BROWNING CYNERGY COMPOSITE Super Poze

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 42 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Browning

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    cyrosd στις #164305

    Από τον Οδηγό About του 2010.
    Οι τύποι του Browning Cynergy που εισάγονται από την εταιρεία και τα τεχνικά χαρακτηριστικά με τις τιμές.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #324117

    Από τον Οδηγό About του 2010.
    Οι τύποι του Browning Cynergy που εισάγονται από την εταιρεία και τα τεχνικά χαρακτηριστικά με τις τιμές.

    [url=”http://img257.imageshack.us/i/43483362.png/”][img]http://img257.imageshack.us/img257/151/43483362.th.png[/img][/url]

    Ωραίος ο φίλος ……….

    Εδώ έχει το Sporter άρα άλλο είναι το κυνηγετικό Composite <_<

    Aπ' ότι φαίνεται όλα τα Cynergy είναι η προσπάθεια της Browning να δώσει και αυτή όπλο με χαμηλό profil.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    30
    silentmover στις #164310

    καλή χρονιά σε όλους, έχω το black ice και είνια τρελό όπλο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/12/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    Ray στις #324093

    Composite sporting ++ <_<

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    34
    Ekivolos στις #164367

    καλημέρα και από μένα.. χρόνια πολλά και καλή χρονιά στην παρέα

    και εμένα έχει -εδώ και μερικά χρόνια- μπει στο μάτι το συγκεκριμένο όπλο (για λόγους όπως η υπερυψωμένη ρίγα, τα συνθετικά μέρη, το χαμηλότατο προφίλ..) αλλά η ιδιαίτερα αυξημένη του τιμή -στα 2.700 ευρώ για φέτος όπως κι εγώ είδα στο about- αποτέλεσε τον ανασταλτικό παράγοντα για την απόκτησή του. η νέα χαμηλωμένη τιμή (στα 2.200) της συγκεκριμένης κυνηγετικής περισσότερο έκδοσης και πιο "λιτής" (απ' ότι κατάλαβα 1 τσοκάκι λιγότερο, σκανδάλες κ.λπ.) με έβαλε λιγάκι στον πειρασμό.

    επειδή από φέτος θέλω να ασχοληθώ ιδιαίτερα με το άθλημα του σπόρτινγκ (λίγο με το skeet) – δεν το θέλω και τόσο για καρτερίσιο κυνήγι δηλ.-, θα ήθελα τη γνώμη σας, αν πιστεύετε ότι η συγκεκριμένη περίπτωση (με τη μικρότερη ρίγα) είναι κατάλληλη;
    επίσης αν είναι δυνατόν με το συγκεκριμένο ρυθμιζόμενο κοντάκι να το φέρω ακριβώς στα μέτρα μου.. μήπως είναι καλύτερα να το αποκτήσω με το απλό ξύλινο και να το πάω σε οπλουργό;

    ευχαριστώ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    653
    meligSpiros στις #164381

    Πρόκειται για κυνηγετική έκδοση του όπλου, αυτό μαρτυρά η έλειψη ρυθμιζόμενης σκανδάλης και η στενή ρίγα σε σχέση με τα σκοπευτικά.
    Το κοντάκι είναι όλα τα λεφτά για κάποιον που δεν θέλει να μπλέξει οπλουργούς.
    Να τονίσω ότι είναι το μοναδικό, κυνηγετικό δίκαννο με ρυθμιζόμενο κοντάκι.
    Μια επιφύλαξη για τα βάρος, 3200 πάντως δεν είναι.
    Σίγουρα είναι μπροστόβαρο, αλλά αυτό δεν το θεωρώ μειονέκτημα.
    Θα τα έπαιρνα ευχαρίστως.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    569
    tiohunter στις #323860

    Πανεμορφο!

    [img]http://www.browning.com/products/catalog/images/images-by-title-name/Cynergy-Sporting-Colored-Composite-Yellow-MID-013289-l.jpg[/img]

    Φιλικα Νικος :D

    Ρε Νίκο, σα φλέρωνας είναι…

    Καλή χρονιά σε όλους!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    geo winchester στις #323854

    καλημέρα και από μένα.. χρόνια πολλά και καλή χρονιά στην παρέα

    και εμένα έχει -εδώ και μερικά χρόνια- μπει στο μάτι το συγκεκριμένο όπλο (για λόγους όπως η υπερυψωμένη ρίγα, τα συνθετικά μέρη, το χαμηλότατο προφίλ..) αλλά η ιδιαίτερα αυξημένη του τιμή -στα 2.700 ευρώ για φέτος όπως κι εγώ είδα στο about- αποτέλεσε τον ανασταλτικό παράγοντα για την απόκτησή του. η νέα χαμηλωμένη τιμή (στα 2.200) της συγκεκριμένης κυνηγετικής περισσότερο έκδοσης και πιο "λιτής" (απ' ότι κατάλαβα 1 τσοκάκι λιγότερο, σκανδάλες κ.λπ.) με έβαλε λιγάκι στον πειρασμό.

    επειδή από φέτος θέλω να ασχοληθώ ιδιαίτερα με το άθλημα του σπόρτινγκ (λίγο με το skeet) – δεν το θέλω και τόσο για καρτερίσιο κυνήγι δηλ.-, θα ήθελα τη γνώμη σας, αν πιστεύετε ότι η συγκεκριμένη περίπτωση (με τη μικρότερη ρίγα) είναι κατάλληλη;
    επίσης αν είναι δυνατόν με το συγκεκριμένο ρυθμιζόμενο κοντάκι να το φέρω ακριβώς στα μέτρα μου.. μήπως είναι καλύτερα να το αποκτήσω με το απλό ξύλινο και να το πάω σε οπλουργό;

    ευχαριστώ

    αν θα παρεις εγω σου προτινω να παρεις το pro sporter σε 76 αφου θα ασχοληθεις ζεστα και με τη βοηθεια ενος οπλουργου να το στησεις σωστα

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #323852

    αν θα παρεις εγω σου προτινω να παρεις το pro sporter σε 76 αφου θα ασχοληθεις ζεστα και με τη βοηθεια ενος οπλουργου να το στησεις σωστα

    Να ρωτήσω κάτι άσχετο που δεν γνωρίζω. Οι κλίσεις στα δίκαννα (δεξιά-αριστερά) πως αλλάζουν; Μόνο με cast on-off ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    geo winchester στις #323839

    Να ρωτήσω κάτι άσχετο που δεν γνωρίζω. Οι κλίσεις στα δίκαννα (δεξιά-αριστερά) πως αλλάζουν; Μόνο με cast on-off ?

    cast-on-off λεμε το δεξια αριστερα. οι κλισεις αλαζουν με πρεσαρισμα

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #323837

    cast-on-off λεμε το δεξια αριστερα. οι κλισεις αλαζουν με πρεσαρισμα

    Μας λες λίγα περισσότερα Γιώργο για αυτό το πρεσαρισμα; :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    geo winchester στις #323836

    Μας λες λίγα περισσότερα Γιώργο για αυτό το [b]πρεσαρισμα[/b]; :D

    αφου παρουμε τα μετρα βαζουμε το κοντακι σε μια ειδικη πρεσα και το ζεστενουμε με λαδι και σιγα σιγα αρχισουμε να το πρεσαρουμε μετα θα πρεπει να μηνει για 24ωρες μινιμουμ

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #323825

    αφου παρουμε τα μετρα βαζουμε το κοντακι σε μια ειδικη πρεσα και το ζεστενουμε με λαδι και σιγα σιγα αρχισουμε να το πρεσαρουμε μετα θα πρεπει να μηνει για 24ωρες μινιμουμ

    Αυτή η διαδικασία δεν αλλάζει το δεξιά-αριστερά;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #164423

    Γιώργο (altair), το "cast on – cast off" δεν είναι διαδικασία, είναι παράμετροι μέτρησης και σημαίνουν αντίστοιχα αριστερή και δεξιά παρέκλιση στο κοντάκι. Το "πρεσάρισμα" είναι ο πιο ενδεδειγμένος τρόπος να γυρίσεις το κοντάκι ενός δίκανου. Στις καραμπίνες μπορείς να το κάνεις και με τις φλάτζες ή λιμάροντας τις εφαρμογές.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #323822

    Thanks :D

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 42 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων