Αγορα Β525

Επισκόπηση 9 δημοσιεύσεων - 61 έως 69 (από 69 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2580
    thanos1981k στις #174112

    εκει οπου αγορασα την browning phoenix μου εκανε δωρο θηκη μεταφορας για ολοκληρο το οπλο και φυσιγγια τιμη 1000 euro. μετρητα.
    εκει μαλλον θα παω και για το επομενο


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    enduras1 στις #174125

    Κυριακο θα σου πω εγω που το εχω 2 χρονια τωρα.

    Το οπλακι ειναι σουπερ.
    Με την προσθηκη δυο τρουλοκ εχει γινει φονικο οπλο.
    Και επειδη εχω το ελαφρυ μετα απο 4 ωρες τσιχλοκυνηγι ειναι ακομη πουπουλο.

    Μειονεκτημα?
    Δεν εχω βρει ακομη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #299185

    Μειονεκτημα?
    Δεν εχω βρει ακομη.
    [color=”#8B0000″]

    [font=”Century Gothic”]ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΕ ΔΙΣΚΑΝΔΑΛΟ! αλλιώς θα το΄χα κι εγώ! :lol: [/font][/color]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    enduras1 στις #174130

    Μαριε δεν ειναι μειονεκτημα για εμενα.

    Skeet 1 & 2 εχω σχεδον μονιμα επανω.
    Οποιο θελει ας ερθει πρωτο.
    Τα περισοοτερα μενουν δοξα τον Κυριο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    667
    zador στις #299130

    [b][font=”Comic Sans MS”][size=5]Για μενα παντως δεν φταινε οι εισαγωγεις-αντιπροσωποι.Το κοστος του φταιξιματος το εχουν τα δυο-τρια πεντε μεγαλα κυνηγομαγαζα.
    Για να γινω πιο σαφης.Οι αντιπροσωποι δινουν τα οπλα σε τιμης χονδρικης στα μαγαζια.Αυτοι τα πωλουν με Χ κερδος.Μεχρι εδω σωστα.Υπαρχει πολιτικη οπου αγοραζοντας – το μεγαλοκαταστημα- απο την Χ αντιπροσωπεια απο 5 και πανω οπλα εχουν αλλη τιμολογιακη "μεταχειριση" που αυτο συνεπαγεται σε μια ανετη μεταχειριση προς τον πελατη απο πλευρας εκπτωσης.
    Ελα ντε που αυτο δεν συμβαινει απο τους "μεγαλους" καταστηματαρχες παρα μονο απο τους μικρους που παλεβουν να κρατησουν τα μαγαζια τους με νυχια και με δοντια και προτειμουν λιγοτερο κερδος απο το να χασουν τον πελατη.Και για να υποστηριξω αυτα που λεω,αγορασαμε με το φιλαρακι δυο οπλα την ιδια μερα και στιγμη.συνολο 5800€ με την εκπτωση της αντιπροσωπειας.Δεν θα επρεπε ο "μεγαλος"μαγαζατορας να κανει και αυτος μια εκπτωση,ετσι για τα ματια του κ@λου;;
    Δεν θα επρεπε να πει :"βρε παλικαρια παρτε και αυτο δωρο απο μενα λογω προτιμησης";
    Τιποτα,στυγνοι επαγγελματιες.ΜΟΝΟ τα μικρα μαγαζια το κανουν και ειλικρινα στεναχωρεθηκα που δεν μου "εκοψε' να βρω ενα τετοιο μαγαζακι.Υποστηριξτε αυτα τα μαγαζια.
    Αποψη μου και παντα φιλικα.[/size][/font][/b]

    KAI NA MIN KSEXNAME OTI OSO TO EXOUN MONOPOLIO THA MAS PIANOYN TON LOKO
    KAPOTE KAPOIA MAGAZIA EFERNAN OPLA PARAKAMPTONTAS TA ELINIKA MONOPOLIA KAI TOUS SABOTARANE KAKISTA
    OSOI GNORIZOUN THA KATALAVOUN TI ENOO

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #299057

    KAI NA MIN KSEXNAME OTI OSO TO EXOUN MONOPOLIO THA MAS PIANOYN TON LOKO
    KAPOTE KAPOIA MAGAZIA EFERNAN OPLA PARAKAMPTONTAS TA ELINIKA MONOPOLIA KAI TOUS SABOTARANE KAKISTA
    OSOI GNORIZOUN THA KATALAVOUN TI ENOO

    Φιλε μου εχεις δικιο.Αλλα κι αυτοι εφερναν πολλα Β΄ διαλογης.Επεσα θυμα τετοιας επιλογης,με μια 391,πριν 10 χρονια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    kyriakos304 στις #174203

    Κάποιος φίλος να μας πει εντυπώσεις από το όπλο και όχι για τα μαγαζιά.

    Λεπτομέρειες για το όπλο να πείτε σας παρακαλώ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #298922

    Κάποιος φίλος να μας πει εντυπώσεις από το όπλο και όχι για τα μαγαζιά.

    Λεπτομέρειες για το όπλο να πείτε σας παρακαλώ.

    Φιλε Κυριακο εχω ενα 525 το μοντελο πρεστιζ.Ειναι σχετικα ελαφρυ οπλο ελαφρως εμπροστοβαρες.Εχει ολα τα τσοκακια και δεν εχω παρατηρησει κανενα προβλημα στην λειτουργια του.Αν εισαι φαν του παραδοσιακου ψηλου προφιλ και του John Browning τοτε παρτο.Ουτως η αλλως σε λογικη τιμη σε σχεση με τον ανταγωνισμο ειναι (αν εχεις σαν επιλογη και τα μπερεττα) και δεν εχουν να ζηλεψουν τιποτε(μαλλον τα αλλα ζηλευουν) σε αντοχη κυριως και φινιρισμα.Το θεμα ειναι να καταλαβαινεις οτι σου'ρχεται και θα το δουλεψεις αν το παρεις. :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #298915

    Κάποιος φίλος να μας πει εντυπώσεις από το όπλο και όχι για τα μαγαζιά.

    Λεπτομέρειες για το όπλο να πείτε σας παρακαλώ.

    Φιλε μου οσο καλο και να ειναι ενα οπλο αμα δεν το κατσεις απανω σου να δεις αν σου ερχεται να ξερεις οτι θα σου ειναι αχρηστο .Δικαννο ειναι δεν ειναι και ευκολο να το φερεις μετα στα μετρα σου .Πηγεναι σ ενα μαγαζι και δες το επομισε το και αν εχεις κανενα γνωστο μ αυτο το οπλο ακωμα καλητερα να σου δωσει να ριξεις .Το σηγγεκριμενο οπλο στηριζεται σ ενα μηχανησμο που εχει διξει την αξια του εδω και 100 χρωνια .

    Και απαντισοις απο Νικητα Κυπριδημο

    Ολα τα σουπερποζέ της Browning εκτός από το Β25 κατασκευάζονται στην Ιαπωνία από την Miroku.

    Τα όπλα φέρουν βελγικές σφραγίδες διότι σύμφωνα με τους κανονισμούς της CIP, Διεθνούς Ενωσης Τραπεζών Δοκιμής, όλα τα εισαγόμενα όπλα πρέπει να δοκιμάζονται και να σφραγίζονται. Εξαιρούνται μόνο όπλα που δοκιμάστηκαν και σφραγίστηκαν σε άλλη χώρα μέλος του CIP.

    Ασχετα από το θέμα της σφράγισης, το 525 είναι ένα πολύ καλό όπλο.

    Το Β525 είναι πιστό αντίγραφο του 525 με ελάχιστες διαφορές, όπως πχ την στερέωση της πάπιας, τις πρόσθετες εγκοπές ασφαλείας στις σφύρες.

    Η βάση των περισσότερων μοντέλων Β525 είναι ατσάλινη. Ενα ή δύο μοντέλα, όπως το Featherlight, είναι από Εργκάλ.

    Τα Β525 καθώς και τα Citori, κατασκευάζονται στην Ιαπωνία από την Miroku. Οταν ο Bruce Buck αναφέρει ότι ένα Β25 αντέχει διπλάσια φυσίγγια από ότι ένα Β525 πριν κουνήσει, αναφέρει ακραία χρήση και εκατοντάδες χιλιάδες φυσίγγια. Κρίνοντας τα λεγόμενα του Buck πρέπει να έχουμε υπόψη ότι ένας μέσος κυνηγός ρίχνει πολύ λιγότερα από 1000 φυσίγγια το χρόνο, άρα 100 000 φυσίγγια πριν κουνήσει το όπλο ισούνται με έναν αιώνα χρήσης. Καλά να είμαστε να κάνουμε τόση χρήση του όπλου μας!

Επισκόπηση 9 δημοσιεύσεων - 61 έως 69 (από 69 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων