winchester 9410

Επισκόπηση 10 δημοσιεύσεων - 31 έως 40 (από 40 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Winchester

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    297
    GUN DOCTOR στις #43668

    FILE NEOPTOLEMOS,

    EXEIS APOLUTO DIKIO PALIKARI.

    EXO APOFUGEI POLLES FORES NA MILISO GIA TIMES GIATI DEN EINAI SOSTO KAI NA SAS KANO NA AISTHANESTE ASXHMA,OLA TA TIMIA PALIKARIA STHN ELLADA.

    OI TIMES, OPOS THS DEIXNEI KAI TO PALIKARI, O FILOS KRITSILIS,EXOUN OPOS BLEPETE TA GRAMATA M.S.R.P

    AUTO SHMAINEI TIMH POLHSEOS  TOU PROIONTOS   POU PROTINEI O KATASKEUASTHS

    H TIMH STA MAGAZIA EINAI KATA POLI LIGOTERH($450)

    MHPOS OMOS HRTHE H ORA NA MHLISOUME ???!!!!

    NA EISTE OLOI KALA KAI KALES NTOUFEKIES STA TRUGONIA SUNTOMA


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #43672

    Δεν εχω δίκιο … οι υπολογισμοί μου ήταν επιεικείς από ότι διαπιστώνω από τις τιμές που αναφέρεις για τα μαγαζιά …

    Εεεεε …εαν είναι δυνατόν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    TONY στις #43680

    ΚΑΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΛΟΙ ΠΑΝΕ ΝΑ ΜΑΣ ΓΔΑΡΟΥΝΕ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΓΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ.

    ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ “ΑΔΕΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ”, ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ, ΣΟΥ ΚΟΒΟΥΝ ΤΟ ΚΩ……!!!!!!!ΔΗΛΑΔΗ ΧΡΕΩΝΕΣΕ ΤΑ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ  ΩΣΤΕ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΚΑΘΕ ΤΙ ΜΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΔΩ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΥΣ. ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΦΟΡΑΜΕ ΠΑΡΩΠΙΔΕΣ ΣΑΝ ΤΑ ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΘΕΛΟΥΜΕ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ ΕΔΩ  ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ !!!

    ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ,

    ΑΝΤΩΝΗΣ. SPY

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #43682

     Oχι φιλε Αντωνη. Πανε φιρι φιρι να αγοραζουμε ενα οπλο, να το εχουμε για μια  20ετια και βαλε, για να βαλουν και αυτοι μυαλο. Και μετα ας αναρωτιουνται πως πεφτουν οι πωλησεις τους…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #43683

     Επισης, για αναρωτηθητε, τελικα ποιους συμφερει και ποιους οχι, η μη υπαρξη καποιων βιομηχανιων κατασκευης οπλων στην Ελλαδα. Τεχνογνωσια υπαρχει, καποιες πρωτες υλες, μερακι μπολικο και αρκετοι μαστορες. Αλλα δεν θα μπορουσαν μετα να θησαυριζουν καποιοι καταστηματαρχες πουλωντας τον κουκο για αηδονι…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    TONY στις #43868

    Oχι φιλε Αντωνη. Πανε φιρι φιρι να αγοραζουμε ενα οπλο, να το εχουμε για μια  20ετια και βαλε, για να βαλουν και αυτοι μυαλο. Και μετα ας αναρωτιουνται πως πεφτουν οι πωλησεις τους…

    ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΑΔΙΚΟ ΦΙΛΕ ΒΙΚΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΠΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑΡΧΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΑΓΙΔΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΙΚΡΟΣ (19) ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΞΑΝΑΠΑΤΗΣΩ. ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕΓΑΛΗ ΣΕ ΟΤΙ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    853
    steve στις #43900

    Συνάδελφοι γεια σας και καλώς σας βρίσκω. Εχω κι εγω ενα 9410 από την πρώτη παρτίδα που ήρθε στην Ελλάδα ( χειμώνας του 2003 ) με κάννη κύλινδρο – τότε δεν έβγαινε με τσοκ, και την ασφάλεια εγκάρσια στη βάση μπροστά από τον κόκκορα. Το αγόρασα 900 Ευρώ όταν στην Αμερική είχε MSRP (προτεινόμενη τιμή λιανικής) 541 $. Για σύγκριση αναφέρω οτι το 1997 αγόρασα μια MOSSBERG 9200 με 168.000 δραχμές από τον Μ. ΚΥΡΓΙΑ (Θεσ/νίκη) που είχε MSRP στην Αμερική 543 $ και το δολλάριο είχε τότε περίπου 300 δραχμές ( 543 Χ 300 = 162.900 δραχμές ).   Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει τίποτε από το 1997 σε θέματα δασμών, φόρων κλπ. αλλά πιστεύω ότι ορισμένοι εκμεταλλεύονται την “τρέλλα” μας και μας τα παίρνουν χοντρά. Αυτά προς το παρόν και τα ξαναλέμε.

    Φιλικά, Στέλιος ( Χανιά ).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #43903

     Καλωσορισες στο φορουμ Στελιο.  

     Αυτη ακριβως τη τρελλα μας φιλε μου εκμεταλλευονται, αλλα ειναι πιστευω στο χερι μας να το αλλαξουμε. Αν αγοραζαμε οπλα οταν τα χρειαζομαστε, και οχι επειδη καθε τοσο βγαινουν καινουρια, νομιζω οτι τα πραγματα θα ηταν πιο καλα. Θα καταλαβαιναν οι καταστηματαρχες οτι δεν ειμαστε δεδομενοι πελατες σε οτι φερνουν… και ετσι αναγκαστικα θα γινοταν πιο ανταγωνιστικοι.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #43986

    Καλώς ήρθες και από μένα φίλε Στλειο,

    δεν έχεις άδικο με τις τιμές. Κάποια εποχή ήταν πολύ κοντά οι τιμές των Αμερικάνικων Χράπα – χρούπα ΣΕ ΗΠΑ και ΕΛΛΑΔΑ. Τώρα τι συμβαίνει και έχουμε τέτοια διαφορά δεν μπορεώ να το καταλάβω ??

    Ισως με αυτόν το τρόπο να “ΕΠΙΔΟΤΟΥΝΤΑΙ” τα προιόντα από την ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ??? Λεω ίσως 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    853
    steve στις #44053

    Βίκτωρα, νομίζω ότι κανείς δεν ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ένα 36αρι, αλλά το 9410 είναι όμορφο το άτιμο !!! ( Είναι και WINCHESTER – καουμπόικο – και ρίχνει μονόβολα με ακρίβεια σχεδόν ραβδωτού ). Το ειχα βάλει στο μάτι μόλις κυκλοφόρησε στην Αμερική – διαβάζω αμερικανικά περιοδικά – το είχαν βγάλει gun of the year 2001. Oταν έχεις το “μικρόβιο” μέσα σου δεν μπορείς να αντισταθείς.

    Αντώνη, αυτό περί “επιδότησης των ευρωπαικών” το έχω σκεφτεί κι εγώ, αλλά και πάλι από το 540 ως το 900 είναι μεγάλη η διαφορά, ρε γ…ώ το !!!

    Και μια διευκρίνιση, το MOSSBERG 9200 δεν είναι χραπα-χρουπα. Είναι ημιαυτόματο (αερίων) και σας διαβεβαιώ οτι με έχει βγάλει “ασπροπρόσωπο” . Εχει ρίξει λίγες εκατοντάδες φυσίγγια ( στο κυνήγι ) και ΑΡΚΕΤΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ (στο Σκοπευτήριο) με εξαιρετικά αποτελέσματα και μηδέν προβλήματα, ακόμη και με σκοπευτικά των 24 και 28 γραμμ. στα 7 χρόνια που το χρησιμοποιώ.

    Φιλικά, Στέλιος. 

Επισκόπηση 10 δημοσιεύσεων - 31 έως 40 (από 40 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων