ΣΟΥΠΙΕΣ !

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 75 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Ψάρεμα

  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #255591

    Σήμερα πήγα λίγο αργά για να έχει ήλιο , κάνει κρύο το πρωι 3 βαθμοί , δυο μόνο πήρα ;)


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #253258

    Σήμερα μπήκα στην θάλασσα πριν ξημερώσει κατάσταση θαλάσσης ταραγμένη 2 βαθμούς , έριξα την σακούλα να με κρατά είχε ένα 4αρι , πήρα τέσσερις σουπιές σήμερα , θα γίνουν με σπανάκι το μεσημέρι με καλό κρασάκι από το υπόγειο . Με έδιωξε η βροχή , που είχε σήμερα , αλλά καλές είναι και αυτές μην είμαστε αχόρταγοι . :angry:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #193582

    μπραβω καπετανιο παντα επιτιχιες..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #193618

    ΜΠΡΑΒΟ καπετανιο λεβεντια!

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #193626

    Τις καλαμαριέρες τις φτιάχνω ως έξεις παίρνω μάνα 50αρα , βάζω τρις καλαμαριερες με 10cm παράμαλλο , η κάθε μια απόσταση η μια από την άλλη 50 cm , και το τέλος μολύβι και παίζει ανάλογα με τον καιρό εάν έχει καιρό βάζω ποιο βαρύ . Καμιά φορά τις κάνω και συρτή με 1,5 του μιλίου αργά και σταματώ τραβώ σιγά σιγά έως το σκάφος και ξανά βάζω μπρος και ξεκινώ , κάνω διαφόρους τρόπους ψαρέματος ανάλογα τον καιρό.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #249611

    Σήμερα πήγα αργά στην θάλασσα για καμιά σουπιά αλλά πολύ παγωνιά , πήγα να βάλω μπρος στο σκάφος και δεν πήρε έμεινα από μπαταρία την οποία την είχα αγοράσει τέλη Ιουνίου του 2011 εχω και ηλιακό για να γεμίζει η μπαταρία , τον πήρα τηλέφωνο τον κύριο που μου την πούλησε και μου έλεγε άλλα λόγια να αγαπιόμαστε , τι κοσμος :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    384
    ΙΝΠ στις #249578

    [size=4][b]Σήμερα πήγα αργά στην θάλασσα για καμιά σουπιά αλλά πολύ παγωνιά , πήγα να βάλω μπρος στο σκάφος και δεν πήρε έμεινα από μπαταρία την οποία την είχα αγοράσει τέλη Ιουνίου του 2011 εχω και ηλιακό για να γεμίζει η μπαταρία , τον πήρα τηλέφωνο τον κύριο που μου την πούλησε και μου έλεγε άλλα λόγια να αγαπιόμαστε , τι κοσμος :lol: [/b][/size]

    Καπετανιε καλησπερα.
    Ποσο απεχει το κατω παραμαλλο απο το μολυβι;
    Αν δεν ειναι μυστικο βαλε και μια φωτο απο τις
    καλαμαριερες και το μολυβι.
    Καλη δυναμη μαυτο το ψωφοκρυο!!!

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #249546

    Καπετανιε καλησπερα.
    Ποσο απεχει το κατω παραμαλλο απο το μολυβι;
    Αν δεν ειναι μυστικο βαλε και μια φωτο απο τις
    καλαμαριερες και το μολυβι.
    Καλη δυναμη μαυτο το ψωφοκρυο!!!

    Καλησπέρα αγαπητέ φίλε τις γνώσεις μου θέλω να τις μοιράζαμε με φίλους ψαράδες , το μολύβι το βάζω 30 πόντους ποιο κάτω από την καλαμαριερα την τελευταία , χρησιμοποιώ πέντε καλαμαριερες στην μάνα , με παράμαλλο 10 εκατοστά , η μάνα είναι 50αρα και απόσταση η μια από την άλλη καλαμαριερα ειναι 40 εκατοστά . Είναι απολαυστικό το ψάρεμα της σουπιάς αρκεί να μην σε λερώνει εσένα και το σκάφος . :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    384
    ΙΝΠ στις #249264

    [size=4][b]Καλησπέρα αγαπητέ φίλε τις γνώσεις μου θέλω να τις μοιράζαμε με φίλους ψαράδες , το μολύβι το βάζω 30 πόντους ποιο κάτω από την καλαμαριερα την τελευταία , χρησιμοποιώ πέντε καλαμαριερες στην μάνα , με παράμαλλο 10 εκατοστά , η μάνα είναι 50αρα και απόσταση η μια από την άλλη καλαμαριερα ειναι 40 εκατοστά . Είναι απολαυστικό το ψάρεμα της σουπιάς αρκεί να μην σε λερώνει εσένα και το σκάφος . :P [/b][/size]

    Εγινε καπτεν,ευχαριστω.
    Σε πρωτη ευκαιρια βαλε και καμμια φωτο.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #196004

    Πήγα κατά της 9,00 μια βόλτα και πάνω που πήρα δυο σουπιές άρχισε η βροχούλα στην αρχή , σε λίγο μαζευόταν καιρός και ήταν ανατολικός ο χειρότερος για το Δήλεσι , τα μάζεψα και δρόμο όπου φύγει φύγει .

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #246621

    Τώρα το πρωι βγηκα από μέσα πήγα για σουπιές πήρα τέσσερις αλλά αγρίευε ο καιρός και βγήκα , εξ άλλου φτάνουν και περισσεύουν για το μεσημέρι , θα γίνουν στο φούρνο με κριθαράκι !

    Θερμοκρασία στο 0 ψιλόλιχνε το βράδυ αχνά αλλά ικανό να σε ξεπαγιάσει ώρα για κονιάκ και ζεστό καφέ και το τζακι στο φουλ ενα δενδρο εβαλα μεσα τωρα ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    500
    dimitris70 στις #196393

    Παντως εδω ο καιρος δεν λεει να στρωσει και σουπια ουτε για δειγμα

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #196406

    Από νωρίς το πρωι χιονόνερο και δυνατός αέρας , δεν κάνει σήμερα για μέσα , είναι μια κυρία στο Δήλεσι που φορά μπότες μέχρι το γόνατο και με καμάκι κάθε πρωι από την ακτή βγάζει πάνω από 20 κομμάτια , είναι φοβερό αυτό που κάνει και το κάνει χρόνια το εχω δει με τα μάτια μου , στο ένα χέρι κρατά μια λάμπα πολύ δυνατή και στο άλλο το καμάκι . Μου έχει πει πολλές φορές να μου πει τον τρόπο , αλλά δεν μου αρέσει έτσι θέλω με το σκάφος να μπαίνω μέσα να παιδεύομαι να πιάσω μια σουπιά με την καλαμαριέρα .

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #245683

    Με αυτά που έγιναν ούτε σουπιές δεν είχε :angry:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #482467

    δείτε πως ψαρεύει η σουπιά https://www.facebook.com/video.php?v=989075724443959

     

    και πως καμουμλάρεται φανταστικό

    https://youtu.be/L-cxg8mF_Lw?t=11

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 75 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων