αναμνήσεις

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 31 έως 37 (από 37 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    olgak στις #323742

    για πες μας και την ιστορια με την κ. Ασημίνα οταν έφυγε ο σκύλος
    και έτρεχε να τον βρει….!!!! :D

    χα…χα…χα….


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1701
    βκ στις #323036

    για πες μας και την ιστορια με την κ. Ασημίνα οταν έφυγε ο σκύλος
    και έτρεχε να τον βρει….!!!! :lol:

    χα…χα…χα….

    τώρα με δουλεύουν και μέσα απο την οικογένεια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    487
    volleyst στις #164945

    κ.Βασιλη την καλησπερα μου !!!
    οπως ειδες ολες οι ''αναμνησεις'' σου ανεβηκαν σε blog…οποτε διαβασουμε και αλλες θα χαρουμε να τις ανεβασουμε και αυτες !!!
    ηδη παιρνω πολλα e-mails και με ρωτανε ποτε θα ανεβασω και αλλες απο εσενα…χαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    2317
    PORTO13 στις #319683

    Βασίλη,
    Πραγματικά καταπληκτικές οι εξιστορήσεις σου,να είσαι καλά,
    μπήκα στο προφίλ σου και ειδα την ηλικία σου,και γω που νόμιζα οτι
    ειμαι ο μεγαλύτερος του φόρουμ,μου πήρες τα "πρωτεία" :lol: .να είσαι καλά και
    να ζήσεις σαν τα ψηλά βουνά για να απολαμβάνεις οτι αγαπάς…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    754
    ΚΑΚΟΣ ΛΥΚΟΣ στις #283153


    Κοιτάξτε τι βρήκα καφενόβιοι :) Γειά σου Βασίλη λεβεντιά πάντα τέτοια.

    OΙ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΤΟΥ Κ.ΒΑΣΙΛΗ
    Τώρα πλάκα πλάκα έχεις πολύ καιρό να βάλεις κάτι, για στρώσου να μας ταξιδέψεις πάλι λίγο :D
    Δώσε ιστορία στο λαό :lol:

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #189429

    Όταν ήμουν μικρός δεν είχα iphone, ούτε laptop ούτε PSP. Έπαιζα όλη μέρα κρυφτό, σχοινάκι, ποδήλατο. Πήγαινα σπίτι όταν νύχτωνε. Η μαμά μου δεν με έπαιρνε τηλέφωνο, απλά μου φώναζε από το σπίτι. Αντί για facebook είχα μόνο τους φίλους της γειτονιάς μου. Δεν είχαμε dettol αλλά παίζαμε στη λάσπη. Κάθε μέρα βλέπαμε tom&jerry και όχι τα ξέκ*λα και τους μλκς των πρωινών εκπομπών. Χαρούμενη παιδική ηλικία.! Ανέβασε το κι εσύ στο προφίλ σου, εάν έχεις πιει νερό απο λάστιχο και πάλι επιβίωσες….!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #489367

    Απο παλια σκευτομουνα,πως ειμαι εγω καντεμης, οτι τα διωχνω τα πουλια,το παιζω εγω ”Λουντεμης”. Με οσους βγαινω στο βουνο,αυτοι θα τουφεκισουν, εγω θα κατσω να κοιτω οταν θα τα μαδησουν. Παραπονο το εχω εγω,σε μενα δεν περνανε, οπως στους αλλους τα πουλια,που βλεπω να βαρανε. Εχει περασει ο καιρος,Οκτωβρη μεσα πηγαν, δεν ειναι φυσιολογικο,αφου πουλια δεν μπηκαν. Καποια στιγμη θα μπουν πουλια,θα ερθει αυτη η μερα, φτανει να ειμαι εγω εκει,κι ας ειναι και Δευτερα. Στους Καθενους ευρεθηκα,εγω μεσ΄τα πουρναρια, κοντα στα πευκα,στις ελιες,και τα ψηλα χορταρια. Πεσανε δυο τουφεκιες,πισω μου απ’τις Γιδες, και δεξια,κι αριστερα,σε μενα μην την ειδες. Λιγες ακομα τουφεκιες,μπροστα στα Μανιταρια, λιγο ακομα ηθελα,να μασω εγω χορταρια. Οχτω πουλια εμετρησα,και ολες μακρυα μου, δυο απ’αυτες τις εβαλα,δυσκολα στον τορβα μου. Τις κρεμασα στην ζωνη μου,κι ημουν ολο καμαρι, τι ομορφα πουλια ειν’αυτα,και πως πετουν με χαρη. Ομως θα ερθει η στιγμη,θα ερθει αυτη η μερα, που θα περασουν τα πουλια,κοντα μου,οχι περα. Δεν θα βαρεσω μια και δυο,αλλα εικοσιδυο, ιδως και περισσοτερες,αντε κι ακομα δυο. Θα βγαλω εγω το αχτι μου,απ’ολα τα τσιχλονια, που τοσο με παιδευουνε,τριαντα χρονια τωρα. Στο τελος δε του κυνηγιου,το ”κλου”ηταν της ημερας, βαρεσε ο Κωστης ενα λαγο,που ηταν μικρο τερας. Τρια σκυλια απ’τον λαγα,που κυνηγουσε διπλα, μπροστα του τον περασανε,και του’φυγε η πικρα. Αμεσως τον φωναξαμε,του δωσαμε το ζωο, κι αυτος μας ευχαριστησε,και υποσχεθη δωρο. Ολοι οσοι διαβαζετε,τα νεα τα δικα μου, ελπιζω μην γελασετε,μ’αυτην την καντεμια μου. Γιατι μπορει τωρα κοντα,εσυ να την πατησεις, οτι τραβαω χρονια εγω,αυριο να γνωρισεις.

    Γιώργο george61 με αυτό που έγραψες μου θύμισες τον κυρ Βασίλη βκ από την Άνδρο με το εκπληκτικό του χιούμορ και τον όμορφο τρόπο παρουσίασης των γεγονότων!

    Σχολιάζω για το ποστ σου εδώ μιας και νομίζω ότι ταιριάζει καλύτερα σε αυτό το τοπικ!

    Εύγε είσαι πολύ καλός!!!! :good:  :good:

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 31 έως 37 (από 37 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων