ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΚΑΙ BERETTA URIKA 391

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 91 έως 105 (από 119 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #271597

    Στα 3Α ποιο νούμερο θα μου προτείνατε για βάλτο; Νο5 ή Νο6; Αν έκανε κάποιος δοκιμή, υπάρχει διαφορά στα δύο νούμερα στην κατανομή ή στη διάτρηση;
    Για μπεκάτσα ποια διασποράς προτείνετε;

    Νο 5 θα πρότεινα αυτό βάζω στην φάσσα αλλά και στα Παπία, βέβαια έχω πάρει και 4 και 3. Διασποράς εγώ χρησιμοποιώ τα MAX του Stoka με την κόκκινη τάπα. Από όσα διασποράς έχω χρησιμοποιήσει έχει την πιο μεγάλη ακτίνα κατανομής πολύ πιο γρήγορα από άλλα, με 5 άστρα πάντα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #271590

    Διασποράς εγώ χρησιμοποιώ τα MAX του Stoka με την κόκκινη τάπα. Από όσα διασποράς έχω χρησιμοποιήσει έχει την πιο μεγάλη ακτίνα κατανομής πολύ πιο γρήγορα από άλλα, με 5 άστρα πάντα.

    Κώστα πηγαίνουν καλά στο κρύο;
    Τα lambro κίτρινα τα ξέρω (σε βραδυνό σε παπιά Νο6) και πράγματι είμαι πολύ ευχαρστημένος από αυτά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #271588

    Κώστα πηγαίνουν καλά στο κρύο;
    Τα lambro κίτρινα τα ξέρω (σε βραδυνό σε παπιά Νο6) και πράγματι είμαι πολύ ευχαρστημένος από αυτά.

    Ναι Χρήστο πηγαίνουν πολύ καλά αλλά αν τα θες για παππία κοίτα και τα super free shot της cheddite είναι αρκετά ακριβά αλλά αξίζουν.

    Με το spreader είσαι ευχαριστημένος?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #185960

    τα λαμπρο τα ντιρεκτ ειναι πολυ πιο ανωτερα απο τα κιτρινα ,ειναι στο ιδιο στυλ με του στοκα αλλα πιο ποιοτικα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/07/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    110
    nikos612 στις #271582

    τα λαμπρο τα ντιρεκτ ειναι πολυ πιο ανωτερα απο τα κιτρινα ,ειναι στο ιδιο στυλ με του στοκα αλλα πιο ποιοτικα.

    ετσι ακουγεται,εχει γινει δοκιμη ομως στην πραξη???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/07/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    110
    nikos612 στις #185967

    φιλε μου zed διαβασα καλα?δουλευεις του στοκα τα max d?δεν αμφιβαλλω ισως δουλευουν καλυτερα στο οπλο σου,ισως εχεις καποια παλια παρτιδα,τα δουλευα κι εγω κ ηταν σκετη απογοητευση,δεν ξερω ποσα πουλια ειχα τουφεκισει κ δεν ειχα παρει ουτε ενα κ το εριχνα σε σκοπευτικη ανικανοτητα,ως που μια μερα δοκιμασα τα λαμπρο κ τα συγκρινα με τα στοκας στο χαρτι κ ειδα τη διαφορα κ μετα στην πραξη!δεν κανω τον αντιλογο απλα αναφερω τη δικη μου εμπειρια!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    714
    NIKOS SAMOS στις #271558

    φιλε μου zed διαβασα καλα?δουλευεις του στοκα τα max d?δεν αμφιβαλλω ισως δουλευουν καλυτερα στο οπλο σου,ισως εχεις καποια παλια παρτιδα,τα δουλευα κι εγω κ ηταν σκετη απογοητευση,δεν ξερω ποσα πουλια ειχα τουφεκισει κ δεν ειχα παρει ουτε ενα κ το εριχνα σε σκοπευτικη ανικανοτητα,ως που μια μερα δοκιμασα τα λαμπρο κ τα συγκρινα με τα στοκας στο χαρτι κ ειδα τη διαφορα κ μετα στην πραξη!δεν κανω τον αντιλογο απλα αναφερω τη δικη μου εμπειρια!

    εγω τα stokas τα ειχα για καλα φυσιγγια γιατι τα ειχα δοκημαση σε τσιχλες και τα εβαζα ακομα και σε περδικες οσπου μια μερα που πηρα καινουρια παρτιδα και ειχα κουραστη να βρω τα πουλια πεταχτηκαν στα 20 μετρα ολοκληρο κοπαδι και μια μια περδικα ερηξα με το δυκανο δυο τουφεκιες γεμησα και ξαναερηξα ειδα 2 πουλια να κρεμαν τα ποδια τους να φευγουν φτερα και να φευγουν το τελευταιο το ειδα που εκατσε 200 μετρα μακρια και ευτηχος πηγα με τα σκυλια και το βρηκα νεκρο μετα αλαξα τυπο απο τα meteo που ειχα εβαλα τα max 33 τοτε που υπηρχαν. Καθησα να ξεκουραστω σε κατη βραχια που ηξερα οτι μπωρει να ερθουν αγριοπεριστερα και ηρθε ολοκληρω κοπαδι καθησε στα 25 μετρα ερηξα παλυ μεσα στο κοπαδι δυο φυσιγγια μαχ 33 7αρια και δεν πηρα κανενα απο τοτε δεν τα ξαναβαλα στο οπλο μου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #271552

    Με το spreader είσαι ευχαριστημένος?

    Έχω μπερδευτεί μ' αυτό το τσοκ! Το χρησιμοποίησα μόνο στα παπιά και άλλες φορές έλεγα ότι δεν κάνει κάτι και άλλες φορές έκανε εντυπωσιακά πράγματα… Πάνως νομίζω τα θετικά είναι λιγότερα από τα αρνητικά. Θα κάνω και φέτος δοκιμές και θα κατασταλάξω. Στα ορτύκια πάντως δεν το χρησιμοποίησα γιατί δεν ήθελα να αλλάξω το εγγυημένο για μένα **** και φυσίγγι διασποράς με ελάχιστες απώλειες πουλιών. Στην μπεκάτσα το spreader δεν πρόκειται να το βάλω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #271489

    Έχω μπερδευτεί μ' αυτό το τσοκ! Το χρησιμοποίησα μόνο στα παπιά και άλλες φορές έλεγα ότι δεν κάνει κάτι και άλλες φορές έκανε εντυπωσιακά πράγματα… Πάνως νομίζω τα θετικά είναι λιγότερα από τα αρνητικά. Θα κάνω και φέτος δοκιμές και θα κατασταλάξω. Στα ορτύκια πάντως δεν το χρησιμοποίησα γιατί δεν ήθελα να αλλάξω το εγγυημένο για μένα **** και φυσίγγι διασποράς με ελάχιστες απώλειες πουλιών. Στην μπεκάτσα το spreader δεν πρόκειται να το βάλω.

    Εγώ το πήρα το δοκίμασα στην τσίχλα και το το ξαναέβαλα στο κουτί του :rolleyes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #271488

    φιλε μου zed διαβασα καλα?δουλευεις του στοκα τα max d?δεν αμφιβαλλω ισως δουλευουν καλυτερα στο οπλο σου,ισως εχεις καποια παλια παρτιδα,τα δουλευα κι εγω κ ηταν σκετη απογοητευση,δεν ξερω ποσα πουλια ειχα τουφεκισει κ δεν ειχα παρει ουτε ενα κ το εριχνα σε σκοπευτικη ανικανοτητα,ως που μια μερα δοκιμασα τα λαμπρο κ τα συγκρινα με τα στοκας στο χαρτι κ ειδα τη διαφορα κ μετα στην πραξη!δεν κανω τον αντιλογο απλα αναφερω τη δικη μου εμπειρια!

    Νίκο θα δοκιμάσω τα lampro τα κίτρινα, δεν τα γνωρίζω.

    Εγώ χρησιμοποιώ τα διασποράς θέλοντας πολύ μεγάλη ακτίνα σε πολύ μικρή απόσταση για αυτό.
    Εννοώ πάντα τα παλία με την κόκκινη τάπα, όσοι πήραν τα καινούργια τα αποκεντρωτικά την πάτησαν.

    @ΝίκοςΣάμος: τα φυσίγγια ο ΣΤΟΚΑΣ τα χάλασε εγώ έμεινα μόνο στα συγκεκριμένα.

    Πάντως το καλύτερο διασποράς που έχω ρίξει είναι το: Super free shot της Cheddite.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #271481

    ετσι ακουγεται,εχει γινει δοκιμη ομως στην πραξη???

    ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΔΟΚΙΜΗ…
    ΤΑ DIRECT ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΧΡΙ 25 ΜΕΤΡΑ ΜΕ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ…ΑΚΟΜΑ Κ ΜΕ 2 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΑ 20 ΜΕΤΡΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΑΝΕΤΑ ΧΑΡΤΙ 1,20 ΕΠΙ 1,20 ΠΟΛΥ ΟΜΟΙΟΜΟΡΦΑ…
    ΤΟ ΚΙΤΡΙΝΟ ΕΧΕΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ ΑΛΛΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΑ 30 ΜΕΤΡΑ,ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #271308

    ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΔΟΚΙΜΗ…
    ΤΑ DIRECT ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΧΡΙ 25 ΜΕΤΡΑ ΜΕ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ…ΑΚΟΜΑ Κ ΜΕ 2 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΑ 20 ΜΕΤΡΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΑΝΕΤΑ ΧΑΡΤΙ 1,20 ΕΠΙ 1,20 ΠΟΛΥ ΟΜΟΙΟΜΟΡΦΑ…
    ΤΟ ΚΙΤΡΙΝΟ ΕΧΕΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ ΑΛΛΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΑ 30 ΜΕΤΡΑ,ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ…

    Το DIRECT με **** έγινε δοκιμή; Δηλαδή αν κατάλαβα καλά καλός συνδυασμός είναι το DIRECT για πρώτο και το κίτρινο για δεύτερο; Πάντα μιλάω για κάννη Optima με 18,6 αυλο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #271264

    Το DIRECT με **** έγινε δοκιμή; Δηλαδή αν κατάλαβα καλά καλός συνδυασμός είναι το DIRECT για πρώτο και το κίτρινο για δεύτερο; Πάντα μιλάω για κάννη Optima με 18,6 αυλο.

    ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ****…ΣΤΑ 15 ΜΕΤΡΑ ΚΑΛΥΠΤΑΝ ΣΤΟΧΟ 1,20 ΕΠΙ 1,20 ΟΜΟΙΟΜΟΡΦΑ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ Κ ΤΑ 32ΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΑ 34ΑΡΙΑ…ΕΓΩ ΜΕ BENELLI TA ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΕ ΤΗΝ OPTIMA…
    Ο ΣΥΝΔΟΙΑΣΜΟΣ ΠΟΥ ΛΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟΔΟΤΙΚΟΣ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    gio kriti στις #187899

    Καλησπερα παιδια,,εριξα σε ενα λαγο με 3α 5αρη σε αποσταση 25 μετρων ,με 3αρι τσοκ..ο λαγος εγινε πατσαβουρα..γεμησε σκαγια..,με οπτιμα 391..και υψομετρο 1700 μετρα..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    34
    bileto7 στις #187902

    ΕΓΩ ΜΕ ΤΝΗ 391 URICA 2, ΜΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΤΣΟΚ MOD(***) ΚΑΙ ΜΕ ΦΙΣΙΓΓΙΑ LEPRE 3 (37 GRAM) <NSI> ΕΡΙΞΑ ENAN ΛΑΓΟ ΣΤΑ 15 ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΣΑΝ ΜΟΝΟΒΟΛΟ ΔΕΝ ΑΝΕΞΑΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ, ΚΗΤΑΞΤΕ ΦΩΤΟ ΤΟΥ ΠΕΤΑΞΕ ΤΑ ΕΝΤΕΡΑ ΕΞΩ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 91 έως 105 (από 119 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων