ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΠΛΟΟΟΟ…..

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 43 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #308321

    To ψιλοψιλιάστηκα αλλά απλά ρώτησα.Για το άλλο…sx3;;

    Δεν έχω ιδέα. Μου είπε ο άνθρωπος αλλά το ξέχασα. :lol: Όταν το δει θα σου απαντήσει. Τώρα κάνουν αγάπες φαντάζομαι. :lol:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #308320

    Μιας και εγώ ευθύνομαι, ας απαντήσω. Λόγω σωματότυπου, ο Γρηγόρης θα χρειαστεί οπωσδήποτε κάποιες τροποποιήσεις στο κοντάκι και το kick off τον δεσμεύει. Μόνο γι αυτό. Προσωπικά είμαι υπέρ του Κ/Ο, το έχει και ένα όπλο μου.

    Nομιζεις LEO οτι ενα πελμα τετοιου τιπου αξιζει το κοπο η μηπως ο μεγαλος ανταγωνιζμος των εταιριων των τελευταιων χρονων εχει κανει τις εταιριες να υπερβαλουν λιγο ?Το ρωταω αυτο γιατι ετυχαι να ριξω με οπλα δυο φιλων σε σηγγεκριμενη στιγμη με τα ιδια φυσιγγεια και ειχαμαι τις διαφωνιες μας και οι τρεις .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #308316

    Nομιζεις LEO οτι ενα πελμα τετοιου τιπου αξιζει το κοπο η μηπως ο μεγαλος ανταγωνιζμος των εταιριων των τελευταιων χρονων εχει κανει τις εταιριες να υπερβαλουν λιγο ?Το ρωταω αυτο γιατι ετυχαι να ριξω με οπλα δυο φιλων σε σηγγεκριμενη στιγμη με τα ιδια φυσιγγεια και ειχαμαι τις διαφωνιες μας και οι τρεις .

    Κοίτα. Το πρώτο kick off (391 & extrema) λειτουργεί όταν πρέπει, όσο πρέπει. Σίγουρα κάνει δουλειά στις βαριές γομώσεις. Με 24 και με 28 γραμμάρια δεν δουλεύει καν και δεν χρειάζεται κιόλας. Το νέο kick off (xplor & prevail) είναι πολύ πιο μαλακό και δεν ξέρω τι κάνει στα δυνατά φυσίγγια. Με 24 και με 28 γραμμάρια που το έχω ρίξει, συμπιέζεται κανονικά. Βασικά συμπιέζεται ακόμα και με την επώμιση, αν είναι "ζόρικη" και με ξενίζει λιγάκι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    730
    Λευτέρης στις #170471

    Καλοριζικο φιλε μου!!!! 😀

    ΝΙΚFRA η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι δεν αξιζει τον κοπο.

    Ειναι προτιμοτερο να δωσεις καποια χρηματα να φερεις το κοντακι στα μετρα σου απο το να δωσεις χρηματα σε "πατεντες". 🙂 Οι εταιρειες κανουν τη δουλεια τους αλλα απο την αλλη πρεπει και εμεις να κανουμε την δικη μας.

    Το kick Off ειναι ενα διαφημιστικο τρικ, δεν με ενθουσιασε καθολου. Για παραδειγμα θα σου πω οτι σε καποια φαση εριξα την πρωτη, το αμορτισερ τερματισε και απο την ενταση που ειχα εσφιξα το κοντακι τοσο πολυ που το αμορτισερ δεν επανηλθε με αποτελεσμα η δευτερη να ειναι αλλου για αλλου….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1590
    Nikos77 στις #308313


    Το νέο kick off (xplor & prevail) είναι πολύ πιο μαλακό και δεν ξέρω τι κάνει στα δυνατά φυσίγγια.

    Απλα τερματιζει ευκολα και σε ξεκανει στο κλωτσο! Ειχα γραψει τοτε, οταν εριξα βολες…οτι θα πρωτιμουσα οπλο χωρις KO…γι αυτον ακριβως τον λογο! :lol:

    Φιλικα Νικος :lol:

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #170475

    Δεν ξέρω τι σόι κ.ο. είναι της χplor αλλά της 391 δεν παίζεται με τίποτα. Τα 40άρια σου μοιάζουν για 32γρ τουφεκιές και δεν τερματίζει ποτέ. Καλορίζικο φίλε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #308298

    Καλοριζικο φιλε μου!!!! :lol:

    ΝΙΚFRA η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι δεν αξιζει τον κοπο.

    Ειναι προτιμοτερο να δωσεις καποια χρηματα να φερεις το κοντακι στα μετρα σου απο το να δωσεις χρηματα σε "πατεντες". :lol: Οι εταιρειες κανουν τη δουλεια τους αλλα απο την αλλη πρεπει και εμεις να κανουμε την δικη μας.

    Το kick Off ειναι ενα διαφημιστικο τρικ, δεν με ενθουσιασε καθολου. Για παραδειγμα θα σου πω οτι σε καποια φαση εριξα την πρωτη, το αμορτισερ τερματισε και απο την ενταση που ειχα εσφιξα το κοντακι τοσο πολυ που το αμορτισερ δεν επανηλθε με αποτελεσμα η δευτερη να ειναι αλλου για αλλου….

    Σαν λατρης των κλασσικων ολπων σηγουρα δεν ειμαι και ο ποιο φανατικος αυτων των πατεντων .Τωρα σε οτι αφωρα τον τερματισμο του σηστιματος ειναι θεμα σκληροτιτας των ελατιριων και οχι τοσο αμεσα του αμορτισερ γιατι το φωρτιο το σηκονουν τα ελατιρια το αμορτισερ ειναι για να μαζευου τις ταλαντοσεις βεβαια ο σωστος σηνδιαζμος των δυο ειναι το καλητερο .Βεβαια ενα αμορτισερ μονου δρομου στην προκιμενη περιπτοση θα ηταν το καλητερο ,δηλαδη με απλα λογια σκηροτιτα του αμορτισερ την ωρα τις σημπιεσης και ελευθερο την ωρα της επαναφωρας οστε να μην κολαει κι ολας το συστημα και να επανερχεται αμεσα στη αρχηκη του θεση .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    73
    epagkelmatias στις #170488

    Λοιπον λοιπον..επειδη δεν ξερω αν απο το υπερμετρο ενθουσιασμο μου…εκανα εν μερη κακο στο ατομο κ στην γνωμη του λεο…..!!η επιλογη ηταν καθαρα δικη μου για το οπλο..!!ημουν αναμεσα στα δυο…και προτημισα αυτο..προτημισα να δω πρωτα τι μαρεσει εμφανισιακα.και το βλητικο κομματι θα ερθει με τον καιρο…!!!οσο αφορα για το κιck off….!!!τοοοοοοοοοοσσααααααα χρονιαααααα απο ακουσματα και μονο…ανθρωποος προβλημα απο τουφεκιες δεν ειχε…και εδω κολαει το ρητο:ΠΟΝΑΝΕ ΩΡΕ ΤΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ????….και πανω απο ολα ειναι το θεμα με το σωμματοτυπο οπως ειπε και ο αρχων της σκοπευτικης πριν.!!!!!φιλε fudas τι θες να explain ακριβως??γιατι δεν βλεπω κατι δυσκατανοητο πιο πανω..!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #308290

    Λοιπον λοιπον..επειδη δεν ξερω αν απο το υπερμετρο ενθουσιασμο μου…εκανα εν μερη κακο στο ατομο κ στην γνωμη του λεο…..!!η επιλογη ηταν καθαρα δικη μου για το οπλο..!!ημουν αναμεσα στα δυο…και προτημισα αυτο..προτημισα να δω πρωτα τι μαρεσει εμφανισιακα.και το βλητικο κομματι θα ερθει με τον καιρο…!!!οσο αφορα για το κιck off….!!!τοοοοοοοοοοσσααααααα χρονιαααααα απο ακουσματα και μονο…ανθρωποος προβλημα απο τουφεκιες δεν ειχε…και εδω κολαει το ρητο:ΠΟΝΑΝΕ ΩΡΕ ΤΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ????….και πανω απο ολα ειναι το θεμα με το σωμματοτυπο οπως ειπε και ο αρχων της σκοπευτικης πριν.!!!!!φιλε fudas τι θες να explain ακριβως??γιατι δεν βλεπω κατι δυσκατανοητο πιο πανω..!!!

    Φιλε μου δεν χριαζεται να απολογησαι για τιποτε και βεβαια για οποιο λογο και να επελαξαις το οπλο ειναι δικο σου θεμα εσαι το πληροσες εση θα το κυνηγας :) . Τωρα για τις αναλισοις μη τρομαζεις γιατι ποιο πολυ ειναι <ετσι κουβεντα να κανουμαι> :) Τωρα για την γνωμη ενος ποιο ιδικου στο χορο ειται σκοπευτης ειται οπλουργος ειται εστο και εμπορας στο χορο ολοι την θελουν και την εχουν και πολες φωρες κι αναγγη ,αν τωρα την ακωλουθισουν κατα γραμμα η θα διαφωνισουν αυτο ειναι αλλο ,ησα ησα καμια φωρα η διαφωνια και οι μηκροεντασεις στι σηζιτισοις διχνουν ατομα με ισχιρη πρωσοπικοτιτα .Ε θα ηταν και ανιαρο να σημφωνουσαμαι ολοι , α και οι μικροεντασοις βεβαια οταν δεν υπαρχουν προσβολες παντα . :) Εμενα στη δουλεια μου ερχωνται οι φιλοι οταν θελουν να αγωρασουν αυτοκινητο με ρωταναι με ξαναρωταναι το σηζιταμαι ποσες φωρες και στο τελος παναι και περνουν αλλα :lol: Α μια φωρα ενας φιλος πλακατζης μου λεει =γιατι ρε δεν ειναι το χρωμα που ειπαμαι :lol:

    ΥΓ.Α σου ειπα να το χερεσαι ,ε να το χερεσαι αλλη μια φωρα και να σου δοσει τετοια κυνηγια οσται να σε κανει αλλο ενα φανατικο μπερετακια ,ετσι να γηνωμασται πολοι :lol:
    ΓΙΑΤΙ Η BERETTA ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΟΤΕΡΗ ΕΝ ΖΩΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΟΠΛΩΝ .ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΝΕΟΤΕΡΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΛΕΙΟΚΑΝΝΩΝ ΥΠΗΡΞΕ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΙΤΑΛΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΟΠΛΩΝ ,ΠΟΥ ΣΕ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΒΑΘΜΟ ΕΠΗΡΕΑΖΕ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΩΝ ΙΤΑΛΙΚΩΝ ΟΠΛΟΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ . :P :P :D :P

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #308273

    οσο αφορα για το κιck off….!!!τοοοοοοοοοοσσααααααα χρονιαααααα απο ακουσματα και μονο…ανθρωποος προβλημα απο τουφεκιες δεν ειχε…και εδω κολαει το ρητο:ΠΟΝΑΝΕ ΩΡΕ ΤΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ????.

    To θέμα φίλε δεν είναι αν πονάνε τα παλικάρια, ούτε αν αποκτήσει κανείς πρόβλημα ρίχνοντας χωρίς kick off. Φυσικά και δεν θα πάθει τίποτα, εξάλλου δεν είχαμε και στο χωριό μας kick off. Όταν όμως θες να ρίξεις 3 φυσίγγια semi με αξιώσεις στην σειρά, αντί να ψάχνεις κάθε φορά να βρεις τον στόχο από το μηδέν λόγω του λακτίσματος, πίστεψε με σε βοηθάει πολύ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2580
    thanos1981k στις #170510

    καλοριζικο καλα κυνηγια και καυτες καννες παντα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    410
    FUDAS στις #308270

    ..και πανω απο ολα ειναι το θεμα με το σωμματοτυπο οπως ειπε και ο αρχων της σκοπευτικης πριν.!!!!!φιλε fudas τι θες να explain ακριβως??γιατι δεν βλεπω κατι δυσκατανοητο πιο πανω..!!!

    Επειδή μας είχες πει ότι πήρες sx3 και σου λέγαμε και καλορίζικα.Άν ξαφνικά μάθατε κάτι κακό για την sx3 η κάτι κακό για το kick off της beretta δεν θα ήταν κακό να το πείτε και σε εμάς πριν την πατήσουμε.Óλες οι εταιρείες όσο μεγάλες κι άν είναι κατά καιρούς έχουν βγάλει πατάτες,ακόμη και η HONDA έχει βγάλει προβληματικές μηχανές(ελάχιστες αλλά έχει βγάλει) η κάποια συστήματα που τελικά δεν λειτούργησαν όπως θα περίμεναν οι εταιρείες στην πορεία και τελικά τα απέσυραν.Η FORD κάποτε είχε βγάλει ως extra ένα σύστημα που όταν το αυτοκίνητο εκινείτο χωρίς να το έχει βάλει κανονικά εμπρος ο ιδιοκτήτης του κλείδωναν αυτόματα οι πόρτες και μπλοκάριζε.Αποτέλεσμα όσα αυτοκίνητα έμπαιναν με σβηστή μηχανή σε πλυντήριο ήθελαν κλειδαρά για να φύγουν.Φυσικά και το απέσυρε και φυσικά οι ιδιοκτήτες αυτοκινήτων με αυτό το σύστημα ενημέρωσαν όποιον γνωστό τους ήταν ενδιαφερόμενος.Όλα αυτά στην Αμερική.Άν το κακό συνέβαινε στην Ελλάδα όσοι είχαν άλλα αυτοκίνητα θα απαντούσαν και θα σχολίαζαν ότι τα FORD είναι πατάτα ενώ όσοι είχαν FORD θα έβγαιναν να απαντήσουν ότι η FORD είναι η μεγαλύτερη και πιο εμπορική εταιρεία του κόσμου άρα για να βγάλει το συγκεκριμένο σύστημα είναι σωστό.Φυσικά κανείς δεν θα είχε δικηο.Και η FORD είναι μεγάλη εταιρεία φυσικά και το σύστημα ήταν λάθος.Γι αυτό ρώτησα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #308267

    Επειδή μας είχες πει ότι πήρες sx3 και σου λέγαμε και καλορίζικα.Άν ξαφνικά μάθατε κάτι κακό για την sx3 η κάτι κακό για το kick off της beretta δεν θα ήταν κακό να το πείτε και σε εμάς πριν την πατήσουμε.Óλες οι εταιρείες όσο μεγάλες κι άν είναι κατά καιρούς έχουν βγάλει πατάτες,ακόμη και η HONDA έχει βγάλει προβληματικές μηχανές(ελάχιστες αλλά έχει βγάλει) η κάποια συστήματα που τελικά δεν λειτούργησαν όπως θα περίμεναν οι εταιρείες στην πορεία και τελικά τα απέσυραν.Η FORD κάποτε είχε βγάλει ως extra ένα σύστημα που όταν το αυτοκίνητο εκινείτο χωρίς να το έχει βάλει κανονικά εμπρος ο ιδιοκτήτης του κλείδωναν αυτόματα οι πόρτες και μπλοκάριζε.Αποτέλεσμα όσα αυτοκίνητα έμπαιναν με σβηστή μηχανή σε πλυντήριο ήθελαν κλειδαρά για να φύγουν.Φυσικά και το απέσυρε και φυσικά οι ιδιοκτήτες αυτοκινήτων με αυτό το σύστημα ενημέρωσαν όποιον γνωστό τους ήταν ενδιαφερόμενος.Όλα αυτά στην Αμερική.Άν το κακό συνέβαινε στην Ελλάδα όσοι είχαν άλλα αυτοκίνητα θα απαντούσαν και θα σχολίαζαν ότι τα FORD είναι πατάτα ενώ όσοι είχαν FORD θα έβγαιναν να απαντήσουν ότι η FORD είναι η μεγαλύτερη και πιο εμπορική εταιρεία του κόσμου άρα για να βγάλει το συγκεκριμένο σύστημα είναι σωστό.Φυσικά κανείς δεν θα είχε δικηο.Και η FORD είναι μεγάλη εταιρεία φυσικά και το σύστημα ήταν λάθος.Γι αυτό ρώτησα.

    Φιλε FUDAS με με πηγενεις στον κατα καποιο τροπο δυνατο μου στιχιο το αυτοκινητο γιατι αν ανιξουμαι τοπικ για αυτο θα χτηπισει κοκκινο :lol: Τωρα γι αυτο που λες σημφωνω απολιτα και βεβαια εδω το αρτεμις εχει καποια δυναμη κι ας μην μπωρουν να το δουν καποιοι μπωρουν καληστα να μαζευτουν ολα αυτα τα προληματα εντος ισαγογικων απο τους κατοχους ενος σηγγεκριμενου προβληματος και να υποθει στο εργωστασιο απο οτι γνωριζω εδω υπαρχουν παιδια που ξερουν και γλωσα και το ιντερνετ που πηστευω θα βοηθουσαν .Ξερεται και οι εταιριες θελουν τα παραπονα να για να βελτιοσουν κατι και μαληστα σε αυτο το θεμα κανουν τα αδυνατα δυνατα για να εχουν πληροφωριες απο τον κοσμο .Βλεπεται ο ανταγωνισμος στις μεραις μας ειναι μεγαλος και καμια εταιρια ειδικα με ενα ονομα και μια ιστορια δεν αφηνει πραγματα στην τυχη τους .

    ΥΓ.Παρεπιπτοντος το τοπικ για τ αυτοκινητα για το κυνηγι και οχι μονο μπωρει οποιος θελει να το κανει και η βοηθεια μου οπως εχω πει παντα σε οτι μπωρο και οσο μπωρο ειται για προβληματα ειται για περιεργαις σημπεριφωρες που ειδαται απο το αυτοκινητο σας .Εξαλου ειναι ενα απο τα βασικα στιχεια του σηχρονου κυνηγου το αυτοκινητο αυτο βεβαια το βλεπεις και στις εκθεσεις κυνηγιου .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    663
    RIOTDORO στις #170521

    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΠΛΕΟΝ ΣΗΜΕΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΟΛΑ.ΑΝ ΕΧΕΙ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΛΩΤΣΗΜΑ ΘΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ KICK-OFF ΣΗΛΙΚΟΝΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ.
    ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ, ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ ΤΟ ΟΠΛΟ!!!
    ΟΤΑΝ ΠΡΩΤΟΠΗΡΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΟΠΛΟ ΠΗΓΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΔΩ ΣΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΒAIKAL MP-153.ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΓΙΟΥΧΑΡΑΝΕ!!!!!ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΑ ΠΑΠΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΠΛΟ ΕΚΟΒΕ ΤΡΕΛΑ ΜΕ ΦΥΣΙΓΓΙΑ 33ΓΡ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΑ ΧΤΥΠΟΥΣΑ ΠΑΠΙΑ ΧΩΡΙΣ RED DOT ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΥ.
    ΑΝ ΤΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ ΤΟ ΟΠΛΟ ΟΛΑ ΟΚ!!!ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΙΟΡΘΩΝΟΝΤΑΙ!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    29
    pinokio77 στις #170523

    καλωριζηκο για τημουλα δε μασ λεσ χαχαχαχαχα

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 43 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων