Beretta ES100 VITORIA

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 181 έως 195 (από 218 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    121
    mpemphs στις #254350

    Παιδιά έχω την vitoria περίπου έξι χρόνια και δεν έχω κανένα πρόβλημα.Την είχα για δεύτερο όπλο (να μην πω για τρίτο) και επειδή δεν την είχα και πολύ σε υπόληψη δεν την πρόσεχα ποτέ …την καθαριζα σπάνια και γενικά την κακομεταχειριζόμουν….ακόμα και τώρα τα ίδια κάνω.

    Αποτέλεσμα μετά απο όλα αυτά είναι να μην έχω ποτέ εμπλοκές ούτε έχω παρατηρήσει σκουριές η κάτι άλλο επιλήψιμο.Τα ξύλα της είναι μια χαρά και γενικά η αίσθηση του οπλου είναι αρκετά στιβαρή.Το σπουδαιότερο τώρα είναι ότι η ντουφεκιά που βγάζει εμένα τουλάχιστον με έχει αφήσει πάρα πολύ ικανοποιημένο.Αν μου έδιναν αυτό το όπλο να κυνηγήσω χωρίς να ήξερα πιο μοντέλο είναι θα έλεγα ότι πρόκειται για ένα ακριβό όπλο……Αυτά :D

    καλη καραμπινα η rafaello σιγουρα αλλα ακριβη για το βαλαντιο μου δυστηχως,θα κοιταξω κ σε μεταχειρισμενο,μια κ απο οτι φαινεται παει για τη νεα σεζον η αποκτηση της!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    682
    vickers2 στις #254314

    τη μπερετα τη μπενελι παλι οι μπερετακηδες τσακωνονται με τους μπενελακηδες……αμαν πια αυτο το κακο σας,…..αδερφε παρε μια αμερικανα κ θα νομιζεις οτι παιζεις σε βιντεο κυνιγη χηνας :D …μα μας εχουν καβαλησε ιαυτοι οι ιταλοι…. :D :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #254290

    τη μπερετα τη μπενελι παλι οι μπερετακηδες τσακωνονται με τους μπενελακηδες……αμαν πια αυτο το κακο σας,…..αδερφε παρε μια αμερικανα κ θα νομιζεις οτι παιζεις σε βιντεο κυνιγη χηνας :) …μα μας εχουν καβαλησε ιαυτοι οι ιταλοι…. ;) B)

    ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΚΑΛΗ Η ΑΜΕΡΙΚΑΝΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΟΤΡΑΧΗΛΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ…ΕΝΩ Η ΙΤΑΛΙΔΑ… ΠΙΟ ΣΙΚΑΤΗ… ;) :D :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #193159

    εαν παντως αποφασισεις να παρεις την vitoria,θα σου προτεινα να παρεις την απλη και με λιγα χρηματα παραπανω να παρεις συνθετικο κοντακι για τα υδροβια και για αστατο καιρο
    παντως και η de luxe πολυ ωραια ειναι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #193162

    παιδια κοιταξτε λιγο εδω:http://www.kirgias.gr/default.asp?page=detailview&CID=1&MID=1&langid=316&PID=332
    νομιζω οτι η M2 ερχεται και με ξυλινο κοντακι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #254264

    παιδια κοιταξτε λιγο εδω:http://www.kirgias.gr/default.asp?page=detailview&CID=1&MID=1&langid=316&PID=332
    νομιζω οτι η M2 ερχεται και με ξυλινο κοντακι

    Όλα τα παραπάνω όπλα ρε παλικάρια είναι το ίδιο όπλο με διαφορετικό εξωτερικό φινίρισμα. (εκτός από την m2 φυσικά)
    Άπο άποψη επένδυσης δεν αξίζει να δώσεις τα 200 ευρώ παραπάνω για να το πάρεις κουκλί αφού δεν θα τα πάρεις σε πιθανή μεταπώληση. Εάν το θες γιατί έτσι γουστάρεις τότε ΟΚ, είναι δικό σου θέμα. Αλλά όχι από άποψη "επένδυσης".

    Έχω την es100 και είναι μουλάρι, είχα μία μοναδική περίπτωση που δεν τουφέκισε ( και εκεί πάλι έφταιγα εγώ από τα πολλά βάλε-βγάλε φυσίγγια στην θαλάμη, μάλλον δεν έκλεισε το κλείστρο καλά), ρίχνει τα πάντα ( και στο σκοπευτήριο ρίχνει 24 γραμμάρια).

    Όσοι παραπονιούνται μάλλον τα επανατατικά τους ελατήρια είναι σκληρά για να αντέχουνε στις μεγάλες γομώσεις ή δεν έχουνε ρίξει αρκετά φυσίγγια για να στρώσουνε λίγο. Εγώ το πιο βαρύ φυσίγγι που έχω ρίξει είναι 42 γραμμάρια.

    Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με την es100 αν και τώρα τελευταία η πολλή διαφήμιση από τους ευχαριστημένους εκτίναξε στα 900+ την τιμή του όπλου (εγώ το είχα πάρει 700 ντούκου).

    Το M2 είναι σε άλλη σε άλλη κλάση, από όλες τις πλευρές. Φυσικά ανώτερη. Αλλά [size=5][b]δεν έχει ξύλο [u]σε αυτή την τιμή[/u][/b][/size].

    Φιλικά :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #254261

    οκ δεν το ειδα οτι αναφεροσασταν σε αυτην την τιμη
    :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    Γιωργος στις #450460

    ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΧΩ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΩ ΡΙΞΗ ΚΟΝΤΑ 5.ΟΟΟ ΔΙΑΦΟΡΑ ΧΩΡΙΣ ΕΜΠΛΟΚΗ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΗ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΝΗ. ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΕΞΩΔΟ. ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΒΙΔΕΣ. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ.ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΠΛΟ,ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΙΔΙΟ ΟΛΠΟ ΦΙΛΟΣ 1 ΧΡΟΝΟ 7 ΕΜΠΛΟΚΕΣ. ΚΑΛΗ ΛΥΣΗ. ΤΕΤΟΙEΣ ΕΠΟΧΕΣ. ΝΑ ΕΙΣΕ ΚΑΛΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    alex hunter στις #450522

    ΓΕΙΑΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ…ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΗΣΜΟ ΤΗΣ DELUXE ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΛΗ ΤΗΝ ES100?EXΩ ΤΗΝ ES100 KAI ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΣΥΧΝΑ ΕΜΠΛΟΚΕΣ…ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ 2 ΓΝΩΣΤΟΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ…ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΛΟΥΡΓΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΤΟ ΟΠΛΟ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΒΡΗΚΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ…ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΗΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #450799

    H Beretta μου και εγω σας ευχομαστε καλη χρονια!!!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #454707

    Καλησπερα. Μηπως καποιος φιλος ξερει, σε μια ΕS100,πως διαχωριζεται η κανη απο το καπακι της βασης. Ευχαριστω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #454709

    Καλησπερα. Μηπως καποιος φιλος ξερει, σε μια ΕS100,πως διαχωριζεται η κανη απο το καπακι της βασης. Ευχαριστω.

    η κανη ενωνεται με το <<καπακι>> με σπειρωμα ,αλλα θελεις ειδικο εργαλειο και αλλα πολλα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #454714

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>@gianniscorfu wrote:</div>
    Καλησπερα. Μηπως καποιος φιλος ξερει, σε μια ΕS100,πως διαχωριζεται η κανη απο το καπακι της βασης. Ευχαριστω.

    η κανη ενωνεται με το <<καπακι>> με σπειρωμα ,αλλα θελεις ειδικο εργαλειο και αλλα πολλα<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΚΣ ΑΧΑΡΝΩΝ

    </div>

    καλησπερα vago,μηπως ξερεις το εργαλειο που μπορω να το προμηθευτω; και κατι ακομα,οταν λες αλλα πολλα, τι ενοεις; ευχαριστω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #454715

    Γιαννη τα εργαλεια αυτα δεν υπαρχουν στο εμποριο ειναι καθαρα οπλουργικα,επαθες καμια αβαρια?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #454725

    Γιαννη τα εργαλεια αυτα δεν υπαρχουν στο εμποριο ειναι καθαρα οπλουργικα,επαθες καμια αβαρια?<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΚΣ ΑΧΑΡΝΩΝ

    </div>

    εχω βγαλει τη ριγα και θελω να τη περασω βαφη. Θα ρωτησω οπλουργο. Σε ευχαριστω για τη βοηθεια.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 181 έως 195 (από 218 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων