ΚΥΝΟΛΟΓΙΚΟ – ΚΥΝΟΤΕΧΝΙΚΟ – ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 77 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #320430

    Συγχαρτηρια για την πρωτοβουλια,εστω και σαν προθεση.

    Καποια θεματα συμπεριλαμβανομενου των παραπανω που απασχολουν το κυνηγητικο κοσμο
    -Σταθεροποιηση φερμας
    -Πρωτο ξεκινημα κουταβιου με θυραμα
    -Σκληρο δοντι
    -Το ηλεκτρικο κολαρο και η χρηση του, ποτε και που μπορουεμε να το χρησιμοποιησουμε
    -Εξαναγκαστικο απορτ(ισως)
    -Προετοιμασια για ΑΚΙ ή ΠΚ

    Αν δεν προκυψει κατι στις συγκεκριμενες ημερομηνιες θα ερθω και εγω.

    [font=”Comic Sans MS”]Όλα καλά θέματα. Ναι, ούτως ή άλλως θα τα ξαναπούμε για την επιβεβαίωση συμμετοχών.[/font]


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #320429

    Κοιταξτε ποια η πιθατοτητα μαγνητοσκοπησης του σεμιναριου και προβολή του στο you tube πραδειγμα, για μας του ατοιχους που ειμαστε στο εξωτερικο…

    [font=”Comic Sans MS”]Φίλε μου, θα είναι πολλές ώρες άρα στο you tube δεν παίζει. Εξάλλου η μαγνητοσκόπηση κοστίζει αρκετά, ιδίως αν έχει μοντάζ. Τα σεμινάρια αυτά είναι δωρεάν οπότε….
    Φιλικά [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #320428

    Κοιταξτε ποια η πιθατοτητα μαγνητοσκοπησης του σεμιναριου και προβολή του στο you tube πραδειγμα, για μας του ατοιχους που ειμαστε στο εξωτερικο…

    [font=”Comic Sans MS”]Φίλε μου, θα είναι πολλές ώρες άρα στο you tube δεν παίζει. Εξάλλου η μαγνητοσκόπηση κοστίζει αρκετά, ιδίως αν έχει μοντάζ. Τα σεμινάρια αυτά είναι δωρεάν οπότε….
    Φιλικά [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #320427

    κ.Γιάννη και εγώ θα ήθελα να παρακολουθήσω το σεμινάριο.
    Θεματολογία λίγο πολύ ότι αναφέρθηκε απο ξεκίνημα κουταβιού μέχρι φέρμα, απορτ, ακινησία στην ντουφεκιά, έρευνα μακριά/κοντινή.
    Κτηνιατρικά θέματα και πρώτες βοήθειες επίσης καλό αν μπορεί να γίνει.
    Τέλος καλά θέματα εξίσου θα μπορούσε να ήταν γενικά περί σκύλων και όχι απαραίτητα μόνο κυνηγόσκυλων όπως ψυχοσύνθεση, θετική εκπαίδευση αλλά και περι κουμασιού και διατροφής.

    [font=”Comic Sans MS”]Να είσαι καλά.Τα θέματα που αναφέρεις είναι πάρα μα πάρα πολύ εκτενή. Σε ένα γνωστό μου που τον εκπαίδευσα για να εκπαιδεύει τη σκυλίτσα του τα θέματα αυτά καλύφθηκαν σε ένα 3μηνο 2 φορές την εβδομάδα, βέβαια συμπεριλαμβανομένης και την πρακτικής σε κάθε συνάντηση.
    Μου γεννήθηκε το ερώτημα και το θέτω προς συζήτηση, ΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ από αυτά τα σεμινάρια, μία εν συντομία αναφορά σε πολλά θέματα ή σε βάθος ανάλυση κάποιων θεμάτων;[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #320426

    Καλησπερα και απο εμενα και εγω δηλωνω παρων!
    Συμφωνω με τα θεματα που τεθηκαν παραπανω απο προηγουμενους ομοιδεατες και θα ηθελα να αναφερθω στο οτι καλο θα ηταν να γινει μια αφιερωση στα στανταρ που θα πρεπει να τηρουν οι κυνηγετικοι μας σκυλοι στα προτυπα της καθε φυλης.Για να καταλαβετε τι θελω να πω καλο θα ηταν ,εαν μπορουσε να γινει, μια αφιερωση στην καθε φυλη ξεχωριστα με αναλογα βιντεο ωστε να καταλαβουν ολοι το πως πρεπει να ειναι η κινηση του σκυλου,για το πως πρεπει να φερμαρει και αλλα τετοια ωστε να εχουμε ολοι μια ιδεα οπτικη και να γινει μια παρουσιαση απο καποιον ποιο ειδικο πανω σε αυτα τα θεματα(κριτης αγωνων,εκτροφεας)πανω σε αυτο οσο το επιτρεπει ο χρονος του σεμιναριου ή ακομη να γινει και δευτερο σεμιναριο εαν ειναι εφικτο ωστε καποια στιγμη καποτε να καταλαβουμε ολοι ποιο ειναι το σωστο .καλο το να διαβαζεις 5-6 πραγματα αλλα το να ερθεις και πιο κοντα στην πραξη ωστε να ταιριαξεις αυτα που διαβαζεις ειναι λιγο δυσκολο.Μακρυγορω αλλα αυτο ηταν το μηνυμα που ηθελα να περασω.Ευχαριστω για το χωρο και το χρονο.

    [font=”Comic Sans MS”]Δεν μακρηγορείς, αντιθέτως κατάλαβα απόλυτα τι εννοείς. Η ανάλυση του μορφολογικού προτύπου, η κινησιολογία και η ανάλυση (και οπτικά) του εργασιακού προτύπου μίας φυλής απαιτεί (από την πείρα δεκάδων τέτοιων σεμιναρίων) ένα 2ωρο. Το βλέπουμε. Ίσως γίνει κάτι "συμπυκνωμένο" για 3 φυλές.[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #320400

    Συγχαρτηρια για την πρωτοβουλια,εστω και σαν προθεση.

    Καποια θεματα συμπεριλαμβανομενου των παραπανω που απασχολουν το κυνηγητικο κοσμο
    -Σταθεροποιηση φερμας
    -Πρωτο ξεκινημα κουταβιου με θυραμα
    -Σκληρο δοντι
    -Το ηλεκτρικο κολαρο και η χρηση του, ποτε και που μπορουεμε να το χρησιμοποιησουμε
    -Εξαναγκαστικο απορτ(ισως)
    -Προετοιμασια για ΑΚΙ ή ΠΚ

    Αν δεν προκυψει κατι στις συγκεκριμενες ημερομηνιες θα ερθω και εγω.

    Δηλώνω και εγώ την επιθυμία της συμετοχής μου ως ακροατής. Τα άνω θέματα συζήτησης τα βρίσκω και εγώ πολύ ενδιαφέροντα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    348
    ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ! στις #320381

    μονο να μην ειναι μονο για πουλια!!! :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #320318

    Δηλώνω και εγώ την επιθυμία της συμετοχής μου ως ακροατής. Τα άνω θέματα συζήτησης τα βρίσκω και εγώ πολύ ενδιαφέροντα.

    [font=”Comic Sans MS”]Καλοδεχούμενος[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #320315

    [b][size=3]Κύριε Γιάννη, επειδή έχω παρεβρεθεί και στα άλλα σεμινάρια που έχετε ήδη οργανώσει στο Gun & Knife classics και επειδή δεν τα θεωρώ απλά σεμινάρια αλλά πραγματικά μαθήματα, θα επιθυμούσα να συμπεριλάβετε και εμένα στους συμμετέχοντες.[/size][/b]

    [font=”Comic Sans MS”]Έγινε, αν έχεις και προτάσεις θα τις υπολογίσουμε.[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1256
    steel στις #166027

    Καλύτερα να πιάσουμε κομμάτι κομμάτι – κάποια πράγματα και να τελειώνουν – γιατί είναι δεδομένο ότι στην πορεία οι απορίες θα είναι τέτοιες που δεν θα αφήσουν να ολοκληρωθεί κάτι-
    πχ δεν μπορεί να αποσυνδέσεις το "σκληρό δόντι" από την όλη εκπαίδευση δεν είναι κάτι ανεξάρτητο- η το εξαναγκαστικό απόρτ, όλα τα πράγματα στον σκύλο είναι αλληλενδέτα και έχουν μια "ροη". Δηλώνω συμμετοχή αν και είναι γνωστό ότι είμαι γενικώς ώς ο "κακός" στην παρέας σε αυτά τα θέματα.
    Παντελής

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #320171

    καλημερα ,για μας εδω στα βορεια δεν μπορει να γινει κατι; :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #320106

    Καλύτερα να πιάσουμε κομμάτι κομμάτι – κάποια πράγματα και να τελειώνουν – γιατί είναι δεδομένο ότι στην πορεία οι απορίες θα είναι τέτοιες που δεν θα αφήσουν να ολοκληρωθεί κάτι-
    πχ δεν μπορεί να αποσυνδέσεις το "σκληρό δόντι" από την όλη εκπαίδευση δεν είναι κάτι ανεξάρτητο- η το εξαναγκαστικό απόρτ, όλα τα πράγματα στον σκύλο είναι αλληλενδέτα και έχουν μια "ροη". Δηλώνω συμμετοχή αν και είναι γνωστό ότι είμαι γενικώς ώς ο "κακός" στην παρέας σε αυτά τα θέματα.
    Παντελής

    [font=”Comic Sans MS”]Όχι μόνο ο κακός αλλά και ο άσχημος. Παντελή τι να κάνουμε; θα σε υποστούμε… με πολύ πολύ χαρά.[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #320102

    καλημερα ,για μας εδω στα βορεια δεν μπορει να γινει κατι; :P

    [font=”Comic Sans MS”]Κάτσε να δούμε αν μαζευόμαστε πρώτα αρκετοί εδώ.[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1701
    βκ στις #320080

    Φίλε Γιάννη καλησπέρα. απο το προηγούμενο σεμινάριο οι εντυπώσεις ήταν τέτοιες, που μόνο κάτι πολύ δύσκολο θα με κρατήσει μακρυά. εκτος αυτού και μόνο ότι θα βρεθώ σε ένα τόσο πολύ φιλικό περιβάλον, αυτό και μόνο φτάνει. περιμένω. φιλικά βασίλης :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #320070

    [size=3]Φίλε Γιάννη καλησπέρα. απο το προηγούμενο σεμινάριο οι εντυπώσεις ήταν τέτοιες, που μόνο κάτι πολύ δύσκολο θα με κρατήσει μακρυά. εκτος αυτού και μόνο ότι θα βρεθώ σε ένα τόσο πολύ φιλικό περιβάλον, αυτό και μόνο φτάνει. περιμένω. φιλικά βασίλης :P [/size]

    [font=”Comic Sans MS”]Βασίλη γεια και χαρά, κλείσαμε την πρώτη δεκάδα, άλλες 3 δεκάδες μας λείπουν.[/font]

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 77 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων