΛΕΟΝ ΜΕ PSB 1 ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ 33 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΣΚΛΗΡΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΠΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΠΟΛΥ

Επισκόπηση 12 δημοσιεύσεων - 16 έως 27 (από 27 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων