Αλλαγη στη νομοθεσια για τα οπλα

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 361 έως 375 (από 392 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    472
    apsel στις #170026

    http://crimesonair.blogspot.com/2011/02/36.html


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #170028

    Κυριοι αμα ηθελαν να τα μαζεψουν θα τα μαζευαν μεσα σε λιγο διαστημα αλλα δεν θελουν γιατι δεν αφηνουν οι μπαρπαβουλευταδες του νισιου αυτοι που με ενα τηλ. τους ξελασπονουν .Εδω μια μαφια διελησαν στην ιταλια που ειχαι πιασει ολο τον κοσμο και μερικους τσαμπα μαγγες δεν μπωρουν ?Γιατι αυτοι που τα εχουν στη μεση και τα μοστραρουν τετοιοι ειναι μιση σφαλιαρα αντρες αλλα στο δικο μου χωριο λεναι απο τοτε που βγηκαν τα σηδερικα χεστικαν οι ανδρες .Εχει τυχη να βρεθω σε καποιες φασοις και σας λεω οι περισοτεροι ειναι χεσταις σου πολαει μουρι στο χωριο του γιατι απο εκει και κατω δεν τον περνει και μολις δει οτι δεν προλαβενει να μετραει τις σφαλιαρες σου τραβαει το οπλο .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/08/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    460
    BENELLI4EVER στις #309913

    Κυριοι αμα ηθελαν να τα μαζεψουν θα τα μαζευαν μεσα σε λιγο διαστημα αλλα δεν θελουν γιατι δεν αφηνουν οι μπαρπαβουλευταδες του νισιου αυτοι που με ενα τηλ. τους ξελασπονουν .Εδω μια μαφια διελησαν στην ιταλια που ειχαι πιασει ολο τον κοσμο και μερικους τσαμπα μαγγες δεν μπωρουν ?Γιατι αυτοι που τα εχουν στη μεση και τα μοστραρουν τετοιοι ειναι μιση σφαλιαρα αντρες αλλα στο δικο μου χωριο λεναι απο τοτε που βγηκαν τα σηδερικα χεστικαν οι ανδρες .Εχει τυχη να βρεθω σε καποιες φασοις και σας λεω οι περισοτεροι ειναι χεσταις σου πολαει μουρι στο χωριο του γιατι απο εκει και κατω δεν τον περνει και μολις δει οτι δεν προλαβενει να μετραει τις σφαλιαρες σου τραβαει το οπλο .

    Ή τραβαει το οπλο ή το κινητο και φωναζει αλλους 10, ετσι ειναι.

    Φανης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #170029

    Kαλημερα

    70 χρονια συστηματικης οπλοκατοχης (και σε καιρους πολυ πιο δυσκολους απο τους σημερινους) ειναι νομιζετε ευκολο να αλλαξουν; Οσοι εχουν οπλα για οτιδηποτε αλλο εκτος απο μοστρα, ή γαμους ειναι δυσκολο να βρεθουν. Αλλωστε οπως ειχε πει παλιοτερα ενας βουλευτης, πιο δυσκολα βρισκεις σπιτι με οπλο στη Κρητη, παρα σπιτι χωρις. Το θεμα ειναι οτι οι περισσοτεροι δεν ειναι αυτοι που περιγραφει ο Νικος, και ετσι οτι υπαρχει δεν εκτιθεται σε κοινη θεα, ενω οσοι θεωρουν οτι το πιστολι ειναι αξεσουαρ οπως το κινητο, αργα ή γρηγορα θα τους τσιμπησουν.

    Απο την αλλη θεωρω πραγματικα χαζομαρα, ενα οπλο 60-70 χρονων, σε τελεια κατασταση, να το παραδωσεις. Η που θα στο καταστρεψουν, ή αν ειναι καποιας σπανιοτητας θα στο φανε λαχανο.

    Για την μοδα των Κalashnikov δεν εχω να πω τιποτα, τενεκεδες ειναι, και δε με ενδιαφερουν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #309911

    Kαλημερα

    70 χρονια συστηματικης οπλοκατοχης (και σε καιρους πολυ πιο δυσκολους απο τους σημερινους) ειναι νομιζετε ευκολο να αλλαξουν; Οσοι εχουν οπλα για οτιδηποτε αλλο εκτος απο μοστρα, ή γαμους ειναι δυσκολο να βρεθουν. Αλλωστε οπως ειχε πει παλιοτερα ενας βουλευτης, πιο δυσκολα βρισκεις σπιτι με οπλο στη Κρητη, παρα σπιτι χωρις. Το θεμα ειναι οτι οι περισσοτεροι δεν ειναι αυτοι που περιγραφει ο Νικος, και ετσι οτι υπαρχει δεν εκτιθεται σε κοινη θεα, ενω οσοι θεωρουν οτι το πιστολι ειναι αξεσουαρ οπως το κινητο, αργα ή γρηγορα θα τους τσιμπησουν.

    Απο την αλλη θεωρω πραγματικα χαζομαρα, ενα οπλο 60-70 χρονων, σε τελεια κατασταση, να το παραδωσεις. Η που θα στο καταστρεψουν, ή αν ειναι καποιας σπανιοτητας θα στο φανε λαχανο.

    Για την μοδα των Κalashnikov δεν εχω να πω τιποτα, τενεκεδες ειναι, και δε με ενδιαφερουν.

    Διστιχος Βικτωρα αυτο εισχιε παλια οι σημερινοι καπετανεοι δεν ασχολουνται με παλια λουγγερ και τετοια αυτα ειναι μετριμανα στα δαχτιλα οι κενουργοι μονο 357 Mag 44mag καλασνικοφ και πανο βλεπεις κι αυτα εγηνα σαν τα αυτοκινητα η επιμικινση του πεοους μας οσω ποιο μαγαλο τοσο ποιο μαμιας εισαι .Εδω φιλε ξερω ανθρωπο που τα κοπελια του δεν εχουν να φαναι αλλα στον καθε γαμο που παει ριχνει μερικες κατοσταδες σφεραις ε βλεπεις αλλο η μαγγια να την πληρονεις κι αλλο το φαι των κοπελιων σου, για τετοιους μαγγες λεμαι και δηστιχος ολο και αφξανονται .Ο κρητηκαρος ο μπαρπας στο χωριο μπωρει να εχει ενα κιμιλιο αλλα δεν το ξερουν ουται τα παιδια του καλλα καλλα πας στο σπιτι του και γηνεται χαλι , οτι καλητερο θα σου βγαλει στο τραπεζι θα πηνεται κρασι ( και τι κρασι με πολυ μερακι φτιαγμενο )στα κρασοποτηρα κι οχι στις κουπες θα σου μηλαει για τα παιδια του με μερακι για το κρασι του θα σου λεει ιστοριες της ζωης του χωρις να σε κανει κουρουμπελο στο ποιοτο και δεν θα σου μοστραρει τα πιστολια του και αν του αναφερεις τιποτα για οπλα θα χαμογελασει και μετα θα σου αλαξει κουβεντα .Αυτοι ειναι οι πραγματικοι μαγγες κρητηκοι αλλα δηστιχος εχουν αρχισει και λιγοστευουν .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #309903

    Διστιχος Βικτωρα αυτο εισχιε παλια οι σημερινοι καπετανεοι δεν ασχολουνται με παλια λουγγερ και τετοια αυτα ειναι μετριμανα στα δαχτιλα οι κενουργοι μονο 357 Mag 44mag καλασνικοφ και πανο βλεπεις κι αυτα εγηνα σαν τα αυτοκινητα η επιμικινση του πεοους μας οσω ποιο μαγαλο τοσο ποιο μαμιας εισαι .Εδω φιλε ξερω ανθρωπο που τα κοπελια του δεν εχουν να φαναι αλλα στον καθε γαμο που παει ριχνει μερικες κατοσταδες σφεραις ε βλεπεις αλλο η μαγγια να την πληρονεις κι αλλο το φαι των κοπελιων σου, για τετοιους μαγγες λεμαι και δηστιχος ολο και αφξανονται .Ο κρητηκαρος ο μπαρπας στο χωριο μπωρει να εχει ενα κιμιλιο αλλα δεν το ξερουν ουται τα παιδια του καλλα καλλα πας στο σπιτι του και γηνεται χαλι , οτι καλητερο θα σου βγαλει στο τραπεζι θα πηνεται κρασι ( και τι κρασι με πολυ μερακι φτιαγμενο )στα κρασοποτηρα κι οχι στις κουπες θα σου μηλαει για τα παιδια του με μερακι για το κρασι του θα σου λεει ιστοριες της ζωης του χωρις να σε κανει κουρουμπελο στο ποιοτο και δεν θα σου μοστραρει τα πιστολια του και αν του αναφερεις τιποτα για οπλα θα χαμογελασει και μετα θα σου αλαξει κουβεντα .Αυτοι ειναι οι πραγματικοι μαγγες κρητηκοι αλλα δηστιχος εχουν αρχισει και λιγοστευουν .

    αν και δεν εχω ζησει την κρητη, νομιζω οτι η περιγραφη που εκανες ειναι παρα πολυ ρεαλιστικη! γιατι πολυ απλα αυτη ειναι η νοοτροπια του μεσου νεοέλληνα. ειναι ο ιδιος που δεν ειχε να φαει και επερνε την τζιπαρα να το παιζει μουρη…

    εμενα προσωπικα δεν με ενοχλει που εχουν οι κρητικοι τοσα όπλα. τους χαιρομαι να σου πω την αληθεια (οχι αυτους που ενω δεν ειναι μαγγες νομιζουν οτι ξαφνικα εγιναν επειδη απεκτησαν ενα παρανομο οπλο). παρόλο που δεν συμφωνώ με την καταπάτηση ενός νόμου (προτιμώ την ακύρωση του με νόμιμη διαδικασία ),τους χαιρομαι φιλε γιατι με τον τροπο τους αποδεικνυουν καθημερινα στο Ελληνικο κράτος 3 πράγματα. 1)το Ελληνικό έθνος είναι μεν πολεμικό, αλλά όχι βάρβαρο. ο Έλληνας απο την αρχαιότητα ήταν εξοικιωμένος με τα όπλα και τα συναναστρεφόταν καθημερινά. χωρις να ειναι "μαφιόζος" ή "επικύνδινος". το οτι ο μέσος Έλληνας σημερα ουσιαστικά έχει αποκοπεί απο τα όπλα , το θεωρώ προσωπικά παρα φύσιν κατάσταση!
    2)αποδεικνύουν οτι το οπλο δεν πρέπει να το δαιμονοποιούμε ή να το φοβόμαστε, αλλα να το σεβόμαστε. το όπλο δεν κάνει το έγκλημα, αλλα αυτός που το κρατάει. πρέπει δηλαδή να είμαστε προσεκτικοί αλλα όχι οπως καταντήσαμε ως κοινωνία, οπλοφοβικοί!
    3)αποδεικνύουν οτι ο μέσος Έλληνας μπορεί να οπλοφορεί (όπως ο αμερικάνος και άλλοι κανουν νόμιμα) χωρίς να αποτελεί κίνδυνο για την κοινωνία. είναι αξιοθαύμαστο πως σε ένα νησί 500 χιλιάδω κατοίκων, μια τόσο μεγάλη μερίδα κατέχει όπλα (και μάλιστα με μεγάλη δύναμη πυρός) και παρόλα αυτα η εγκληματικότητα είναι πολύ πιο χαμηλή απο άλλα μέρη της χώρας. πχ αθήνα! και νομίζω οτι το κράτος κατα βάθος το γνωρίζει αυτό , γιαυτό και δεν κάνει τον κόπο να τους πιάσει (όσους μπορεί έστω). εξάλλου, δεν χρειζόταν το παράδειγμα των κρητικών για να το αντιληφθεί αυτό. αρκεί να δει ολες τις ευρωπαικές χωρες οπου η οπλοκατοχή καμία σχέση δεν έχει στην αύξηση της εγκληματικότητας.

    επίσης συμφωνώ με τον φίλο τον victz για τα καλάσνικοφ. τενεκέδες είναι. και σίγουρα οι περισσότεροι απο αυτούς που τα κατέχουν, δεν είναι τίποτα θαυμαστές των ωραίων όπλων ή συλλέκτες αλλα άτομα που απλώς θέλουν το καλάσνικοφ για να νοιώθουν ισχυροί. για τον οποιονδήποτε λόγο ενοώ. όχι οτι θα τα χρησιμοποιήσουν για κακό. απλά, νομίζουν οτι το καλάσνικοφ τους προσδίδει μαγκιά. αυτήν την εντύπωση έχω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    472
    apsel στις #309850

    Η οπλοκατοχή δεν έχει καμία απολύτως σχέση με την εγκληματικότητα.
    Το αντίθετο συμβαίνει.
    Δηλ εσείς είδατε κανένα εγκληματία να έχει άδεια κατοχής όπλου?
    Ακόμα κ αυτοί που σκοτώνουν τις γυναίκες τους , 99,99% το κάνουν με καραμπίνες η κουζινομάχαιρα.
    Άρα πρώτα απ όλα θα έπρεπε να απαγορευτόυν αυτά..
    :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #309844

    Η οπλοκατοχή δεν έχει καμία απολύτως σχέση με την εγκληματικότητα.
    Το αντίθετο συμβαίνει.
    Δηλ εσείς είδατε κανένα εγκληματία να έχει άδεια κατοχής όπλου?
    Ακόμα κ αυτοί που σκοτώνουν τις γυναίκες τους , 99,99% το κάνουν με καραμπίνες η κουζινομάχαιρα.
    Άρα πρώτα απ όλα θα έπρεπε να απαγορευτόυν αυτά..
    :)

    Ποια οι καραμπινες η τα κουζινομαχερα ?Κατσε τωρα γιατι μας μπερδεψες .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #309829

    Oταν μιλαμε για οπλοκατοχη, εννοω κατοχη οπλων, οχι απαραιτητα με τα νομιμα χαρτια.

    Εγω Νικολα, οντας απο τη φυση μου αισιοδοξο ατομο, θεωρω οτι οι παππουδες που λες δε λιγοστευουν. Απλα νεοι ανθρωποι, θελουν να προβληθουν και γιαυτο και πας για απογευματινο στον Αποκωρονα και ακους και ριπες ταυτοχρονα. Πιστευω ομως οτι μαζι μ'αυτους υπαρχουν και αρκετοι που θελουν ενα οπλο απλα για να υπαρχει στο σπιτι, και οχι για να το δειχνουν δεξια και αριστερα. Αλλωστε τα οπλα ειναι παραδοση στα μερη μας, οχι το να ριχνεις στο γαμο του Καραγκιοζη. :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #309800

    Η οπλοκατοχή δεν έχει καμία απολύτως σχέση με την εγκληματικότητα.
    Το αντίθετο συμβαίνει.
    Δηλ εσείς είδατε κανένα εγκληματία να έχει άδεια κατοχής όπλου?
    Ακόμα κ αυτοί που σκοτώνουν τις γυναίκες τους , 99,99% το κάνουν με καραμπίνες η κουζινομάχαιρα.
    Άρα πρώτα απ όλα θα έπρεπε να απαγορευτόυν αυτά..
    :)

    αυτο λεω και εγω ρε φιλε! πες τα στο κρατος αυτα.

    βεβαια για να λεμε και του στραβου το δικιο (περαν οτι το κρατος ειναι οπισθοδρομικο και εχει και πολλα στραβα) καπου εχουν και ενα δικιο με την "εθνικη ασφαλεια". και δεν ενοω τους Ελληνες… σκεφτειτε το λιγο. υπαρχουν και καποιοι σε αυτη την χωρα που ειναι "ελληνες" αλλα οχι Ελληνες. και αν αυτους τους αποκλεισουν απο την δυνατοτητα αποκτησης ενος οπλου, τα "προοδευτικα" καναλια του κωλου που εχουμε, θα τους ξεσκισουν μετα στην κριτικη, για ρατσισμο κτλ…

    απο αυτη την αποψη ΚΑΙ ΜΟΝΟ τους καταλαβαινω καπως τους ανθρωπους

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #309798

    Oταν μιλαμε για οπλοκατοχη, εννοω κατοχη οπλων, οχι απαραιτητα με τα νομιμα χαρτια.

    Εγω Νικολα, οντας απο τη φυση μου αισιοδοξο ατομο, θεωρω οτι οι παππουδες που λες δε λιγοστευουν. Απλα νεοι ανθρωποι, θελουν να προβληθουν και γιαυτο και πας για απογευματινο στον Αποκωρονα και ακους και ριπες ταυτοχρονα. Πιστευω ομως οτι μαζι μ'αυτους υπαρχουν και αρκετοι που θελουν ενα οπλο απλα για να υπαρχει στο σπιτι, και οχι για να το δειχνουν δεξια και αριστερα. Αλλωστε τα οπλα ειναι παραδοση στα μερη μας, οχι το να ριχνεις στο γαμο του Καραγκιοζη. :)

    Το θεμα ρε Βικτωρα ειναι οτι τα οπλα και οι παραδοσοις της Κρητης περναναι σε λαθος χερια .Αν εβλεπαι ενας Μουντακης ενας Σκορδαλος και ολοι αυτοι που εχτησαν την παραδοσιακη μουσικη και την πηγαν στα περατας της γης ποιοι την διαχηριζωνται σημερα θα εκαναν χαρακηρι .Για πες μου εχει ακουσει αυτους τους παλιους μουσικους να βαζουν στην ηχογραφιση των δισκον τους οπλα μεσα να ριχνουν και να λεναι για ουισκια 4χ4 και για μπιστολια ?Σιγνομη αλλα εγω τον τοπο μου δεν τον θελω ετσει με χασισια τσαμπουκαδες κουμπουροφορους με μπαρμπα βουλευτη με 4χ4 που νομιζουν οτι ο δρομος ολος τους ανηκει με σκυλους φολιασμενους και κρεμασμενους στα δεντρα με ανεξελεχτη λαθροθηρια για να ταιζουμαι τους βουλευταδες μας και κτηνοτρωφια και επιδη βγενεις κι εσει στα κυνηγια ξερω οτι τα εχεις σηναντισει αρκεταις φωρες .Και εγω ρε φιλε θελω να ειμαι αισιοδοξος και να λεω οτι θα πηγενω στο Αποκωρονα οπως λες και θα ειναι οπως παλια χωρις περιφραξει και μερικους μ….κες να ερχωνται απο ενα χιλιομετρο μακρια και να βρηζουν την μανα και τον πατερα μου .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #309794

    Το θεμα ρε Βικτωρα ειναι οτι τα οπλα και οι παραδοσοις της Κρητης περναναι σε λαθος χερια .Αν εβλεπαι ενας Μουντακης ενας Σκορδαλος και ολοι αυτοι που εχτησαν την παραδοσιακη μουσικη και την πηγαν στα περατας της γης ποιοι την διαχηριζωνται σημερα θα εκαναν χαρακηρι .Για πες μου εχει ακουσει αυτους τους παλιους μουσικους να βαζουν στην ηχογραφιση των δισκον τους οπλα μεσα να ριχνουν και να λεναι για ουισκια 4χ4 και για μπιστολια ?Σιγνομη αλλα εγω τον τοπο μου δεν τον θελω ετσει με χασισια τσαμπουκαδες κουμπουροφορους με μπαρμπα βουλευτη με 4χ4 που νομιζουν οτι ο δρομος ολος τους ανηκει με σκυλους φολιασμενους και κρεμασμενους στα δεντρα με ανεξελεχτη λαθροθηρια για να ταιζουμαι τους βουλευταδες μας και κτηνοτρωφια και επιδη βγενεις κι εσει στα κυνηγια ξερω οτι τα εχεις σηναντισει αρκεταις φωρες .Και εγω ρε φιλε θελω να ειμαι αισιοδοξος και να λεω οτι θα πηγενω στο Αποκωρονα οπως λες και θα ειναι οπως παλια χωρις περιφραξει και μερικους μ….κες να ερχωνται απο ενα χιλιομετρο μακρια και να βρηζουν την μανα και τον πατερα μου .

    Mε εκφραζει απολυτα αυτο που λες. Αλοιμονο ομως αν δεν ελπιζουμε σε κατι καλυτερο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    472
    apsel στις #309750

    Αν ο βοσκός δεν ήταν από το Σουφλί αλλά από την Κρήτη ,θα ζούσε.

    http://www.newsit.gr/default.php?pname=Art…453&catid=6

    Από την πολυθρόνα τα λέμε καλά,αλλά 2 μέρες με κάποιο βοσκό της Κρήτης ίσως μας κάνει να αλλάξουμε γνώμη και να αγριέψουμε κι εμείς…
    Τα παραδείγματα καθημερινά. :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #309744

    [size=3]Αν ο βοσκός δεν ήταν από το Σουφλί αλλά από την Κρήτη ,θα ζούσε.[/size]

    [url=”http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=69453&catid=6″]http://www.newsit.gr/default.php?pname=Art…453&catid=6[/url]

    Από την πολυθρόνα τα λέμε καλά,αλλά 2 μέρες με κάποιο βοσκό της Κρήτης ίσως μας κάνει να αλλάξουμε γνώμη και να αγριέψουμε κι εμείς…
    Τα παραδείγματα καθημερινά. :)

    1) Δεν θα γηνωταν για τον απλουστατο λογο ο βοσκος εδω δεν περνει υπαλιλο να τον κανει τι να του βασταει το φλιτζανι στο καφενειο ?Γιατι εδω αν δεν το ξερεις ο βοσκο ειναι οπουδηποτε αλλου εκτος απο τα ζωα του .
    2)Τωρα το οτι θα σε κανει να αγριεψεις αυτο ειναι σηγουρο αλλα οχι για τον λογο που νομηζεις εσει ιδιος αν σε δει με τα χακοι και την καραμπινα :D :lol: :lol:
    3)Και εσει βρε ανθρωπαι του θεου αφου ειναι σεσημαζμενος πας και τον αναμαζευεις και του δινεις δουλεια ?Τι να πω λιπαμαι γιατι οτι και να ειναι ενας ανθρωπος χαθηκαι αδηκα .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #309739

    1) Δεν θα γηνωταν για τον απλουστατο λογο ο βοσκος εδω δεν περνει υπαλιλο να τον κανει τι να του βασταει το φλιτζανι στο καφενειο ?Γιατι εδω αν δεν το ξερεις ο βοσκο ειναι οπουδηποτε αλλου εκτος απο τα ζωα του .
    2)Τωρα το οτι θα σε κανει να αγριεψεις αυτο ειναι σηγουρο αλλα οχι για τον λογο που νομηζεις εσει ιδιος αν σε δει με τα χακοι και την καραμπινα :) :D :lol:
    3)Και εσει βρε ανθρωπαι του θεου αφου ειναι σεσημαζμενος πας και τον αναμαζευεις και του δινεις δουλεια ?Τι να πω λιπαμαι γιατι οτι και να ειναι ενας ανθρωπος χαθηκαι αδηκα .

    εχεις την εντυπωση οτι οταν του εδωσε δουλεια ηξερε οτι ειναι σεσημασμενος ρε φιλε?:lol:… ειδες ομως δικαιολογια ο αλβανος? δεν με πληρωνε λεει να στειλω τα λεφτα στην αλβανια… και δηλαδη ρε ΖΩΟ αν τον σκοτωνες θα σε πληρωνε μετα το πτωμα του? κωλοζωο πεταμενο. κακο ψωφο να εχεις σκοτωσες το γεροντακι κωλοζωο μαιμουνι

    αυτα τα εγκληματα που γινονται τα τελευταια χρονια στην χωρα μας, δεν ειναι απλως πολυ περισσοτερα απο οτι πριν ερθουν οι λαθρομεταναστες, αλλα ειναι και πολυ πιο σκληρα. ειναι ΠΡΟΦΑΝΕΣ οτι υπαρχει φυλετικο μισος!

    και οι ελληνες βιαζαν θα πει καποιος. ναι. αλλα δεν θυμαμαι ποτε 13χρονη να την απηγαγαν 2 ελληνες και να την σαπιζαν στο ξυλο και να την βιαζαν επι βδομαδες και στο τελος να την πουλησαν σε μπουρδελο για 1500 ευρω…

    και οι ελληνες εκαναν ληστιες θα πει καποιος. ναι, αλλα δεν θυμαμαι ποτε ελληνας να μπει σε σπιτι 80χρονης και αντι να παρει τα λεφτα και να φυγει, να κατσει να την βιασει και να την δερνει επι 2 ωρες…

    και οι ελληνες εχουν πυροβολησει αστυνομικους θα πει καποιος. ναι, αλλα δεν θυμαμαι ποτε ελληνας κακοποιος αντι να διαφυγει, να κατσει να στησει ενεδρα σε αστυνομικους και να τους ριξει 120 σφαιρες με καλασνικοφ!

    και οι ελληνες εκαναν φονους. ναι εκαναν, αλλα δεν θυμαμαι ποτε να εσφαξαν και να ακρωτηριασαν ηλικιωμενο ζευγαρι με μασετες, για να του παρουν 150 ευρω π.χ…

    αυτα ειναι ιδιαιτερα σκληρα -φρικτα- απανθρωπα εγκληματα που "δειχνουν" ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΙΣΟΣ και καμια ΑΠΟΛΥΤΩΣ "τυψη" για αυτο που κανουν. κανεναν οικτο για αυτους που βασανιζουν! ειναι ΠΡΟΦΑΝΕΣΤΑΤΟ οτι μας θεωρουν αντικειμενα, μεσα στην ιδια μας την πατριδα! αυτα τα ΚΩΛΟΖΩΑ. και ειναι επισης προφανες οτι το ιδιο μας το κρατος μας εχει χεσμενους, γιατι αυτα ολα τα κουκουλωνει και δεν τα λεει στο ευρυ κοινο, για να μην υπαρξουν …"πογκρομ" κατα των λαθροεισβολεων!
    δηλαδη, προτιμουν οι γραβατομενοι φραγκοφορεμενοι σκατοφλωροι του ΚΥΝοβουλίου, να απαχθει μια 16χρονη κοπελα απο 7 πακιστανους και να βιαζετε ομαδικως και να ξυλοκοπειται αγριως επι 4 μερες μεσα σε ενα γαμοσπιτο, απο το να λαβουν μετρα προστασιας και ενημερωσης του κοσμου , ωστε να τον προστατεψουν. μονο και μονο για να μην χαλασουν την καλη τους σχεση με το πακισταν και ορισμενες μεγαλες δυναμεις…

    αυτο το κρατος εχουμε και περιμενουμε να μας αγαπαει και να μας προστατευει!!!
    λυπαμαι τους εντιμους και ευσυνειδητους αστυνομικους που αναγκαζονται να υπακουουν στις προσταγες των ξεφτιλισμενων που μας κυβερνανε και να "καταπινουν" ολα αυτα που βλεπουν καθημερινα! και να δεχονται και τον χλευασμο και την αγανακτιση του κοσμου!
    βεβαια, ολα τα πραγματα εχουν ενα οριο. εγω στην θεση τους θα ειχα παραιτηθει. δεν θα ανεχομουν να περνω διαταγες απο προδοτες και ανικανους. ουτε απο ανωμαλους, ουτε απο στοκους

    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΜΑΣ. θα μας σφαζουν σιγα σιγα μεχρι στο τελος να γινουμε μια μικρη μειοψηφια μεσα στην ιδια μας την χωρα. και δεν θα μας σφαξουν ολους. οχι..γιατι θα θελουν να μας κρατησουν ορισμενους για δουλους.
    Η Ελλας εχει δεχθει την πιο υπουλη και επικίνδυνη ΕΙΣΒΟΛΗ στην ιστορια της!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 361 έως 375 (από 392 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων