ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΚΑΙ BERETTA URIKA 391

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 119 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    116
    giorgos32 στις #274220

    οντως το οπλο βγαζει πολυ στενες τουφεκιες
    εχω κανει δοκιμες, παντα σε χαρτι μιλαω και εχω παθει την πλακα μου.
    στην αρχη χαρηκα γιατι ελεγα οτι θα τουφεκαω και ποιο μακρια,
    με τριαρι τσοκ στα 16 μετρα διαμετρο περιπου 20 εκατοστα αναλογα και με το φυσιγγι.
    μετα ομως απο τις δοκιμες και πιστεψτε με εχω κανει καμια 100σταρια αρχησα να μην το βρησκο
    και τοσο καλο να στενοτουφεκαει το οπλο σκεπτομενος οτι τουφεκοντας εναν λαγο στα 30 μετρα
    θελω η ντουφεκια να κανει ενα ανοιγμα κανενα μετρο να μπορω να τον πετυχω και οχι μισο μετρο, διοτι
    δεν ειμαι ο τζονγουειν, παντα μιλαω για τα 3 αστρα
    φανταστητε οτι με 8αρια imperial και το σκητ το τσοκ της briley στα 35 μετρα το χαρτι το 1χ1 δεν το γεμιζε
    ολο με σκαγια αλλα νομιζες οτι εριχνες με 2 αστρα για να μην πω με 1 αστρο.
    το μονο φυσιγγι που μου ανοιξε η τουφεκια του πολυ ηταν το federal to 39γρ επιχαλκομενο και γιαυτο νομιζω
    οτι τα πολλα γραμμαρια μπορει να τα σκορπαει αν και 1 remington 4αρι που εριξα προχτες σε χαρτι παντα, το εριξε σουπερ.
    Επισεις νομιζω οτι το οπλο χαμηλοτουφεκαει και λιγο παντως στο λαγο βαζω LM η SK της briley και το πρωτο φυσιγγι 7αρι η 6αρι
    και μαλιστα μισοταπα η και διασπορας γιατι το φοβηθηκε το ματι μου, για το στενεμα μιλαω βεβαια :D

    με 40-42 γραμ..εχεις κανει δοκιμες?? νομιζω οτι τα παει καλυτερα..εριξα στα 30 μετρα με 40γρ,,ανοιξε γυρω στους 70 ποντους ,με 3αρι τσοκ,.καλο ειναι αυτο η κακο??


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    116
    giorgos32 στις #273834

    εκανα δοκιμες σημερα,,τα βαρια τα ανοιγει περισσοτερο..δοκιμασα biturbo,b&p baby magnum,kai 3a..το ποιο συγγεντρωτικο βγηκε το 3α.. :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #273831

    εκανα δοκιμες σημερα,,τα βαρια τα ανοιγει περισσοτερο..δοκιμασα biturbo,b&p baby magnum,kai 3a..το ποιο συγγεντρωτικο βγηκε το 3α.. :D

    Μην σου κάνει εντύπωση το 3Α με την beretta έχουν μεγάλη ιστορία… το έχω διαπιστώσει και εγώ, επίσης πρέπει να παρατήρησες και πιο ομοιόμορφη κατανομή.

    Δες και σε ένα τηλεφωνικό κατάλογο την διατρητικότητα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    116
    giorgos32 στις #273819

    Μην σου κάνει εντύπωση το 3Α με την beretta έχουν μεγάλη ιστορία… το έχω διαπιστώσει και εγώ, επίσης πρέπει να παρατήρησες και πιο ομοιόμορφη κατανομή.

    Δες και σε ένα τηλεφωνικό κατάλογο την διατρητικότητα.

    δεν αφησε καθολου κενα,,εγω τα εχω συνδιασει ,με το ιζ 43.θα το κανω και σε καταλογο αλλα απο οτι ειδα εχει πολυ δυναμη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #273797

    δεν αφησε καθολου κενα,,εγω τα εχω συνδιασει ,με το ιζ 43.θα το κανω και σε καταλογο αλλα απο οτι ειδα εχει πολυ δυναμη

    Ναι το έχω γράψει άλλωστε πολλές φορές, ένα φυσίγγι 33 γραμμαρίων είναι και δεν έχω ιδιαίτερες γνώσεις για να το εξηγήσω.

    Προσωπικά, επειδή το έχω μάθει σαν φυσίγγι το χρησιμοποιώ και στην φάσσα αλλά και στα λιγοστά υδρόβια που κυνηγώ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #184888

    Το 3Α διασποράς Νο 6 το πήρα για δοκιμή. Μια φορά πήγα μέχρι τώρα για πάπιες αλλά σαν πρώτη εντύπωση δε με ενθουσίασε. Σε κάποιες τουφεκιές ευχόμουν να είχα τα Lambro τα κίτρινα. Βέβαια τα 3Α σίγουρα θα τα ξαναδοκιμάσω για μη βγάλω βιαστικά συμπεράσματα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #273792

    Το 3Α διασποράς Νο 6 το πήρα για δοκιμή. Μια φορά πήγα μέχρι τώρα για πάπιες αλλά σαν πρώτη εντύπωση δε με ενθουσίασε. Σε κάποιες τουφεκιές ευχόμουν να είχα τα Lambro τα κίτρινα. Βέβαια τα 3Α σίγουρα θα τα ξαναδοκιμάσω για μη βγάλω βιαστικά συμπεράσματα.

    Τα διασποράς έπρεπε να μας ρωτήσεις πριν τα πάρεις, απλά απαράδεχτα δεν έχουν καμία σχέση με τα κλασσικά, όπως επίσης και τα semi magnum.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #273791

    Τα διασποράς έπρεπε να μας ρωτήσεις πριν τα πάρεις, απλά απαράδεχτα δεν έχουν καμία σχέση με τα κλασσικά, όπως επίσης και τα semi magnum.

    Κώστα δηλαδή σωστή η πρώτη μου εντύπωση ε; Για τα semi magnum εννοείς ότι είναι και αυτά απαράδεκτα ή το αντίθετο; Τα κλασσικά έχουν δοκιμαστεί στο κρύο;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #273788

    Κώστα δηλαδή σωστή η πρώτη μου εντύπωση ε; Για τα semi magnum εννοείς ότι είναι και αυτά απαράδεκτα ή το αντίθετο; Τα κλασσικά έχουν δοκιμαστεί στο κρύο;

    Για μένα ναι, δεν με είχαν ικανοποιήσει καθόλου, τα καλύτερα διασποράς για μένα είναι του stokas τα MAX διασποράς με την κόκκινη τάπα, τα semi magnum τα 3Α δεν ήταν τίποτα το ιδιαίτερο.

    Τώρα όσον αφορά το κρύο έχω παρατηρήσει ότι στα πρωινά με πολύ πάγο είναι εξαιρετικό, βέβαια άλλα τα κρύα τα δικά μας και άλλα τα κρύα τα δικά σας.

    Γενικά πάντως έχω κάνει πολύ μακρινές τουφεκιές και ακαριαίες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #273785

    Τώρα όσον αφορά το κρύο έχω παρατηρήσει ότι στα πρωινά με πολύ πάγο είναι εξαιρετικό, βέβαια άλλα τα κρύα τα δικά μας και άλλα τα κρύα τα δικά σας.

    Γενικά πάντως έχω κάνει πολύ μακρινές τουφεκιές και ακαριαίες.

    Σίγουρα θα τα δοκιμάσω. Ξέρουμε με τι πυρίτιδα είναι γεμισμένα; Πάντως μου φαίνεται τσάμπα τα 9.20 € που έδωσα για τα διασποράς …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #273784

    Σίγουρα θα τα δοκιμάσω. Ξέρουμε με τι πυρίτιδα είναι γεμισμένα; Πάντως μου φαίνεται τσάμπα τα 9.20 € που έδωσα για τα διασποράς …

    Είναι με την pcb1 αν την γράφω σωστά.

    Τώρα για τα διασποράς κάθε γνώμη είναι υποκειμενική εγώ έριξα ένα κουτί και κατέληξα στο συμπέρασμα το οποίο μπορεί και αυτό να είναι υποκειμενικό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    gio kriti στις #271987

    Είναι με την pcb1 αν την γράφω σωστά.

    Τώρα για τα διασποράς κάθε γνώμη είναι υποκειμενική εγώ έριξα ένα κουτί και κατέληξα στο συμπέρασμα το οποίο μπορεί και αυτό να είναι υποκειμενικό.

    ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #185952

    Στα 3Α ποιο νούμερο θα μου προτείνατε για βάλτο; Νο5 ή Νο6; Αν έκανε κάποιος δοκιμή, υπάρχει διαφορά στα δύο νούμερα στην κατανομή ή στη διάτρηση;
    Για μπεκάτσα ποια διασποράς προτείνετε;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2580
    thanos1981k στις #271600

    Στα 3Α ποιο νούμερο θα μου προτείνατε για βάλτο; Νο5 ή Νο6; Αν έκανε κάποιος δοκιμή, υπάρχει διαφορά στα δύο νούμερα στην κατανομή ή στη διάτρηση;
    Για μπεκάτσα ποια διασποράς προτείνετε;

    θα σου πρωτεινα 5αρι και διασποραs lambro κιτρινο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/07/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    110
    nikos612 στις #271599

    Στα 3Α ποιο νούμερο θα μου προτείνατε για βάλτο; Νο5 ή Νο6; Αν έκανε κάποιος δοκιμή, υπάρχει διαφορά στα δύο νούμερα στην κατανομή ή στη διάτρηση;
    Για μπεκάτσα ποια διασποράς προτείνετε;

    εγω φιλαρακι δουλευω 8αρι λαμπρο κιτρινο,ειμαι ευχαριστημενος,δοκιμασε το σε χαρτι να δεις τι κανει!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 119 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων