Αλλαγη στη νομοθεσια για τα οπλα

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 376 έως 390 (από 392 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #170072

    ψηφιστε φυτα…ψηφιστε

    http://www.youtube.com/watch?v=OHFA8qw1cJ4…feature=related


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #170073

    http://www.youtube.com/watch?v=IW_vyvRIdhw…feature=related

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #309725

    ψηφιστε φυτα…ψηφιστε

    [url=”http://www.youtube.com/watch?v=OHFA8qw1cJ4&feature=related”]http://www.youtube.com/watch?v=OHFA8qw1cJ4…feature=related[/url]

    Στα περισοτερα απο αυτα που λες σημφωνο φιλε μου απλα θα σου πω οτι δεν θα ηθελα να ειμουν στην θεση αυτου που θα εληνε το προβλημα της Υπατια , απο την μια τον αγανακτησμενο κοσμο κι απο την αλλη αυτους που τα τελευτεα 20 χρονια μας κυβερναναι την TV με ολους αυτους τους μεγαλους πατριοτες Λαζοπουλους διμοσιογραφους και τους σημερινους κουμουνιστες ,που αν σηκονοταν ο μπαρμπας μου απο εκει που ειναι , θα ελεγαι <για ποιους πηγα και με εκλησαν στη Γιαρο ?>Το θεμα ειναι να μην
    τους αφησεις να μπουν μεσα γιατι μετα ειναι αργα εχεις να τα βαλεις με πολα μετοπα και εκει ο πολεμος ειναι χαμενος απο χερι .Θημαμαι απο το 92 που αρχησα και πηγενα Επταχορι Πενταλοφο για φασσες τι γηνοταν ηταν ενα φυλακιο με μερικους φανταρους εκει ολη μερα τους κυνηγουσαν αλλα τι να πρωτο κανουν τα φανταρια το μερος αχανες δεν μαζευωταν με τιποτα μετα εβαλαν τους ιδικους φρουρους αλλα και παλη τεραστιες δασομενες εκτασοις .Αλλα βλεπεις τοτε που βγηκε ο πατριοτης μου στην κηβερνιση και του τα εχωσαν οι ευρωπεοι και πηγε στην Αλβανεια και εκλησε την δουλεια ηταν καλλα τα μπικικινια και τωρα λεμαι οτι μας φτεναι οι Γερμανοι οι Γαλοι και ολοι αυτοι για την καταντια μας .Αυτοι φιλε ηταν μαγγες και ειχαν τα λευτα και ελησαν το προβλημα τους ,γιατι οπως λεμαι κι εδω με τον παρα μου γ…….ο και τη γιαγια μου .Και αν νομιζουμαι οτι το να κουβαλαει ο καθενας ενα οπλο απανω του θα λυσουμαι το προβλημα, τι να πω αυτο διχνει το ποσο αδηναμη ειμασται για αλλη μια φωρα . :) :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    472
    apsel στις #309707

    1) Δεν θα γηνωταν για τον απλουστατο λογο ο βοσκος εδω δεν περνει υπαλιλο να τον κανει τι να του βασταει το φλιτζανι στο καφενειο ?Γιατι εδω αν δεν το ξερεις ο βοσκο ειναι οπουδηποτε αλλου εκτος απο τα ζωα του .
    2)Τωρα το οτι θα σε κανει να αγριεψεις αυτο ειναι σηγουρο αλλα οχι για τον λογο που νομηζεις εσει ιδιος αν σε δει με τα χακοι και την καραμπινα :D :lol: :lol:
    3)Και εσει βρε ανθρωπαι του θεου αφου ειναι σεσημαζμενος πας και τον αναμαζευεις και του δινεις δουλεια ?Τι να πω λιπαμαι γιατι οτι και να ειναι ενας ανθρωπος χαθηκαι αδηκα .

    δηλ εσυ αν πάρεις κάποιο Αλβανό-Πακιστανό να σε βοηθήσει να μεταφέρεις τις ελιές σου ,του ζητάς ποινικό μητρώο,αυτος σου το παρουσιάζει,και ανάλογα με τα εγκλήματα που έχει κάνει αποφασίζεις αν τον πάρεις?
    :)
    Εδώ το 99% δεν έχει ουτε ταυτότητα.
    Επίσης οι βοσκοί είναι κάποιοι από τους ΑΠΕΙΡΟΕΛΑΧΙΣΤΟΥΣ Έλληνες που κάτι παράγουν και προσφέρουν στο κράτος.
    Και επειδή ξέρω καμποσους, ξέρω και αν κάθονται όλη τη μέρα κ πίνουν φραπέδες, ή τρέχουν στα βουνά με βροχή κ κρύο κ χιόνι παλεύοντας για το μεροκάματο.
    Εκτος βέβαια να τους κάνουμε κι αυτούς δημοσίους υπαλλήλους για να πίνουν το καφεδάκι τους πιο άνετα και να αγοράζουμε με συνάλλαγμα όλο το γάλα-κρέας-τυρί που καταναλώνουμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #309685

    δηλ εσυ αν πάρεις κάποιο Αλβανό-Πακιστανό να σε βοηθήσει να μεταφέρεις τις ελιές σου ,του ζητάς ποινικό μητρώο,αυτος σου το παρουσιάζει,και ανάλογα με τα εγκλήματα που έχει κάνει αποφασίζεις αν τον πάρεις?
    :)
    Εδώ το 99% δεν έχει ουτε ταυτότητα.
    Επίσης οι βοσκοί είναι κάποιοι από τους ΑΠΕΙΡΟΕΛΑΧΙΣΤΟΥΣ Έλληνες που κάτι παράγουν και προσφέρουν στο κράτος.
    Και επειδή ξέρω καμποσους, ξέρω και αν κάθονται όλη τη μέρα κ πίνουν φραπέδες, ή τρέχουν στα βουνά με βροχή κ κρύο κ χιόνι παλεύοντας για το μεροκάματο.
    Εκτος βέβαια να τους κάνουμε κι αυτούς δημοσίους υπαλλήλους για να πίνουν το καφεδάκι τους πιο άνετα και να αγοράζουμε με συνάλλαγμα όλο το γάλα-κρέας-τυρί που καταναλώνουμε.

    Kαι βεβαια φιλε μου κι εγω που πηγενα για φασες στα Αλβανικα σηνορα εβλεπα τετοιους βοσκου αλλα εγω δεν μηλισα γι αυτους μηλαω για μια αρκετη μεριδα βοσκων της Κρητης .
    Τωρα εγω αν παρω ενα Αλβανοπακιστανο για τις ελιες θα τον παρω για δυο τρεις αντε μηνα να το θεσω ετσι θα μου πεις αν εχει σκοπο να στην κανει δεν φτανει και βεβαια .Σε αυτο ομως που διαβασα απο οτι καταλαβα τον ειχαι καιρο στο τοσο καιρο δεν ειχαι δει τιποτα το θετο ετσι εγω ,και λεω απο οτι ξερω για τους Αλβανους εδω τωρα ο νομιμος Αλβανος με βιζα θελει ενσιμα για να του βγαλουν αδεια παραμονης αλλα αυτος ο Αλβανος δεν βρησκει ευκολα δουλεια γιατι δεν σημφερει να τον παρεις .Θα μου πεις τωρα τι μας λες ρε φιλε αυτα ειναι ψιλα γραμματα ιδικα για ενα βοσκο και παλη δικιο εχεις γιατι οτι και να λεμαι κι οτι αναλιση και να κανουμαι δεν παβει να χαθηκε ενας ανθρωπος και αυτα επρεπαι να λεγωνται και να σκεφτωνται πριν γιατι τιποτα δεν αξηζει περισοτερο απο την ζωη μας .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #309684

    Στα περισοτερα απο αυτα που λες σημφωνο φιλε μου απλα θα σου πω οτι δεν θα ηθελα να ειμουν στην θεση αυτου που θα εληνε το προβλημα της Υπατια , απο την μια τον αγανακτησμενο κοσμο κι απο την αλλη αυτους που τα τελευτεα 20 χρονια μας κυβερναναι την TV με ολους αυτους τους μεγαλους πατριοτες Λαζοπουλους διμοσιογραφους και τους σημερινους κουμουνιστες ,που αν σηκονοταν ο μπαρμπας μου απο εκει που ειναι , θα ελεγαι <για ποιους πηγα και με εκλησαν στη Γιαρο ?>Το θεμα ειναι να μην
    τους αφησεις να μπουν μεσα γιατι μετα ειναι αργα εχεις να τα βαλεις με πολα μετοπα και εκει ο πολεμος ειναι χαμενος απο χερι .Θημαμαι απο το 92 που αρχησα και πηγενα Επταχορι Πενταλοφο για φασσες τι γηνοταν ηταν ενα φυλακιο με μερικους φανταρους εκει ολη μερα τους κυνηγουσαν αλλα τι να πρωτο κανουν τα φανταρια το μερος αχανες δεν μαζευωταν με τιποτα μετα εβαλαν τους ιδικους φρουρους αλλα και παλη τεραστιες δασομενες εκτασοις .Αλλα βλεπεις τοτε που βγηκε ο πατριοτης μου στην κηβερνιση και του τα εχωσαν οι ευρωπεοι και πηγε στην Αλβανεια και εκλησε την δουλεια ηταν καλλα τα μπικικινια και τωρα λεμαι οτι μας φτεναι οι Γερμανοι οι Γαλοι και ολοι αυτοι για την καταντια μας .Αυτοι φιλε ηταν μαγγες και ειχαν τα λευτα και ελησαν το προβλημα τους ,γιατι οπως λεμαι κι εδω με τον παρα μου γ…….ο και τη γιαγια μου .Και αν νομιζουμαι οτι το να κουβαλαει ο καθενας ενα οπλο απανω του θα λυσουμαι το προβλημα, τι να πω αυτο διχνει το ποσο αδηναμη ειμασται για αλλη μια φωρα . :) :D

    το προβλημα δεν λυνεται με την οπλοκατοχη. το προβλημα λυνεται με βουλιση σωστη και πραξη αναλογη. και με θεληση!
    η οπλοκατοχη απλα μπορει μεχρι ενα σημειο να σε προφυλαξει απο τις επιπτωσεις του προβληματος. μπορει να σου σωσει την ζωη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #309683

    το προβλημα δεν λυνεται με την οπλοκατοχη. το προβλημα λυνεται με βουλιση σωστη και πραξη αναλογη. και με θεληση!
    η οπλοκατοχη απλα μπορει μεχρι ενα σημειο να σε προφυλαξει απο τις επιπτωσεις του προβληματος. μπορει να σου σωσει την ζωη

    Συμφωνω δεν λυνεται το προβλημα με τα κουμπουρια.Πρεπει η πολιτεια να διωχνει οσους δεν χρειαζονται εδω περα και να χωνει μεσα μεχρι να γερασουν οσους πουλανε οπλα-ναρκωτικα-μαστρωπεια.Ειδικα τους αλβανους που ειναι απο την φυση τους ζηλοφθονες και μισεροι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #309679

    Kαι βεβαια φιλε μου κι εγω που πηγενα για φασες στα Αλβανικα σηνορα εβλεπα τετοιους βοσκου αλλα εγω δεν μηλισα γι αυτους μηλαω για μια αρκετη μεριδα βοσκων της Κρητης .
    Τωρα εγω αν παρω ενα Αλβανοπακιστανο για τις ελιες θα τον παρω για δυο τρεις αντε μηνα να το θεσω ετσι θα μου πεις αν εχει σκοπο να στην κανει δεν φτανει και βεβαια .Σε αυτο ομως που διαβασα απο οτι καταλαβα τον ειχαι καιρο στο τοσο καιρο δεν ειχαι δει τιποτα το θετο ετσι εγω ,και λεω απο οτι ξερω για τους Αλβανους εδω τωρα ο νομιμος Αλβανος με βιζα θελει ενσιμα για να του βγαλουν αδεια παραμονης αλλα αυτος ο Αλβανος δεν βρησκει ευκολα δουλεια γιατι δεν σημφερει να τον παρεις .Θα μου πεις τωρα τι μας λες ρε φιλε αυτα ειναι ψιλα γραμματα ιδικα για ενα βοσκο και παλη δικιο εχεις γιατι οτι και να λεμαι κι οτι αναλιση και να κανουμαι δεν παβει να χαθηκε ενας ανθρωπος και αυτα επρεπαι να λεγωνται και να σκεφτωνται πριν γιατι τιποτα δεν αξηζει περισοτερο απο την ζωη μας .

    Σε ποιά προοδευμένη Ευρωπαϊκή χώρα επιτρέπεται η βοσκή όπου να'ναι;;; Σε ποια προοδευμένη Ευρωπαϊκή χώρα τα κρέατα και τα γάλατα παράγονται με τέτοιες άθλιες συνθήκες για την εποχή μας;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #309675

    Σε ποιά προοδευμένη Ευρωπαϊκή χώρα επιτρέπεται η βοσκή όπου να'ναι;;; Σε ποια προοδευμένη Ευρωπαϊκή χώρα τα κρέατα και τα γάλατα παράγονται με τέτοιες άθλιες συνθήκες για την εποχή μας;;;

    Συμφωνω και συμλιρονο. ( ΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΛΑ ΠΕΡΑΣΑΜΑΙ ΣΤΗ ΒΟΣΚΙΚΗ :D )οι επιδοτισοις ξερεται γιατι δινωνται ,για να εξελιξεις τα προιοντα σου και να τα κανεις ανταγωνιστικα, για να δουμαι τωρα τι διαφωρα εχει ο βοσκος του 50 με το βοσκο του σημερα με τις επιδοτισοις απολιτος καμια .Οταν ο ευρωπεος βοσκος παρακολουθει σεμιναρια αγωραζει νε μηχανιματα να σας πω τι εκαναι ο εδω βοσκος κατι που το ξερω απο δικο μου ατομο καλλα ,εβρισκαι χασαπη αυτος και μερικοι αλλοι και του εκωβαι πλαστα τιμολογια για να περνει μεγαλητερη επιδοτιση και οταν του τσιμπισαναι προσπαθουσαναι να τα κουκουλοσουν με τους μπαρμπα βουλευταδες ,και μετα λεμαι ευρωπαιοι ρε χιροτεροι απο του Αλβανους ειμασται και για οτι τραβαμαι τωρα η πλατη μας τα φτεει .Και λες του αλλου πχ. το ειδαις να παρανομοι πηρες τηλ. και λεει εγω θα γηνω ρουφιανος ,ρε που παμαι ρεεεεε :) η κατοχη περασαι ολοι οι αλλοι λαοι ξηπνισαν εμεις ποτε ?Τα οπλα κυριοι οταν παναι στα χερια του λαου το κρατος γηνεται πχ. Αλβανια (προσφατο)Λιβη (σημερινο) οποιος νομιζει οτι του αρεσουν τα κρατοι αυτα και θελει η χωρα του να γηνει το ιδιο και οχι Γερμανια, Γαλια ,Σουιδια κλπ. τι να πω .

    ΥΓ.Κυριοι να με συχωρεσουν καπιοι για τον παρορμιτισμο μου πολες φωρες και ολα αυτα δεν τα λεω γιατι θελω να αντιπαρατεθω με παιδια εδω που ισος να ειναι και βοσκοι απλος πηστευω οτι ο καθενας απο τη μερια του δεν πρεπει να αφηνει το καθε σκουπηδι να αμαβρωνει την δουλεια του το ιδροτα του την χωρα του .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    472
    apsel στις #309674

    Σε ποιά προοδευμένη Ευρωπαϊκή χώρα επιτρέπεται η βοσκή όπου να'ναι;;; Σε ποια προοδευμένη Ευρωπαϊκή χώρα τα κρέατα και τα γάλατα παράγονται με τέτοιες άθλιες συνθήκες για την εποχή μας;;;

    Πάντως ενα τυρί του Κριαρα (γραβιέρα), στον οποίο δίνουν το γάλα τους γνωστοί μου, βραβεύτηκε ως το ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΥΡΙ στον κόσμο.
    (ίσως γιατί προέρχεται απο ζώα ελευθέρας βοσκής από τον Ψηλορείτη).
    Δεν ξέρω φίλε NIKFRA αν τα αμάξια που παράγουν οι αυτοκινητοβιομηχανίες μας είναι καλύτερα απο των Γερμανών,των Ιταλών ή των Σουηδών.

    :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #170103

    Το θέμα αγαπητή συνάδελφοι για μένα είναι ότι για άλλη μια φορά συζητάμε για την πλήρη μπαχαλοποιηση και την αδυναμία του ελληνικού κράτους να ελέγξει να επιβάλει και να προσάρμοση με δημοκρατικούς προσδιορισμούς τους νομούς που θα διέπουν την κοινωνία και τους πολίτες αυτής της χώρας

    1) Νόμοι και κόντρα νόμοι για την οπλοκατοχή που έχουν φτιαχτή στο πόδι δεν λύνουν το μεγάλο πρόβλημα τον τοπικών κοινωνιών περί όπλων και την κουλτούρα που τους διακατέχουν

    2) διαβάζω για πακιστανούς κονγκολέζους και σκατο αλβανούς και για το ότι η έλληνες είναι ρατσιστές και τέτοια κουλά ας μας πει ένας όταν εμάς μας πουλαγαν 50 μάρκα το κεφάλι και μας έστελναν στην γερμάνια Βέλγιο και Αυστραλία αυτά κάναμε……… κλέψαμε σκοτώσαμε σφάξαμε η μήπως φτιάξαμε συμμορίες για να λιωνόμαστε το βιος μιας χώρας που μας φιλοξενούσε…………… όχι βεβαία εμείς ευδοκιμήσαμε δουλέψαμε και προκόψαμε σαν λαός στην ξενιτιά ………….. παρά πολλά παραδείγματα υπάρχουν για να το επιβεβαιώσουν αυτό … άρα δεν έχουμε καμία σχέση με αυτά τα παράσιτα που μας φόρτωσαν η έκαστοτε κυβερνήσεις τους οικονομικούς τάχα μου μετανάστες

    3) Τώρα για να ανεπτύχθη μια χωρά σαν την Ελλάδα όπως είναι τώρα δεν θέλει να γίνει μεγάλη και τρανοί εν μια νυχτι στην κατασκευή αυτοκινήτων δόξα τον θεό έχουμε πολύ πιο δυνατά χαρτιά να παίξουμε στην παγκόσμια αγορά……… αν θέλετε το συζητάμε δεν έχω κανένα πρόβλημα…………. Απλά σκεφτείτε ότι με την γενική απραξία και ανιδεοτητα αυτόν που μας κυβερνανε στο να φτιάξουν νόμους και θεσμικά πλαίσια αναγκάζουν τους ιδιους τους έλληνες να παρανομούν και όχι μόνο….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #309444

    Πάντως ενα τυρί του Κριαρα (γραβιέρα), στον οποίο δίνουν το γάλα τους γνωστοί μου, βραβεύτηκε ως το ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΥΡΙ στον κόσμο.
    (ίσως γιατί προέρχεται απο ζώα ελευθέρας βοσκής από τον Ψηλορείτη).
    Δεν ξέρω φίλε NIKFRA αν τα αμάξια που παράγουν οι αυτοκινητοβιομηχανίες μας είναι καλύτερα απο των Γερμανών,των Ιταλών ή των Σουηδών.

    :)

    εγω ειμαι υπερ της ελευθερης βοσκης σε ΔΗΜΟΣΙΑ βοσκοτοπια και μονο.(δλδ να μην γινονται καταπατησεις ιδιοτικων εκτασεων) ,οταν, οι βοσκοι δεν φραζουν και οικιοποιουνται αυτες τις δημοσιες εκτασεις και μαλιστα ΔΩΡΕΑΝ…
    οπως δηλαδη συμβαινει στην κρητη και ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #309443

    [color=”#000000″][size=2]Το θέμα αγαπητή συνάδελφοι για μένα είναι ότι για άλλη μια φορά συζητάμε για την πλήρη μπαχαλοποιηση και την αδυναμία του ελληνικού κράτους να ελέγξει να επιβάλει και να προσάρμοση με δημοκρατικούς προσδιορισμούς τους νομούς που θα διέπουν την κοινωνία και τους πολίτες αυτής της χώρας

    1) Νόμοι και κόντρα νόμοι για την οπλοκατοχή που έχουν φτιαχτή στο πόδι δεν λύνουν το μεγάλο πρόβλημα τον τοπικών κοινωνιών περί όπλων και την κουλτούρα που τους διακατέχουν

    2) διαβάζω για πακιστανούς κονγκολέζους και σκατο αλβανούς και για το ότι η έλληνες είναι ρατσιστές και τέτοια κουλά ας μας πει ένας όταν εμάς μας πουλαγαν 50 μάρκα το κεφάλι και μας έστελναν στην γερμάνια Βέλγιο και Αυστραλία αυτά κάναμε……… κλέψαμε σκοτώσαμε σφάξαμε η μήπως φτιάξαμε συμμορίες για να λιωνόμαστε το βιος μιας χώρας που μας φιλοξενούσε…………… όχι βεβαία εμείς ευδοκιμήσαμε δουλέψαμε και προκόψαμε σαν λαός στην ξενιτιά ………….. παρά πολλά παραδείγματα υπάρχουν για να το επιβεβαιώσουν αυτό … άρα δεν έχουμε καμία σχέση με αυτά τα παράσιτα που μας φόρτωσαν η έκαστοτε κυβερνήσεις τους οικονομικούς τάχα μου μετανάστες

    3) Τώρα για να ανεπτύχθη μια χωρά σαν την Ελλάδα όπως είναι τώρα δεν θέλει να γίνει μεγάλη και τρανοί εν μια νυχτι στην κατασκευή αυτοκινήτων δόξα τον θεό έχουμε πολύ πιο δυνατά χαρτιά να παίξουμε στην παγκόσμια αγορά……… αν θέλετε το συζητάμε δεν έχω κανένα πρόβλημα…………. Απλά σκεφτείτε ότι με την γενική απραξία και ανιδεοτητα αυτόν που μας κυβερνανε στο να φτιάξουν νόμους και θεσμικά πλαίσια αναγκάζουν τους ιδιους τους έλληνες να παρανομούν και όχι μόνο….
    [/size][/color]

    +100000

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    304
    nsigr στις #170635

    Ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάποιο Site που να έχει τον νόμο που υπάρχει αυτή την στιγμή?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1526
    ΒΙΚΤΩΡΟΣ στις #299853

    MOΛΙΣ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΝΟΜΟ ΠΕΡΙ ΟΠΛΩΝΟ ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ 99% ΤΡΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΑΡΘΡΩΝ ΤΟΥ ΠΑΛΙΟΥ :blink:
    ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ ΠΟΙΗΤΕΣ (ΧΡΥΣΟΧΟΙΔΗΣ-ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ) ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΘΑ ΑΠΟΣΤΕΙΛΕΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΤΑΞΗ ΕΝΤΟΣ ΤΟΥ :D ΜΗΝΑ.

    Ο ΝΕΟΣ ΝΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΔΥΟ ΦΥΛΛΑ ΤΗΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑΣ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΩΣ Νο67 και Νο538 ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΘΕΙ 5&6/4/2001.
    ΤΟ ΕΝΑ ΦΥΛΛΟ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΤΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ ΟΠΛΩΝ.
    ΞΕΧΩΡΙΣΑ 3 ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΕΣ….

    <ΑΡΘΡΟ 8 παρ.6. Ο ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΦΟΔΙΑΣΤΕΙ ΜΕ ΤΗ ΠΡΟΒΛΕΠΟΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΑΤΑΞΕΙΣ ΤΟΥ ν. 2168/1993 ΑΔΕΙΑ ΚΑΤΟΧΗΣ ΔΕΝ ΥΠΕΧΕΙ ΠΟΙΝΙΚΗ ΕΥΘΥΝΗ ΑΝ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΘΕΛΗΣΗ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΕΞΕΤΑΣΘΕΙ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΤΡΟΠΟ ΓΙΑ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΚΑΤΟΧΗ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΥ ΟΠΛΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ, ΥΠΟΒΑΛΕΙ ΣΤΙΣ ΑΡΜΟΔΙΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΑ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗ ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΑΔΕΙΑΣ. ΣΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΥΤΗ, Ο ΚΑΤΟΧΟΣ ΥΠΟΧΡΕΟΥΤΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΒΑΛΕΙ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΑΔΕΙΑΣ ΚΑΤΟΧΗΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΥ ΟΠΛΟΥ ΤΟ 20ΠΛΑΣΙΟ ΤΩΝ ΤΕΛΩΝΠΟΥ ΠΡΟΒΛΕΠΟΝΤΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ>

    ΑΡΘΡΟ 2 παρ 10Α< ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΠΥΡΟΜΑΧΙΚΩΝ Η ΑΔΕΙΑ ΧΟΡΗΓΕΙΤΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ ΜΟΝΑΔΑ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ ΤΟΥΣ, ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ, Ο ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΑΡΤΙΔΑΣ LOT TO ΔΙΑΜΕΤΡΗΜΑ ΚΑΙ Ο ΤΥΠΟΣ ΤΟΥ ΠΥΡΟΜΑΧΙΚΟΥ>.


    ΑΡΘΡΟ 10 παρ.3Β< ΟΣΟΙ ΠΡΟΒΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ Ή ΓΟΜΩΣΗ Ή ΑΝΑΓΟΜΩΣΗ ΠΥΡΟΜΑΧΙΚΩΝ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΝ ΣΉΜΑΝΣΗ ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ ΜΟΝΑΔΑ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ ΤΟΥΣ, ΚΑΤΑ ΤΡΟΠΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ, Ο ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΑΡΤΙΔΑΣ (LOT), ΤΟ ΔΙΑΜΕΤΡΗΜΑ ΚΑΙ Ο ΤΥΠΟΣ ΤΟΥ ΠΥΡΟΜΑΧΙΚΟΥ
    >.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 376 έως 390 (από 392 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων