Beretta ES100 VITORIA

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 196 έως 210 (από 218 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #454728

    Θα ρωτησω οπλουργο. Σε ευχαριστω για τη βοηθεια.Γιαννη ο Βαγγος ειναι οπλουργος.
    [/quote]


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #454730

    Θα ρωτησω οπλουργο. Σε ευχαριστω για τη βοηθεια.Γιαννη ο Βαγγος ειναι οπλουργος.<br>

    <br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Το αποτελεσμα μετα τη δοκιμη Σαραντος

    </div>
    [/quote]Σε ευχαριστω sam. Δεν το ηξερα,επεσα στην περιπτωση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    75
    antleft στις #455607

    Δεν διαχωριζετε το καπακι του κλειστρου απο την κανη του οπλου
    ετσι ειναι φτιαγμενο απο τη μανα του το οπλο.
    Γιαυτο δεν υπαρχει καπακι κλειστρου σαν ανταλακτικο αλλα ολοκληρη η
    κανη μαζι με το καπακι.Το οποιο βαιβεα δεν χαλαει ποτε!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #455608

    Δεν διαχωριζετε το καπακι του κλειστρου απο την κανη του οπλου<br>
    ετσι ειναι φτιαγμενο απο τη μανα του το οπλο.<br>
    Γιαυτο δεν υπαρχει καπακι κλειστρου σαν ανταλακτικο αλλα ολοκληρη η<br>
    κανη μαζι με το καπακι.Το οποιο βαιβεα δεν χαλαει ποτε!!!

    Φιλε καλημερα,η καννη ειναι βιδωτη και εχει κολλα στο σπειρωμα,σωστα ειναι τα υπολοιπα που λες.Προκειται για στιβαρη κατασκευει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #455624

    Σας ευχαριστω ολους παιδια για τις πληροφοριες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #455625

    Δεν διαχωριζετε το καπακι του κλειστρου απο την κανη του οπλου<br>
    ετσι ειναι φτιαγμενο απο τη μανα του το οπλο.<br>
    Γιαυτο δεν υπαρχει καπακι κλειστρου σαν ανταλακτικο αλλα ολοκληρη η<br>
    κανη μαζι με το καπακι.Το οποιο βαιβεα δεν χαλαει ποτε!!!

    Οπως εξηγησα και στον Γιαννη το καπακι της βασης [fontero] ειναι βιδωτο πανω στην καννη και θελει ειδικο εργαλειο για να το βγαλεις.Το καπακι πωλειται σαν αντ/κο και εχει κοστος 250ε.Σχετικα με το αν σπαει σε πληροφορω οτι οσο και αν φαινεται παραξενο σπαει και αυτο ,το εχουμε καταφερει εδω στην ελλαδα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/01/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    21
    lampros1 στις #456498

    Γεια σας και απο εμενα.Εχω και εγω μια ερωτηση σχετικα με την es 100 που εχω συνθετικη.Το οπλο ειναι απλα τελειο για εμενα χωρις κανενα προβλημα.Το θεμα ειναι με τα τσοκ επειδη δεν εχω εμπειρια με after market tsok΄,θα μου προτεινατε να αγορασω καποια και αν ναι ποια? Η οχι…θα δω καποια διαφορα?Κυνηγαω φασσες,τσιχλες,μπεκατσες και θα με ενδιεφερε και παρα πολλυ η γνωμη σας και για τα υδροβια μιας και του χρονου σκεφτομαι να κηνηγησω.Η καραμπινα μου ειναι 66 εκατοστα.Ευχαριστω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/01/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    21
    lampros1 στις #456617

    Γεια σας και απο εμενα.Eιμαι καινουριος στο site και απο αυτα που εχω διαβασει υπαρχουν παρα πολλυ αξιολογει συναδελφοι εδω και θα ηθελα την βοηθεια σας, σχετικα με την es 100 που εχω συνθετικη 66 εκατοστα.Το οπλο ειναι απλα τελειο για εμενα χωρις κανενα προβλημα.Το θεμα ειναι με τα τσοκ επειδη δεν εχω εμπειρια με after market tsok΄,θα μου προτεινατε να αγορασω καποια η θα ειναι πεταγμενα λεφτα και αν ναι ποια? Η οχι…………….?θα δω καποια διαφορα?Κυνηγαω φασσες,τσιχλες,μπεκατσες και θα με ενδιεφερε και παρα πολλυ η γνωμη σας και για τα υδροβια μιας και του χρονου σκεφτομαι να κηνηγησω.Ευχαριστω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #456624

    .Το οπλο ειναι απλα τελειο για εμενα χωρις κανενα προβλημα

    φιλε καλοριζικο το οπλο σου , δικη μου γνωμη μην μπλέκεσαι με τσοκ και οτιδήποτε άλλο αλλα ψαξε και βρες έναν δασκαλο σκοποβολής η τελος παντων καποιον πολύ εμπειρο οπλουργο – κοντακα να σε δει και να ρυθμισει το οπλο σου να ριχνει εκει που κοιτας και να σου πει και καποια βασικα πραγματα , τι να τα κανεις τα εσω εξω τσοκ όταν το οπλο οσυ ριχνει κατά μεγαλη πιθανοτητα αριστερα και κατω ????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/01/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    21
    lampros1 στις #456631

    Σε ευχαριστω πολυ που μου απαντησες Δημητρη και θα ακολουθησω την συμβουλι σου για δασκαλο.Αλλα απο που εβγαλες το συμπερασμα οτι ριχνει αριστερα και κατω?Εκει που σκοπευω παει αν δεν πετυχω κατι τοτε πιστευω οτι φταιω εγω.Η ερωτηση μου ηταν αν εχουν μεγαλη διαφορα τα after market τσοκ και αν θα δω μεγαλη διαφορα σε σχεση με τα εργοστασιακα,σε συγκεντρωση κλπ,κλπ.Αν ναι πες μου καποια.Ευχαριστω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #456632

    Σε ευχαριστω πολυ που μου απαντησες Δημητρη και θα ακολουθησω την συμβουλι σου για δασκαλο.Αλλα απο που εβγαλες το συμπερασμα οτι ριχνει αριστερα και κατω?Εκει που σκοπευω παει αν δεν πετυχω κατι τοτε πιστευω οτι φταιω εγω.Η ερωτηση μου ηταν αν εχουν μεγαλη διαφορα τα after market τσοκ και αν θα δω μεγαλη διαφορα σε σχεση με τα εργοστασιακα,σε συγκεντρωση κλπ,κλπ.Αν ναι πες μου καποια.Ευχαριστω.

    το κοντακι σε ολες τις πλαστικες vitoria είναι ισιο χωρις cast off , αν εισαι δεξειοχειρας τοτε ριχνει αριστερα 99 % , οσο αφορα το κατω που εγραψα λογω ισιας ριγας και εντονου πιτς το οπλο χαμηλοντουφεκαει εντονα , οσο αφορα τα τσοκ , όχι δεν θα δεις καποια τεραστια και σημαντικη διαφορα από τα εργοστασιακα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/01/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    21
    lampros1 στις #456634

    Δημητρη σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου με βοηθησες παρα πολυ θα απευθηνθω σε δασκαλο……Μενω Αθηνα εδω κ ενα χρονο ξερεις ισως καποιον και ποσο περιπου χρεωνει.Ευχαριστω..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #456658

    Δημητρη σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου με βοηθησες παρα πολυ θα απευθηνθω σε δασκαλο……Μενω Αθηνα εδω κ ενα χρονο ξερεις ισως καποιον και ποσο περιπου χρεωνει.Ευχαριστω..

    φιλε αφου μενεις Αθηνα σου είναι πλεον πολύ ευκολο να βρεις έναν από τους Μπαμπη Αιγινητη ο οποιος γραφει και στο Αρτεμις , τον Λεωνιδα τον Μητσιαλη και τον Γιαννη Λοβερδο , αν ξεχναω καποιον ας με συγχωρεσει , αυτά που θα μαθεις με μερικα μαθηματα με έναν από τους κυριους αυτους , θα τα εχεις εφοδια για ολη σου την ζωη , τα τσοκακια τα βρίσκεις οποτε θελεις και στην ουσια αχρηστα είναι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/01/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    21
    lampros1 στις #456670

    Ευχαριστω Δημητρη,ευχαριστω LORD.θα μιλησω με εναν δασκαλο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/01/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    21
    lampros1 στις #456736

    leo..Δηλαδη δεν γινεται να αλλαξεις τιποτα στο οπλο για να το φερεις στα μετρα σου ουτε σε οπλουργο,κοντακα?Ρωταω γιατη εχω την ιδια αλλα συνθετικη.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 196 έως 210 (από 218 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων