ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΘΥΡΑΜΑΤΩΝ ΑΠΟ ΑΦΡΙΚΗ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 16 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    34
    TOLISR1 στις #24395

    Παιδιά καλημέρα,
    Όπως ξέρει ας απαντήσει. Θα κάνω ένα κυνήγι σε χωρά της Αφρικής για πτερωτό. Θα γυρίσω με Εgyptair. Τα θηράματα όταν τα βάλω στο ψυγιακι λέτε να τα κόψουν? Το ρώτα γιατί σίγουρα δεν θαχώ κάποιο χαρτί γιατρού… και απ’ ότι ξέρω δεν επιτρέπετε η εισαγωγή κρέατος στην Ελλάδα.

    Επίσης τι έχετε να προτείνετε???


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #166571

    φιλε με το χαμω αυτο που γινεται στην αιγυπτο τα αεροδρομια εαν δεν εκλεισαν θα κλεισουν γιαυτο προσεχε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #318877

    ΦΙΛΕ ΜΑΛΛΟΝ ΧΛΩΜΟ ΤΟ ΒΛΕΠΩ,μπορει να τελειωσουν εκει αλλα οπωεσ παει θα αρχισουν εδω :mellow:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #318874

    Παιδιά καλημέρα,
    Όπως ξέρει ας απαντήσει. Θα κάνω ένα κυνήγι σε χωρά της Αφρικής για πτερωτό. Θα γυρίσω με Εgyptair. Τα θηράματα όταν τα βάλω στο ψυγιακι λέτε να τα κόψουν? Το ρώτα γιατί σίγουρα δεν θαχώ κάποιο χαρτί γιατρού… και απ’ ότι ξέρω δεν επιτρέπετε η εισαγωγή κρέατος στην Ελλάδα.

    Επίσης τι έχετε να προτείνετε???

    Ο διοργανωτής τι λέει; Τον ρώτησες;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #166600

    Χωρίς χαρτί κτηνιάτρου το βρίσκω αδύνατο να μπορείς να περάσεις τα θηράματα, αλλά όπως πολύ σωστά λέει ο leo ο διοργανωτής τι σου λέει;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #318733

    Παιδια μιλαμε για το Σουδαν,
    Ο διοργανωτης λεει οτι παλια δεν υπηρχε θεμα…τωρα ομως τα βαζεις και αν περασουν περασαν. Το σιγουρο ειναι οτι απαγορευεται χωρις χαρτι.

    φιλαρακιμου καλο ταξιδι να πας και να το ευχαριστιθεις.
    τωρα εαν ειναι να δωσεις ενα καρω λευτα να κανεις ενα τετιο ταξιδι και ο διοργανοτης να μην ξερει τι του γινεται τι να σου πω;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    VAR7 στις #166645

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΕ …ΕΓΩ ΑΠΟ ΣΕΡΒΙΑ ΟΥΤΕ ΧΑΡΤΙΑ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ…ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΑΔΕΙΕΣ ΣΚΛΗΡΕΣ ΠΛΑΣΤΙΚΕΣ ΒΑΛΙΤΣΕΣ ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΗΤΑΝΕ ΠΑΓΩΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΑΓΩΜΕΝΑ ΦΤΑΣΑΝ ΚΑΙ ΕΛΛΑΔΑ! ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΠΕΡΝΑΩ ΠΡΩΤΑ ΜΕΤΗΝ ΒΑΛΙΤΣΑ ΜΕ ΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΠΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΑΝ ΜΕ ΣΤΑΜΑΤΙΣΕΙ ΣΤΗΝ ΕΞΟΔΟ Ο ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΟΣ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΕΝΑΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΕΡΝΑΝΕ …Ο ΠΡΩΤΟΣ ΤΑ ΕΧΕΙ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΤΑ ΟΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΜ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΣΤΑΜΑΤΙΣΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΣΕ ΔΙΑΣΤΗΜΑ 2 ΛΕΠΤΩΝ ΠΙΣΩ ΠΕΡΝΑΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ…ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΦΕΤΟΣ ΜΕ ΣΤΑΜΑΤΙΣΕ ΚΑΙ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝΑ ΠΡΩΤΟΣ ΕΓΩ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΙ ΕΧΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΠΟΥΛΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΧΑΡΤΙ ΑΠΟ ΓΙΑΤΡΟ ΕΚΕΙ ΛΙΓΟ ΜΑΛΑΚΩΣΑ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ ΣΕΡΒΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΗΝ ΜΑΓΙΚΗ ΛΕΞΗ ΕΙΜΑΙ ΚΥΝΗΓΟΣ ΚΑΙ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΡΥΓΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΣΟΥΒΛΑ…ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΟΥ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ 25 ΤΡΥΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!…ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΙΣΩ ΠΕΡΑΣΑΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #166646

    απλα για μενα δεν το διακινδινευεις..
    εαν δεν ειναι μεσα στην τημη η μεταφορατους στην ελλαδα τουλαχιστον πρεπει να ξερει τη γεινεται..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #166649

    Αποστολη μην αγχωνεσαι, πρωτιστως κοιτα να ευχαριστηθεις το κυνηγι.
    Τα πουλια καλυτερα σε σακ-βουαγιαζ.
    Ισως ο διοργανωτης να σας προετοιμαζει για την σπανια περιπτωση του να υπαρξει προβλημα,ομως σχεδον ΠΑΝΤΑ ολα πανε καλα.
    Να εισαι σιγουρος οτι θα ξερει πως να το χειριστει με τον καλυτερο τροπο………

    Ευχομαι καλο ταξειδι
    Σωτήρης

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #318711

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΕ …ΕΓΩ ΑΠΟ ΣΕΡΒΙΑ ΟΥΤΕ ΧΑΡΤΙΑ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ…ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΑΔΕΙΕΣ ΣΚΛΗΡΕΣ ΠΛΑΣΤΙΚΕΣ ΒΑΛΙΤΣΕΣ ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΗΤΑΝΕ ΠΑΓΩΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΑΓΩΜΕΝΑ ΦΤΑΣΑΝ ΚΑΙ ΕΛΛΑΔΑ! ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΠΕΡΝΑΩ ΠΡΩΤΑ ΜΕΤΗΝ ΒΑΛΙΤΣΑ ΜΕ ΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΠΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΑΝ ΜΕ ΣΤΑΜΑΤΙΣΕΙ ΣΤΗΝ ΕΞΟΔΟ Ο ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΟΣ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΕΝΑΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΕΡΝΑΝΕ …Ο ΠΡΩΤΟΣ ΤΑ ΕΧΕΙ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΤΑ ΟΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΜ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΣΤΑΜΑΤΙΣΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΣΕ ΔΙΑΣΤΗΜΑ 2 ΛΕΠΤΩΝ ΠΙΣΩ ΠΕΡΝΑΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ…ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΦΕΤΟΣ ΜΕ ΣΤΑΜΑΤΙΣΕ ΚΑΙ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝΑ ΠΡΩΤΟΣ ΕΓΩ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΙ ΕΧΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΠΟΥΛΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΧΑΡΤΙ ΑΠΟ ΓΙΑΤΡΟ ΕΚΕΙ ΛΙΓΟ ΜΑΛΑΚΩΣΑ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ ΣΕΡΒΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΗΝ ΜΑΓΙΚΗ ΛΕΞΗ ΕΙΜΑΙ ΚΥΝΗΓΟΣ ΚΑΙ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΡΥΓΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΣΟΥΒΛΑ…ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΟΥ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ 25 ΤΡΥΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!…ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΙΣΩ ΠΕΡΑΣΑΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!

    Έτσι είναι, μου έχει τύχει και μένα στον Βενιζέλο να με σταματησουν τελωνειακοί …. άκουσον ….άκουσον ….ερχόμενος από Έβρο. Μολις λοιπόν βλέπουν την θήκη του όπλου πετάγονται 2 μπαρμπάδες και μου έρχονται κοντά. Όπλο είναι αυτό, μου λένε; Εγώ απόρησα και τους ρώτησα, εσείς τι είστε; Τελωνειακοί, θα κάνουμε ελεγχο στο όπλο…. :huh: . Το όπλο έχει ελέγθει από αστυνομικό στην Αλεξανδρούπολη, του λέω. Τελωνειακός έλεγχος από Αλεξανδρούπολη, τους ρωτάω; Ναι, δεν έχει σημασία από που έρχεσαι μου λένε, δώσε μας άδειες κτλ κτλ. Βλέπετε περίμεναν ότι θα βρουν κάτι παρατυπο στα χαρτιά και έλπιζαν σε μεζέ. Στο ψυγείο τι έχεις, με ρώτησαν. Χασίσι, τους απάντησα και σηκώθηκα και έφυγα.
    Λαμόγια…. :mellow: … μας βάλανε στους λογαριασμούς της ΔΕΗ να τους πληρώνουμε κι'όλας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    VAR7 στις #318704

    Έτσι είναι, μου έχει τύχει και μένα στον Βενιζέλο να με σταματησουν τελωνειακοί …. άκουσον ….άκουσον ….ερχόμενος από Έβρο. Μολις λοιπόν βλέπουν την θήκη του όπλου πετάγονται 2 μπαρμπάδες και μου έρχονται κοντά. Όπλο είναι αυτό, μου λένε; Εγώ απόρησα και τους ρώτησα, εσείς τι είστε; Τελωνειακοί, θα κάνουμε ελεγχο στο όπλο…. :huh: . Το όπλο έχει ελέγθει από αστυνομικό στην Αλεξανδρούπολη, του λέω. Τελωνειακός έλεγχος από Αλεξανδρούπολη, τους ρωτάω; Ναι, δεν έχει σημασία από που έρχεσαι μου λένε, δώσε μας άδειες κτλ κτλ. Βλέπετε περίμεναν ότι θα βρουν κάτι παρατυπο στα χαρτιά και έλπιζαν σε μεζέ. Στο ψυγείο τι έχεις, με ρώτησαν. Χασίσι, τους απάντησα και σηκώθηκα και έφυγα.
    Λαμόγια…. :mellow: … μας βάλανε στους λογαριασμούς της ΔΕΗ να τους πληρώνουμε κι'όλας.

    XAXAXAXA ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΕΣ ΠΟΛΥ ΕΣΥ!! ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΚΟΤΑ!! ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΝΕΒΩ ΜΕ ΑΜΑΞΙΑ ..ΣΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΣΕΡΒΙΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΣΤΑ ΒΟΥΛΓΑΡΙΚΑ ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!! ΟΙ ΙΤΑΛΟΙ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΑΤΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΕ ΑΜΑΞΙΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΕΞΗΣ…ΚΑΘΑΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΟΡΤΥΚΙΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΜΠΑΛΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΓΟΚΟΛΩΝΕΣ ..ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΑΠΑΝΑΝΤΑΝΕ ΚΡΕΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ..ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΝΕ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ!! ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΓΩ!! ΘΑ ΔΟΥΜΕ!

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #318700

    XAXAXAXA ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΕΣ ΠΟΛΥ ΕΣΥ!! ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΚΟΤΑ!!

    Και γω το ίδιο θα έκανα φίλε αν ερχόμουν από εξωτερικό. Αλλά να μου την πέσει το τελωνείο από Αλεξανδρούπολη, ούτε που το φανταζόμουν… :mellow:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #166751

    ΚΑΘΑΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΟΡΤΥΚΙΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΜΠΑΛΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΓΟΚΟΛΩΝΕΣ ..ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΑΠΑΝΑΝΤΑΝΕ ΚΡΕΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ

    [/quote]

    Πολύ έξυπνο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    340
    SpyrosK στις #318496

    ….ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΗΝ ΜΑΓΙΚΗ ΛΕΞΗ ΕΙΜΑΙ ΚΥΝΗΓΟΣ ΚΑΙ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΡΥΓΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΣΟΥΒΛΑ…ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΟΥ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ 25 ΤΡΥΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!…ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΙΣΩ ΠΕΡΑΣΑΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!

    Ά ώστε από κεί είχε βρει τα τρυγώνια που με τραπέζωσε ο …..φίλος μου ο Βασιλάκης B) .
    Είπα και γω, τρυγώνια είχε χτυπήσει ο άσχετος??? :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #318491

    ενοειται οτι και κυνηγος να μην ηταν, κατι τετοιο θα ελεγε για να τσιμπησει το τριγωνακι του ο λαμογιος…B)

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 16 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων