ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 75 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #309849

    Φιλε μπερδευτηκες για τα καλα εσυ μου φενεται,δεν μιλαω για τον απλο γερμανο[ασχετα αν αυτος ο απλος γερμανος καποτε εσφαζε
    παιδακια μεσα στην κοιλια τις μανας του] αλλα ξεχασα οι γερμανοι δεν μιλανε ποτε για αυτα,για να μην μπερδευεσαι λοιπον μιλαω για τους πολιτικους
    που τους κυβερνανε,και δεν εχω καθολου παροπιδες φιλε,αλλιως δεν θα λατρευα και τα κουρτσχααρ που ειναι γερμανικα σκυλια,και αυτος που εφτιαξε
    το κοτετσι πανω στο μνημειο,για μενα ειναι τοσο ελληνας οσο ειναι οι πολοιτικοι που μας κυβερνανε τοσα χρονια,αρα για μενα δεν ειναι ελληνας
    και τους γερμανους τους βοηθαμε απο τοτε που ειναι κρατος,και δεν καταλαβα που εκανα λαθος,για τις μιζες τις ziemens,και για τα στραβα υποβρυχια
    αφου ειναι στραβο γιατι μας το πουλας ρε φιλε εσυ που εισαι γερμανος και κυριος,,ασε φιλε,οταν θα βγουνε και οι παγκοσμιες πουστιες τις γερμανιας
    στην φορα τα ξαναλεμε,,και για πες μου εσυ,γιατι ολες η χωρες μετα τον πολεμο πειρανε υπερογκα ποσα σε αποζημιωσεις και στην ελλαδα
    αντι για λεφτα τις δωσανε δανειο,μαλον για να μας εχουν απο τοτε στο χερι,απλα γιατι φιλε η ελλαδα ειναι πολυ μεγαλη για να την αφησουν ελευθερη
    και ξαναλεω, τον γερμανο..πολιτικο η οποιον αλλο παπαρολογο λεει κατι για την ελλαδα τον εχω γραμενω :)


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #170044

    Δυστυχώς από την μεταπολίτευση και μετά διοικούμεθα από δυο οικογένειες οι οποίες κανένας μα κανένας τους δεν ήταν Έλληνας και ούτε καν πατριώτης……. Τη συζητάμε για ένα γεγονός το όποιο το είχαν προαποφασίσει άλλοι για μας εδώ και δεκαετίες, ήταν ο μονός τρόπος για να εξοντώσουν τον ελληνικό λαό το ξανά λέω ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΛΑΟ και όχι τα φερέφωνα του αμερικανικοεβραικου λόμπι δηλαδή τους σημερινούς και όχι μόνο εθνοπατέρες που σονη και καλά θέλουν να μας πείσουν ότι θα πρέπει να κάνουμε Άλλη μια θυσία σαν έθνος για να σωθούμε……….. ρε και δέκα θυσίες να κάνουμε με τέτοιο χρέος δεν την βλέπω την αναλαμπή ούτε σε 50 χρόνια και ξέρετε γιατί . γιατί αυτοί η ανελέητη και αδυσώπητη ιστορία μας σαν έθνος μας έχει δήξει ότι εκτός από μεγάλους ήρωες και μέγιστους πατριώτες έχει και τους κατά συρροην προδότες και ρουφιανους που σε όλη την σύγχρονη ιστορία και όχι μόνο της Ελλάδας διαδραμάτισαν σημαντικό ρολό………….. ΤΩΡΑ για τα φασισταρια τους γερμαναράδες καλό θα ήταν να μας επιστρέψουν τα δεδικασμένα 75 δις που μας χρωστανε από τον πόλεμο και μετά αν έχουν ψυχή και αντερα ας έρθουν να το συζητήσουμε………… παρεπίπτοντος θυμηθείτε τη είχε πει ο Κίσινγκερ για την Ελλάδα το 1994 παρακαλώ……….. «Ο ελληνικός λαός είναι δυσκολοκυβέρνητος και γι' αυτό πρέπει να τον πλήξουμε βαθιά στις πολιτισμικές του ρίζες. Τότε ίσως συνετισθεί. Εννοώ, δηλαδή, να πλήξουμε τη γλώσσα, τη θρησκεία, τα πνευματικά και ιστορικά του αποθέματα, ώστε να εξουδετερώσουμε κάθε δυνατότητά του να αναπτυχθεί, να διακριθεί, να επικρατήσει, για να μη μας παρενοχλεί στα Βαλκάνια, να μη μας παρενοχλεί στην Ανατολική Μεσόγειο, στη Μέση Ανατολή, σε όλη αυτή τη νευραλγική περιοχή μεγάλης στρατηγικής σημασίας για μας, για την πολιτική των ΗΠΑ»……………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #309846

    Παιδια εγω παντος τους γερμανους [που λενε παπαριες για την χωρα μου] τους εχω χεσμενους για πολλους λογους

    θα αναφερω πολυ λιγα παραδειγματα,γιατι ριμαξαν την χωρα μου στον πολεμο και κατεσφαξαν οι παλικαραδες τις φακης αμαχους ανθρωπους με τον
    πιο αισχρο τροπο
    εκαψαν τα σπιτια και τα χωρια μας,μας εκλεψαν το χρυσο μας οπως και σε πολλες αλλες χωρες για να φτιαξουν ξανα την γερμανια
    και ετσι μας εφεραν 4ο χρονια πισω,μας κλεψανε το αλευρι μας το 1936 που φτιαχναμε απο ΤΖΙΑ και μας εφεραν το αλευρι απο σιταρι για να κανουμε ψωμι
    να τρωμε γλουτενη καργα να στοκαρουμε αρτηριες και αγγεια για να εχου υγεια dry.gif και μας πουλανε το αλευρι ΝΤΙΝΚΕΛ τωρα για δικο τους
    ο ελληνας μεχρι τοτε ετρωγε ψωμι μονο απο ελευρι τζιας, και στα δυσκολα απο κριθαρι,το σιταρι το ειχε μονο για τα ζωα του και ποτε δεν εκανε ψωμι απο αυτο
    μας εδωσαν τα στραβαρμενιζουμε υποβρυχια, κατα τα αλλα ειναι πολυ ενταξει στις δουλειες τους,λαδωνουν τωσα χρονια τα κοματα για να κανουνε τις δουλειες
    στην ελλαδα και κατα τα αλλα μονο στην ελλαδα εχουμε διαφθορα,πχ λαδωνε η ziemens τοσα χρονια και δεν ετρεχε καστανο,ειμαστε η χωρα που τους εχει κανει
    μαγκες γιατι ειμαστε η χωρα που εξαγει η γερμανια τα πιο πολλα προιοντα της,κατα τα αλλα δεν βοηθησαμε εμεις ποτε τους γερμανους,αν κοιταξω μονο τα
    γερμανικα αμαξια που εχουμε στην ελλαδα φτανει,[παρτε τζαπαν δεν σπαει δεν χαλαει ,και βοηθαμε και τον ιαπωνα που ειναι λαος με ιστορια και οχι με αμαρτια]
    λοιπον θα μπορουσα να γραφω μια μερα για το τι δεινα εχουν κανει στην ελλαδα οι γερμανοι,,αλλα εχω μια καλητερη δουλεια να κανω
    και φυσικα δεν θελω να πεισω καποιον για κατι,,την γνωμη μου λεω, λοιπον ας δουλεψουν λιγο πιο πολυ τωρα οι γερμανοι γιατι ειναι και η ωρα τους
    για διακοπες στην ελλαδα,,για να μας αφησουν κατι παραπανω φετος που τα εχουμε αναγκη tongue.gif χωρα σαν την ελλαδα δεν υπαρχη στον χαρτη
    οτι και να κανουν αυτο που εχει ο ελληνας στην χωρα του [και στην καρδια του] δεν το εχει κανενας,κατα τα αλλα δεν μας γουσταρουν,,για αυτο ειναι ολοι εδω
    καθε καλοκαιρι,και αμα μπορουσαν θα εμεναν εδω για παντα, ρε να ηταν η ζηλια ψωρα που λεμε
    ——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————

    Φιλε μου ο γερμανος πολητικος προσφερει και υγεια και παιδια στον γερμανο πολιτη και ενα κρατος πρωτο οικονομικα στον κοσμο μετα απο τρεις καταστροφες με τον οποιο τροπο το καταφεραι μαγγια του , ο δηκο σου πολητικος τι σου προσφεραι ?Οσο για τα λευτα που πηραν οι αλλοι και εμεις δεν πηραμαι σου λεω 1)τωρα το θημιθικαμαι που ειμασταν τωται να τα διεκδηκισουμαι οπως ολοι οι αλλοι .2)οτι και ν αγωρασεις τωρα ειναι γραμενο σε ολες τις γλωσες του κοσμου εκτος τα ελληνικα νομιζεις οτι φτεναι οι αλλοι γι αυτο ?3)Εγω πουλαω στραβα υποβριχια εσει γιατι τα αγωραζεις , μηπως γιατι δεν εισαι οικανος να βγαλει εστο και μια στραβη βελονα ,τοσα ναυπιγια εχεις και τα κληνεις γιατι δεν βγαζεις υποβριχια ?

    Εδω εμεις καθομασται και λεμαι χουντα και παλη χουντα κι ασ ειχαν στηλει στην κολαση τοσο κοσμο και αφηνουμαι καποιους να τους γιωρταζουν κι ολας .Και κατι τωρα για θηελα αντιδρασεων :D. Μηπος γνωριζεις καποιος < Μεγα > ελληνας ποσες μανες και παιδια ειχαι σφαξει στα μερει που καταχτουσαι που τωρα εμεις καφχομασται που ηταν ελληνας ? :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #309830

    Φιλε μου σε λαθος ανθρωπο τα λες αυτα,ετσι μια που το εφερες πρωσοπικα το θεμα,εγω ουτε εκλεψα την χωρα μου
    ουτε τα λαμογια που μας κυβερνανε ψιφησα ποτες,αρα πεστα σε καποιον αλλον αυτα,ισως σε αυτον που εκανε κοτετσι το μνημιο :)
    και μαθε τις θεσεις που εχει παγκοσμια ο ελληνας στις επιστημες και στις τεχνες,και αστε αυτο το παραμυθακι του οτι δεν φτιαχνουμε ουτε βελονες
    βλεπε nasa,sern,αλλα και γιατρους παγκοσμιος που τα μεγαλητερα κεφαλια ειναι ελληνες,,τους την πεφτουνε απο το πανεπιστημιο
    σε ολα τα παιδια που ειναι καλοι μαθητες και με μια υποτροφια τα πανε εξω,και τσουπ δεν ξαναπατανε εδω,ασε φιλε ξερουμε καλα
    πως δουλευει το συστημα γενικα, και αμα νομιζεις οτι ο μεγας αλεξανδρος εσφαζε μανες με παιδια στην κοιλια τους
    μαλον λαθος ιστορια σου μαθανε φιλε μου

    και επειδη εκπεμπουμε σε αλλη συχνοτη επι του θεματος [αρα οποιαδηποτε συζητηση δεν θα εχει αποτελεσμα] δεν θα το συνεχισω αλλο
    γιατι οπως ειπα δεν θελω να αποδειξω τιποτα σε κανεναν,αρα ουτε και σε εσενα, αλλα οχι να μας κραζουν και οι γερμανοι τωρα :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #309807

    Φιλε μου σε λαθος ανθρωπο τα λες αυτα,ετσι μια που το εφερες πρωσοπικα το θεμα,εγω ουτε εκλεψα την χωρα μου
    ουτε τα λαμογια που μας κυβερνανε ψιφησα ποτες,αρα πεστα σε καποιον αλλον αυτα,ισως σε αυτον που εκανε κοτετσι το μνημιο :)
    και μαθε τις θεσεις που εχει παγκοσμια ο ελληνας στις επιστημες και στις τεχνες,και αστε αυτο το παραμυθακι του οτι δεν φτιαχνουμε ουτε βελονες
    βλεπε nasa,sern,αλλα και γιατρους παγκοσμιος που τα μεγαλητερα κεφαλια ειναι ελληνες,,τους την πεφτουνε απο το πανεπιστημιο
    σε ολα τα παιδια που ειναι καλοι μαθητες και με μια υποτροφια τα πανε εξω,και τσουπ δεν ξαναπατανε εδω,ασε φιλε ξερουμε καλα
    πως δουλευει το συστημα γενικα, και αμα νομιζεις οτι ο μεγας αλεξανδρος εσφαζε μανες με παιδια στην κοιλια τους
    μαλον λαθος ιστορια σου μαθανε φιλε μου

    και επειδη εκπεμπουμε σε αλλη συχνοτη επι του θεματος [αρα οποιαδηποτε συζητηση δεν θα εχει αποτελεσμα] δεν θα το συνεχισω αλλο
    γιατι οπως ειπα δεν θελω να αποδειξω τιποτα σε κανεναν,αρα ουτε και σε εσενα, αλλα οχι να μας κραζουν και οι γερμανοι τωρα :D

    Φιλε μου προς θεου δεν θελω να ερθω σε αντιπαραθεση με κανεναν εδω ποσω μαλον μαζι σου σηχορεσαι τον παρορμιτιζμο μου και αφτα που λεω δεν τα λεω για να τα ακους εσει τροπος του λεγην αλλα ολοι μας. Τωρα γι αυτο που λες σημφονο σε ενα πραγμα βλεπω γιατρους βλεπω nasa βλεπω επιστιμονες αλλα οπως ειπες στο εξωτερικο ,τους εκμεταλευωνται οι γερμανοι οι γαλοι οι αμερικανει και μας βαζουν μετα να πληρωνουμαι τις πατεντες των ελληνων αδρα και ρωταω ο μ…κας ποιος ειναι ο οποιοδιποτε γερμανογαλος η ο ελληνας .Και κατι που ειναι στο χορο μου και το ξερω καλλα μινι κουπερ τογιοτα γιαρις ρενο 5 μερικα πεστ σελερ αυτοκινητα μηπως ξερεις τους σχεδιαστες τους τι εκαναι η ελλαδα γι αυτο γιατι δεν εκανε κατι να τα εχει αυτα τα μιαλα εδω και να τα εκμεταλευεται ?Για πες μου τωρα η ελλαδα τι βγαζει σαν ελλαδα που μεχρει και τις στολες του στρατου της αγωραζει απο τουρκια .Οσο τωρα για τον <ΜΕΓΑ> καλο ειναι να διαβασουμαι και κανενα βιβλιο εκτος σχωλειου γιατι δεν φημιζομασται και τοσο για τιν παιδια μας υπαρχου μαγαλοι ιστορικοι και αρχαιολογοι απο αυτους που στελνουμαι να τους εκμεταλευωνται οι αλλοι που εχουν γραψει πολες μελεταις και ερευνες .

    ΥΓ.Παιδια προς θεου και εγω ελληνας ειμαι απλα με πιανει το παραπονο γιατι ειμασται στον 21ο αιωνα ο κοσμος ολος παει μπρωστα η χωρα αυτη βουλιαζει και εμεις εχουμαι μηνει ακωμα στην κατοχη και καμια φωρα ακουω πραγματα απο νεους ανθρωπους που εχουν βγαλει και ενα σχολειο παραπανο απο τους παλεοτερους και εχουν μηνει ακωμα στο οτι για το οτι ζουμαι τωρα εμεις φτεει ακωμα η κατχη λες και ο γαλος που περασαι περισοτερα τοτε απο τους γερμανους καθεται καθε φωρα που γινεται κατι στραβο εκει να μηλαει για την κατοχη και οτι η κατιχη και οι γερμανει ευθηνεται μετα απο 70 χρωνια για την καταντια μας σημερα και οχι οτι ο ελληνας ψηφηζαι βαση ρουσφετιων και ποσους του διορισε ο καθε βουλευτης και οτι αν αυτος ηταν λαμογιο δεν τον ενδιεφεραι .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1526
    ΒΙΚΤΩΡΟΣ στις #309805

    ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΠΑΛΙΕΣ ΑΡΧΕΣ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗΣ ΠΟΥ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΑΙ ΟΙ ΠΡΕΣΒΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ….

    ΑΝ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΙΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΑ ΤΟΤΕ….ΑΓΟΡΑΣΕ ΤΗΝ :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    35
    <Giannis> στις #170056

    Κάντε το πρώτο βήμα γράφοντας ΣΩΣΤΑ ελληνικά και μαθαίνοντας τα και στα παιδιά σας…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #170057

    Παιδιά να σας πω και εγώ κάτι.Από την λήξη του Β παγκ πολέμου και μετά ότι έχουμε πάθει σαν χώρα δεν μας φταίει κανείς άλλος παρά μόνο εμείς.Και τα πιό μεγάλα λάθη έχουν γίνει τα τελευταία 20 χρόνια.Αν εξαιρέσουμε την επταετία όλο το υπόλοιπο διάστημα ο Ελληνικός λαός ήταν κυρίαρχος και αποφάσιζε δημοκρατικά για την τύχη του.Τι αποφάσεις πήραμε λοιπόν?Ποιούς ανθρώπους βάλαμε να μας κυβερνούν?Θέλετε να παραθέσω βίντεο με ορδές ψηφοφόρων να αλαλάζουν μόνο και μόνο στην θέα του Ανδρέα Παπανδρέου του Μητσοτάκη και ούτο κάθ εξής.
    Βάλαμε τα χέρια μας και βγάλαμε τα μάτια μας ….ακόμα και σήμερα αυτό κάνουμε.
    Φταίνε λοιπόν οι Γερμανοί που μας κοροιδεύουν και μας λοιδορούν?Φταίνε οι Τούρκοι που βολτάρουν με τις κορβέτες τους στο Σούνιο?Φταίνε οι ευρωτοκογλύφοι μας που μας πιάνουν τον κ@λο? Οχι παιδιά , το φταίξιμο είναι του απλού Ελληνικού λαού που με τις λάθος επιλογές του τοποθέτησε λαμόγια στο τιμόνι της χώρας και μας κατάντησαν να σκύβουμε το κεφαλι και να μας προσβάλει όποιος θέλει.
    Τα δικαιώματα τα δώσαμε εμείς μάγκες και μην τσακώνεστε μεταξύ σας γιατί και αυτό ( η διχόνοια ) λειτουργεί εις βάρος μας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #309795

    Κάντε το πρώτο βήμα γράφοντας ΣΩΣΤΑ ελληνικά και μαθαίνοντας τα και στα παιδιά σας…

    Φιλε μου εχεις χιλια δικια γι αυτο αλλα οταν με εστελναν στο σχωλειο εγω την κοπανουσα στα μπιλιαρδα (κλασσικο ελληνοπουλο :) )αλλα βλεπεις στερνη μου γνωση να σε ειχα πρωτα .Αλλα προτημο να γραφω την ελληνικη γλωσσα με λαθοι παρα αυτα τα μοντερνα αλαμπουρνεζικα που γραφουν οι νεοι και τα λεναι γκρηκλης .Ειναι αυτο που ξανα ειπα οταν βλεπω τους νεους σημερα τι ειπαμαι σε πενηντα χρωνια ουτε εκατο δεν φταχνουν σε αυτη τη χωρα για να ισιωσει δυστυχος .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #309787

    Φιλε μου δεν μου εκανες τιποτα για να σε συγχωρισω,και δεν εχω κανενα προβλημα ουτε μαζι σου ουτε με κανεναν
    μην το περνεις κατακαρδα,και ησουν και κοπανατζης απο το σχολειο για να πας για μπιλιαρδο,και θελεις να παμε μπροστα μετα :D [πλακα κανω]
    θα σου εγραφα και κατι ακομα αλλα ειμαι και ανορθογραφος και φοβαμε μην με παρεξιγισουν :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #309774

    Φιλε μου δεν μου εκανες τιποτα για να σε συγχωρισω,και δεν εχω κανενα προβλημα ουτε μαζι σου ουτε με κανεναν
    μην το περνεις κατακαρδα,και ησουν και κοπανατζης απο το σχολειο για να πας για μπιλιαρδο,και θελεις να παμε μπροστα μετα :lol: [πλακα κανω]
    θα σου εγραφα και κατι ακομα αλλα ειμαι και ανορθογραφος και φοβαμε μην με παρεξιγισουν :)

    Aν ειναι να βαθμολογηται την ορθογραφια εγω δεν ξανα γραφω ομολογω οτι εκθεση και νεα ελληνηκα ηταν το αδυνατο στιχειο μου :D :P
    Ακου τωρα τα κουλα που σηναντησα στην Γερμανια για να παρεις μια γευση της διαφωρες μας , σπιτι Γερμανου εξωτερικος χωρος αυλη γκαζον μια κουνια μια τραμπαλα και δυο τρεια αλλα παιχνιδια για τα παιδια σπιτι Ελληνα στη Γερμανια εξωτερικος χωρος αυλη μποσταμη ντοματες αγγουρια μελιτζανες :lol: Που πας ρε καραμητρο κολας το παιδι μπρωστα στην τηλεορασει και αφηνεις τους δημοσιογραφους και τα καναλια να του φτιαχνουν το μελον να το κανουν να ονειρευεται να γηνει τραγουδιστης, μοντελο ,η παρουσιαστρια αντι να βαλεις μια κουνια και μια τραμπαλα στην αυλη σου να παιζει .Το αλλο κουλο στο Παρισι καθομασταν εξω στο πεζοδρομιο για τσιγαρο και ετυχαι να εχει μια διαβαση βλεπω ενα τιπο με το αυτοκινητο και σταματαει και μου κανει σημα να περασουμαι :lol: .Το ιδιο δεν γηνεται κι εδω :lol: σε βλεπει ο οδηγος να περνας το δρομο απο διαβαση και παταει γκαζι να σε φαει λαχανο :lol: Και μετα λεω εγω οτι μου φτεναι ολοι αυτοι για την καταντια μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #309762

    Kαι εγω εχω μποστανι στον κηπο μου,κλασικος ελληνας βλεπεις, για αυτο δεν θα πεινασουμε ποτε :)
    αμα θες κανα μαρουλι,μπροκολο,κουνουπιδη[τα λαχανα θελουν ακομη 10 μερες] εχω ετοιμα για κοψιμο
    και οικολογικα παρακαλω χωρις φαρμακα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #309754

    Kαι εγω εχω μποστανι στον κηπο μου,κλασικος ελληνας βλεπεις, για αυτο δεν θα πεινασουμε ποτε :)
    αμα θες κανα μαρουλι,μπροκολο,κουνουπιδη[τα λαχανα θελουν ακομη 10 μερες] εχω ετοιμα για κοψιμο
    και οικολογικα παρακαλω χωρις φαρμακα

    Eγω ακωμα ποιο πραχτικος δυο σε ενα εχω λεμονιες καριδιες πορτοκαλιες και ετσι βαζω και ενα σκοινι με μια σανιδα για να κανουν κουνια για τα παιδια :D :lol: :lol: Τωρα κοβω τα μαρουλια κανενα κρεμιδακι , παντζαρια και εχω βαλει και πατατες και λαδακι εξτρα παρθενο :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #170505

    Απλος ενημεροτικα .Ισος ν αφηνουμαι αυτους που πραγματικα ξερουν ιστορια να διδασκουν τα παιδια μας .Η πρωτη γηνεκα πρητανης πανεπηστιμιου στο κοσμο ,αλλα δηστιχως μιας και δεν μπωρουμαι να δεχτουμαι οριζμενα πραγματα ειναι αυτο που λεμαι αφηνουμαι τετοιους ανθρωπους να τους εκμεταλευωνται αλλοι ,βλεπεις το σηστιμα !

    http://www.youtube.com/watch?v=-bMnMyhvPK8

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #170512

    Αφιερώμενη(και λόγω της ημέρας) η φράση του Καραισκάκη σε όλους τους ευρωπαίους που μας θεωρούν κλέφτες και απατεώνες…

    "- Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω, θα μου κλάσουν τον πούτσο!"

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 75 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων